• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעקב פיננסי עם gnucash - שאלות, תשובות, ורעיונות

• פותח הנושא cit4
  • פורסם בתאריך

cit4

משתמש רגיל
דירוג
57
בעקבות הת׳רד/יומן של @yanosh34 והצעתו לפתוח ת׳רד בנפרד על הנושא עם שאלות.

gnucash היא תוכנה חינמית (קוד פתוח) המאפשרת מעקב פיננסי בשיטת הרישום הכפול. במקור כנראה יועדה לעסקים קטנים אך היום משתמשים בה גם יחידים (ראו לינק מעלה), גם אם הם מאד מסוימים :)

בעקבות אותו תרד של @yanosh34 עלו לי מספר שאלות:

1. מה קורה כשמתחילים מהאמצע? למשל, אין ביכולתי לדעת מה דמי הניהול הנצברים בקופת הפנסיה שלי לאורך כל חייה - אבל כנראה כן בעתיד. אז מתחילים רישום מעכשיו?

2. פקדונות - נניח שיש לי פיקדון ל 13 חודש 4.5% על מליון ש״ח. איך מובאת לידי ביטוי הריבית? אפשר כמובן לזקוף את כולה בסוף התקופה ל״הכנסות:ריבית מפיקדון״, אבל אולי יש דרך אמינה/הדרגתית יותר לעשות זאת…? (למשל: באתר הבנק ניתן לראות ״ערך נוכחי״ שמראה כמה שווה הסכום כעת - למרות שהריבית תשלום רק בסוף התקופה)

3. נכסים נושאי תשואה - דומה מעט ל -2, אבל לא בדיוק. מה לגבי קרנות השתלמות? יש הפקדות מעביד, הפקדות עובד, דמי ניהול מצבירה, דמי ניהול מהפקדה, ויש כמובן את התשואה (שלילית או חיובית). איך מביאים זאת לידי ביטוי? האם החישוב נעשה למשל רק כל רבעון וע״י הסתכלות בדו״ח שנשלח ממנהל הקרן? עבור איזה חשבון למשל ייזקף השינוי בערך בעקבות ביצועים (שהוא תיאורטי), אם בכלל?

נערך לאחרונה ב:
1. מה קורה כשמתחילים מהאמצע? למשל, אין ביכולתי לדעת מה דמי הניהול הנצברים בקופת הפנסיה שלי לאורך כל חייה - אבל כנראה כן בעתיד. אז מתחילים רישום מעכשיו?
במקרה של פנסיה, גם אם אין לך איך להביא אותו ברמה חודשית, אתה בטח כן יכול להביא אותו ברמה שנתית דרך הדוחות השנתיים, ולהכניס אותו בבת אחת ב31.12 של כל שנה עבור השנים הקודמות.
אם בכל זאת אתה מחליט לוותר עליו ולהתחיל מהיום, אז בשביל זה משתמשים שם בaccount מסוג equity.
אתה מייצר account מסוג equity, וקורא לו opening balances.
ואם נניח שהמועד שאתה מתחיל לתעד הכל הוא 01.01.23, אז אתה בודק מה המאזן של קרן הפנסיה שלך ב31.12.22 ומייצר העברה מחשבון הopening balances אל חשבון קרן הפנסיה ב31.12.22 בגובה המאזן שראית, ומרגע זה מתחיל את כל התיעוד הרגיל עבורה.

2. פקדונות - נניח שיש לי פיקדון ל 13 חודש 4.5% על מליון ש״ח. איך מובאת לידי ביטוי הריבית? אפשר כמובן לזקוף את כולה בסוף התקופה ל״הכנסות:ריבית מפיקדון״, אבל נראה לי שיש דרך אמינה/הדרגתית יותר לעשות זאת…? (למשל: באתר הבנק ניתן לראות ״ערך נוכחי״ שמראה כמה שווה הסכום כעת…)
אני זוקף אותה ברמה חודשית ביום האחרון של כל חודש (אפילו שחשבונאית היא תתקבל רק בבת אחת בסוף), כדי שבסוף כל חודש יהיה לי מצב מדויק של הנכסים והשווי הנקי.
טכנית אני מייצר תת חשבון, תחת חשבון הפיקדון, שצובר כל חודש את ה"ריבית הצבורה", ובסוף כשהפיקדון נפתח, עושה העברה ממנו ומחשבון הקרן של הפיקדון, אל חשבון העו"ש.
דוגמה מהעבר:
1673108628030.png

אפשר לקחת את המידע לגבי הריבית הצבורה מהאתר של הבנק וזה בסדר כמובן, אבל הדבר האידיאלי הוא לחשב בעצמך את הריבית הצבורה הנכונה ולבדוק אם המידע באתר של הבנק זהה. אם הוא לא זהה אז להבין איפה אתה טעית שזה כנראה מה שקרה, או להבין איפה הבנק טעה שזה מאוד נדיר כמובן אבל אפשרי. קרה לי בעבר.

3. נכסים נושאי תשואה - דומה מעט ל -2, אבל לא בדיוק. מה לגבי קרנות השתלמות? יש הפקדות מעביד, הפקדות עובד, דמי ניהול מצבירה, דמי ניהול מהפקדה, ויש כמובן את התשואה (שלילית או חיובית). איך מביאים זאת לידי ביטוי? האם החישוב נעשה למשל רק כל רבעון וע״י הסתכלות בדו״ח שנשלח ממנהל הקרן? עבור איזה חשבון למשל ייזקף השינוי בערך בעקבות ביצועים (שהוא תיאורטי), אם בכלל?
האיזור האישי באתרים של חברות הפנסיה וההשתלמות מתעדכן פעם בחודש עם כל הנתונים של סוף החודש הקודם, אז אפשר לעדכן הכל ברמה חודשית.
מי שאין לו סבלנות, יכול לעדכן פעם ברבעון או פעם בשנה.
הנה מבנה לדוגמה של קרן השתלמות:
1673109056977.png
הפקדות עובד נכנסות כל חודש מחשבון שמייצג את תלוש השכר (זה שהברוטו נכנס אליו) לתגמולים עמית (לפי תאריך העברה שמופיע באתר של הקופה).
אותו דבר עם הפקדות מעסיק - לתגמולים מעסיק.
השינוי בערך בעקבות ביצועים, כלומר הרווחים\הפסדים, נכנס לחשבון "רווחים נצברים" (החשבון הנגדי הוא חשבון income שנקרא "הכנסות:שוק ההון"), שוב כל חודש לפי מה שמופיע באתר. בסוף השנה מרוקן אותו לתוך תגמולי עמית ותגמולי מעסיק לפי הדו"ח השנתי.
דמי ניהול נצברים זה אותו דבר כמו רווחים נצברים רק על דמי הניהול.

תוספת לגבי נקודה 3 ששאלת:
מה שהצגתי זאת הדרך שאני מנהל מעקב של נכסים נושאי תשואה שהם קופסה שחורה, כמו קה"ש או פנסיה.

בחשבון השקעות פרטי אני מנהל את המעקב עד רמת נייר הערך עצמו (לא קשה, יש לי 2 ומעט מאוד פעולות).
וברגע שזה נעשה, אז עידכון הרווחים\הפסדים נעשה באופן אחר לגמרי - דרך הSECURITY EDITOR ודרך הPRICE DATABASE.
למעשה gnucash מבין את החשבון עד רמת נייר הערך ורק צריך לעדכן את שער הנייר בסוף כל חודש.
זה טוב גם לחשבונות IRA.

למשל מבנה חשבון IB אצלי:
1673110459073.png
ואז בסוף כל חודש מעדכן את VTI, VXUS בPRICE DATABASE.
בנוסף מעדכן בPRICE DATABASE גם את השער היציג ביום האחרון של כל חודש משום שבסוף אני עושה את כל המדידות בשקלים ורוצה שהכל יתורגם נכון לשקלים.

@yanosh34 תודה רבה!

השינוי בערך בעקבות ביצועים, כלומר הרווחים\הפסדים, נכנס לחשבון "רווחים נצברים" (החשבון הנגדי הוא חשבון income שנקרא "הכנסות:שוק ההון"), שוב כל חודש לפי מה שמופיע באתר. בסוף השנה מרוקן אותו לתוך תגמולי עמית ותגמולי מעסיק לפי הדו"ח השנתי.

הבנתי עד הקטע שאתה ״מרוקן״ אותו לתוך התגמולים...?

אני זוקף אותה ברמה חודשית ביום האחרון של כל חודש (אפילו שחשבונאית היא תתקבל רק בבת אחת בסוף), כדי שבסוף כל חודש יהיה לי מצב מדויק של הנכסים והשווי הנקי.
טכנית אני מייצר תת חשבון, תחת חשבון הפיקדון, שצובר כל חודש את ה"ריבית הצבורה", ובסוף כשהפיקדון נפתח, עושה העברה ממנו ומחשבון הקרן של הפיקדון, אל חשבון העו"ש.

הגיוני אם יש ודאות של 100% שלא נשבור את הפיקדון לפני המועד, שאז יותר כדאי לפתוח חשבון ״רווחים לא ממומשים״? (Unrealized gains)

תוספת לגבי נקודה 3 ששאלת:
מה שהצגתי זאת הדרך שאני מנהל מעקב של נכסים נושאי תשואה שהם קופסה שחורה, כמו קה"ש או פנסיה.

בחשבון השקעות פרטי אני מנהל את המעקב עד רמת נייר הערך עצמו (לא קשה, יש לי 2 ומעט מאוד פעולות).
וברגע שזה נעשה, אז עידכון הרווחים\הפסדים נעשה באופן אחר לגמרי - דרך הSECURITY EDITOR ודרך הPRICE DATABASE.
למעשה gnucash מבין את החשבון עד רמת נייר הערך ורק צריך לעדכן את שער הנייר בסוף כל חודש.
זה טוב גם לחשבונות IRA.

למשל מבנה חשבון IB אצלי:
צפה בקובץ המצורף 1874
ואז בסוף כל חודש מעדכן את VTI, VXUS בPRICE DATABASE.
בנוסף מעדכן בPRICE DATABASE גם את השער היציג ביום האחרון של כל חודש משום שבסוף אני עושה את כל המדידות בשקלים ורוצה שהכל יתורגם נכון לשקלים.

זה נראה מעולה אבל אני עדיין בכיתה א' - עוד אשאל כאן המון על הפיצ'ר הזה.
אגב רווחים על הנייר אני מניח שיש לך באיזשהוא חשבון תחת "unrealized gains"?

הבנתי עד הקטע שאתה ״מרוקן״ אותו לתוך התגמולים...?
כל חודש אתה מוסיף את הרווחים ואת דמי הניהול בחשבונות "רווחים נצברים" ו"דמי ניהול נצברים".
ואז בסוף שנה אתה מקבל את הדו"ח השנתי המפורט מהקופה ורואה נגיד משהו כזה:
1673112067673.png

מה שאתה עושה קודם כל זה מוודא שבחשבון "רווחים נצברים" יש בדיוק 4255.84 ש"ח ובחשבון "דני ניהול נצברים" יש בדיוק 913.94- ש"ח.
אם עידכנת בכל חודש לפי המידע באתר אז אלה המספרים שאתה מצפה שיהיו שם, ואם לא עשית את זה אז זה הרגע שאתה מייצר אותם.

ועכשיו אתה מייצר 4 העברות:
1. מתגמולים עמית, אל דמי ניהול נצברים, בגובה 235.40 ש"ח
2. מתגמולים מעסיק, אל דמי ניהול נצברים, בגובה 678.54 ש"ח
3. מרווחים נצברים, אל תגמולים עמית, בגובה 1097.12 ש"ח
4. מרווחים נצברים, אל תגמולים מעסיק, בגובה 3158.72 ש"ח.

עכשיו רווחים נצברים ודמי ניהול נצברים שוב מאופסים ומתחילה שנה חדשה.

הגיוני אם יש ודאות של 100% שלא נשבור את הפיקדון לפני המועד, שאז יותר כדאי לפתוח חשבון ״רווחים לא ממומשים״? (Unrealized gains)
אני חושב שזה רק עניין של שם. אצלי קוראים לו "ריבית צבורה" ובמדריך קוראים לו "רווחים לא ממומשים".
אני חושב שזאת החלטה אינדיבידואלית ושל העדפה, אין פה לגמרי נכון ולא נכון.
אני באמת שברתי את הפיקדון אז מה שעשיתי זה לייצר ביום השבירה, פעולה אחת של צבירת ריבית שלילית בדיוק בגובה הנזק שנגרם (חלק מהריבית הצבורה כן נשארה).
אם פתחת פיקדון שאתה יודע מהיום הראשון שלו שאתה בוודאות הולך לשבור אותו ולקבל חלק מהריבית, אז אולי יותר נכון כבר מהיום הראשון לעשות את החישוב על בסיס הריבית שנשארת אחרי השבירה. בכל מקרה אחר, לדעתי איך שעשיתי זאת הדרך המתאימה.

אגב רווחים על הנייר אני מניח שיש לך באיזשהוא חשבון תחת "unrealized gains"?
אין. במקרה הספציפי של פקדונות בנקאיים זה קיים מעצמו תחת המעקב של הריבית הצבורה, אבל בשאר החשבונות אין לי מעקב אחרי רווחים לא ממומשים באופן ספציפי.
מניח שאפשר לעשות את זה אבל זה יותר חשוב לצרכי חישובי מס, ולא היה לי צורך בזה אז חבל על הזמן.

נערך לאחרונה ב:
עכשיו רווחים נצברים ודמי ניהול נצברים שוב מאופסים ומתחילה שנה חדשה.

אז אם אני מבין נכון, מבחינתך ״רווחים נצברים״ ו ״דמי ניהול נצברים״ הם רק חשבונות שמאזנם הוא זמני לצורך reconciliation?

זה גם מסביר לי מה כתבת על פנסיות.

בעצם בקה״ש בחישוב כמו שאתה עושה אין לך דרך לדעת אם השינוי בחשבון הוא כתוצאה מתשואה חיובית/שלילית או הפקדה?

למשל הפקדת 2,000 שח בחודש. התשואה הייתה 2% בחודש. דמי ניהול היו 1%.
יש איזשהוא מקום שהתשואה מובאת בחשבון? או שאתה מתייחס רק ל״קרן״?

אז אם אני מבין נכון, מבחינתך ״רווחים נצברים״ ו ״דמי ניהול נצברים״ הם רק חשבונות שמאזנם הוא זמני לצורך reconciliation?
אפשר להגיד שכן, אני לא באמת מבצע reconciliation בgnucash, אבל קונספטואלית כן, הם קיימים בשביל להשוות אותם למידע באתר ולדו"ח השנתי.
אם הייתי מעדכן את הרווחים ודמי הניהול פעם בשנה רק על פי הדו"ח השני, אז כנראה שהייתי מוותר על 2 החשבונות האלה, אבל בגלל שאני מעדכן כל חודש, יהיה לי הרבה יותר קשה לעקוב אחרי המידע ללא 2 החשבונות האלה. איפה אני אתעד למשל את דמי הניהול של חודש ינואר?

בעצם בקה״ש בחישוב כמו שאתה עושה אין לך דרך לדעת אם השינוי בחשבון הוא כתוצאה מתשואה חיובית/שלילית או הפקדה?

למשל הפקדת 2,000 שח בחודש. התשואה הייתה 2% בחודש. דמי ניהול היו 1%.
יש איזשהוא מקום שהתשואה מובאת בחשבון? או שאתה מתייחס רק ל״קרן״?
בשביל ממש לחשב תשואה באחוזים צריך להעביר נתונים לאקסל.
אבל סתם לשלוף מידע של כמה מהכסף בקרן הוא הפקדות, או כמה דמי ניהול, או כמה רווחים (על בסיס מבנה הaccounts שהראתי) זה כן קל דרך הreports.

בשביל ממש לחשב תשואה באחוזים צריך להעביר נתונים לאקסל.
אבל סתם לשלוף מידע של כמה מהכסף בקרן הוא הפקדות, או כמה דמי ניהול, או כמה רווחים (על בסיס מבנה הaccounts שהראתי) זה כן קל דרך הreports.

זה החלק שפחות מובן לי איך תגיע אליו.
אם נניח גם אני עוקב חודשית.

דרך הדיווחים בעצם, אני יכול לייצר דו״ח של נכס:קה״ש:תגמולים עובד + נכס:קה״ש:תגמולים מעסיק (פחות) (הכסף שעבר אי פעם מקה״ש:דמי ניהול נצברים + הכסף שעבר אי פעם מקה״ש:רווחים נצברים)?

וכך אני מקבל רק את רכיב הרווח? אני מפספס פה משהו (כי אתה לא מבדיל בין ״הפקדות״ ל ״רווחים״ בשום מקום בחשבונות האלה)

transaction report זה החבר הכי טוב שלך. אפשר לעשות איתו כמעט הכל.
בדוגמה שאתה רוצה לדעת מה כל הרווחים שנצברו בקה"ש ספציפית אתה בוחר בtranscation report, תחת accounts tab ככה:
למעשה אתה בוחר את כל הטרנזקציות מסוג הכנסה משוק ההון, אבל רק כאלה שנכנסו לחשבון הזה.
1673121562887.png

תוודא שגם טווח התאריכים הוא מה שאתה רוצה, ובסוף אתה מקבל report של כל התנועות ובתחתית הדו"ח יהיה לך גם TOTAL.

בדוגמה שאתה רוצה לדעת מה כל הרווחים שנצברו בקה"ש ספציפית אתה בוחר בtranscation report, תחת accounts tab ככה:
למעשה אתה בוחר את כל הטרנזקציות מסוג הכנסה משוק ההון, אבל רק כאלה שנכנסו לחשבון הזה.
צפה בקובץ המצורף 1877

תוודא שגם טווח התאריכים הוא מה שאתה רוצה, ובסוף אתה מקבל report של כל התנועות ובתחתית הדו"ח יהיה לך גם TOTAL.

אם אני לא טועה אין דיווח על רווחים למעט רבעונית ושנתית. אני מניח שאפשר לקחת מהדו״ח השנתי ולעשות את ההעברות כמו שתיארת?

אם אני לא טועה אין דיווח על רווחים למעט רבעונית ושנתית. אני מניח שאפשר לקחת מהדו״ח השנתי ולעשות את ההעברות כמו שתיארת?
יש באיזור האישי באתר של חברות הביטוח עידכון בכל חודש.
כמובן שאפשר לעשות איך שרוצים, חודשי, רבעוני או שנתי.
טרייד אוף בין רמת הדיוק לבין כמות העבודה.

@yanosh34 כל כמה זמן אתה מכניס נתונים פנימה? וכמה זמן בחודש אתה מעריך שהדבר הזה לוקח ממך? אני חושב שסיימתי את ה 60% היותר פשוטים במקרה שלי ומחכה למשכורת דצמבר + מעבר קה״ש + פנסיה (למוסד אחר) כדי לראות איך אני רוצה למפות בתור התחלה.

אני רק תוהה עם עצמי כמה אני עושה את זה בגלל שאני גיק-על, וכמה כי זה באמת יועיל לי במשהו. עבור שווי נקי אני יכול בקלות לעשות סנאפשוטים עם אקסל, ועבור הוצאות גם קטלוג באקסל אפשרי.

עוד שאלה: האם אתה עושה סגירות כל שנה?

@yanosh34 כל כמה זמן אתה מכניס נתונים פנימה? וכמה זמן בחודש אתה מעריך שהדבר הזה לוקח ממך?
כל 2-3 ימים מעדכן עם חיובים חדשים שצצו בכרטיסי אשראי. לדעתי עדיף לעשות את זה לפחות פעם בשבוע, אחרת לפעמים קצת קשה להיזכר מה היתה ההוצאה ואז זה מבזבז יותר זמן, במיוחד אם מתעדים גם את של בן\בת הזוג.
אחרי הSETUP הראשוני, התיעוד כל 2-3 ימים לוקח גג 5 דקות. בסוף החודש יש קצת התעסקות עם דברים שמקבלים טיפול מיוחד פעם בחודש כמו תלוש השכר והמוצרים הפנסיוניים אז הייתי אומר שעוד שעה בסוף החודש אקסטרא.

אני חושב שסיימתי את ה 60% היותר פשוטים במקרה שלי ומחכה למשכורת דצמבר + מעבר קה״ש + פנסיה (למוסד אחר) כדי לראות איך אני רוצה למפות בתור התחלה.
יפה. תתחיל עם משהו ותבנה את זה לאט לאט תוך כדי.

אני רק תוהה עם עצמי כמה אני עושה את זה בגלל שאני גיק-על, וכמה כי זה באמת יועיל לי במשהו. עבור שווי נקי אני יכול בקלות לעשות סנאפשוטים עם אקסל, ועבור הוצאות גם קטלוג באקסל אפשרי.
אני אגיד לך יותר מזה - אתה תתמיד בזה רק אם אתה עושה את זה בגלל היותך גיק-על.
אין ספק שיש לזה ערך.
אפשר לדעת שווי נקי, אפשר לחשב מרחק מפרישה, אפשר לדעת ממש טוב לאן הולכות ההוצאות ואז לעשות שינויים בהרגלים בעקבות זה, ובאופן כללי ברגע שזה קיים זה מגדיל מאוד את הסיכוי לעלות על טעויות ולשים לב לחוסר יעילות פיננסית בכל מיני מקומות.
אבל אפשר להשיג את זה גם בפחות עבודה כפי שרשמת. תעשה את זה רק אם זה כיף לך.

עוד שאלה: האם אתה עושה סגירות כל שנה?
לא. חוץ מהמקרה הקצת מיוחד ממקודם עם דמי הניהול ורווחים במוצרים הפנסיוניים, אין שום התייחסות מיוחדת באף מקום לתאריך של סוף שנה. סופי חודש הם תאריכים מיוחדים שבהם אני מעדכן כל מיני דברים. סוף שנה זה סתם עוד סוף חודש אחד.

יפה. תתחיל עם משהו ותבנה את זה לאט לאט תוך כדי.
הרבה בזכותך, אז שוב תודה על הסבלנות.

אני אגיד לך יותר מזה - אתה תתמיד בזה רק אם אתה עושה את זה בגלל היותך גיק-על.
אין ספק שיש לזה ערך.
אפשר לדעת שווי נקי, אפשר לחשב מרחק מפרישה, אפשר לדעת ממש טוב לאן הולכות ההוצאות ואז לעשות שינויים בהרגלים בעקבות זה, ובאופן כללי ברגע שזה קיים זה מגדיל מאוד את הסיכוי לעלות על טעויות ולשים לב לחוסר יעילות פיננסית בכל מיני מקומות.
אבל אפשר להשיג את זה גם בפחות עבודה כפי שרשמת. תעשה את זה רק אם זה כיף לך.
כך יהיה, נראה..

עוד שתי שאלות @yanosh34 ברשותך:

1. גיבויים - מה איתם? האם יש לך פתרון מאוטמט?
2. האם אתה שומר ב XML (ברירת מחדל) או ב db כמו MySQL או PostreSQL? למיטב ידיעתך ניתן לעבור בין האחד לשני?

תודה שוב!

2. האם אתה שומר ב XML (ברירת מחדל) או ב db כמו MySQL או PostreSQL? למיטב ידיעתך ניתן לעבור בין האחד לשני?
XML.
אפשר לעבור בין אחד לשני בכל שלב.

1. גיבויים - מה איתם? האם יש לך פתרון מאוטמט?
הXML עצמו יושב בתיקית דרופבוקס, בשביל הסינכרון בין מחשבים.
בתיקיה שהוא יושב גם נוצרים גיבויים אוטומטיים בכל פעם שמתבצעת שמירה (זה פיטצ'ר מובנה של gnucash).
בנוסף פעם בחודש אני לוקח את הXML, וזורק אותו בgoogle drive כדי שיהיה גיבוי נוסף למקרה שתתרחש איזושהיא קטסטרופת סינכרון בדרופבוקס.

@yanosh34 ראיתי שאתה מעדכן גם את הפנסיה. אין לך חלוקה להפרשות למקיפה והמשלימה? או שיש ואתה מתייחס אליהן כשתי קופות נפרדות?

@yanosh34 ראיתי שאתה מעדכן גם את הפנסיה. אין לך חלוקה להפרשות למקיפה והמשלימה? או שיש ואתה מתייחס אליהן כשתי קופות נפרדות?
2 קופות נפרדות.
למעשה אני מפקיד מכל השכר למקיפה ואחרי כמה ימים מה שמעבר לתקרה גולש אוטומטית מהמקיפה למשלימה.
אז התהליך הזה מיוצג באופן מדויק גם בgnucash.

צפה בקובץ המצורף 1877

שאלה לגבי זה - אם רווחים נצברים מרוקנים לתגמולי עמית ותגמולי מעסיק (בהתאמה), אז בעצם אין איך לדעת מה הרווחים הנצברים הכוללים, נכון?

שאלה לגבי זה - אם רווחים נצברים מרוקנים לתגמולי עמית ותגמולי מעסיק (בהתאמה), אז בעצם אין איך לדעת מה הרווחים הנצברים הכוללים, נכון?
לא.
זה נכון שבמבנה שאני משתמש, אין חשבון שהBALANCE שלו בכל רגע הוא תואם לנתון הזה, אבל הreport הזה שהראתי לך כן יציג לך את הרווחים הנצברים הכוללים כי הוא מרכז את כל הטרנזקיות כניסה לחשבון "רווחים נצברים" ומתעלם מאלה שיצאו משם וגרמו לחשבון להתרוקן.

אם חשוב לך כן שיהיה חשבון שיחזיק את הרווחים אתה יכול ללכת עוד יותר רחוק ממה שאני עשיתי:
תחת "תגמולים עמית" למשל, אתה מייצר 2 תתי חשבונות, לאחד קורא "הפקדות" ולשני "רווחים".
ואז את הההפקדות אתה מכניס ל"תגמולים עמית:הפקדות".
ואת הרווחים אתה מעביר מ"רווחים נצברים" ל"תגמולים עמית:רווחים".

ואז הרווחים הכוללים שלך יהיו הbalance של "תגמולים עמית:רווחים" + "תגמולים מעסיק:רווחים" +(אם יש) "פיצויים:רווחים"

מה שאתה עושה קודם כל זה מוודא שבחשבון "רווחים נצברים" יש בדיוק 4255.84 ש"ח ובחשבון "דני ניהול נצברים" יש בדיוק 913.94- ש"ח.
אם עידכנת בכל חודש לפי המידע באתר אז אלה המספרים שאתה מצפה שיהיו שם, ואם לא עשית את זה אז זה הרגע שאתה מייצר אותם.

ועכשיו אתה מייצר 4 העברות:
1. מתגמולים עמית, אל דמי ניהול נצברים, בגובה 235.40 ש"ח
2. מתגמולים מעסיק, אל דמי ניהול נצברים, בגובה 678.54 ש"ח
3. מרווחים נצברים, אל תגמולים עמית, בגובה 1097.12 ש"ח
4. מרווחים נצברים, אל תגמולים מעסיק, בגובה 3158.72 ש"ח.

עוד שאלה לגבי זה, אם אפשר.

למה בעצם אתה מעביר מתגמולים עמית/מעסיק אל דמי ניהול נצברים? האם זה כי דמי ניהול נצברים הוא נכס בעל מאזן שלילי בסוף השנה, וזו העת לאפסו? אני מנסה למצוא משהו יותר אינטואיטיבי שגם לא אצטרך להתעסק עם איפוסים.

וגם - קיבלתי הרגע את תלוש המשכורת שלי לחודש דצמבר 2022. בקופת ההשתלמות (חדשה) שיש לי עדיין לא עודכנו הסכומים, אני מניח שיש דיליי. אני מניח שמה שאתה עושה זה ככה:

מעביר ממשכורת:אני ל קה״שתגמולים:עמית את הסכום שאתה רואה שהועבר כתגמולים:עמית
מעביר ממשכורת:אני ל קה״שתגמולים:מעסיק את הסכום שאתה רואה שהועבר כתגמולים:מעסיק

וכאן החלק שאני לא בטוח לגביו: מבלי שתדע מה הסכום המדויק שבאמת ירד על דמי ניהול (שחלקם יחולו על הפקדה וחלקם על הקרן) כי האתר של קרן ההשתלמות עוד לא התעדכן, איך אתה מביא לידי ביטוי את התנועות האלה? מאיפה הן יורדות ולאן הן הולכות?

שוב תודה על הסבלנות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מעקב תזרים מזומנים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א אפ׳ מעקב הוצאות מומלצת לאייפון צרכנות פיננסית 0
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
yanosh34 איכות מעקב S&P500 בקופות - בדיקה אמפירית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 178
A מעקב אחרי סטטוס יחידה רישומית פוסטים מאיכות נמוכה 7
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
O יש כבר מערכות מעקב תקציב מבוססות בנקאות פתוחה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
shlomi171 seekingalpha רשימת מעקב? פוסטים מאיכות נמוכה 3
B מעקב הוצאות בתווי קניה צרכנות פיננסית 2
א מעקב אחרי s&p500 עם השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 27
R אקסולידית 2.0 - עם מעקב הוצאות אוטומטי צרכנות פיננסית 1
ש מעקב אחרי ETF של ishares ב- google sheet אוף טופיק 7
D מעקב אחרי קרנות השתלמות ופנסיה פוסטים מאיכות נמוכה 0
S מעקב אחרי פילוח התיק שוק ההון 2
S מעקב מניות על פי סקטורים שוק ההון 1
O מעקב הפקדות בתיק ההשקעות שוק ההון 27
T מה הסכנות של מעקב סינטטי לעומת אחזקה ישירה? שוק ההון 17
ו מכשיר מעקב אחר מניות שוק ההון 1
NightStyle צעדים לחסימה(פרסומות), אבטחה, פרטיות(מעקב),מהירות הגלישה ברשת. שתפו! אוף טופיק 34
A מעקב אחר דיבידנדים בממשק של IB שוק ההון 0
O מעקב אחר חסכונות - יש חיה כזאת? שוק ההון 8
A מעקב הוצאות משק בית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
V מעקב אחר פיקדונות ותשואת אג"ח ב google sheets שוק ההון 0
Yos מעקב הוצאות וחסכונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
M מעקב שוטף אחרי תקציב- טיפים? צרכנות פיננסית 1
unrealx יש נייר שנותן מעקב אחרי ממשלתי צמוד + מדד ביחד? שוק ההון 4
שיקלר הצלחת מעקב קרנות אחר מדדים שוק ההון 17
unrealx מעקב אחר מנייה עם GOOGLE FINANCE שוק ההון 13
D מה דעתכם? אלגוריתם מעקב אחר מדדים שוק ההון 2
yossik מעקב אחר יתרות ותנועות בחשבון נאמנות של בית ההשקעות צרכנות פיננסית 1
שיקלר מעקב אחרי תשואת האג"ח ללא מיסים שוק ההון 0
Vit מעקב אחר תיק השקעות (תיק השקעות וירטואלי) שוק ההון 4
ו מעקב אחרי דמי ניהול צרכנות פיננסית 2
א מעקב אחר תשואות שוק ההון 1
L המלצה לתוכנת מעקב אחרי קריאה +תיוג אוף טופיק 0
ע עוד כמה שאלות טכניות (בחירת אג"ח, מעקב אחרי דיבידנדים ועמלות) שוק ההון 0
א טעות מעקב בקרן מחקה S&P500 שוק ההון 9
milx יש אפליקציה מעקב טיקרים עם התראת מחיר? אוף טופיק 19
רוקישיק כלי מעקב אחר הפרוטפוליו שוק ההון 6
Kipodi מעקב אחרי משתמשים אוף טופיק 2
א מעקב אחרי דיבידנדים שוק ההון 8
א האם מעקב הוצאות זה באמת חובה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
Couch Potato מעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 7
ר מעקב אחר חיובי כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 9
אורי מעקב אחר הוצאות צרכנות פיננסית 46
S מקבל ירושה, מבקש יעוץ פיננסי שוק ההון 14
R לא מצליח למצוא יועץ פיננסי בלתי תלוי שוק ההון 27
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0

נושאים דומים

Back
למעלה