• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משקיעים במניות אמריקאיות ? זהירות!

Sailor

משתמש רגיל
דירוג
943
למי שחושב להשקיע בקרנות ואנגארד בארה"ב חשוב שיקרא את זה ..... http://www.yoatzim.funder.co.il/article.aspx?idx=31696

=================================================
סקירה כללית על מס עיזבות בארה"ב
גם ישראלי שחי כאן, ויש לו בחשבון בנק לאומי 'קוקה קולה' והוא נפטר, הוא חייב במס עיזבון אמריקני. יש בעיית אכיפה בארה"ב אבל החובה החוקית היא קודם כל מס עיזבון.

יש פטור מגוחך שארה"ב נתנה ל- 60,000 דולר הראשונים בשווי הנכסים האמריקנים. אם יש לכם נכסים ששווים 100,000 דולר אז מס עיזבון יחול רק על 40,000 דולר.
• גובה המס הוא בשיעור 18%-40% (מדרגת 20% חלה כבר מ- 100,000 דולר).
• חשבונות משותפים לבני זוג- 100% מנכס מיוחס לנפטר (אלא אם כן בן הזוג שבחיים מראה ראיות לפיהן רכישת הנכס בוצעה במשותף- 50%).
• החוק לגבי מס עיזבון בארה"ב: ברגע שבן הזוג או אחד מבעלי החשבון המשותף נפטר, ארה"ב זכאית למסות את כל שווי הנכס! גם אם הבן זוג השני בחיים, אלא אם כן מוכיחים שחלק מהתמורה שבה נרכש הנכס הגיע גם מהבעלים המשותפים, אך חייבים להראות ראיות. ברוב המקרים, כאשר מדובר בבני זוג, החוק בארץ הוא של שיתוף נכסים אז ממילא אי אפשר להוכיח ומס העיזבון יהיה רק חצי משווי הנכס. אבל אם יש חשבון משותף עם ילדים שלא שמו את הכסף בעצמם מס העיזבון יחול על כל הנכס. ההנחה בארה"ב היא שממסים את כל הנכס אלא אם כן יוכח שהנכס נרכש מנכסים משותפים.
=================================================
יש לשים לב לפטור ולהבין את המשמעות.........
אם נניח שהפטור ישאר בערכו הריאלי לאורך 50 השנה הבאות ונניח גם תשואה ריאלית של 2.5% על המדד ( בלי דיודנדים שנניח יתנו 1.5% אחרי מס)
זה אומר שבערך 15000 דולר שנשקיע היום בואנגרד יהיו פטורים ממס עוד 50 שנה.
30000 דולר שנשקיע היום יהיו פטורים ממס עוד 30 שנה ..... וכו .....

גילוי נאות ...... השקעתי בואנגרד סכום היום שאני מעריך שיהיה פטור ממס ביום לכתי מהעולם את השאר אשאיר לדעתי בקרנות ישראליות.

אין לראות בזה המלצה יעוץ או הבנה .

נערך לאחרונה ב:
אכן סיכון פוטנציאלי. נכון להיום, עד כמה שידוע לי, בנקים ובתי השקעות ישראלים לא מדווחים על נכסים אמריקאים של אזרחים ישראלים (שאינם אזרחים אמריקאים). לכן הסיכון נכון להיום הוא לישראלי המחזיק ני'ע אצל ברוקר אמריקאי.
יתכן שבעתיד בנקים לבתי השקעות ישראלים יהיו מחוייבים לדווח לרשויות בארהב.

אני לא רוצה לתת כאן ייעוץ ספציפי בענייני מיסוי, ולכן רק אומר שיש לבעיה זו פתרונות פשוטים למדי ומי שזה מטריד אותו מעל תקרת ה-60,000 צריך לדבר עם עורך הדין שלו על צורת אחזקת המניות ולשאול על משמעויות של אחזקת מניות ארה״ב באמצעות חברה משפחתית ישראלית.

@גיא ל תודה עבור המידע. חג שמח!!

@shuli חג שמח גם לך ולכולם!
@אבא עשיר , גם כשהיה כארץ מס ירושה(אני חושב שהוא היה בערך 10%) וגם אם יהיה אני בספק אם יגיע לשיעורים אילו .... ושים לב גם לעניין
החוק לגבי מס עיזבון בארה"ב: ברגע שבן הזוג או אחד מבעלי החשבון המשותף נפטר

רק לשם ההדגשה יצויין, כי אין מדובר במס המוטל בהכרח על רווחיו של המשקיע, אלא במס המוטל על שווי הנכסים שהוא מחזיק בארה"ב.

מיסי הירושה האמריקאיים הם מהגבוהים בעולם. בשנים 2011‑2012, שיעור מס הירושה השולי המקסימלי עומד על 35% לירושה של מעל חצי מיליון דולר ומעלה. בהעדר חקיקה נוספת בשנתיים הקרובות, שיעור מס הירושה השולי המקסימלי יעמוד בשנת 2013 על 55% לירושה של מעל 3 מיליון דולר. רק לשם המחשה, שיעור מס הירושה האמריקאי השולי המשוער לירושה של למעלה ממיליון דולר יעמוד על 41%.
מתוך ....
http://www.israeltaxlaw.com/PAGE559.asp
@אורי , מקריאה של הקישור לעיל לא נראה לי שהעניין כ"כ פשוט .
@חלכאי , מסכים. גם אחרי קנס האלמנט שבנק לאומי קיבל בארה"ב אני לא יופתע אם בנקים בישראל ידווחו לרשויות האמריקאיות על צבע התחתונים שלי :)

בכלל , נראה שיש כאן פרדוקס שמגמד אפילו את הפרדוקסים(בסדר בסדר הבנתי @אני , זה רק נקרא פרדוקס) המתמטים של @אני והוא כיצד
ליברטנים\ סמי ליברטנים בוטחים כ"כ בחוקי המיסוי של ממשלת ארה"ב ולא רואים שם את הסיכון. אני רוצה להדגיש שאני לא בא להקניט ושאין לי בעיה
עם סתירות ופרדוקסים. הם בסך הכל מה שגורם לתרבות ולחיים להיות מעניינים.

כרגיל אין לראות בדברי המלצה , הקנטה , הבנה.

נערך לאחרונה ב:
אין דבר שמקבע מעמדות יותר ממס ירושה.
מס ירושה יוצר תקרת זכוכית שמונעת ממעמד הביניים לצבור הון ולהתקדם למעלה.

אני לא רוצה לתת כאן ייעוץ ספציפי בענייני מיסוי, ולכן רק אומר שיש לבעיה זו פתרונות פשוטים למדי ומי שזה מטריד אותו מעל תקרת ה-60,000 צריך לדבר עם עורך הדין שלו על צורת אחזקת המניות ולשאול על משמעויות של אחזקת מניות ארה״ב באמצעות חברה משפחתית ישראלית.
ניסיתי לחפש מאמרים ברשת בעניין חברה משפתחתית, אבל לא מצאתי מאמר ברור המתאר יתרונות/ חסרונות ועלויות .
מישהו יודע מה העלויות, הבדלי המיסוי, יתרונות/ חסרונות הכרוכים בהקמת חברה משפחתית למשקיע הפרטי בשוק ההון?

ניסיתי לחפש מאמרים ברשת בעניין חברה משפתחתית, אבל לא מצאתי מאמר ברור המתאר יתרונות/ חסרונות ועלויות .
מישהו יודע מה העלויות, הבדלי המיסוי, יתרונות/ חסרונות הכרוכים בהקמת חברה משפחתית למשקיע הפרטי בשוק ההון?
חברה משפחתית היא חברה שהבעלים שלה הם קרובי משפחה ואשר הצהירה על עצמה ככזו. מבחינת מס היא ממוסת כמו אדם פרטי (לפי בעל המניות העיקרי) ולא כמו חברה. מבחינה משפטית היא יישות עצמאית לכל דבר. המשמעות. נניח שאתה אחד הבעלים של חברה משפחתית. החברה המשפחתית שלך היא הבעלים של דירת מגורים. ביום בו תעבור לעולם שכולו טוב, העיזבון שלך איננו כולל את דירת המגורים. זו איננה בבעלותך אלא בבעלות החברה והחברה שרירה וקיימת. העיזבון שלך כולל את מניות הבעלות שלך בחברה המשפחתית וזה מה שיעבור ליורשים. עד לאותו יום רווחים והפסדים של חברה משפחתית, גם משוק ההון, ניתן לקזז מול רווחים והפסדים אחרים בלי לחכות לשנים הבאות.

@אורי , אני לא עו"ד וגם לא רוצה לשלם לאחד אבל זה מה שרשום בקישור לעיל לגבי חברה זרה.
נכון , לא רשום דבר לגבי חברה משפחתית זרה אבל אדגיש כמה דברים בבולד לפי הבנתי הלא מקצועית.

================================================
החזקת הנכסים הנמצאים בארה"ב באמצעות חברה זרה
ככלל, מניותיה של חברה זרה נחשבות לצורכי מס הירושה האמריקאי, כנכס שנמצא מחוץ לארה"ב, וזאת אפילו במקרים בהם כל נכסיה של החברה הזרה נמצאים בארה"ב. לכן, החזקת הנכסים הנמצאים בארה"ב באמצעות חברה זרה הינה הדרך הבטוחה ביותר עבור המשקיע המבקש להימנע מחשיפה למס ירושה אמריקאי. יחד עם זאת, לדרך זו יש מספר חסרונות בולטים:

(1) המשקיע הישראלי לא יוכל ליהנות משיעור המס המופחת לרווחי הון (15%), ושיעור המס השולי הפדראלי בעת מכירה יכול להגיע עד ל‑35%. בנוסף, בישראל ישולם בהכרח מס נוסף בעת חלוקת דיבידנד מהחברה הזרה למשקיע הישראלי;

(2) קיימת חשיפה למס סניף(WTF?), בעת הוצאת הכסף מארה"ב;

(3) ייתכן כי גם על הכנסתה השוטפת של החברה יחולו שיעורי מס גבוהים יותר, עקב כך שככל שהכנסת החברה הזרה עולה, אזי מוטל על החברה מס נוסף, מעבר למס השולי, שתפקידו בעצם לנטרל את השפעת מדרגות המס הנמוכות ולהביא להשוואת שיעור המס השולי החל על החברה לשיעור המס המצטבר.

יצוין, כי משקיע המתכנן להחזיק בנכסים באמצעות חברה זרה, טוב יעשה אם יקים את החברה וירכוש את הנכסים באמצעותה מראש. זאת, משום שהעברת נכסי נדל"ן מידי משקיע ישראלי אל החברה הזרה מהווה אירוע מס, ואף אם ניתן למנוע היווצרות של אירוע מס, הרי שהדבר כרוך בהתעסקות ובהגשת דו"חות למס הכנסה האמריקאי, כמו גם בהתחייבות של המשקיע לשלם מס על מכירת מניות החברה הזרה גם בארה"ב ובוויתור על הטבות אמנה.
עוד יצויין, שמומלץ למשקיע הישראלי לשמור בצורה קפדנית על ההפרדה בין החברה לבינו, להקפיד על ניהול ספרים תקין, לפתוח חשבון בנק לחברה, ואם ניתן - להכניס עוד בעלי מניות לחברה. זאת, משום שישנם מספר פסקי דין ישנים יחסית אשר הביאו חלק מהפרשנים לטעון, כי במקרים מסויימים יוכלו רשויות המס האמריקאיות להתעלם מקיומה של החברה הזרה.

@גיא ל זהו מכרת את הקרנות? רק קנית אותם.
לגבי התוכן - נכון, אפשר להתמודד עם זה בעזרת חברה משפחתיתת אני הולך לבדק את האפיק הזה.

איליה , לא מכרתי אבל אני עוצר כרגע קניות נוספות. האמריקאים מאוד מרובעים ואם הם יחליטו להינעל על העניין יכולה להיות בעיה.
שוקל לבדוק קרנות ישראליות S&P במקום.
מה שכן , הפחדתם אותי כהוגן עם עניין תעודות הסל אז מכרתי חלק שהמס עליהם לא היה גבוה מידי ואקווה להחזירו
דרך עמלות הניהול הנמוכות לאורך השנים הקרובות. אולי אחזיק במזומן מפני שחלק המנייתי שלי גבוה מאד
ואולי גם לא משום שאני עובד(אין כמו חצי משרה! .... עד שגם מזה ימאס) ולא ממש צריך מזומן בכמויות גדולות
ואולי שומו שמיים אנסה לתזמן את השוק עם החלק הזה ולקנות מניות בשפל אם יבוא..... :)

(*) אין לראות בזה , המלצה , הבנה או הקנטה.

@אורי , אני לא עו"ד וגם לא רוצה לשלם לאחד אבל זה מה שרשום בקישור לעיל לגבי חברה זרה.
נכון , לא רשום דבר לגבי חברה משפחתית זרה אבל אדגיש כמה דברים בבולד לפי הבנתי הלא מקצועית.

================================================
החזקת הנכסים הנמצאים בארה"ב באמצעות חברה זרה
ככלל, מניותיה של חברה זרה נחשבות לצורכי מס הירושה האמריקאי, כנכס שנמצא מחוץ לארה"ב, וזאת אפילו במקרים בהם כל נכסיה של החברה הזרה נמצאים בארה"ב. לכן, החזקת הנכסים הנמצאים בארה"ב באמצעות חברה זרה הינה הדרך הבטוחה ביותר עבור המשקיע המבקש להימנע מחשיפה למס ירושה אמריקאי. יחד עם זאת, לדרך זו יש מספר חסרונות בולטים:

(1) המשקיע הישראלי לא יוכל ליהנות משיעור המס המופחת לרווחי הון (15%), ושיעור המס השולי הפדראלי בעת מכירה יכול להגיע עד ל‑35%. בנוסף, בישראל ישולם בהכרח מס נוסף בעת חלוקת דיבידנד מהחברה הזרה למשקיע הישראלי;

(2) קיימת חשיפה למס סניף(WTF?), בעת הוצאת הכסף מארה"ב;

(3) ייתכן כי גם על הכנסתה השוטפת של החברה יחולו שיעורי מס גבוהים יותר, עקב כך שככל שהכנסת החברה הזרה עולה, אזי מוטל על החברה מס נוסף, מעבר למס השולי, שתפקידו בעצם לנטרל את השפעת מדרגות המס הנמוכות ולהביא להשוואת שיעור המס השולי החל על החברה לשיעור המס המצטבר.

יצוין, כי משקיע המתכנן להחזיק בנכסים באמצעות חברה זרה, טוב יעשה אם יקים את החברה וירכוש את הנכסים באמצעותה מראש. זאת, משום שהעברת נכסי נדל"ן מידי משקיע ישראלי אל החברה הזרה מהווה אירוע מס, ואף אם ניתן למנוע היווצרות של אירוע מס, הרי שהדבר כרוך בהתעסקות ובהגשת דו"חות למס הכנסה האמריקאי, כמו גם בהתחייבות של המשקיע לשלם מס על מכירת מניות החברה הזרה גם בארה"ב ובוויתור על הטבות אמנה.
עוד יצויין, שמומלץ למשקיע הישראלי לשמור בצורה קפדנית על ההפרדה בין החברה לבינו, להקפיד על ניהול ספרים תקין, לפתוח חשבון בנק לחברה, ואם ניתן - להכניס עוד בעלי מניות לחברה. זאת, משום שישנם מספר פסקי דין ישנים יחסית אשר הביאו חלק מהפרשנים לטעון, כי במקרים מסויימים יוכלו רשויות המס האמריקאיות להתעלם מקיומה של החברה הזרה.
להבנתי יש מספר דרכים להתמודד עם מה שכתוב כאן. זה דורש לימוד וייעוץ. אם אינך מוכן לשלם לאיש מקצוע כדי לקבל ייעוץ בנוגע למיסוי בינלאומי ויישויות משפטיות הקשורות לאופן אחזקת נכסים בחו״ל אתן לך עצה אחת ואחרונה: אל תעשה זאת. זה לא נושא שכדי ללמוד לבד דרך האינטרנט.

עו"ד קרייזל (מהכתבה לעיל) חוזר ומדגיש ש"קרנות נאמנות זה מכשיר נהדר נגד מס עיזבון". איך זה מתיישב עם החזקה של קרנות Vanguard למשל?
(יש לי תחושה שהתשובה היא - VT ודומיו אינם קרנות נאמנות אלא קרנות סל - דבר שונה במהותו).

Aranchik , לא נראה לי שיש הבדל בין VT ודומיו לבין קרנות נאמנות , אבל כאמור אנני מומחה וגם איני רוצה להיות על כן
אני מאמץ את הההבחנה והעצה של @אורי לעיל.

זה מה עו"ד קרייזל (מהכתבה לעיל) אומר :
אם כך אז איזה תכנון מס לגיטימי אפשר לעשות בגין מס העיזבון האמריקאי?

קרנות נאמנות זה מכשיר נהדר נגד מס עיזבון. יש אפשרות להחזיק דרך חברה אישית וגם אז אין מס עיזבון, אך האחזקה היא לא כדאית ברוב המקרים כי יש מיסוי של חברות שלא דומה למיסוי רווחי הון. רווחי הון אתם משלמים היום 25% כיחידים. דרך חברה תשלמו 26.5% ולאחר מכן מס דיווידנדים שיובילו אתכם למס של קרוב ל- 50%. זה לא פתרון ישים או יעיל לרוב האוכלוסייה. יש נאמנויות מאוד מורכבות, פתרונות שמתאימים בד"כ לבעלי הון מאוד גבוה, לא לאדם מן היישוב. בנקים בארץ, אם הם פועלים עפ"י דין עשויים להעביר את המידע לארה"ב אז יש לקחת זאת בחשבון.

עו"ד קרייזל (מהכתבה לעיל) חוזר ומדגיש ש"קרנות נאמנות זה מכשיר נהדר נגד מס עיזבון". איך זה מתיישב עם החזקה של קרנות Vanguard למשל?
(יש לי תחושה שהתשובה היא - VT ודומיו אינם קרנות נאמנות אלא קרנות סל - דבר שונה במהותו).
הוא מתכוון לקרנות נאמנות ישראליות שמחזיקות נכסים מארה"ב, למשל כמו קרנות מחקות ישראליות (נניח על ה- S&P).

לגבי הדיון באופן כללי, אישית הנושא הזה של מס ירושה אמריקאי מאוד מרתיע אותי מלקנות ETF-ים, למרות שיש לי איזה דיסוננס כאן, כי הרי אולי זאת סתם פחדנות, יש פתרונות לגבי זה, אפשר להגיד לאשתי למכור הכל אם הגרוע מכל קורה, וכו'. מצד שני מפחיד להתעסק עם האמריקאים.

יאללה, שוואנגרד יעשו כבר טובה וייפתחו סניף בישראל!

אני , אני רוצה להדגיש שהמסקנה שלי היא שאפשר גם היום להשקיע ללא בעיה בואנגארד סכומים של עד 60 אלף דולר.
יש פטור שארה"ב נתנה ל- 60,000 דולר.
לפי החוק הדולר הראשון מעל 60,000 דולר חשוף אוטומטית למס ירושה של 18%(**) מעצם השקעתו. .(***)

ברמה האישית (*)

אקבל את הדיוודנדים הצפויים של 2% נקבל כל שנה מינוס מס ובנוסף אולי 2-3% ריאליים בממוצע שיתוספו לסכום .
כנראה שאני אקח ריזיקה מסויימת על המס על הסכום של בין 60-100 אלף דולר.
כלומר שלפי החוק הנוכחי אם אמות לפני שאמכור אצטרך לשלם 18% (**) על 40 אלף דולר.(זה יהיה כמו החזקת אופצייה מסוכנת בתיק) -->
מעבר ל 100 אלף דולר (אם אגיע) כנראה שלא אחזיק ואבצע מכירות מידי פעם.
את שאר הסכום המנייתי אשקיע בקרנות זולות בארץ.

וכן !
יאללה, שוואנגרד יעשו כבר טובה וייפתחו סניף בישראל!

עוד נקודה חשובה והדגשה!
למי שמתחיל להשקיע וחושב שהוא ירצה להשקיע סכומים מעבר ל 60 אלף דולר או הרבה יותר בעתיד
שישים לב לזה:

(*) אין לראות בזה , המלצה , הבנה או הקנטה
(**)גובה המס הוא בשיעור 18%-40% (מדרגת 20% חלה כבר מ- 100,000 דולר).
.(***)כי אין מדובר במס המוטל בהכרח על רווחיו של המשקיע, אלא במס המוטל על שווי הנכסים שהוא מחזיק בארה"ב.

נערך לאחרונה ב:
אני , אני רוצה להדגיש שהמסקנה שלי היא שאפשר גם היום להשקיע ללא בעיה בואנגארד סכומים של עד 60 אלף דולר.
יש פטור שארה"ב נתנה ל- 60,000 דולר.
לפי החוק הדולר הראשון מעל 60,000 דולר חשוף אוטומטית למס ירושה של 18%(**) מעצם השקעתו. .(***)

ברמה האישית (*)

אקבל את הדיוודנדים הצפויים של 2% נקבל כל שנה מינוס מס ובנוסף אולי 2-3% ריאליים בממוצע שיתוספו לסכום .
כנראה שאני אקח ריזיקה מסויימת על המס על הסכום של בין 60-100 אלף דולר.
כלומר שלפי החוק הנוכחי אם אמות לפני שאמכור אצטרך לשלם 18% (**) על 40 אלף דולר.(זה יהיה כמו החזקת אופצייה מסוכנת בתיק) -->
מעבר ל 100 אלף דולר (אם אגיע) כנראה שלא אחזיק ואבצע מכירות מידי פעם.
את שאר הסכום המנייתי אשקיע בקרנות זולות בארץ.

וכן !

עוד נקודה חשובה והדגשה!
למי שמתחיל להשקיע וחושב שהוא ירצה להשקיע סכומים מעבר ל 60 אלף דולר או הרבה יותר בעתיד
שישים לב לזה:

(*) אין לראות בזה , המלצה , הבנה או הקנטה
(**)גובה המס הוא בשיעור 18%-40% (מדרגת 20% חלה כבר מ- 100,000 דולר).
.(***)כי אין מדובר במס המוטל בהכרח על רווחיו של המשקיע, אלא במס המוטל על שווי הנכסים שהוא מחזיק בארה"ב.

ברור, דיברתי על סכומים גבוהים יותר (לא שאני מזלזל ב- 60 אלף דולר D:)

כמו שכבר נאמר צריך לפתח מוצר שימכור הכל ברגע שאתה מת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
K משקיעים רק בשוק ההון וחוששים כי אין נדל״ן שוק ההון 36
C מלווה משקיעים - האם לקחת, איך לבחור ואת מי נדל"ן 9
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
Y המלצות ליווי משקיעים נדל"ן 4
אייקiן שאלות של משקיעים מתחילים שוק ההון 3
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
S איך משקיעים בפועל באגח ממשלתי ישראלי? שוק ההון 6
M דרושים משקיעים לולידציית שוק אוף טופיק 0
T לומדים, חוסכים, משקיעים יומני מסע אישיים 118
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
מוריה יותר אנשים משקיעים פתאום בנדלן? נדל"ן 310
נ אלדורדו Eldorado, המרדף אחרי הגביע הקדוש, או איך לא להפסיד אף פעם בבורסה - שאלה על פסיכולוגיה של משקיעים. אוף טופיק 9
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21
סול כצרכנים, איפה אתם משקיעים יותר כסף מרוב האנשים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 181
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
aminadav מה כבר יכול להשתבש אשר משקיעים בקרן המחקה אחד המדדים של הבורסה ישראל? שוק ההון 7
Y איך משקיעים 3.5 מיליון בנדל"ן? נדל"ן 1
א האם מישהו מכיר קבוצת וואטסאפ של משקיעים ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איך משקיעים בוול סטריט או נאסדק מהארץ? שוק ההון 6
bobby אמא בת 65 - איך משקיעים? שוק ההון 13
S איך הייתם משקיעים בתקופה זו 1M ש"ח במידה ונדרש תזרים חודשי שוק ההון 84
ש כמה משקיעים פה בנסדק 100, סנופי, vti והאם לא עדיף רק נסדק 100? שוק ההון 31
bobby איך משקיעים בצורה ממונפת לטווח של שנה-שנתיים שוק ההון 57
N במה אתם משקיעים ומה הניסיון לימד אתכם ? שוק ההון 34
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
ו ילדים משקיעים שוק ההון 21
C האם הייתם משקיעים בצורה אחרת אם הייתם גרים במדינה אחרת? שוק ההון 6
C למה אתם משקיעים במדינות מתפתחות? שוק ההון 20
ע למה אתם משקיעים בVT אם היא מחלקת דיבידנדים? שוק ההון 113
S גיוס משקיעים בתחום הנדל"ן - שאלה נדל"ן 1
S גיוס משקיעים - שאלה. שוק ההון 2
S שאלתי בעבר,אך לא הייתה תשובה חד משמעית - גיוס משקיעים שוק ההון 2
shirbi איך משקיעים דולרים באג"חים של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 4
S למשקיעים פסיבים במדדים (או לפחות משקיעים בעיקר במדדים עולמיים רחבים) שוק ההון 4
adamshalev משקיעים יוכלו לפתוח חשבון מסחר בבתי השקעות ללא הגעה פיזית צרכנות פיננסית 10
N כיצד אתם משקיעים בפלח דל הסיכון בתיק שלכם ? שוק ההון 1
מ איך הייתם משקיעים במצבי ? שוק ההון 15
Brightside חשד: חברת השקעות "עקצה" משקיעים ב-50 מיליון שקל אוף טופיק 15
G איך משקיעים מחוץ לישראל\ארה"ב\אירופה בזול? שוק ההון 1
א כיצד אתם משקיעים באגחים במידה ואת מרבית ההשקעות שלכם אתם מבצעים דרך IB שוק ההון 3
ה קופת גמל להשקעה - למה זה טוב לנו? (משקיעים פסיבים) שוק ההון 51
ב משקיעים דרך ברוקר זר - מה אתם עושים עם אג״ח? שוק ההון 28
חצי פנסיון אם בעצם משקיעים במדד עוקב למה לא אקסטרים שוק ההון 4
Z סיווג רווחי הון בבורסה אצל משקיעים פעילים שוק ההון 50
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
K ריבית דריבית כאשר משקיעים בקרנות אינדקס שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה