• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיצד להתנהל עם RSU+ESPP בדולרים

dude

משתמש רשום
דירוג
12
שלום לכולם ושוב מנצל את ההזדמנות להודות לכל האושיות/השותפים/המנהלים שמג׳נרטים תוכן שלא יסולא בפז בדומיין המהולל של מביאת הבשורה.

אני משקיע כשנה +-, מחזיק באי.בי.אי תיק שמורכב מ VTI+VXUS, אני מנסה לגבש את אופן ההפקדה השוטפת.

כשאני מחשב את גובה ההפרשות לESPP+RSU שאני מקבל/מפריש בשנה, יוצא שההכנסות מהאפיקי ההטבות הללו מכסים את כל הכסף שאני אמור לקנות איתו מניות במשך השנה ואף משאיר עודף.
תוכניות ההטבות בחברה שבה אני עובד מנוהלות ע״י תמיר-פישמן וכשאני מוכר אני מבקש להשאיר בדולרים.

אני יודע שלהחזיק VTI+VXUS דרך אי.בי.אי היא לא הדרך האופטימלית מבחינת עלויות ובעלות על האחזקות ואני מאמין שבשלב מסויים אני אעבור לעבוד ישירות מול הברוקר IB או BT. כרגע נוטה לכיוון IB עקב סימני שאלה בעניין הרשאות העובדים בBT.

ולשאלתי, מה האופציות העומדות בפני לאחר מכירה ללא המרה לשקלים?
א. ברור אפילו לי שלהעביר את הדולרים לחשבון העו״ש ומשם לאי.בי.אי יגרום לי לשלם סכום מסוים לבנק - עדיף להימנע.

ב. להעביר את הדולרים לאי.בי.אי ישירות - נשמע כמו הפתרון המתבקש אבל, כל אחד מהצדדים לא מאפשר העברה מ/אל צד ג׳. הבנתי מתמיר-פישמן שהכסף שיעבור מהם יצא מתוך חשבון נאמנות שאני הבעלים שלו כך שאי.בי.אי יכולים תיאורתית לקבל משם כסף (בדקתי איתם טלפונית) אבל לא ברור אם תמיר-פישמן יסכימו לבצע את ההעברה כי פרטי החשבון להפקדות שקיבלתי מאי.בי.אי הם לא ספציפים אלי ומשוייכים לחשבוני רק אחרי העברת האסתכתא. אני כרגע נמצא בעיצומו של ניסוי, הכנסתי את פרטי החשבון של אי.בי.אי דרך המערכת ועדיין לא דיברתי איתם טלפונית כפי שהם דורשים ע״מ לעדכן סופית את פרטי החשבון. מעניין איך זה יעבוד ואם בכלל. (אעדכן בהתפתחויות)

ג. לפתוח חשבון בIB ולהעביר את הדולרים ישירות לשם. - נשמע לי כמו הפתרון האידיאלי אבל, עדיין לא ממש הבנתי מהפורום אם הם יסכימו לקבל את הכסף מחשבון הנאמנות בדולרים. אין לי חשבון בIB כרגע ויש לי סכום שצריך לצאת מתמיר-פישמן בימים הקרובים.​

תודה מראש לעונים.

לפתוח חשבון בIB ולהעביר את הדולרים ישירות לשם.
אם תבקש שקלים, האם תדרש להמיר (ולשלם עמלה)?
אם לא, תוכל להעביר לIB שקלים ולהמיר אצלהם בעמלה של $2 + מרווח של כ0.03%.

עדיין לא ממש הבנתי מהפורום אם הם יסכימו לקבל את הכסף מחשבון הנאמנות בדולרים
אם זה באמת חשבון על שמך, אני לא רואה סיבה שזה לא יעבוד. אבל קשה לי להאמין שזה באמת המצב. אני מניח שחשבון הנאמנות הוא כולל עבור כל הלקוחות של אותה חברה.

תבדוק אם אתה יכול להעביר ישירות את המזומן לברוקר.
אם זה אפשרי אתה תוכל להעביר את הכסף ישירות ל-IB.
אם זה לא אפשרי תצטרך לעבור דרך חשבון בנק על שמך.
במקרה כזה (ובהנחה והסכום די גדול) עדיף לך להשאיר את הכסף בדולר ולהעביר אותו דרך חשבון הבנק שלך ל-IB/IBI. שווה להתמקח עם הבנק על עמלות אלו (העברת/קבלת מט"ח)

לעבור דרך חשבון הבנק זה בדר"כ מאד (מאד) יקר, ואתה משלם עמלה גם כשהמטח נכנס וגם כשהוא יוצא

לגבי ESPP:
ניכוי המס מתבצע בתלוש השכר כבר ברגע הענקה. לכן אין בעיה להעביר את המניות לIBI כפי שהן ללא מימוש.
את המכירה וקניה של מה שאני רוצה אני מבצע בעצמי בIBI. כל התהליך מתבצע ללא כל עלות.

לגבי RSU:
כאן התחשבנות המס מתבצעת רק ברגע המימוש ולכן תמיר פישמן לא יכולים להעביר את המניות החוצה.
נשמע שבמקרה הזה אופציה ב' אמורה לעבוד.

יש אופציה נוספת שהיא להעביר את המניות ישירות ללא המרה( ולבצע אתת ההמרה בחשבון ההשקעות). זה יכול להיות הכי משלם במידה ובתי ההשקעות יסכימו לבצע את זה.

שאלה לגבי העברת מניות.
כשאני מעביר מניות, למשל במקרה שלי מ etrade ל IB , הם מעבירים ל IB את מחיר הקניה של המניות(Purchase price).
אבל, זה בעצם לא המספר הרלוונטי, כי כבר שלמתי את המס על ההנחה שקבלתי מהחברה. לכאורה המספר הנכון הוא ה FMV , שזה היה מחיר המניה ביום הקניה.

האם זה לא יגרום שאשלם בסוף מס רווחי הון על סכום שכבר שלמתי עליו מס הכנסה?

אולי בכל זאת מישהו העביר פעם מניות ESPP לחשבון המסחר שלו ויודע איך פותרים את הבעיה הזאת?
איך לא אשלם מס פעמיים על ה 15% הנחה שאני מקבל מהחברה?

היי, מצטרף לשאלה.
השאלה שלי היא ספציפית לגבי RSU והאם לאחר מכירה ניתן להעביר את הכסף בדולרים ישירות לחשבון שלי בברוקר הישראלי.

חשבון ה RSU הוא ב Etrade\ESOP.
התיק העצמאי נמצא ב IBI.

מישהו יודע אם זה אפשרי ומה אני צריך לעשות כדי שזה יקרה?

תודה

אולי בכל זאת מישהו העביר פעם מניות ESPP לחשבון המסחר שלו ויודע איך פותרים את הבעיה הזאת?

כשאני מעביר espp מחיר העלות שמועבר זה מחיר המניה ביום הקניה ולא המחיר שאחרי ההנחה. אתה צריך לבקש שכך זה יעשה. אחרת באמת תשלם מס עודף.
אצלי זה מתמיר פישמן.

כשאני מעביר espp מחיר העלות שמועבר זה מחיר המניה ביום הקניה ולא המחיר שאחרי ההנחה. אתה צריך לבקש שכך זה יעשה. אחרת באמת תשלם מס עודף.
אצלי זה מתמיר פישמן.
etrade לא מסכימים...

בענין RSU: למישהו יש נסיון עם ESOP (של אקסלנס):

מסתבר שהם החליטו שהם גובים 30% מס דיבידנדים (אולי כי אין להם W-8BEN) מכל עובדי החברה.
הם טוענים שאפשר להגיש דו"ח ולקבל על זה החזר.

למישהו כאן זה מובן? למה שהם יעשו דבר כזה? והאם יש בסיס למה שהם אומרים שאפשר לקבל על זה החזר?
כי לי נשמע שההחזר אמור להיות מה IRS כך שאין יותר מדי סיכוי שאקבל אותו

לי יש נסיון איתם.
הם ממש גרועים ועשו לי כמה פעמים בעיות.

אם אני לא טועה על דיוידנדים של RSU אמורים לשלם מס פירותי ולא מס הוני.

מסתבר שהם החליטו שהם גובים 30% מס דיבידנדים (אולי כי אין להם W-8BEN) מכל עובדי החברה.
למי שלא מבין... מה בעצם הבעיה בזה?

אם אני לא טועה על דיוידנדים של RSU אמורים לשלם מס פירותי ולא מס הוני

זה לא מה שאני מכיר.
אני מכיר שמניות RSU שהבשילו, המס על הדיבידנדים שלהם הוא הוני ולא פירותי.
אבל לא מצאתי לזה סומכין אז אולי אני טועה. אשמח אם מישהו שיודע יבהיר את הנקודה.

העברתי את המניות ל IB
אחרי שהעברה מסתיימת אפשר להזין ידנית את מחיר הקניה, רשמתי את ה FMV

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
H חו"ל פרנק שווייצרי כיצד להתנהל כספית צרכנות פיננסית 6
D שותף ? ממה לחשוש ואיך להתנהל השקעות אלטרנטיביות 2
א ירושה במזומן, כיצד להתנהל מיסים 13
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
D דירה בקומה גבוהה (12) ללא מעלית שבת. כיצד ניתן להתנהל בבקשה שיאשרו מעלית שבת? נדל"ן 56
H התעשרתי ומנסה להבין איך להתנהל מול בני משפחה וחברים אוף טופיק 104
unrealx תאונה קטנה ברכב - כיצד להתנהל? אוף טופיק 7
נירוש האם אפשר להתנהל עם כ.אשראי חוץ בנקאי בלבד צרכנות פיננסית 14
E איך להתנהל בעת בועה בשווקים? שוק ההון 33
Y פתחתי חשבון הפוך בבנק אגוד, איך להמשיך להתנהל בצורה אופטימלית צרכנות פיננסית 1
א כיצד להתנהל נכון עם תקבולי מט"ח? אוף טופיק 8
U מה עושים עם משכורת בדולרים? מיסים 23
M אינטראקטיב ברוקרס - הלוואה בדולרים ומכירה לשקלים? שוק ההון 6
C אלטרנטיבות איריות ל VOO בדולרים שוק ההון 10
L תחליף לעו"ש בדולרים שוק ההון 1
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
י המלצה להשקעה בתעודה עוקבת נאסדק בדולרים שוק ההון 4
אוטודידקט הכנסה בדולרים שוק ההון 2
S "דוח שאילתת מס הכוללת שערי מניות לכל מניה לפי שכבות" בדולרים פוסטים מאיכות נמוכה 1
N יש צורך בהמרת מט"ח אם הכוח קנייה שלי בדולרים מתעדכן אוטומטית בהתאם לסכום השקלי שקיים בחשבון? שוק ההון 0
D קניה בדולרים של קרן שקניתי בעבר בשקל שוק ההון 0
M השקעה קצרת טווח בדולרים שוק ההון 28
ט מקמ בדולרים/פרנק שוויצרי ? שוק ההון 5
מ שימוש בדולרים בIB/Wise לקניות באינטרנט צרכנות פיננסית 3
ב שאלה בנוגע לקיזוז מס כנגד דיבידנד שהתקבל בדולרים מיסים 3
e4e5nf3nc6 קניית ניירות ערך בשקלים או בדולרים שוק ההון 3
י רווחים בדולרים מול שקלים שוק ההון 12
S סיכון נמוך וקניה בדולרים שוק ההון 5
ע ניכוי מס במקור בדולרים שוק ההון 7
L תוכנית חיסכון בדולרים השקעות אלטרנטיביות 3
Kipodi איך מוצאים טיקר של אג"ח ממשלת ישראל שמונפק בדולרים/יורו בחו"ל? שוק ההון 2
niceguy23 החסכונות בדולרים, החיים בשקלים שוק ההון 2
א עזרה במציאת קרנות איריות (להשקעה בדולרים) דרך פסגות טרייד שוק ההון 8
כ וואנגרד או בלאקרוק למשקיע בדולרים? שוק ההון 23
ב צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים שוק ההון 6
W כל חודש המשפחה מקבלת משכורת גבוהה בדולרים - איך לודא הפסד מינימלי בתהליך המרת המטבע? צרכנות פיננסית 32
X אפיק סולידי לחיסכון עבור קנייה בדולרים שוק ההון 4
אוגורן משקיע בשקלים, אבל קיבלתי סכום בדולרים - להמיר או לא להמיר? שוק ההון 8
ה להמשיך לרכוש S&P500 בדולרים? שוק ההון 1
ע השקעה בדולרים כשאין ברירה פוסטים מאיכות נמוכה 27
T מה עושים עם בונוס שמן בדולרים? צרכנות פיננסית 20
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R קיום מס מלכה על קרנות איריות שנסחרות בדולרים בלונדון שוק ההון 1
T אמ;לק: קניית קרנות איריות בדולרים שוק ההון 26
ס הנפקת אג״ח מדינת ישראל בדולרים, ל100 שנה שוק ההון 22
ד אמור לקנות עוד שבוע שבועיים מניות בדולרים, האם להמיר כבר עכשיו לדולר שוק ההון 25
O השקעה בדולרים בקרנות מחקות שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה