• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השוכרים יצאו מהדירה - מה לבדוק?

• פותח הנושא amirn
  • פורסם בתאריך

amirn

משתמש רשום
דירוג
4
חוזה השכירות מאפשר לנו להחזיק בבטחונות (צ׳ק בנקאי ע״ס 10K) עד 30 יום לאחר סיום השכירות (חוזה מומלץ של עיריית תל אביב).

* ערכנו סיור בדירה ולא מצאנו נזקים נראים לעין בלתי מקצועית
* בדקנו שהשוכרים לא השאירו חובות לדירה וסגרו חשבונות חשמל, גז, מים, וועד בית וארנונה.

מה אתם בודקים אחרי שהשוכרים יוצאים?

מה ניתן לעשות במקרה שמתגלים נזקים לאחר שהחוזרו הבטחונות? (ביטוח?)

תודה :)

נערך לאחרונה ב:
חוזה השכירות מאפשר לנו להחזיק בבטחונות (צ׳ק בנקאי ע״ס 10K) עד 30 יום לאחר סיום השכירות (חוזה מומלץ של עיריית תל אביב).

* ערכנו סיור בדירה ולא מצאנו נזקים נראים לעין בלתי מקצועית
* בדקנו שהשוכרים לא השאירו חובות לדירה וסגרו חשבונות חשמל, גז, מים, וועד בית וארנונה.

מה אתם בודקים אחרי שהשוכרים יוצאים?

מה ניתן לעשות במקרה שמתגלים נזקים לאחר שהחוזרו הבטחונות? (ביטוח?)

עושה את מה שאתה עשית.
מעולם לא נתקלתי בנזק שלא יכולתי להבחין בו לפני שהחזרתי ערבויות. מה שאתה לא רואה בעין זה בעיקר תשתיות. מערכת חשמל, מים, איטום. אם הדיירים לא גרמו לפגיעה מכוונת אילו דברים שגם ככה אתה אחראי עליהם.
בכל מקרה, ברוך הבא לעולם של בעלי הבית ושיהיה בהצלחה.

לאחר בדיקת חשבונות והכל בסדר, מה שנשאר זה לבדוק את הדירה כמו שאתה, לו היית שוכר, בודק אותה.
בדיקות תקופתיות שגרתיות בזמן השכירות מונעות בדיקות עומק לאחר/לפני עזיבת הדיירים.

עושה את מה שאתה עשית.
מעולם לא נתקלתי בנזק שלא יכולתי להבחין בו לפני שהחזרתי ערבויות. מה שאתה לא רואה בעין זה בעיקר תשתיות. מערכת חשמל, מים, איטום. אם הדיירים לא גרמו לפגיעה מכוונת אילו דברים שגם ככה אתה אחראי עליהם.

אנחנו חוששים מפגיעה מכוונת בתשתיות מכיוון שהדיירים עזבו באווירה לא טובה, לכן שאלתי/קיוויתי שיש ביטוח שמכסה זאת.

בכל מקרה, ברוך הבא לעולם של בעלי הבית ושיהיה בהצלחה.

בדיקות תקופתיות שגרתיות בזמן השכירות מונעות בדיקות עומק לאחר/לפני עזיבת הדיירים.
רעיון טוב, תודה!

תקפיד על ביטוח מבנה שכולל גם נזקי צנרת

אני במצב דומה.
כשהתקשרתי לעיריה (ארנונה) ולחברת חשמל לוודא שאין חובות אמרו לי שזה בכלל לא צריך לעניין אותי כי גם אם יש זה חוב אישי של השוכר ולא של הדירה.
האם זה נכון? ואם כן, אז למה נהוג לבדוק שלא נשארו חובות פתוחים?

אני במצב דומה.
כשהתקשרתי לעיריה (ארנונה) ולחברת חשמל לוודא שאין חובות אמרו לי שזה בכלל לא צריך לעניין אותי כי גם אם יש זה חוב אישי של השוכר ולא של הדירה.
אם כשהשכרת את הדירה העברת את הארנונה לחשבון השוכר בעיריה אז כנראה שאין לך מה לדאוג.
אבל אם השכרת את הדירה ולא העברת את תשלום הארנונה ע"ש השוכר, אכן, חייבים לבדוק שלא השאיר חובות.
אותו כנ"ל עם חשבון חשמל.

אני במצב דומה.

אם כשהשכרת את הדירה העברת את הארנונה לחשבון השוכר בעיריה אז כנראה שאין לך מה לדאוג.
אבל אם השכרת את הדירה ולא העברת את תשלום הארנונה ע"ש השוכר, אכן, חייבים לבדוק שלא השאיר חובות.
אותו כנ"ל עם חשבון חשמל.

גם אם קיים חוב חשמל על שם שוכר שעזב, הנכס שבבעלותך הוא זה שבפוטנציה ינותק מחשמל בבוא היום.
כדאי לברר שאין חובות כשעדיין מחזיקים בערבויות שהשוכר נתן. אחרת אין דרך להכריח אותו לשלם ולך תריב עם חברת החשמל או תאגיד המים שהחוב על שם מישהו אחר.

גם אם קיים חוב חשמל על שם שוכר שעזב, הנכס שבבעלותך הוא זה שבפוטנציה ינותק מחשמל בבוא היום.
כדאי לברר שאין חובות כשעדיין מחזיקים בערבויות שהשוכר נתן. אחרת אין דרך להכריח אותו לשלם ולך תריב עם חברת החשמל או תאגיד המים שהחוב על שם מישהו אחר.
ועל זה נאמר אל תהיה צודק תהיה חכם

Back
למעלה