• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .
זה יוסיף לך עוד הרבה, ואז את מגיעה בקלות ל1500 בחודש.
קנסות ודוחות - אפס לאחרונה כי אני כמעט לא נוסעת ומאוד נזהרת.
תשלומי חניה - שוב בגלל שאני לא נוסעת זה כמה שקלים בודדים לחודש.
אפשרות גניבה או תאונה = הסיכון לאבד עד כ7000 שח.
הפסד רווחים מהשקעות ערך הרכב = גג 50 שח בחודש.
השכרת חניה נניח שאצליח ב200 שח.

אז אפשר להוסיף 300 שח. אז גג 1300 שח במקרה שלי.

קנסות ודוחות - אפס לאחרונה כי אני כמעט לא נוסעת ומאוד נזהרת.
תשלומי חניה - שוב בגלל שאני לא נוסעת זה כמה שקלים בודדים לחודש.
אפשרות גניבה או תאונה = הסיכון לאבד עד כ7000 שח.
הפסד רווחים מהשקעות ערך הרכב = גג 50 שח בחודש.
השכרת חניה נניח שאצליח ב200 שח.

אז אפשר להוסיף 300 שח. אז גג 1300 שח במקרה שלי.
וירידת ערך, כנראה 100-200 בחודש לרכב כזה.

לא מבין איך אתם מסוגלים... :(

זה מכפיל את זמני הנסיעה שלי, ומשלש את זמני הנסיעה של זוגתי. גם מבחינת גמישות... רק לחכות בתחנה משגע אותי...
החזרתי את הרכב לפני 3 שנים, והיום אני לא מבין איך אנשים מסוגלים לנהוג כל יום לעבודה. במיוחד בפקקים של הבוקר/ערב. אני זוכר שפעם אחת לפני שנה היה לי אוטו לשבוע, ואחרי הבוקר הראשון שנסעתי איתו לעבודה זה היה כלכך נורא שפשוט השארתי אותו בחניון של העבודה לשבוע.

מצד שני אני גר בת"א, ככה שיש יחסית הרבה תחב"צ באזור (יש איזה 70 קווי אוטובוס שונים שעוברים 5 דקות הליכה מהבית שלי)

ולגבי הזמן, אני מעדיף לסוע שעה באוטובוס ולנצל את השעה לעשות מה שבא לי במקום לנהוג באוטו 40 דקות ולבהות בכביש כל הזמן הזה, בלי יכולת ממשית לעשות משהו אחר.

נערך לאחרונה ב:
45% מההוצאות בפועל (כולל פחת על רכישה ומלבד מקנסות) ללא צורך בהוכחה שהרכב שומש לצרכי העסק. מצד שני אם השימוש הוא יותר מ-45% אז מפסידים.
אז אתה יכול להזדכות על כמעט חצי מההוצאות שלך, שזה אומר שבמקרה הטוב (כלומר אתה במדרגת מס גבוהה) תחסוך חצי ממה שהזדכת עליו.
כלומר סה"כ תחסוך אולי רבע מההוצאות.
נו אז עולה לך רכב 1500 ש"ח בחודש במקום 2000 ש"ח. זה עדיין המון כסף.

נערך לאחרונה ב:
מה לגבי שירותי carpool דוגמת וויז או מוביט?

ג"נ עובד בוויז
אף פעם לא הבנתי את היתרון שלו. נראה לי מאוד לא נוח ומאוד לא גמיש.
כל הקטע הזה שצריך לקבוע עם מישהו מראש שעה שבה אתה רוצה לצאת נראה לי מוזר. ואם אתה לא קובע מראש אתה עלול להיתקע בלי שיש מישהו שנוסע לאן שאתה צריך.
בכלל, לנסיעות קבועות (יום-יום לעבודה וכאלה) אני מעדיף אוטובוס שאני יודע בדיוק מתי יוצא ואיפה עובר (ויש לו חופשי-חודשי). ולנסיעות מזדמנות נורא קל למצוא אוטובוס/רכבת במוביט או מקסימום לוקחים מונית מידי פעם.

מה לגבי שירותי carpool דוגמת וויז או מוביט?

ג"נ עובד בוויז
למה בווייז לא עשו אפשרות של נסיעות שהן לא קבועות? כלומר נסיעה חד פעמית בלי קשר להלוך/חזור מהעבודה?

בmoovit ההיצע לא מספיק גדול עבורי. אני רוצה לנסוע לאנשהו בשעה 11, מציעים לי הסעה בשעה 16. וגם מכריחים להשתמש בפייסבוק. לא תודה.

זה לא מגולם בתוך עלות אלטרנטיבית של השקעת ערך הרכב?
לא. זה 2 דברים שונים.
נניח שקנית רכב ב 100 אש"ח ומכרת אותו אחרי 5 שנים ב 50 אש"ח. יש לך 2 עלויות פה
א. לא השקעת את ה 100 אש"ח האלה במשך 5 שנים והפסדת תשואה אלטרנטיבית של כמה אחוזים (או כמה אלפי ש"ח) בשנה.
ב. בסוף התקופה נשארו לך רק 50 אש"ח מתוך ה100 המקוריים, כלומר הפסדת 50 אש"ח שמתרגמים לירידת ערך של 10 אש"ח בשנה בממוצע

מצד שני אני גר בת"א
אני לא יודע מה המקרה הפרטי שלך, אבל עבור רוב האנשים שאני מכיר, קניה או שכירה של בית בתל אביב יהיה די שקול מבחינת העלות האלטרנטיבית של אחזקת רכב. כלומר - ההפרש בכסף בין מגורים מחוץ לתל אביב (ראש העין, למשל, כמו פות"ש) ואחזקת רכב, לבין מגורים בתוך תל אביב ואי אחזקת רכב - יצא כמעט זהה במחיר.

אני כמובן מתעלם מהעלות של זמן ההגעה מראש העין לתל אביב.

ויש תמיד את עניין הנוחות. ברגע שיש ילדים הסיפור הופך להיות אחר לחלוטין...

*עריכה: משהו נוסף הוא ההבדל בין העלות הקשיחה של דירה בתל אביב (משלמים כל הזמן את אותו הסכום) לבין העלות המשתנה של אחזקת רכב, שהיא בגדול יותר תלוית שימוש (על רכב שחונה בחניה יש תשלום חודשי קבוע, אך נמוך יותר מאשר על רכב שנוסע מאות קילומטרים כל חודש).

האם המשפט הזה נכון גם במידה שיש לך ילדים שנוסעים איתך באוטובוס?
שאלה טובה. תלוי כמה אתה נוסע באוטובוס ואיפה אתה נוסע. ככל שתיסע יותר, ובאזור גאוגרפי מצומצם יותר, תשלם פחות פר נסיעה (חופשי חודשי מול תשלום על נסיעה בודדת לדוגמה).

אל תשכח שדלק זה רק חלק אחד מהעלות של החזקת רכב. יתכן שאפילו לא חצי.

תסתכל במחירים כאן:
http://www.trans-reform.org.il/metros.aspx?m=2
לדוגמה, חופשי חודשי למבוגר בגוש דן (קוד 141) זה 213 שח למבוגר.

מבירור מהיר ולא מדויק שלי בגוגל: מבוגר יכול לקחת איתו ילד אחד עד גיל 5 חינם. ילדים מגיל 5 עד 18 ב50% הנחה (עושים להם רב קו עם פרופיל של נוער).

האם המשפט הזה נכון גם במידה שיש לך ילדים שנוסעים איתך באוטובוס?
לדעתי כן.
עד גיל 5 ילדים נוסעים חינם בתחב"צ (בהגבלה של ילד אחד לכל מבוגר מלווה)
מעל זה יש מחירים מיוחדים לנוער.

עריכה: @לומדת מההתחלה הקדימה אותי :)

נערך לאחרונה ב:
ההפרש בכסף בין מגורים מחוץ לתל אביב (ראש העין, למשל, כמו פות"ש)
האמת שאנחנו גרים בדירה ענקית לכדי צרכינו... אם היינו שוכרים דירה בתל אביב זה היה בטח יותר חכם כלכלית. לדוגמה בבניינים הגבוהים החדשים בנווה שרת, מרחק הליכה מהעבודה של בן הזוג שלי, יכולנו לשכור ב 6500 שח לחודש. אבל אנחנו חיים בבזבזנות סהכ. אני מנסה להצטמצם ולהוות דוגמה אישית ובתקווה שבן הזוג ירצה גם, בהמשך. סהכ הוא בן אדם חסכן. אבל לא נלהב משינויים קיצוניים.

אני לא יודע מה המקרה הפרטי שלך, אבל עבור רוב האנשים שאני מכיר, קניה או שכירה של בית בתל אביב יהיה די שקול מבחינת העלות האלטרנטיבית של אחזקת רכב. כלומר - ההפרש בכסף בין מגורים מחוץ לתל אביב (ראש העין, למשל, כמו פות"ש) ואחזקת רכב, לבין מגורים בתוך תל אביב ואי אחזקת רכב - יצא כמעט זהה במחיר.
מסכים לגמרי.
אני מעדיף לגור בת"א בלי רכב מאשר לגור בראש העין עם רכב, אפילו אם זה היה עולה לי יותר :)
ברגע שיש ילדים הסיפור הופך להיות אחר לחלוטין...
יכול להיות. אין לי ילדים.
למרות שיש לי מספר חברים עם ילדים שלא מוכנים לוותר על ת"א ונשארים איתם פה בעיר.
משהו נוסף הוא ההבדל בין העלות הקשיחה של דירה בתל אביב (משלמים כל הזמן את אותו הסכום) לבין העלות המשתנה של אחזקת רכב, שהיא בגדול יותר תלוית שימוש (על רכב שחונה בחניה יש תשלום חודשי קבוע, אך נמוך יותר מאשר על רכב שנוסע מאות קילומטרים כל חודש).
באופן מפתיע העלות המשתנה של רכב היא מרכיב קטן יחסית בעלות הכוללת שלו.
קח בחשבון שביטוחים, אובדן ערך ואובדן תשואה אלטרנטיבית לא קשרוים לכמות השימושים שלך.
טיפולים קשורים חלקית. גם אם אתה לא נוסע בכלל צריך עדיין לעשות טיפול כל X זמן כלשהו.
הדבר היחיד שבאמת תלוי בכמות השימוש זה דלק, וזה לדעתי סביב ה500 ש"ח בחודש מתוך כ2000 ש"ח בממוצע

הדבר היחיד שבאמת תלוי בכמות השימוש זה דלק, וזה לדעתי סביב ה500 ש"ח בחודש מתוך כ2000 ש"ח בממוצע
כאמור, עניין אישי לחלוטין.
עלות הדלק החודשית שלי היא 1200 ש"ח בממוצע. אני גר כ40 ק"מ ממקום העבודה שלי.

לפני שאתם מציעים לי לעבור לגור ליד העבודה, אציין שבצורה כזו אנו נהנים ממרחק שווה מהמשפחות של שנינו, וזה בתורו מאפשר לנו לוותר על עזרה בתשלום לשעות אחה"צ עם הילדים.
בנוסף, בת הזוג עובדת במרחק 10 דקות מהבית...

אכן, מבחינת חישובים יש הרבה פקטורים...

לדוגמה, חופשי חודשי למבוגר בגוש דן (קוד 141) זה 213 שח למבוגר.
אגב, מה שיותר מעניין (ומשתלם), במיוחד בשבילך, זה קוד 142 (אזור 1+2), שכולל פחות או יותר את כל המרכז. מגעש בצפון ועד יבנה בדרום. כולל ראש העין, נתב"ג כפר סבא ואפילו עוד כמה ישובים יותר מזרחה.
כל זה ב243 ש"ח בחודש לנסיעות חופשי (כולל אוטובוסים ורכבות).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
R למישהו יש נסיון עם פעמון חכם לדלת ? אוף טופיק 3
פיש נסיון להבין קורלציה בין מחיר אג"ח ממשלתי שקלי ל-30 שנה לאינפלציה שוק ההון 11
A פקודת מכירה בחשבון שגוי - נסיון לתקן שוק ההון 1
N כמה שאלות שלא בהכרח קשורות, אבל דורשות סיוע מבעלי נסיון שוק ההון 6
I מחפש יועץ פנסיוני עם נסיון בפרישה מוקדמת עקב נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה תואר במדעי המחשב למתכנת עם נסיון התפתחות אישית 6
L מישראל לIB ל TW למישהו יש נסיון? צרכנות פיננסית 6
S נסיון בהשקעה בחברות לא מונפקות? שוק ההון 0
L דירה במרכז - AIRBNB - למישהו יש נסיון? נדל"ן 21
מוריארטי נסיון להבין את EDV שוק ההון 4
NivGold123 ברוקרים שלא דורשים נסיון בסחר במניות שוק ההון 32
ג נסיון עם קרנות ישראליות שוק ההון 0
M נסיון עם הארי בראון בשוק הישראלי שוק ההון 3
Liron2035 למישהו יש נסיון עקבי ומוצלח עם העברת כסף מבנק לאומי לIB (זה"ב)? צרכנות פיננסית 34
רניהבוס נסיון טיוח של בנק + מה הייתם עושים? שוק ההון 13
F נסיון לשימור לקוחות? שוק ההון 2
ו תכנית השקעה שלי - נסיון 2 שוק ההון 11
א נסיון עם ריטלין? התפתחות אישית 301
R איפה תמליצו לי להשקיע (חסר נסיון בנושא השקעות בשוק ההון)? שוק ההון 20
T יש למישהו נסיון עם יועצי (/"משווקי") השקעות של בתי ההשקעות? שוק ההון 3
א למישהו יש נסיון עם מעמ+דמי טיפול של משלוח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
א למישהו/י יש נסיון בנו פו/ חפיפה עם אבקת סודה לשתייה? אוף טופיק 46
ב למי יש נסיון עם מחיקת נייר ערך לא סחיר ורישום הפסד הון בגינו? צרכנות פיננסית 13
Y נסיון לפתוח חשבון עו"ש ללא עמלות צרכנות פיננסית 89
whybe מישהו עם נסיון במסגור תמונות? התפתחות אישית 3
Q יש למישהו נסיון עם הלוואות חברתיות ? שוק ההון 1
N "גמילה" מרכב בפריפריה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
yossik גמילה מעישון - היפנוזה? אוף טופיק 72
D תיק השקעות דיגיטלי, גמילה מקופגל"ה ועוד שוק ההון 7
D גמילה מעבודה משרדית אוף טופיק 19
שלי גמילה מקניות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
I דרך הכי טובה להיפטר מרכב ישן? צרכנות פיננסית 7
yossik הסרת כתמים מרכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
זאב מיקסום תועלת מרכב נוסף מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11

נושאים דומים