• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כישורים הדרושים בעבודה

Nimbus

משתמש סולידי
דירוג
7
היי, אספר קצת על עצמי, בן 25 מהמרכז (בערך), לפני כחודש עזבתי את עבודתי בהפעלת מכונות כלשהן בשביל צורכי אבטחה.
בדיעבד עשיתי בחירות לא כל כך חכמות ורדפתי אחרי הכסף יותר מידי עד שבחרתי אותו על פני התקדמות והתפתחות אישית.
לא השקעתי את הכסף אלא בזבזתי אותו כמו צרכן ללא ידע.

כרגע מחפש עבודה ושמתי לב שאין לי כל כך מה להציע.
רציתי לשאול אתכם, בתור אנשים שעברו יותר דברים ממני בתחום הפיננסי או בחיים ככלל, איך אוכל לפתח את עצמי בהתאם לשוק העבודה כרגע?

שמתי לב שאני קצת חלש באנגלית אז התחלתי ללמוד בבית בצורה אינטנסיבית.
אני רוצה להתחיל ללמוד אבל עדיין לא סגור על מה, ובכל זאת צריך להתפרנס כדי לחיות עד שאלמד ותוך כדי הלימודים.

כרגע מעניין אותי קצת שיווק ופרסום (בתיאוריה, לא יודע מה עושים שם בפרקטיקה) אך הבעיה היא שאין לי שום ניסיון שאוכל להציע לשוק העבודה.

איזו הכשרה יש לך מהצבא למשל?

רק טיפ על האנגלית - אי אפשר ללמוד שפה יותר מימים ספורים אם לא נהנים מהתהליך, אם אתה יושב נניח מול מילון אז תפסיק ותמצא דרך מהנה ללמוד (סדרות אהובות עם כתוביות באנגלית, לקרוא כתבות באנגלית בתחומים שמעניינים אותך וכו' (אני לצורך העניין מגגלת הכל באנגלית ונכנסת למקורות מידע רק באנגלית, גם כדי לקרוא באנגלית וגם כי יש פי מיליארד יותר אינפורמציה באנגלית מאשר בעברית, אם תשים לב כל דף ויקיפדיה באנגלית מכיל פי 10 יותר מידע מהמקביל העברי שלו))
גם ראיתי לפני כמה ימים שחבר התקין לעצמו פלאגין לכרום שכל פעם שהוא עושה דאבל קליק על מילה או משפט באנגלית זה ישר מראה לו תרגום, לדעתי אחלה רעיון (חושבת שזה פלאגין של google translate)

לדעתי השאלה פה זה אם אתה מחפש קריירה או רק משהו לבינתיים. אם קריירה אז רצוי למצוא את האיזון בין משהו שאתה נהנה לעשות או שאתה טוב בו באופן טבעי לבין הרווחיות שלו, אל תלך להייטק בלי זיקה לתחום וחוש טכני רק בגלל הכסף אבל גם אל תעשה תואר בקרימינולוגיה שיכול להיות מאוד מעניין אבל לגמרי אין מה לעשות איתו בארץ)
שיווק זה תעשייה שמגלגלת הרבה כסף אבל לדעתי השכירים בה לא כל כך רואים את הכסף, אבל אני לא מכירה אותה מקרוב אז קח את מה שאמרתי בעירבון מוגבל.

פורץ מנעולים זה משהו מעניין שיש בו פוטנציאל לרווח טוב (בהתחלה תהיה שכיר, תתמקצע ואז תפתח עסק משלך כשכבר תהיה תותח), זה סתם משהו שעלה לי לראש, תשוטט קצת באינטרנט, תראה מה חברים שלך עושים ואולי יכולים לסדר לך משהו טוב עד שתתארגן על משהו יותר פרקטי לעתיד

א. אתה עדיין צעיר אז בלי לחץ (רוב הגברים בארץ מתחילים תואר ראשון בגיל 24-25)
ב. רעיונות לכישורים תמצא כאן. לדעתי אנגלית, יחסי אנוש ומחשבים זה צירוף שיועיל לך ב*כמעט* כל מקום עבודה.
ג. אם אתה מנסה ללמוד אנגלית אני ממליץ בחום להקדיש חצי שעה-שעה ביום לקריאה.
ד. אם אתה לא נעול על תואר ממליץ לשקול את הקורסים של משרד העבודה. עוד מידע תוכל למצוא בפוסט הזה של הסולידית.
ה. קרא את הספר So good they can't ignore you. ספר מעולה ששינה את התפיסה שלי בנוגע לעולם העבודה. (יש מלא סיכומים שלו ביוטיוב אם הקריאה באנגלית כבדה עליך)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O כישורים רבים - בעיה שאני לא יודע למנף אותם התפתחות אישית 18
G כלכלן - איזה כישורים ללמוד כדי לשפר אטרקטיביות בשוק העבודה? התפתחות אישית 4
Myrath מיומנויות או כישורים יצרניים התפתחות אישית 30
D כישורים לחיים התפתחות אישית 52
B פיתוח מיומנות - כישורים התפתחות אישית 9
A שיפור יכולת הריכוז בעבודה התפתחות אישית 11
לב מישקין קושי בעבודה עם קולגה - אשמח לתובנות אוף טופיק 32
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס פגישה עם סוכן בעבודה חדשה איך להתכונן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
C משועמם בעבודה עם המון זמן פנוי התפתחות אישית 44
E משועמם בעבודה, מתעניין יותר בפיננסים התפתחות אישית 18
A שיפור תנאים סוציאלים בעבודה התפתחות אישית 6
י עבודה כשליח בעבודה נוספת מיסים 30
amit ייעוץ בעבודה ראשונה , הנדסת חשמל טכניון פוסטים מאיכות נמוכה 2
לב מישקין קשיים בעבודה חדשה אשמח לתובנות אוף טופיק 14
P משמעות אחוז משרה בעבודה חלקית? מיסים 4
IceCold להחזיר משהו שקיבלתי בעבודה הקודמת אוף טופיק 3
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
E רעיונות ליום צוות בעבודה? אוף טופיק 4
P האם אתם נהנים בעבודה? אוף טופיק 77
Harvey בריאות עיניים בעבודה מול מחשב אוף טופיק 20
S חושב עם עצמי על ארוחת צהריים בעבודה ללא חדר אוכל אוף טופיק 101
G ימים ראשונים בעבודה חדשה אוף טופיק 15
M ביטוח מנהלים בעבודה צרכנות פיננסית 1
S אופטימיזציה בשכר נטו על ידי שווי ארוחות בעבודה אוף טופיק 3
S חיסכון על אוכל בעבודה צרכנות פיננסית 0
V בקשה להעלאת שכר בעבודה אוף טופיק 4
M באיזה פתרונות אתם משתמשים בעבודה לניהול פרויקט אוף טופיק 7
S תשלום על ארוחות בעבודה צרכנות פיננסית 18
מתכנת חימום מזון בעבודה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
ט מה היתרונות בעבודה מול 2 ברוקרים? שוק ההון 1
O מחפש סולידים/יות לשיחות ליד הקולר בעבודה (משרות פתוחות) אוף טופיק 0
oz1987 הרצאה על פנסיה עם אחראי שכר בעבודה צרכנות פיננסית 1
א העלאת שכר בעבודה צרכנות פיננסית 56
א התלבטות בעבודה צרכנות פיננסית 26
P איך לנהל ענייני מיסים בעבודה עם Fiverr? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
א טפסים בעבודה שחובה להכיר צרכנות פיננסית 21
Koby Paris האם אתם מחשבים הטבות בעבודה בתור הוצאות עתידיות ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
G איזה חיסכון פנסיוני לבקש בעבודה? צרכנות פיננסית 1
מ אנומליות שיכולות להתרחש רק בעבודה אוף טופיק 8

נושאים דומים

Back
למעלה