• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לבדוק קבלות בקופה

yossik

מודרטור
דירוג
15,792
שוב ושוב, טעויות בקופה בסופר.
לא חשוב שמות אבל זו כנראה שיטת מצליח.
אני חוזר על מה שכתבתי לפני שנים כאן בפורום - חברים, תבדקו את הקבלות לפני שיצאתם מהסופר.
מקרה שקרה לי לפני מספר ימים -
קליק, קליק, קליק, הקופה מצלצלצת לאחר הסריקה של סורק הברקוד.
אני משלם, עומד בצד ובודק את הקבלה.
ומה אגיד לכם -בחשבון מופיע 2 שקים של פחם למנגל, 5 קילו מלפפונים, 3 קילו שניצלים קפואים ורק לאחר זאת המוצרים שאכן אני קניתי.
דיברתי עם הקופאית, הביאו משהו ששפך את תכולת השקיות והשוו לקבלה כאילו הייתי פושע ולבסוף אכן הודו בטעות.
ביקשתי הסבר ונאמר לי שהקופאית לימדה מישהי חדשה ממש לפני שהיגעתי ושכחו למחוק את הפריטים שהיו 'בתרגול'.
לא קניתי את הלוקש, לפני בקופה היה עובד מהסופר שקנה מצרכים אבל כנראה שלא לחצו על 'טוטאל' ומה שהוא קנה התווסף לרשימה שלי...
ברור שקיבלתי זיכוי והתנצלות אבל תבדקו את הקבלות.

מצחיק אותי התזמון, בדיוק אתמול זה קרה לי.
הגעתי הביתה עברתי על הקבלה וראיתי שבמקום 42-44 חייבו אותי על 53. כמובן בקטנה אבל דברים כאלה נורא מעצבנים, החלפתי סופר שנה שעברה כי בקודם כמעט תמיד היו טעויות. גם בסופר הנ"ל לפני חודשיים הייתה טעות אבל אז שמתי לב עוד לפני שהגעתי לאוטו וחזרתי וזיכו אותי.
אכן יש הרגשה של שיטת מצליח דוחה.

אני חוזר על מה שכתבתי לפני שנים כאן בפורום - חברים, תבדקו את הקבלות לפני שיצאתם מהסופר.
לגמרי, בשופרסל זה מכה והטעויות הם כמובן תמיד לרעת הלקוח.
בסופר-פארם אותו הסיפור אגב.

לגמרי, בשופרסל זה מכה והטעויות הם כמובן תמיד לרעת הלקוח.
בסופר-פארם אותו הסיפור אגב.
אני בטוח שגם יוסיק מדבר על שופרסל. גם לי הם עשו קטעים כאלה...

ניסית להשתמש בקופה אוטומטית?

גם בשופרסל וגם בסופרפארם יש קופות כאלה וניתן לראות בהן את המוצרים שאתה סורק בזמן אמת.

גם מסבכים את הקבלות. תעשו כמה שיותר פשוט, לא צריך לכתוב לנו את כל פירוט החישובים שלכם.
אם מוצר עולה 10 במ'קום 12 לא צריך לכתוב לי
מוצר 12
ואז הנחה 0.50
ואז עוד הנחה רק בשם אחר מההנחה הקודמת0.50
ואז הנחה נוספת גם בשם אחר 1 שקל
לבסוף מחיר המוצר 10 שח

תודה באמת..
5שורות בשביל לכתוב לי שקניתי מוצר ב 10 שקל (יודעת שהוא עולה 10, ראיתי הרי את המחיר בשילוט במדף בגלל זה לקחתי אותו). מה אכפת לי שמחירו המלא הוא 12?

פשוט תכתבו את המחיר של המוצר אחרי הנחה. מה זה משנה לי כל החישובים?
שזה יוצג על המחשב של הקופאית. למה אני צריכה גם לראות את זה? סתם בזבוז דיו, מסרבל את הקריאה של החשבונית, מסבך הכל. לא מבינה.

אתה רציני?
איפה צרכניסט יעדיף לבצע את הקניות שלו? במקום שמוכר מוצר ב-10 ש"ח או במקום שבו יש 20% הנחה? חחח

שזה יוצג על המחשב של הקופאית. למה אני צריכה גם לראות את זה? סתם בזבוז דיו, מסרבל את הקריאה של החשבונית, מסבך הכל. לא מבינה.
אני חושב שזו מגבלה כלשהי של התוכנה של הקופות, שהחנות קונה מצד ג'. לכן אתה רואה את זה בכל החנויות...
ובגלל שההנחה היא לא תמיד גורפת (אלא רק לחברי מועדון למשל) אז הם לא יכולים לשנות את המחיר של המוצר עצמו.

מסכים, מצטרף.
קורה לי באופן תדיר באושר עד, טועים באופן שיטתי.
גם כמה פעמים לא הסכימו להחזר בקבוקים ריקים [שקניתי מהם] כפיקדון. למזלם הם הפסיקו לעשות זאת

אצלי נדיר מאוד שיש טעויות, וכשיש - זה בד"כ במשלוח ואז מייל קטן והזיכוי בדרך.

אני חושב שזו מגבלה כלשהי של התוכנה של הקופות, שהחנות קונה מצד ג'. לכן אתה רואה את זה בכל החנויות...
ובגלל שההנחה היא לא תמיד גורפת (אלא רק לחברי מועדון למשל) אז הם לא יכולים לשנות את המחיר של המוצר עצמו.
First hand knowledge
זה עיניין של נוהג. ודרישה של הרשתות, מכל מיני סיבות. יכולים להדפיס לגמרי מה שהם רוצים בקבלות.

לפחות חלק...

תגידו אתם רציניים? אתם באמת חושבים שלעובד בקופה על משכורת שעתית יש אינטרס להגדיל את מחזור המכירות של החברה?
יש הרבה בלופים במדינה הזאת אבל מה שאתה מדבר עליו זו עבירה על החוק מהסוג שיש עליה הרבה פיקוח.

@אורי ג. הטעות היתה בקופה האוטומטית?
לא, מדבר על הידניות.
לא זוכר אם היו גם באוטומטיות, לא רואה סיבה שיהיה הבדל, זה אותה המערכת פשוט במקום שהקופאית תעביר את המוצרים אתה בעצמך מעביר אותם.

לגמרי. תמיד הייתי מתעצבן על אשתי שחייבת לעמוד שעה ולבדוק את הקבלה אחרי הקניה. היום אני מבין שאני אידיוט והם פשוט טועים המון.

על איך שנעקצתי פעמיים ביומיים מגיע לי סקילה.
אתמול בסופר פתאום יש מקרר קטן עם נקניקיות, 2 ב18 צעק השלט! 400 גרם, 500 גרם... אז לקחתי אחד של 400 ואחד של 500, ורק בבית קלטתי שהמבצע לא נקלט ועבור התענוג שילמתי 39 ש"ח...
אז הלכתי הבוקר שוב (הייתי צריך השלמות לשישי בכ"ז), אמרתי לפני שאפנה אליהם אלך אל השלט, והפלא והפלא - הברקוד של ה500 גרם לא נמצא שם, רק של ה400 גרם. היו שם עוד כמה ברקודים (למרות שהיו רק 2 סוגי מוצרים באותו מדף...). באמת זכרתי שבדקתי אתמול את הברקודים, אבל כנראה בדקתי רק של אחד ואת השני לא טרחתי. הגיוני בסך הכל - מדובר באותו מדף קטן, אותה חברה, ושניהם מתאימים לתיאור (400 גרם, 500 גרם..), מה גם שהמקרר היה מלא ועדיין היו רק 2 סוגים של מוצרים אז ככה שברור שהם עשו זאת ככה בכוונה. פשוט בונים על זה שאנשים כמוני יתעצלו לבדוק את כל הברקודים...
אבל על העקיצה השנייה לא ניתן לסלוח לי, אחרי ההתאכזבות שלי, קניתי בין היתר 2 חבילות של חטיפי אנרג'י במבצע של גם הפלא ופלא 2 ב18, כמה נחמד, קצת אנרגיה לתקופת המבחנים.
ו.... שוב בבית אני רואה שהמבצע לא ירד ונעקצתי בעוד 8 שקלים. הפעם זה עקיצה עקיצה אני מניח, שכן אני לא חושב שבאותו מדף החליטו להוציא מהמבצע טעם ספציפי... פאקינג מדף רק של חטיפי אנרג'י, שלט גדול "חטיפי אנרג'י 2 ב18", אבל לא...
כל פעם אני אומר לעצמי שאבדוק בקופה ואני פשוט שוכח אז מניח שזה עליי. מקווה שצמד העקיצות הללו בהפרש של 12 שעות יגרמו לי לא לשכוח יותר.
מעניין אותי כמה כסף הסופרים עושים בשיטות הללו...
לפחות הדבר הראשון שחשבתי עליו היום כשגיליתי שנעקצתי שנית, זה הפוסט הזה. שגם בו כבר יש תגובה על עקיצה שקיבלתי. נהדר.
שבת ללא עקיצות לכולם.

בדקתי אתמול את הברקודים
זה הכי חשוב והרבה לא מקפידים- אם יש מבצע יש את המספרים הרלוונטיים של הברקודים בתחתית. אני התחלתי לבדוק אחרי שלא קיבלתי 1+1 בגלל שרק חלק מהפסטות היו במבצע (ולמי בכלל אכפת באיזה צורה הפסטה)

עוד משהו חשוב- אם על המדף יש מוצר עם מדבקת מחיר אסור להם לשנות את המחיר בקופה גם אם מדובר בטעות. הסופר צריך למכור את המוצר במחיר שהודבק עליו.

על איך שנעקצתי פעמיים ביומיים מגיע לי סקילה.
אתמול בסופר פתאום יש מקרר קטן עם נקניקיות, 2 ב18 צעק השלט! 400 גרם, 500 גרם... אז לקחתי אחד של 400 ואחד של 500, ורק בבית קלטתי שהמבצע לא נקלט ועבור התענוג שילמתי 39 ש"ח...
זאת העקיצה האמיתית.
יש מקום מיוחד בגיהנום למי שמייצר את הזבל הזה שנקרא נקניקיות. כבר שנים לא מכניס נקניקיות הביתה וכמעט אף פעם לא קונה בשר מעובד (שניצלים וכו.)

דווקא עם שופרסל יש לי נסיון טוב, אני תמיד בודקת את המחירים (קונה רק בקופה האוטומטית) וזה תמיד תואם. אין לי תלונות עליהם בקטע הזה.
אני כן נמנעת מסופרים שממצבים את עצמם כ''זולים'' (כמעט כל הסופרים אותו דבר) בגלל שיש שם טעויות במחירים.

מה שכן, קרה לי לפני מס' שנים שאחרי הקניה בדקתי את הקבלה ופתאום אני רואה במקום חיוב רגיל באשראי-חיוב בקרדיט. אז פניתי לשירות לקוחות בסניף והיא דיברה עם מי שצריך, שאמר לה שזה יהיה חיוב של גג 10 שח, אז היא נתנה לי 10 שח מזומן.

אולי זו דרישה של רגולטור או משהו דומה? הגיוני שצריך להציג את כל ההנחות בחשבון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א כיצד לבדוק באיזו בורסה נייר נסחר? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ק איפה אני יכול לבדוק? פוסטים מאיכות נמוכה 3
S מה כדאי לבדוק לפני שמחליפים קופת חולים? צרכנות פיננסית 11
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
ט מה הדרך הכי פשוטה לבדוק אם מניה X נמצאת במדדים? שוק ההון 2
A השוכרים יצאו מהדירה - מה לבדוק? נדל"ן 9
פ כיצד לבדוק ולהשוות דמי ניהול ועמלות שוק ההון 5
L האם ניתן לבדוק באתר ממשלתי עיקול על חשבון בנק? וצ'ק בחשבון מעוקל צרכנות פיננסית 2
unrealx פינוי ובינוי - מה צריך לבדוק? נדל"ן 17
מ לא זוכרת האם בחרתי רצף פיצויים או רצף קצבה, איך לבדוק? אוף טופיק 22
L כדאי לבדוק היטב את נכונות הדוחות השנתיים של הברוקר שוק ההון 102
K רוצה לבדוק אם הבנתי נכון את הרעיונות המרכזיים של האיזון שוק ההון 88
sali איך לבדוק אם כדאי להשקע בקרן שוק ההון 17
yossik לבדוק חשבוניות חברים, שיטת מצליח על ימין ושמאל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ החזר מס שוק ההון עם קבלות על פי סעיף 46 מיסים 2
ח קבלות אלקטרוניות לעוסק קטן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
א שווי שוק לעומת כמות מזומנים בקופה שוק ההון 5
adamshalev על מקרה בקופה בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 67

נושאים דומים

Back
למעלה