• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למשכירי הדירות – מקרים בעייתיים עם שוכרים, איך התמודדתם? באילו דרכים?

תמיר80

משתמש רגיל
דירוג
59
איך מתמודדים עם מצב בו דייר לא מוכן לשלם. דייר סרבן (בנוסף מרקע עברייני, הפרט לא היה ידוע בהתחלה,
כי בהתחלה כולם מלאכים טובים, נודע כשכבר מאוחר מדי - כשצצו הבעיות מצד הדייר לשלם,
עקב בעיות כלכליות)
?
המשטרה לא בסמכותה להוציאו מהבית. הכתובת היא בתי המשפט. לוקח ואורך זמן רב.
בינתיים צריך את הנכס או לפחות את הכסף מהנכס. או להוציא את הדייר או שישלם.
לשלם הוא לא ישלם. להוציא אותו על מנת להכניס אחר או לפחות למכור את הדירה. כי צריך הכנסה כל שהיא.
כל זה אחרי שהדייר מן הסתם משך כבר כמה חודשים ללא תשלום. כי הדברים האלה תמיד נגררים וזה מתחיל מחודש 1
ומתחילים בפועל לפעול ברצינות (זהו שפה אני שואל – מה לפעול, מה כבר אפשר לעשות) רק אחרי מס' חודשים (שורה תחתונה הפסד של עשרות אלפי שקלים, שלא נדבר על נזקים מכוונים לדירה מדייר סרבן קשה שאחרי כל שיחה כזאת נוקם ומוציא את העצבים על הדירה מן הסתם - נזק פיזי לפנים הדירה).

מה עושים?
מה ניתן לעשות, מה נותר לעשות?
הנכס (מעל למיליון שקל) שכל חייך הקדשת על מנת לרכוש אותו מוחזק כבן ערובה בידי דייר סרבן.
משטרה - לא מתעסקת.
בתי משפט - המתן בסבלנות וגם אז מי יודע מה יהיה. עצם ההמתנה - עוד חודשי הפסד, ועוד, ועוד.
הנזק המכוון שהדייר עושה בינתיים.

בקיצור, מה עושים במצב כזה מלבד התמוטטות עצבים ולילות ללא שינה?!

קודם כל מצטער לשמוע. זה מצב חרא.
האמת היא שאם אתה שומר חוק אין לך הרבה מה לעשות. פנה לעורך דין, זה תהליך של כמה חודשים (בד"כ מסתיים בפחות משנה, לא יודע מה יקרה עכשיו עם הפקק שהקורונה ייצרה בבתי המשפט) ועשרות אלפי שקלים (להבנתי המינימום לתהליך של פינוי שוכר הוא 25,000 ש"ח לעורך דין).
גם אם תזכה בתביעה בפיצוי כספי על הנזק שעשה, לך תרדוף אחריו בהוצאה לפועל אחר כך. לא סביר שתראה מזה משהו.

מכיר אישית בן אדם שהשכיר דירה למישהו, שלא שילם, וכנקמה על כך שבעל הדירה העז לדרוש תשלום שפך מלך לצנרת. נזק עצום, זה הסתיים בשיפוץ כולל, הרמת רצפות והחלפת הצנרת בדירה. הכח לחלוטין בידיים של השוכרים, בגיבוי מלא של הכנסת ובתי המשפט. כמו שהבנת, משטרה לא תעזור לך פה.

מה עושים במצב כזה מלבד התמוטטות עצבים ולילות ללא שינה?!
אין שום סיבה להיכנס לסרטים. אתה לא הראשון ולא האחרון שזה קורה לו ויש דרכים חוקיות לנהל את זה.
בסך הכל הנכס נשאר ברשותך, הערך שלו לא צנח בגלל השוכר ולכן מדובר על הפסד כספי מסוים ותו לא. כל השקעה היא סיכון ואם מפנימים את זה היטב - מקבלים גם תוצאות שליליות מדי פעם בקור רוח.

.

מכיר אישית בן אדם שהשכיר דירה למישהו, שלא שילם, וכנקמה על כך שבעל הדירה העז לדרוש תשלום שפך מלך לצנרת. נזק עצום, זה הסתיים בשיפוץ כולל, הרמת רצפות והחלפת הצנרת בדירה. הכח לחלוטין בידיים של השוכרים, בגיבוי מלא של הכנסת ובתי המשפט. כמו שהבנת, משטרה לא תעזור לך פה.

זו הסיבה שכתבתי את אשר כתבתי; פוגע בדירה פיזית. בכל יום שעובר. כנקמה. נקמה על מה? אין לי מושג. אולי פגיעה בכבוד. אי התחשבות. אני לא יודע.
כל יום שעובר.
ברור לי שדירה כן תישאר. זה לא ש 4 הקירות יתמוטטו. אבל כל יום שעובר - אין לדעת.

עו"ד כבר בתמונה. לא עוזר. עו"ד זה דבר ראשון שעושים במצב כזה. כמו פניה למשטרה - זה רק נשמע יפה ונכון, זה לא באמת עוזר. בתי משפט - המון חודשים שבזמן הזה הדייר עושה כרצונו בדירה שהיא לא שלו. למעלה ממיליון שח שאתה מוציא את נשמתך יום יום מצאת החמה עד צאת הנשמה, ומה? מה נשאר לך לעשות?

מה לעשות במצב כזה?
איך לא חוטפים התמוטטות עצבים? איך נשארים רגועים?
זה משפיע על המשפחה. אתה נהיה יותר עצבני. אגרסיבי. עליו אתה לא יכול להוציא עצבים - על מי כן? על כל מי שבדרך.

שלא נדבר על הלילות.

מה עושים?! אף אחד?? אולי פתחתי בפורום הלא נכון עם תעבורת גולשים נמוכה מדי? באוף טופיק נראה לי שזה לא היה מתאים.

מה לעשות במצב כזה?
זה משפיע על המשפחה. אתה נהיה יותר עצבני. אגרסיבי. עליו אתה לא יכול להוציא עצבים - על מי כן? על כל מי שבדרך.

שלא נדבר על הלילות.

מה עושים?!
אני מבין מאוד את התסכול. אבל אין לי שום הצעה בנושא הזה... אני כלכלן, אלה שאלות לפסיכולוג.
צא לריצה/תלה שק אגרוף/תלמד לתופף מטאל עם דאבל פדאל... מה שעוזר לך לפרוק עצבים.

אני יודע שאני במצבך לא הייתי ישן בלילות. זה היה אוכל אותי.

מה לעשות במצב כזה?

תסתכל על זה בתור שכר לימוד , עדיף לחטוף נזק בדירה של מיליון ולפעול טוב יותר בדירה יקרה פי כמה.
תנסה להעריך מה המקסימום שאתה יכול להפסיד ותשלים עם זה שכבר הפסדת את הסכום , מכאן מה שלא תפסיד יהיה בונוס.

תאמין שהכל לטובה .

• אהבתי
Reactions: AAA
@תמיר80 יש הליך מהיר, אתה יכול לראות כאן:
https://www.kolzchut.org.il/he/פינוי_דייר_(שוכר)_מדירה_מושכרת_בהליך_מהיר_ומזורז

בינתיים אין נזק לדירה וכנראה שגם לא יהיה.
הנזק כרגע זה סה"כ אובדן שכירות של כמה חודשים והוצאות עו"ד.
תתאפס על עצמך - זה כנראה לא ייגמר בכסף גדול.
אנשים בבורסה איבדו מאות אלפים\מיליונים בכמה ימים של ירידות, קח קצת פורפורציות.

מה לעשות במצב כזה?
אני יודע שאני במצבך לא הייתי ישן בלילות. זה היה אוכל אותי.
תבדקו את סיבולת הסיכון שלכם, גם נדל"ן לא מתאים לכל אחד. מי שמתמוטט נפשית מהפסדים, עדיף שיחזיק נכס הכי סלידי שאפשר וזה לא נדל"ן.

מי שמתמוטט נפשית מהפסדים
זה לא ההפסדים, זו תחושת חוסר האונים.
אני מניח ששניהם היו חותמים בשמחה על הפסד של 20K אם בכך העניין היה מסתיים.

היה לי סיפור דומה בדירה עם נזילה מהשכנים שהתנערו ממנה, זה באמת יכול להוציא אדם מדעתו.

, זו תחושת חוסר האונים.
אין סיבה לתחושה הזאת, כפי שכתבתי למעלה, אלה דברים שקורים ויש חוקים ונהלים (וגם קומון סנס לא יזיק) איך לצאת מזה.
מי שלוקח קשה כל-כך בעיות שצצות, צריך לבחון מחדש את התאמת ההשקעה לאישיותו (או לחזק את האישיות).

מנסה לפנות לחברה חיצונית שתטפל בנכס אם תהיה מוכנה לטפל בדבר כזה...

לפחות הייתי מנסה

זה לא ההפסדים, זו תחושת חוסר האונים.
אני מניח ששניהם היו חותמים בשמחה על הפסד של 20K אם בכך העניין היה מסתיים.

היה לי סיפור דומה בדירה עם נזילה מהשכנים שהתנערו ממנה, זה באמת יכול להוציא אדם מדעתו.

נשמע כמו סיוט רציני

גם אני מחזיק דירות להשקעה, ואכן מדובר בסיטואציה מפחידה ולמרות שלא קרה לי מקרה דומה אני יכול מאוד להזדהות איתך.
בסופו של דבר הדייר הזה יצא מהדירה, ואם מדובר בנכס שנקנה במחיר טוב ובמיקום אטקרטיבי אז בטווח הארוך
תוכל לקזז את ההפסדים.

בכל מקרה אני לא חושב שזו סיבה לצאת משוק הנדל"ן, יכולות להיות סיבות אחרות אבל זו לא הסיבה.
כי אם אתה תדע לבדוק בצורה טובה יותר את השוכרים שלך, הסיכויי שלך לטעות יפול דרמטית.

מה לעשות במצב כזה?

לאמא שלי היתה בעיה דומה בדירה שהיא השכירה, ואני יכולה להגיד לך שהעשרה חודשים האלו היו הסיוט של חיה והיא עדין זוכרת מספרת וחושבת על זה. כמובן שלמרות שהיא ניצחה במשפט (דא) היא לא קיבלה שקל. כי נוכל נשאר נוכל.
הצד החיובי היחיד שיש , בסוף הדייר יוצא. מתקנים את הנזקים שהוא עשה, מתעצבנים ממש אבל בולעים את הצפרדע ובוחרים את השוכרים הבאים בפינצטה תוך הורדה של שכר הדירה באופן מודע ששכר דירה נמוך יותר מהממוצע באיזור מאפשר לך בחירת דייר והישארות של דייר טוב לזמן מאוד ארוך. בסופו של דבר שווה להפסיד כמה אלפים בשנה מאשר לעבור את כל זה שוב.
אז בסוף זה נגמר. אי אפשר לא להשתגע כי התסכול בלתי ניתן להסברה. תפתח טבלת ייאוש ותדע שתוך מקסימום x זמן הכל נגמר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיפור דיור ומעבר בין הדירות נדל"ן 5
M האינפלציה השנתית ירדה ל-2.6%, מחירי הדירות חזרו לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 47
R ת"א נדל"ן לעומת מחירי הדירות נדל"ן 5
1 הפחתה משטח הדירות בפינוי-בינוי נדל"ן 0
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
A מה יקרה אם מחירי הדירות יקרסו? שוק ההון 44
M מדוע מחירי הדירות לא משוקלל במדד המחירים לצרכן ? נדל"ן 77
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
B בעלי הדירות לא מעוניינים להשכיר לי אוף טופיק 166
I עד כמה תשואות האג"ח לטווח ארוך משפיעות על מחירי הדירות? שוק ההון 21
B תחנת רכבת מעלה את ערך הדירות באזור? נדל"ן 37
A שאלה למוכרי הדירות בקהל נדל"ן 4
מ עליית מחירי הדירות החדשות יותר לעומת דירות ישנות - תוכנית פעולה נדל"ן 23
כנשר האם הדירות בהגרלת מחיר למשתכן תמיד ללא היתר בניה? נדל"ן 15
S הצמדת חלק מההון למחירי הדירות בארץ שוק ההון 7
ד השלכות תוכנית המטרו על היצע הדירות והתחדשות עירונית נדל"ן 2
נ מאמינים לי שמחירי הדירות עולים ברמה מטורפת? פוסטים מאיכות נמוכה 20
א מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן? נדל"ן 1035
ש עליה במחירי הדירות דוח מכון אהרון נדל"ן 67
I כיצד ניתן להשקיע בשוק ההון ולהצמיד את תשואת ההשקעה למחירי הדירות? נדל"ן 2
א הצמדת כסף למחירי הדירות נדל"ן 10
S מחירי הדירות בעוד 20 שנה נדל"ן 12
mr.mo מבנה מסוכן כיצד ניתן לחייב את בעלי הדירות נדל"ן 4
E גרף מחירי הדירות בישראל נדל"ן 2
O להרוויח מירידת מחירי הדירות שוק ההון 19
Sinister אג"ח על מחירי הדירות שוק ההון 35
ח חוסר איזון בן בעלי ושוכרי הדירות אוף טופיק 81
פ היום בתוכנית הכל כלול, כבוד לאסי דיין, דיבר כמאמין בהקטנת הצרכנות, נתן דוגמא של חירי הדירות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
א באיזה מקרים קרן כספית תרד? שוק ההון 40
R שאלה על מקרים שביטוח SIPC מכסה שוק ההון 0
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה