• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מי מכם עבר/מתכנן לעבור לחו"ל?

בגדול הכל נשאר פה. לא מצאתי דרך לנייד את הפנסיה שלי איתי. :)
זה עדיין שלי, ואני מתכנן לגבות את זה בבוא היום, פשוט לא מפריש לשם יותר שום דבר.

לא חבל על העמלות שגובים ממך בכל הקרנות הללו ? שבטח יעלו למחיר המקסימום...

קפה טוב.
הקפה באנגליה לא משהו. ):

תזמין מאמזון אנגליה, בטוח שתמצא בסופו של דבר קפה שיהיה לטעמך.

מאמין שבסוף אמצא משהו. קשה לי להאמין שבכל הממלכה המאוחדת אין קפה סביר.
לצערי על הקפה במשרד אני לא שולט בכל מקרה. ^^״

מאמין שבסוף אמצא משהו. קשה לי להאמין שבכל הממלכה המאוחדת אין קפה סביר.
לצערי על הקפה במשרד אני לא שולט בכל מקרה. ^^״
אני סקרן לשמוע איך מסתדרים ברמה החברתית/אישית? מה לגבי כל החברים, משפחה, הכרות של בת זוג וכו'? (לא יודע בדיוק באיזה שלב אתה בחיים)?
אני שואל כי אני גם אעביר כמעט בודאות תקופה של כמה שנים בחו"ל (כנראה ארה"ב) ותהיתי איך לאורך זמן זה מרגיש ומשפיע.

אני סקרן לשמוע איך מסתדרים ברמה החברתית/אישית? מה לגבי כל החברים, משפחה, הכרות של בת זוג וכו'? (לא יודע בדיוק באיזה שלב אתה בחיים)?
אני שואל כי אני גם אעביר כמעט בודאות תקופה של כמה שנים בחו"ל (כנראה ארה"ב) ותהיתי איך לאורך זמן זה מרגיש ומשפיע.
תראה, טריוואלי זה לא. לא אשקר. אבל זה גם מאוד תלוי באופי שלך.
אני מתגעגע מאוד למשפחה ולחברים הקרובים מהארץ. אני חושב שזה הגיוני.
בת הזוג מגיעה עוד מעט ומצטרפת אלי כאן, וזה יעזור (היא הייתה צריכה לסיים קודם סימסטר לימודים בארץ, ועכשיו עוברת ללמוד בפתוחה כדי שתוכל לעבור לכאן).
לאט לאט מכירים אנשים חדשים. זה יקח זמן עד שיהיו לי חברים קרובים חדשים. היו לי 25 שנים להכיר אנשים בארץ, אני מעריך שקשה לצפות שאשלים את הפער בשלושה חודשים. :)
ולגבי המשפחה, התוכנית היא לטוס לארץ בערך 4 פעמים בשנה. זה פלוס טיסות שהם יעשו לכאן יעזור מאוד. זה לא אידיאלי, ובטח לא התדירות שהייתי רואה אותם כשגרתי בארץ, אבל זה משהו.

@Waler כמובן, אני מניח שלהיות באירופה זה מקל (ביחד ליבשות אחרות).
ואתה מתכנן לחיות שם לטווח הארוך או לוקח את זה כחוויה של כמה שנים?

@Waler כמובן, אני מניח שלהיות באירופה זה מקל (ביחד ליבשות אחרות).
ואתה מתכנן לחיות שם לטווח הארוך או לוקח את זה כחוויה של כמה שנים?
אני לא מקובע לגבי שום דבר, אבל בגדול מתכנן להישאר פה. ואם לא פה, יש עוד הרבה מדינות ברשימה שלי לפני ישראל - ככה שלחזור לארץ זה לא משהו שאני רואה קורה כל כך.

בדיוק קיבלתי מייל של חברת השמה שמחפשת Senior Full-stack Engineer לרילוקיישן ללונדון. בפרטי אם מישהו מעוניין.

התפתחויות מרעישות!
עברנו משרדים ובמשרד החדש הקפה מצוין.

כל החלומות שלי מתגשמים.

האמת שכבר שנים רבות אני "מפנטז" על לעבור, לפחות לתקופה ארוכה, לקנדה.
זה התחיל כשהייתי שם בתור נער למשך חודש ולמדתי להכיר את המקום, כששני דברים שקלטתי פתחו אותי ממש לזה:
1. הסתובבתי עם נער קנדי שגר בדירת שותפים ועבד בתור מתדלק, ושרף את החיים שלו באלכוהול וסמים בכל שאר היום. הוא היה מתחת גיל 18, והשכר שעשה בחודש כמתדלק היה גדול\כמעט שווה לשכר שאבא שלי קיבל "עם מקצוע אמיתי" ופירנס באמצעותו את כל הבית.
2. הרגשתי בתור ישראלי שהאנשים שם חיים בתור קופסאות שחסמו את המחשבה שלהם לכל מקום מחוץ להן, גם בלבל העסקי, והרגשתי שבן אדם עם Mindset חיצוני ואולי בייחוד ישראלי יכול להצליח ליצור שם הרבה ערך.

למה קנדה?
-יחס שכר וכח הקנייה הריאלי שלו לבין יוקר המחייה מהגבוהים בעולם (מוזמנים לחפש באינטרנט. עד כמה שזכור לי ישראל לא ביישה בנתונים גם כן), כלומר פוטנציאל ליחס חסכון גדול בהרבה. כמובן משתנה פרטנית בין אזורים או לפי עבודות ספציפיות. (לצורך העניין בעבודות מסוימות של מהנדסים, ההפרש הוא קיצוני ברמה של שכר כפול בקנדה לעומת הארץ)
-חוקי הגירה ועבודה נוחים לאנשי מקצוע, כמו מהנדסים לדוגמא.
-ברובה דוברים אנגלית.
-כמות האוכלוסיה ביחס לכמות המשאבים והשטח במדינה העצומה הזה הוא קטן מאוד, לדעתי חשוב אם שוקלים יעד לטווח ארוך.
-מדינה שלווה ושוחרת שלום.
-אנשים ממש נחמדים והרבה נופים יפים, בונוס יפה?

החסרונות הברורים זה מרחק מישראל, מזג האוויר (על אף שהבנתי שבמקומות כמו ונקובר למשל הטמפרטורות די נורמליות) ולשכנע בבוא היום את בת הזוג לזרום על זה. בגלל זה יש מצב שאמשיך לפנטז. אני אוהב מאוד את ישראל בינתיים בכל מקרה.
אני מזדהה עם חלק גדול ממה שכתבת, למרות שלא הייתי בקנדה.

חושב על לעבור לקולומביה לכמה שנים.
מישהו היה?

מנסה להחיות את השירשור במחשבה על עתיד הילדים.
כל החלומות שלי מתגשמים.
האם עדיין אנגליה ורודה יותר? מה עם סכנת הליבור ואנטשמיות בכלל ?
המלצות אחרות באירופה או בניוזילנד \ אוסטרליה? אזורים מומלצים ?
מיסים - יש איפה שהוא סיכום של מס ירושה בכל ארץ וחוקי מס בכלל ?

יש בזמן האחרון כתבות בעיתונות על ישראלים שעברו/עוברים לפורטוגל, מדינה שיש שאומרים סוציאליסטית, שלווה, עם אדמה זולה, אקלים נוח ואנשים טובים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L לא נעים... כמה מכם היו בסיטואציה הלא נעימה של - אנחנו מחפשים עֲרֵבִים... אוף טופיק 24
Rio מישהו מכם השתמש באפליקציה RobinHood שמאפשרת קניית מניות בחינם? צרכנות פיננסית 16
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H כמה זמן עבר מהגשת דו"ח שנתי לקבלת שומה? מיסים 16
פ תשואות עבר לא מנבאות תשואות עתיד, מה בכל זאת הערך שלהן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
בייניש עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
O סרטון על משברי עבר שוק ההון 4
shlomi171 IB- הפקת דו"חות על פעולות עבר שוק ההון 2
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
S לגבי האתר שמשווה תשואות עבר של קרנות שוק ההון 7
א תשואות עבר של קרנות השתלמות שוק ההון 2
breezblock הלילה התיק שלי עבר מרווח להפסד שוק ההון 111
Waler מסעו של נורמן אל עבר החופש יומני מסע אישיים 81
c881 אדם מתכנן ואלוהים צוחק נדל"ן 40
J מתכנן פרישה "בחינם" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ג המלצה על מתכנן פיננסי + פרישה צרכנות פיננסית 1
S במידה ואני מתכנן רילוקיישן פוסטים מאיכות נמוכה 9
P מתכנן פיננסי - האם יכול להועיל? שוק ההון 32
F מתכנן לחסוך ל 20 שנה בשביל אפקט ריבית דריבית שוק ההון 11
Benjamin W נשיא ארה"ב מתכנן להעלות את מס רווחי ההון ל 43% אוף טופיק 100
ע המלצה על מתכנן פיננסי צרכנות פיננסית 16