• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לבדוק קבלות בקופה

טריק נפוץ הוא לסמן מחיר זול במדף אבל בקופה יעבור במחיר גבוה יותר ("טעות\המערכת לא מעודכנת\בדיוק שינינו"). בונים על זה שאנשים לא יזכרו\ישימו לב.

ברצוני להרחיב גם לנושא המשקל בקופה.
מקרה שקרה אתמול.
אבוקדו אחד, קישוא אחד, חציל אחד, שני גזרים, שתי בננות.
בזמן שקילת הבננות הבחנתי שהמשקל לא מאופס ומראה 0.250 [ז"א רבע קילו].
הסבתי את תשומת ליבה של הקופאית אמרה לי 'מה פתאום, הכול תקין'.
התעקשתי, איפסה ושקלה שוב. ההחזר היה כ 50%.
אם קונים כמה קילו אפשר לפספס את הסטייה אבל לאנשים שקונים טרי, טרי כל יומיים במשקל נמוך המשמעות שלפעמים משלמים עד פי 2 על המוצרים.
זה קרה במרכול שכונתי, לא קורה בסופרים.
ויש להם עוד טריקים שאני תמיד קולט - מניחים את הטלפון שלהם בפינה של המשקל, לוחצים בעדינות עם הציפורן על המשקל.
אז תבדקו ותחסכו.

ויש להם עוד טריקים שאני תמיד קולט - מניחים את הטלפון שלהם בפינה של המשקל, לוחצים בעדינות עם הציפורן על המשקל.
מה גורם לך לחזור לאותו מקום שוב?
מעבר לעניין המוסרי שמנסים לרמות אותך, אם מול הלקוח זאת ההתנהלות אפשר רק לדמיין איך נראים "מאחורי הקלעים" למשל המחסן מבחינת היגיינה וכ'..

התחלתי לקנות ירקות ופירות אונליין בגלל רמאויות שלקשורות לשקילה (דומות לאלה ש- @yossik תיאר).

מה שאני עושה זה להזמין משופרסל אונליין. כל פרי או ירק מגיע בשקית ואז אני שוקל על משקל ביתי שלי.
מנגד יש לי על החשבונית את תוצאת השקילה שלהן.

אם יש חריגות אני מצלם ושולח לווטסאפ שלהם. במידת הצורך אני מקבל החזר.

אם יש חריגות אני מצלם ושולח לווטסאפ שלהם. במידת הצורך אני מקבל החזר.
עד כמה נפוצות החריגות? אין לי משקל ביתי ואני תוהה כמה פעמים 'נדפקתי' בגלל זה..
פה ושם יש טעויות של מוצרים שלא הגיעו וחויבתי עליהם למשל והם תמיד מחזירים אם אומרים להם...

עד כמה נפוצות החריגות? אין לי משקל ביתי ואני תוהה כמה פעמים 'נדפקתי' בגלל זה..
פה ושם יש טעויות של מוצרים שלא הגיעו וחויבתי עליהם למשל והם תמיד מחזירים אם אומרים להם...
קורה לי כ-2-3 פעמים בשנה. סטטיסטיקה של כשנתיים. מתחילת הקורונה מזמין משם פעם בשבוע-שבועיים.

לדעתי שווה לקנות משקל למטבח. הוצאה חד פעמית שנותנת לך שקט נפשי.

אגב, גם הליכה פיזית לשופרסל ושימוש בקופה אוטומטית יכולה להיות פתרון עבור אנשים שנמאס להם מהרמאויות של קופאים בסופרים.
זה גם משהו שאני עושה כי גם את רוב התן ביס אני מנצל בשופרסל.

גם הליכה פיזית לשופרסל
מאז הקורונה אני לא יודע מה זה סניף פיזי של סופר (בלי קשר לחשש מהדבקה, פשוט אונליין זה הרבה יותר נוח ויעיל מאשר ללכת פיזית).
לדעתי שווה לקנות משקל למטבח. הוצאה חד פעמית שנותנת לך שקט נפשי.
תכלס

להם מהרמאויות של קופאים בסופרים.
הם מתוגמלים על הסכומים שהם מכרו בהם? מה האינטרס של קופאי לרמות?

מה האינטרס של קופאי לרמות
לא נראה לי שיש לקופאי ברשת גדולה אינטרס לרמות. אני נוטה לשפוט לכף זכות. יכול להיות פשוט מקרים של חוסר ידע או תשומת לב למשל בדוגמת הפירות/ירקות לרוב הם מקישים קוד, אפשר בקלות להתבלבל ולחייב תפוח עץ יונתן במקום תפוח עץ גאלה...
דבר נוסף תמיד קיימים פערי מחירים בין המערכת לבין המדבקות ואי אפשר לצפות מהם שישימו לב וידעו כל שינוי קטן.

אפשר להעיר בנימוס ותמיד מתקנים.
באופן אישי אני גם אוהב ללכת רק לשירות עצמי כדי לחסוך מעצמי את הצורך לבדוק קבלות.

מאז הקורונה אני לא יודע מה זה סניף פיזי של סופר (בלי קשר לחשש מהדבקה, פשוט אונליין זה הרבה יותר נוח ויעיל מאשר ללכת פיזית).
אני לגמרי מסכים. הבעיה היא שאי אפשר לקנות עם תן ביס בשופרסל אונליין. לא ברור לי מה הסיבה שהם שמו מגבלה כזו.
רק בגלל זה אני עדיין טורח להגיע.
הם מתוגמלים על הסכומים שהם מכרו בהם? מה האינטרס של קופאי לרמות?
אם זו מכולת שכונית אז זה יכול להיות מכוון כי הבעלים או קרובי משפחתו הם לעתים עובדים כקופאים.
ובמקרה זה זה נעשה כדי "להגדיל את הרווח" (שמתי מרכאות כי זה לא בהכרח מגדיל).

ברשתות הגדולות הסיבה היא פשוט חוסר מקצועיות של הקופאי. הוא לא מרוויח מזה שתשלם יותר על המוצרים שקנית אבלל הוא גם לא נענש אם עשה טעות.

אם זו מכולת שכונית אז זה יכול להיות מכוון כי הבעלים או קרובי משפחתו הם לעתים עובדים כקופאים.
ובמקרה זה זה נעשה כדי "להגדיל את הרווח" (שמתי מרכאות כי זה לא בהכרח מגדיל).

ברשתות הגדולות הסיבה היא פשוט חוסר מקצועיות של הקופאי. הוא לא מרוויח מזה שתשלם יותר על המוצרים שקנית אבלל הוא גם לא נענש אם עשה טעות.
כן, כפי שכתבתי, זה קרה במרכול השכונתי.
בשופרסל או בשוק פייסל הקופאית תמיד מאפסת את המשקל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א כיצד לבדוק באיזו בורסה נייר נסחר? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ק איפה אני יכול לבדוק? פוסטים מאיכות נמוכה 3
S מה כדאי לבדוק לפני שמחליפים קופת חולים? צרכנות פיננסית 11
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
ט מה הדרך הכי פשוטה לבדוק אם מניה X נמצאת במדדים? שוק ההון 2
A השוכרים יצאו מהדירה - מה לבדוק? נדל"ן 9
פ כיצד לבדוק ולהשוות דמי ניהול ועמלות שוק ההון 5
L האם ניתן לבדוק באתר ממשלתי עיקול על חשבון בנק? וצ'ק בחשבון מעוקל צרכנות פיננסית 2
unrealx פינוי ובינוי - מה צריך לבדוק? נדל"ן 17
מ לא זוכרת האם בחרתי רצף פיצויים או רצף קצבה, איך לבדוק? אוף טופיק 22
L כדאי לבדוק היטב את נכונות הדוחות השנתיים של הברוקר שוק ההון 102
K רוצה לבדוק אם הבנתי נכון את הרעיונות המרכזיים של האיזון שוק ההון 88
sali איך לבדוק אם כדאי להשקע בקרן שוק ההון 17
yossik לבדוק חשבוניות חברים, שיטת מצליח על ימין ושמאל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
Z מעבר לעבודה מחו"ל תמורת קבלות מיסים 39
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ החזר מס שוק ההון עם קבלות על פי סעיף 46 מיסים 2
ח קבלות אלקטרוניות לעוסק קטן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
א שווי שוק לעומת כמות מזומנים בקופה שוק ההון 5
adamshalev על מקרה בקופה בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 67

נושאים דומים

Back
למעלה