• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מאמר מהויקי - מייק, המשקיע המתחיל, שמבולבל מכמות האפשרויות

במה עדיפה הקרן של בלקרוק על קסם KTF S&P500 למשל?
האם בחשבון לא ממוסה (בזמן שאני ממתין לסכום שיצטבר לפני קניית IWDA ומחזיק כרגע KTF) יש טעם להחליף לבלקרוק?

כשבניתי את התיק בלקרוק לא היתה זמינה בארץ, ו-IWDA כיסתה את כל השוק.
החיסרון הוא שלא ניתן לרכוש אונליין, ויש מינימום די אכזרי ולכן אני "אוסף" כרגע בקסם כמה חודשים (בד"כ 6) ואז קונה IWDA.

השאלה היא בהינתן נקודת הזמן הנוכחית מה נכון יותר לעשות, להחליף לבלקרוק (פשוט יותר, נסחר מקומית, מטפל בכל המרות המטבע) או להמשיך עם IWDA ולקנות בנוסף בלקרוק (או אפילו ואנגארד)?

השאלה היא בהינתן נקודת הזמן הנוכחית מה נכון יותר לעשות, להחליף לבלקרוק (פשוט יותר, נסחר מקומית, מטפל בכל המרות המטבע) או להמשיך עם IWDA ולקנות בנוסף בלקרוק (או אפילו ואנגארד)?
אני הייתי פשוט מתחיל לקנות בלקרוק ומשאיר את הIWDA שכבר קניתי.
לא ממליץ\מייעץ

מייק יקנה את הקרן הישראלית השקלית של בלאקרוק על מדד S&P 500 בדמי ניהול של 0.07% - אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 115925.
למה הגרפים של הקרן הישראלית של בלאקרוק לא זהים (וגם לא מאוד דומים) לגרפים של הסנופי? לפי היגיון כללי, אם מחיר הקרן מושפע מגובה ההצעות של המוכרים יחידות מהקרן וגובה ההצעות של מי שמעוניין לקנות אותן אז היא בהגדרה לא עוקבת אחרי המדד כי היא לא נמכרת בערכי (מחיר) המדד. אם כך, באיזה אופן הקרן בדיוק עוקבת אחרי המדד? הייתי מצפה שקרן עוקבת מדד תמכר ותקנה לא לפי גובה ההצעות למכירה וקניה של הקרן עצמה אלא לפי מחיר זהה למדד שהיא עוקבת אחריו. תיאורטית, אם זה לא כך, אז יכול לקרות מצב, למשל, שמדד ה- s&p 500 עולה באופן חד אך הפופולריות של הקרן הספציפית הזו (הישראלית השקלית של בלאקרוק) יורדת (לעומת קרנות אחרות שעוקבות אחרי הסנופי). מישהו יכול לעשות לי סדר בבלאגן?

למה הגרפים של הקרן הישראלית של בלאקרוק לא זהים (וגם לא מאוד דומים) לגרפים של הסנופי?
כי יחידות המדידה שונות.
אחד מפרסם שווי בשקלים והשני בדולרים
אם כך, באיזה אופן הקרן בדיוק עוקבת אחרי המדד?
עושי השוק דואגים לזה שמחיר הקרן לא יתרחק מהמדד
(חפשי בגוגל/בפורום את המושג "עושה שוק")

פוסט מדהים! עשה לי קצת סדר בראש.
אני רק לא מצליח להבין למה מדברים על מס ירושה כמשהו תיאורטי, אשמח לקבל הבהרה

פוסט מעולה, תודה רבה.
אני חדש כאן, קראתי הרבה בבלוג ובפורום ואולי מרוב העומס של המידע החדש אני לא מצליח להפנים משהו, אשמח לעזרה.

אם אני מעוניין לפזר השקעות בכל העולם, למה ללכת על VWRA, VT וכו' ולא ללכת על קרנות שקליות של בלאקרוק או קרנות מקומיות אחרות? האם זה קשור לעינייני מס, גודל קרן וכו'?
האם בכלל ניתן לקנות קרנות כדוגמת VTI,VT דרך בית השקעות ישראלי? מה החסרונות מול קניה דרך ברוקר זר?
עוד שאלה, מה דורש ממני פתיחת חשבון בBI והשקעה בקרנות איריות מבחינת התחשבנות על המס בארץ? בתי השקעות מקומיים עושים את העבודה לבד לפי מה שהבנתי, אם אני פותח בחברה זרה מה הפרוצדורה שעליי לעשות בפתיחת תיק/ מימוש?
תודה

נערך לאחרונה ב:
אם אני מעוניין לפזר השקעות בכל העולם, למה ללכת על VWRA, VT וכו' ולא ללכת על קרנות שקליות של בלאקרוק או קרנות מקומיות אחרות?
בעיקר פיזור ומחיר.
האם זה קשור לעינייני מס, גודל קרן וכו'?
גם, אבל פחות.
האם בכלל ניתן לקנות קרנות כדוגמת VTI,VT דרך בית השקעות ישראלי?
כן
מה החסרונות מול קניה דרך ברוקר זר?
מחיר
עוד שאלה, מה דורש ממני פתיחת חשבון בBI והשקעה בקרנות איריות מבחינת התחשבנות על המס בארץ?
להגיש דו"ח כשיש הכנסה (במקרה של קרן צוברת זה אומר במכירה של הקרן).
בתי השקעות מקומיים עושים את העבודה לבד לפי מה שהבנתי, אם אני פותח בחברה זרה מה הפרוצדורה שעליי לעשות בפתיחת תיק/ מימוש?
בפתיחת תיק אין התעסקות מיוחדת עם מס הכנסה.
במימוש צריך להגיש דו"ח ולשלם מס.

אם אני רוכש קרן של בית השקעות מקומי בעלת פיזור גלובלי (לא מכיר ספציפיות כאלה, שואל רק על הרעיון), איזה פיזור אני מפסיד מול האמריקאיות?
אם אתה מוצא אחת כזאת באותו פיזור אז מן הסתם הפיזור זהה.
הבעיה זה שאין כמעט כאלה. בטח שלא באותם מחירים.
משהו שאפשר למלא באופן עצמאי או דרוש רו"ח?
מכיר לא מעט אנשים שמגישים דו"ח בעצמם. אישית אני מעדיף רו"ח.

בטח שלא באותם מחירים
אולי זאת שאלת תם אבל בכל זאת קצת בילבלת אותי. מה זה משנה הבדל המחירים בין קרן אחרת לשניה? כל אחת נמדדת בפני עצמה לפי השינוי שלה על פני תקופת זמן לא? מה חשוב לי אם מחיר של אחת הוא x ושל השניה y?

מאיפה נובע ההבדל במחיר? עמלת המרת מט"ח?

תודה על כל התשובות שלך

אולי זאת שאלת תם אבל בכל זאת קצת בילבלת אותי. מה זה משנה הבדל המחירים בין קרן אחרת לשניה?
אני לא מדבר על מחיר יחידה אלא על דמי הניהול שהקרן גובה.
מאיפה נובע ההבדל במחיר? עמלת המרת מט"ח?
גודל הקרן, מבנה הקרן, תחרות ועוד המון דברים אחרים.
למה ברוקר אמריקאי יהיה יותר זול מבנק ישראלי?

למה ברוקר אמריקאי יהיה יותר זול מבנק ישראלי?

זאת הייתה השאלה שלי..

אני חושב שאישית קצת קשה לי להבין את המודל יותר בגלל הדברים הטכניים.
אני מבין שאם אני פועל בגישה הפשוטה אז אני פשוט פותח חשבון בבית השקעות כלשהו, עם ריביות מתאימות וכו', קונה ומוכר מכל הבא ליד ובסוף הבית השקעות עושה לי לבד את ההתחשבנות עם המס.
עכשיו, אם אני עובד עם BI למשל, אני פותח חשבון דרך האינטרנט (אגב, פה לא חלה החובה למפגש פרונטלי בעת פתיחת חשבון?), מעביר את הכסף בשקלים וסופג את המרת המטח שלו, או לחילופין מוצא דרך זולה יותר להמיר ומעביר לו ישר בדולר/אירו.
ופה אני מבין שזה שוב מתפצל, אם אני הולך על הקרנות האיריות אז אלך כבר על הסגורות, הכל יתנהל כמו בארץ ובסוף אצטרך להגיש איזשהו דוח למס הכנסה.
אם אלך על אמריקאיות אז הן פתוחות, בזן חלוקת דיבידנד אשלם מס ( את המס הזה BI מסדירים מול הרשויות באמריקה?), אשקיע את מה שישאר בחזרה ובסוף כשאפדה אצטרך למלא דוח של מס הכנסה בארץ.
כמה טעיתי?

תודה

זאת הייתה השאלה שלי..
ועניתי עליה:
גודל הקרן, מבנה הקרן, תחרות ועוד המון דברים אחרים.
זאת בדיוק אותה סיבה ש"הכל" (טוב לא הכל, אבל עדיין הרבה דברים) יותר זול בארה"ב. בעיקר גודל ותחרות.
כמה טעיתי?
למעט כמה טעויות במושגים ודברים טכניים כאלה, הרוב די נכון.

דבר קטן שלא לגמרי ברור אם הבנת לפי מה שכתבת: אין קשר בין הקרנות שאתה קונה לבין הברוקר שדרכו אתה עובד. אתה יכול לפתוח גם חשבון בבנק ישראלי או בית השקעות ישראלי ולקנות בדיוק את אותן קרנות איריות/אמריקאיות שאתה יכול לקנות בברוקר אמריקאי (או אפילו אירופאי).
ההבדל העיקרי בין ברוקרים שונים זה עמלות (עמלה חודשית, עמלות קניה/מכירה, עמלות המרה וכו).

וואו הפתעתי אפילו את עצמי.

ואם אני קונה קרן אמריקאית דרך ברוקר ישראלי, הפרוצדורה של המס תהיה אמריקאית או שהברוקר המקומי יטפל בהכל (האמת שזה לאו דווקא סותר).
כמה קריטי ההבדל בין הברוקרים בארץ ובחול?
לא ראיתי פה בפורום מישהו שקנה VT או VWRD למשל, דרך ברוקר ישראלי, זה מרמז שיש הבדל גדול אבל עד כמה? תוכל אולי לתת לי דוגמה מספרית?
אנט מבין שזה כנראה יותר משתלם אבל עדיין יש בי רתיעה מהתעסקות בכל הפרוצדרות של עבודה מול ברוקר זר. אם ההבדל הוא ממש קריטי אז אצטרך להתגבר על זה

עריכה:
אני מאמין שהתבלבלתי בתגובה הקודמת בין קרנות פתוחות/סגורות לקרנות צוברות/מחלקות
תודה

נערך לאחרונה ב:
ואם אני קונה קרן אמריקאית דרך ברוקר ישראלי, הפרוצדורה של המס תהיה אמריקאית או שהברוקר המקומי יטפל בהכל (האמת שזה לאו דווקא סותר).
בברוקר ישראלי הברוקר יטפל לך בנושא המס וינפיק לך טופס 867.
לא ראיתי פה בפורום מישהו שקנה VT או VWRD למשל, דרך ברוקר ישראלי,
למה?
דוקא יש לדעתי לא מעט שעושים את זה.
זה מרמז שיש הבדל גדול אבל עד כמה? תוכל אולי לתת לי דוגמה מספרית?
תלוי ביכולות המיקוח שלך, אבל שמעתי על ברוקרים ישראלים שגובים אפילו 30-40$ עמלת מינימום בחו"ל בקצה הגבוהה, ולדעתי בקצה הנמוך (אחרי מיקוח וכו) תגיע ל5-7$.
בברוקרים אמריקאים זה יכול להיות בחינם לגמרי בחלקם, או בסביבות ה35 סנט עמלת מינימום בIB.

לגבי המרת מט"ח, גם זה משתנה. אבל בגדול זה מתחיל מכ1% לפני בקצה היקר בארץ ועד כ 0.2% בקצה הזול, לעומת 0.002% בברוקר זר כמו IB.

האם זה הרבה או מעט תלוי בך ובכמה פעולות אתה עושה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Rahash קרן פנסיה ברילוקיישן - מאמר קצר שכתבתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
א מאמר מעניין שראיתי - השקעה במדד המניות הכללי עלול להביא לתוצאה הפוכה מזו שרציתם שוק ההון 27
עתיד מתוק מאמר של שלמה גרינברג בביזפורטל על סוכנויות הנדל"ן הממשלתיות בארה"ב שוק ההון 0
T מאמר וקישור לספר (Understanding big debt crises)- מישהו הצליח להוריד? התפתחות אישית 9
ביולוג ירושלמי ההשכלה הגבוהה צריכה לעבוד דיאטה. מאמר שמסביר את האמת מאחורי הנתונים. אוף טופיק 110
Izik ""לא יותר מעשרה אחוז במניות...להמנע מהשקעות באינדקס נרחב" לפי מאמר בגלובס שוק ההון 12
Waler בניית פרופיל בכוח גס - המלצה על מאמר שוק ההון 1
פשוט מאמר על תשואות שניתן לצפות ממניות שוק ההון 1
M מאמר נהדר ב wsj של זוויג בעניין pre mortem בהשקעות שוק ההון 18
daat99 מאמר מעניין על וורן באפט ואג"חים אוף טופיק 4
משה מאמר מעניין על החיים בחברה ללא עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 7
S שאלות בשביל מייק מתחיל שוק ההון 0
א סוגי ההשקעות שלי לעומת מייק שוק ההון 3
G מה מייק היה עושה עם דולרים? שוק ההון 12
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
ריש-לקיש כפירה בתיק הדגל של מייק, שכנעו אותי אחרת שוק ההון 17
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 307
אוגורן להציל את מייק שוק ההון 1
ב צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים שוק ההון 6
NightStyle בקשה: הכנסת גרסאות האג"ח של מייק, המשקיע המתחיל שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה