• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה החישוב הנכון?

Daniels1959

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם.
אני עושה עכשיו חישובים עבור הדו"ח השנתי (אני רוצה לנסות להגיש לבד) ונתקלתי בחישוב בעייתי. אולי מישהו יודע בוודאות מה התשובה הנכונה:
קניתי 320 מניות לפי שווי 24.55 דולר אוסטרלי לפי שער 2.64 ועוד קניתי 200 מניות נוספות של אותה המנייה לפי שווי 25.09 דולר אוסטרלי לפי שער 2.56. באותה שנה מכרתי את כל ה520 מניות לפי שווי 24.89 לפי שער 2.42.
2 שאלות:
1.האם אני צריך לפצל את החישוב של הרווח ממכירה כאילו עשיתי 2 מכירות של 320 מניות ושל 200 מניות וכל אחת מהם לפי שווי שלה ולפי שער שלה? או שאני צריך לחשב ממוצא שווי קנייה וממוצא שערים חליפין ולפי זה לחשב את הרווח/הפסד?
2. מה הערך שאני צריך לרשום בדו"ח במידה ויצא לי המצב הבא: בדולרים הרווחתי אבל בהמרה לשקלים יש 2 אפשריות - לפי מחיר מכירה מתואם הרווחתי גם בשקלים אבל לפי מחיר מכירה לפי שער חליפין ביום המכירה הפסדתי בשקלים. אז האם יש כאן הכנסה חייבת או מגן מס?
במידה ומישהו יודע תשובה לחלק מהשאלות בבקשה תענו גם.
תודה לכולם ושבוע טוב!

האם אני צריך לפצל את החישוב של הרווח ממכירה כאילו עשיתי 2 מכירות
כן.

לפי מחיר מכירה מתואם הרווחתי גם בשקלים אבל לפי מחיר מכירה לפי שער חליפין ביום המכירה הפסדתי בשקלים. אז האם יש כאן הכנסה חייבת או מגן מס?
לא הכנסה חייבת ולא מגן מס.
חישוב המדד (שער החליפין) הוא על מחיר הקניה. זה נראה לי שקול אבל מוקדם מדי בבוקר.

(לא איש מקצוע, ואין לראות באמור המלצה לפעולה כלשהי)

האם אני צריך לפצל את החישוב של הרווח ממכירה כאילו עשיתי 2 מכירות של 320 מניות ושל 200 מניות וכל אחת מהם לפי שווי שלה ולפי שער שלה? או שאני צריך לחשב ממוצא שווי קנייה וממוצא שערים חליפין ולפי זה לחשב את הרווח/הפסד?
לפצל, כל שכבה עם החישוב שלה.

מה הערך שאני צריך לרשום בדו"ח במידה ויצא לי המצב הבא: בדולרים הרווחתי אבל בהמרה לשקלים יש 2 אפשריות - לפי מחיר מכירה מתואם הרווחתי גם בשקלים אבל לפי מחיר מכירה לפי שער חליפין ביום המכירה הפסדתי בשקלים. אז האם יש כאן הכנסה חייבת או מגן מס?
בשכבה הראשונה, היות והרווחת בדולר אוסטרלי אבל הפסדת בשקלים, אין לך רווח ואין לך הפסד.

בשכבה השנייה, אתה בהפסד. אבל לוקחים את ההפסד הקטן מבין שני החישובים (כלומר לפי שער ביום המכירה).

לפצל, כל שכבה עם החישוב שלה.

בשכבה הראשונה, היות והרווחת בדולר אוסטרלי אבל הפסדת בשקלים, אין לך רווח ואין לך הפסד.

בשכבה השנייה, אתה בהפסד. אבל לוקחים את ההפסד הקטן מבין שני החישובים (כלומר לפי שער ביום המכירה).
תודה לכם!
אני רק רוצה לחזור לשכבה הראשונה כי אני עדיין לא הבנתי.
אכן הרווחתי בדולר אוסטרלי אבל יש פה 2 אפשרויות לרווח והפסד בשקלים.
א. מחיר מכירה לפי שער ביום מכירה פחות מחיר קנייה לפי שער קנייה ופה יש הפסד בשקלים.
ב. מחיר מכירה לפי שער ביום מכירה פחות מחיר קנייה מתואם ופה יש רווח בשקלים.
אז האם יש פה מגן מס או הכנסה חייבת או פשוט אפס?

תודה לכם!
אני רק רוצה לחזור לשכבה הראשונה כי אני עדיין לא הבנתי.
אכן הרווחתי בדולר אוסטרלי אבל יש פה 2 אפשרויות לרווח והפסד בשקלים.
א. מחיר מכירה לפי שער ביום מכירה פחות מחיר קנייה לפי שער קנייה ופה יש הפסד בשקלים.
ב. מחיר מכירה לפי שער ביום מכירה פחות מחיר קנייה מתואם ופה יש רווח בשקלים.
אז האם יש פה מגן מס או הכנסה חייבת או פשוט אפס?

לוקח מחיר מכירה בשקלים לפי שער הדולר האוסטרלי ביום המכירה
עכשיו מחשב שני מחירי קניה:
1. מחיר קניה בשקלים לפי שער הדולר האוסטרלי ביום המכירה
2. מחיר קניה בשקלים לפי שער הדולר האוסטרלי ביום הקניה

עכשיו, לוקח שלושה מספרים בשקלים:
1. מחיר המכירה מינוס 1 לעיל
2. מחיר המכירה מינוס 2 לעיל
3. אפס

הרווח/הפסד לצורך מס, הוא החציון של שלושה המספרים הנ״ל (כלומר, השני מתוך השלושה כאשר אתה מסדר אותם)

ורק חשוב לציין: לפני שאתה ממיר לשקלים, תוסיף למחיר הקניה ותוריד ממחיר המכירה את עמלות המסחר ששילמת בדולר אוסטרלי

לוקח מחיר מכירה בשקלים לפי שער הדולר האוסטרלי ביום המכירה
עכשיו מחשב שני מחירי קניה:
1. מחיר קניה בשקלים לפי שער הדולר האוסטרלי ביום המכירה
2. מחיר קניה בשקלים לפי שער הדולר האוסטרלי ביום הקניה

עכשיו, לוקח שלושה מספרים בשקלים:
1. מחיר המכירה מינוס 1 לעיל
2. מחיר המכירה מינוס 2 לעיל
3. אפס

הרווח/הפסד לצורך מס, הוא החציון של שלושה המספרים הנ״ל (כלומר, השני מתוך השלושה כאשר אתה מסדר אותם)

ורק חשוב לציין: לפני שאתה ממיר לשקלים, תוסיף למחיר הקניה ותוריד ממחיר המכירה את עמלות המסחר ששילמת בדולר אוסטרלי
זה באמת מאוד נח פשוט למצוא את החציון. תודה רבה.
האם להחשיב אותם בתור מחיר קנייה גבוה יותר ומחיר מכירה נמוך יותר או שכדאי להוסיף אותם בדו"ח כסעיף הוצאות מזכות ?
לגבי הוספת העמלות לחישוב. האם זה חובה או זכות?

האם להחשיב אותם בתור מחיר קנייה גבוה יותר ומחיר מכירה נמוך יותר או שכדאי להוסיף אותם בדו"ח כסעיף הוצאות מזכות ?
אתה פשוט ממלא טופס 1325 וזה חלק מהחישוב שם. אין צורך לדרוש הוצאות על שער מטח.

לגבי הוספת העמלות לחישוב. האם זה חובה או זכות?
זכות. אבל למה לא? זה מוריד לך מהרווח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ת שאלות לגבי החישוב של מדד STOXX EUROPE 600 שוק ההון 4
N חישוב ריבית של קרן כספית (שקלית) - האם החישוב שלי נכון? שוק ההון 7
א לא מצליח להבין איגרות חוב ממשלתיות, איך החישוב הזה עובד ? שוק ההון 6
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
נגב האם החישוב שלי נכון? חלוקה עולמית נטולת אמריקה שוק ההון 38
יבגני_ל הפקדה לפנסיה במעמד עצמאי - רוצה לאמת את החישוב שוק ההון 10
B מס הכנסה ריאלי - אופן החישוב שוק ההון 8
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y מה לדעתכם הפיזור הנכון בהתאם לפרופיל שלי? שוק ההון 7
B מה הסיווג הנכון עבור דווח ותשלום מס הכנסה על הכנסות משכר דירה העוברות את תקרת הפטור? מיסים 0
Ghost הזמן הנכון להשקיע במוסקבה נדל"ן 83
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
Cat האם זה הזמן הנכון למכור את הדירה? נדל"ן 112
ח עבודה עם סיפוק או פרישה מוקדמת מה היעד הנכון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 87
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22
M רכישת רכב. מה הדבר הנכון כלכלית? צרכנות פיננסית 18
ה מקווה שאני שואל את זה בפורום הנכון - דרופשיפינג השקעות אלטרנטיביות 1
J מהרהר בבחירת התואר הנכון כלכלת סביבה/כלכלה מנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס אשמח לשמוע דעות לפני פתיחת תיק השקעות, האם זה הדבר הנכון כרגע? שוק ההון 20
T מדד אג"ח ממשלתי כללי בריבית אפסית - הכלי הנכון למטרה או חוסר אחריות? שוק ההון 9
ה המהלך הכלכלי הנכון במשכנתא נדל"ן 5
ח מהו סדר הפעולות הנכון ברכישת דירה בישראל? נדל"ן 20
מוריארטי מתי הזמן הנכון לחפש דירה? אוף טופיק 6
א מתי הזמן הנכון להתחיל להשקיע? שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה