• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יש סיבה להעדיף בנק מול בית השקעות?

• פותח הנושא yoni
  • פורסם בתאריך
אני מצפה מכל בר דעת להבין לבד שפשיטת רגל של בנק או איבוד הספרים זה דבר נדיר ולא רואה צורך לציין זאת מפורשות בכל פעם.

גם בדיונים על אג"ח אנחנו לא מציינים בכל פעם את האפשרות של חדלות פירעון וזה סיכון הרבה יותר גדול מפשיטת רגל של בנק.
גם בדיונים על מניות (או קרנות) אנחנו לא מציינים בכל פעם את האפשרות של פשיטת רגל של החברה/הגוף המנפיק.
גם בדיונים על תעודות שמורכבות מחוזים עתידיים אנחנו לא מציינים בכל פעם את אפשרות חדלות הפירעון של מנפיק החוזה העתידי ושל מנפיק התעודה.

האם בכל פעם שאתה מדבר עם מישהו אתה מזכיר לו שהוא יכול להידרס כאשר הוא חוצה מעבר חציה באור ירוק?
ההבדל הוא כמה זה מסרבל לך את החיים ולאיזה סיכונים נוספים אתה נחשף.
כבר ציינתי ופשוט התעלמת מזה שברגע שהתיק שלך נמצא אצל ברוקר זר אתה חשוב לשינויי החקיקה של אותה מדינה. מה יקרה אם מחר יחליטו שאתה חייב להגיש דוחות לIRS? בנק ימסך זאת ואתה תחשף לזה בעצמך.

בנק בארץ << מדינת ישראל << U.S. Securities and Exchange Commission << ארה"ב
אתה יוצא מנקודת הנחה שהבורסה היחידה שסוחרים דרכה זאת הבורסא בארה"ב. מה לגבי אירופה? ומה לגבי אסיה, אולי מחר יהיו ETFים זולים בסינגפור? מה תעשה אז, תפתח כמה חשבונות? (אתה עוד מסוכל לעשות זאת לפי הרכב התיק שלך :)) באותו רגע הסירבול שיהיה לך יהיה הרבה יותר גבוהה מהסיכונים שתגן את על עצמך נגדם. מצד שני ע"י עבודה ישירה מול ברוןקר זר אתה גם נחשף לסיכוניי חקיקה של מדינה זרה (סירבול חקיקתי שבנק פותר מהר ובזול יכול לעלות למשקיע ברבה כסף וזמן)

ההבדל הוא כמה זה מסרבל לך את החיים ולאיזה סיכונים נוספים אתה נחשף.
כבר ציינתי ופשוט התעלמת מזה שברגע שהתיק שלך נמצא אצל ברוקר זר אתה חשוב לשינויי החקיקה של אותה מדינה. מה יקרה אם מחר יחליטו שאתה חייב להגיש דוחות לIRS? בנק ימסך זאת ואתה תחשף לזה בעצמך.

אתה יוצא מנקודת הנחה שהבורסה היחידה שסוחרים דרכה זאת הבורסא בארה"ב. מה לגבי אירופה? ומה לגבי אסיה, אולי מחר יהיו ETFים זולים בסינגפור? מה תעשה אז, תפתח כמה חשבונות? (אתה עוד מסוכל לעשות זאת לפי הרכב התיק שלך :)) באותו רגע הסירבול שיהיה לך יהיה הרבה יותר גבוהה מהסיכונים שתגן את על עצמך נגדם. מצד שני ע"י עבודה ישירה מול ברוןקר זר אתה גם נחשף לסיכוניי חקיקה של מדינה זרה (סירבול חקיקתי שבנק פותר מהר ובזול יכול לעלות למשקיע ברבה כסף וזמן)
אני לא פוסל לחלוטין אפשרות של להשקיע דרך ברוקר זר מחוץ לארהב (תראה את @c881 מגשש עם בורסות אירופאיות) אבל נכון להיום אני לא מאמין שקיימת בורסה אמינה יותר מאשר זו של ארה״ב לכן אני מפזר בין הארץ לבינם ולא מול אף אחד אחר.
לגבי החקיקה - הגישה למשקיעים זרים היא יחסית אוהדת (למעט מס ירושה). אם אצתרך לחתום על טופס אחתום. ואם ארצה להוציא את הכספים אוציא.

לי נראה הזוי שחברה בסדר גודל של ליימן ברודרס תפשוט רגל כי הפקס שהם שלחו לוורן באפט נפל מתחת לשידה שלו... גם זה קרה (וורן באפט סיפר על זה באחד מהראיונות איתו).
http://www.telegraph.co.uk/finance/...from-Barclays-could-have-changed-history.html
אכן סיפור מצויין - ליתר דיוק שלחו לו הודעה בטלפון ולא בפקס.
מעניין מה הוא חושב על זה עכשיו, אולי זה היה לטובה, הרי באפט ניצל את המשבר לא רע בכלל.

@daat99 לא יודע האם זה בגלל השעה או מסיבה אחרת,
בגלל השעה - מתנצל.

לא יודע אייך הגעת למזומן. דיברנו על הסיכון ברכישת מניות דרך בנק ירושלים ולא דרך ברוקר אמריקאי.
דיברנו על ההבדלים בין ברוקר בחו"ל לבנק בארץ - אחד ההבדלים זה מזומן והבדל אחר זה רכישת מניות.

גם אם יעבור זמן. למשקיע פאסיבי שטווח השקעתו ארוך, זה לא סיכון של איבוד השקעה.
גם המשקיע הפסיבי עם טווח ההשקעה הארוך ביותר בשלב מסויים יצטרך למשוך חלק מהכסף לצורך מחיה (אם זה מדיבידנדים או מכירת מניות זה ממש לא משנה).
אז ממש לא משנה אם אתה משקיע פסיבי או לא בנקודה מסויימת בחייך ישנו סיכוי גבוה שזה יהיה רלוונטי.

הבינלאומי בזמנו יצא עם מבצע, רק על ת"א 100. עמלת ק/מ 7 ש"ח, דני ניהול 56 ש"ח ברבעון. לא יודעת אם קיים עדיין
לפי מה שאני יודע יש להם היום חשבון השקעות "הוט".
פטור מדני ניהול (לתקופה מוגבלת) והנחה בעמלות אם עוברים כמות פעולות מסויימת.
את ההנחה בעמלות הם מממים כזיכוי לחשבון ההשקעות ועל הזיכוי הזה הם גובים מס רווחי הון שלא לצורך.

אתה יכול לכוון אותי קצת בנושא? על איזה דו״ח מדובר? מישהו מכיר אולי חומר לימודי בנושא?
תנסה להרים טלפון לקובי מקוואנטום ולשאול אותו.
אני בטוח שהוא יסביר לך את מה שאתה רוצה לדעת (תזכור שהוא לא יועץ מס/רואה חשבון).

אתה צודק שזה סיכון וצריך להתחשב בו.

בנק ימסך זאת ואתה תחשף לזה בעצמך.
על סמך מה אתה מניח הנחה שכזו?
אם אני לא טועה @Jane Doe העידה שמגדל סגרו לה את חשבון ההשקעות באופן חד צדדי בגלל שינויי חקיקה של ארצות הברית.
איזה מיסוך היא קיבלה?

אתה יוצא מנקודת הנחה שהבורסה היחידה שסוחרים דרכה זאת הבורסא בארה"ב. מה לגבי אירופה? ומה לגבי אסיה, אולי מחר יהיו ETFים זולים בסינגפור? מה תעשה אז, תפתח כמה חשבונות? (אתה עוד מסוכל לעשות זאת לפי הרכב התיק שלך :)) באותו רגע הסירבול שיהיה לך יהיה הרבה יותר גבוהה מהסיכונים שתגן את על עצמך נגדם.
ממש לא!
אם תבדוק אז תראה שאינטראקטיב ברוקרס מאפשרים לך לסחור דרך הרבה בורסאות ולא רק דרך האמריקאית ובכל בורסה שהם עובדים איתה המניות נרשמות על שימך ויש לך גישה אליהן ממקום אחד ויחיד.
להלן רשימה חלקית של המדינות שאינטראקטיב ברוקרס פועלים בורסאות שלהן:
* ארצות הברית
* קנדה
* מקסיקו
* בלגיה
* צרפת
* גרמניה
* איטליה
* הולנד
* נורווגיה
* ספרד
* שוודיה
* שוויצריה
* אנגליה
* אוסטריה
* אוסטרליה
* הונג קונג
* יפן
* סינגפור

אני יודע שהם דיברו על להתחיל לסחור גם בבורסה הישראלית אבל אני לא יודע אם זה התקדם מאז.

http://www.telegraph.co.uk/finance/...from-Barclays-could-have-changed-history.html
אכן סיפור מצויין - ליתר דיוק שלחו לו הודעה בטלפון ולא בפקס.
אחרי כמה שנים הוא שינה את הסיפור ולפי מה שהצלחתי ללקט מראיונות שונים שראיתי זה הלך משהו בסגנון הזה:
הוא קיבל שיחת טלפון מנציג של ליימן שרצה להציע לו להציל את החברה תמורת נתח נכבד מהמניות שלה.
הוא אמר לו שהוא בדרך לאירוע תרומה (כלשהו) ושאם הוא ישלח לו פקס אז הוא יקרא אותו כשהוא יחזור.
אותו הנציג שלח לו את הפקס והשאיר לו הודעה קולית שהפקס נשלח ושיחזור אליו אם הוא מעוניין לקדם את הנושא.
בעקבות תקלה במכשיר הפקסימיליה של וורן באפט, הפקס התגלגל מתחת לשידה שעליו הוא היה מונח.
כשוורן באפט חזר הביתה הוא לא ראה את הפקס ושיער שהנציג מליימן ויתר ולא חזר אליו (הוא גם לא ידע איך לשמוע את ההודעה הקולית אז הוא לא ידע שהנציג באמת שלח את הפקס).
כעבור כמה חודשים הפקס נמצא מתחת לשידה ורק אז הוא הבין שהנציג של ליימן באמת שלח את הפקס.

מצד אחד וורן באפט חשב שהנציג ויתר ולא ראה צורך לרדוף אחריו אבל מצד שני הנציג של ליימן חשב שוורן באפט לא מעוניין אז הוא לא טרח להתקשר שוב...

קצר בתקשורת => משבר 2008!

**הערה**
הסיפור לוקט ממספר ראיונות שונים שבכל אחד מהם וורן באפט סיפק פרט נוסף.

על סמך מה אתה מניח הנחה שכזו?
אם אני לא טועה @Jane Doe העידה שמגדל סגרו לה את חשבון ההשקעות באופן חד צדדי בגלל שינויי חקיקה של ארצות הברית.
איזה מיסוך היא קיבלה?
היא אזרחית ארה"ב וזה רק מראה כמה חקיקה דרקונית של מדינה אחת יכולה להשפיע עליך.

ממש לא!
אם תבדוק אז תראה שאינטראקטיב ברוקרס מאפשרים לך לסחור דרך הרבה בורסאות ולא רק דרך האמריקאית ובכל בורסה שהם עובדים איתה המניות נרשמות על שימך ויש לך גישה אליהן ממקום אחד ויחיד.
זאת עדיין חברה אמריקאית החשופה לחקיקה אמריקאית.

מה שאני בא לומר לך - בכל ברוקר יש את הסיכון שלו. אתה מגן פה על IB כאילו אתה בעל מניות שלהם. אני לא מתווכח איתך שיש להם יתרונות. לי חשוב לתת קונטרה ולהראות גם את החסרונות.

ובאופן כללי תרחיש שבו רישום כזה נאבד נראה לי די הזוי.
קרו הרבה דברים הזויים בעולם כבר. עד המשבר בקפריסין אף אחד אפילו לא דמיין אפשרות של bail-in - שלקוחות הבנקים יספגו קיצוץ נבזי כדי להציל אותם.
גם עד לפני כמה שנים ריבית שלילית נראתה הזויה בעיני אנשים רבים.

ביום בו בית השקעות ישראלי יסתבך הוא לא יהסס לנסות לשים יד על הנכסים של לקוחותיו בחו"ל. ואם תרחיש יום דין כזה יגיע, אז כולם יגידו שהכתובת היתה על הקיר, איך לא טיפלו בזה קודם ויראו סיפורי זוועה על קשישים שהכסף שהם חסכו כל החיים יאבד.

אתה מגן פה על IB כאילו אתה בעל מניות שלהם. אני לא מתווכח איתך שיש להם יתרונות. לי חשוב לתת קונטרה ולהראות גם את החסרונות.
תזכור שאנחנו משווים את בנק ירושלים שמחזיק חשבון באינטראקטיב בעצמו לבין לפתוח חשבון באינטראקטיב לבד.
אני לא מגן על IB אני מציג את העובדה שאם אתה פותח חשבון בבנק ירושלים אז בנק ירושלים הוא הלקוח של IB בדיוק כמו שאתה יכולת להיות.
כשיש לך חשבון בבנק ירושלים אתה חשוף לכל הסיכונים של חשבון ב-IB בנוסף לסיכונים של בנק ירושלים עצמו.
עקב כך בהשוואה זו אין טעם לדבר על הסיכונים של IB כי אתה לא נמנע מהם בשתי האלטרנטיבות.

הדבר היחיד שיש להשוות הוא מה אתה מקבל בתמורה לסיכון הנוסף של בנק ירושלים.
כאן התשובה היא:
1. אתה לא מגיש דו"חות למס הכנסה בבנק ירושלים ולכן אתה לא תקבל החזר מס על מיסוי עודף (אם ישנו כזה - והסבירות לכך היא מאוד גבוהה עד כדי כמעט ודאית).
2. עמלות המסחר שלך יותר גבוהות (יותר מפי-2).
3. יש לך דמי ניהול חשבון (גבוהים יחסית - עד 40 שח לחודש!)
4. המניות שאתה רוכש בבורסה שאינה ישראלית לא רשומים על שמך אלא על שם הבנק.
5. אתה חשוף לאותם הסיכונים של אינטראקטיב ברוקרס או חקיקה אמריקאית בשני המקרים.
6. אתה לא צריך להעביר מט"ח לחו"ל (אתה חוסך בעמלות העברת מט"ח) - אני לא יודע מה קורה בקשר לעמלות המרת מט"ח.

@daat99 כותרת השירשור היא לא בנק ירושליים מול IB אלה:
"יש סיבה להעדיף בנק מול בית השקעות"
לכן אני מתייחס לנושא הכללי

ובמשפט הראשון פותח השרשור מתייחס ספציפית לבנק ירושלים ולכן אני משווה ספציפית את בנק ירושלים לאנטרנטיבה שהצגתי:
קיבלתי הצעה יחסית טובה מבנק ירושלים מבחינת עלויות ק/מ.

אני מניח שהשאלה היתה כללית - בנק או בית השקעות.
העובדה שלפותח השרשור יש חשבון בבנק מסויים היא פחות משמעותית כי מדובר בעיקרון.
וברצוני להוסיף את שני השנקל שלי לדיון.
השאלה היא היא מי השואל ומי העונה.
אם שואל השאלה הוא בראשית דרכו אז אני בטוח שהוא אבד כאן.
למשקיע הצעיר בראשית דרכו אני חושב שכדאי להתחיל בהשקעות בבנק לפחות בשנה הראשונה.
עמלות הבנקים ירדו בשנה האחרונה, כמעט כבר לא מדברים על דמי משמורת או דמי ניהול.
הם מציעים ״דמי משמורת״ נמוכים מאוד ובתמורה מציעים יעוץ חינם.
תאמינו או לא, גם אני שוקל לעבור בחזרה לבנק, הציעו לי ״דמי משמורת״ 0.06% +יעוץ חינם.
(בנק איגוד, חשבון הפוך, נכון להיום תיק בניהול עצמי, פלטפורמת מסחר טריי-וואן, 17.70 ש״ח לחודש דמי שימוש בפלטפורמת המסחר, 0 דמי משמורת)
בסדר, אתם יכולים לצחוק אבל אני ברצינות חושב על האופציה הזו (ניהול עצמי + המוח של היועץ)
ועבור המשקיע הצעיר זה יכול להיות בית ספר מאוד זול, בהנחה שיקשיב ליועץ, יבדוק וילמד את המטריה בבית, יכנס לפורום, ישאל שאלות ויחזור לבנק עם החלטה.
למשקיע הוותיק - השאלה של השרשור לא משמועותית כי כל אחד יכול להכניס את הנתונים לטבלת אקסל ולהסיק מסקנות.
ובנושא הסיכון - אני לא מתייחס לזה כי מסוכן יותר לחצות כביש במעבר חצייה באור ירוק ותדרסו ע״י אופניים חשמליות ולכן הטיעון הזה הוא null

נו באמת, איליה... אתה בפורום הזה לא מאתמול.
אתה יודע כבר שטבע הת'רדים פה הוא בדרך כלל לסטות מהנושא הראשי לנושא אחר באזור הסמנטי שלו. כמעט כל הת'רדים פה שמתנהלים בהם דיונים עושים לפחות pivot אחד.

נו באמת, איליה... אתה בפורום הזה לא מאתמול.
אתה יודע כבר שטבע הת'רדים פה הוא בדרך כלל לסטות מהנושא הראשי לנושא אחר באזור הסמנטי שלו. כמעט כל הת'רדים פה שמתנהלים בהם דיונים עושים לפחות pivot אחד.
תקרא מה ש @yossik כתב, אני הולך לפי הגישה ששם השירשור הוא חשוב כי לפיו מבצעים חיפוש

תקרא מה ש @yossik כתב, אני הולך לפי הגישה ששם השירשור הוא חשוב כי לפיו מבצעים חיפוש
אני מעדיף לענות לשאלה שנשאלה גם אם היא לא מתאימה לשם השרשור ב-100% מאשר להגביל את עצמי לשם השרשור בלבד.

יש פה טענה שאצל הברוקרים הזרים המניות רשומות על שם בעל החשבון. זה פשוט לא נכון ! בכל המקרים הניירות רשומים על שם הבנק\ברוקר. באחריות הברוקר לנהל אילו ניירות שייכים לאיזה לקוח. זה נכון גם לבתי השקעות \בנקים בארץ וגם בחו'ל.

נערך לאחרונה ב:
עמלות הבנקים ירדו בשנה האחרונה, כמעט כבר לא מדברים על דמי משמורת או דמי ניהול.
הם מציעים ״דמי משמורת״ נמוכים מאוד ובתמורה מציעים יעוץ חינם.
תאמינו או לא, גם אני שוקל לעבור בחזרה לבנק, הציעו לי ״דמי משמורת״ 0.06% +יעוץ חינם.
(בנק איגוד, חשבון הפוך, נכון להיום תיק בניהול עצמי, פלטפורמת מסחר טריי-וואן, 17.70 ש״ח לחודש דמי שימוש בפלטפורמת המסחר, 0 דמי משמורת)
בסדר, אתם יכולים לצחוק אבל אני ברצינות חושב על האופציה הזו (ניהול עצמי + המוח של היועץ)
ועבור המשקיע הצעיר זה יכול להיות בית ספר מאוד זול, בהנחה שיקשיב ליועץ, יבדוק וילמד את המטריה .
@yossik
יוסי, אני היום בחשבון הפוך בבנק איגוד ומנסה להוריד את דמי הניהול.
יש לך יותר פרטים על ההצעה?
זה מבצע מסויים שכולל גם ייעוץ?
באיזה סניף אתה?
תודה רבה!

יש פה טענה שאצל הברוקרים הזרים המניות רשומות על שם בעל החשבון. זה פשוט לא נכון ! בכל המקרים הניירות רשומים על שם הבנק\ברוקר. באחריות הברוקר לנהל אילו ניירות שייכים לאיזה לקוח. זה נכון גם לבתי השקעות \בנקים בארץ וגם בחו'ל.
אתה טועה.
בארץ המניות רשומות על שם הבנק כי הוא סוחר דרך חבר בורסה בחו"ל וחבר הבורסה בחו"ל לא מכיר אותך.
כאשר אתה פותח חשבון אצל חבר הבורסה עצמו אז הוא רושם אותך (ואת כתובת המגורים שלך) בספרי הבורסה עצמם כי הוא מכיר אותך ואתה בעל החשבון.

@שלי , במקרה שלי מדובר בתיק גדול ולכן הם מחזרים אחרי.
אני מניח שבתקים קטנים/בינוניים העמלות יהיו כפולות, תכנסי לסניף ותבדקי.
עדיין אפשר לנהל בזאר טורקי בנועם בבנקים.

זה לא נכון ולהבא נא לבסס טענות נחרצות.
אני יכול להעיד שעל מניות שקניתי דרך IB (ברוקר זר) קיבלתי הבייתה מכתבים (יותר כמו ספרים) של סיכומי פגישות של הדירקטוריון ישירות מהחברה כפי שנדרש למסור לכל *בעל מניות*. כמו כן קיבלתי בקשה להצביע באסיפות כ-*בעל מניות*.

אני יכול להעיד שעל מניות שקניתי דרך IB (ברוקר זר) קיבלתי הבייתה מכתבים (יותר כמו ספרים) של סיכומי פגישות של הדירקטוריון ישירות מהחברה כפי שנדרש למסור לכל *בעל מניות*. כמו כן קיבלתי בקשה להצביע באסיפות כ-*בעל מניות*.
+1

1-

צאו ולמדו. וצאו מהסרט!
השקיעו חצי שעה ללמוד את הנושא
http://www.isa.gov.il/Download/IsaFile_5026.pdf

הניירות לא רשומים בבורסה על שם המחזיק - תפקיד הבורסה הוא לתווך בין קונים ומוכרים ולא לשמור על רישומים. הניירות מעוברים למשמרת ע"י קסטודיאן בית השקעות/ בנק. הקסטודיאן עצמו שומר על רישום בעלות על הניירות ואמור להפריד בין נכסיו לנכסי הלקוחות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
shirbi האם יש סיבה להעדיף פיקדון בנקאי על פני אג"ח של אותו הבנק? שוק ההון 21
P נכסים לא סחירים - סיבה להעדיף פוליסות חסכון מסוימות? צרכנות פיננסית 53
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
N הבדלים בתשואות שלא מצאתי להן סיבה אחרי מעל 40 שעות קריאה שוק ההון 5
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
L האם יש עדיין סיבה לבחור בסטארטאפ? התפתחות אישית 92
Y האם יש סיבה ב 2021 להתחתן דרך הרבנות? אוף טופיק 134
א סיבה אמיתית למה לא למשוך פיצויים פטורים ממס? פוסטים מאיכות נמוכה 24
Y האם יש סיבה להמשיך את הביטוח חיים? צרכנות פיננסית 4
E זו סיבה מספיקה להיות זכאי לפיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D סיבה לא לשים פנסיה לא פעיל בקרן המחקה של הלמן אלדובי? צרכנות פיננסית 1
doc29 קרן השתלמות קטנה מאוד -האם יש סיבה להשאיר? צרכנות פיננסית 24
S רעיונות מאיזו סיבה תבוא הקריסה הבאה שוק ההון 46
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
נ צרכנות נבונה, עוד סיבה לא לצאת לבלות היום 31.12 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
unrealx יש סיבה להשתמש ב- IB במקום ברוקר ישראלי? שוק ההון 3
ט מסחר נמוך בתעודות סל - יש סיבה הגיונית? שוק ההון 9
A גרעון במקפת משלימה- למי שהיה צריך עוד סיבה למה ק. גמל עדיפה צרכנות פיננסית 19
ל עוד סיבה לפרוש מוקדם מעבודה אוף טופיק 3
Sesquiterpene Spread גבוה - סיבה לא לקנות קרן? שוק ההון 8
V החלק האג"חי בתיק למי שבונה את התיק שלו בימים אלה - איזו סיבה יש לקנות ולא לחכות? שוק ההון 54
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
codev זיקה לישראל עקב שימוש בחשבון בנק מיסים 0
edangz איך להמיר IBAN לפרטי בנק שוק ההון 1
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
L קריטריונים לפתיחת חשבון בנק בארה"ב צרכנות פיננסית 34
י חשבון בנק בחו"ל (תושבות ישראלית) שוק ההון 7
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ישראלי מצוי זכאות לבנקאות אישית בנק יהב צרכנות פיננסית 9
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ע IB לעומת "סתם" בנק בחו"ל שוק ההון 48
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11

נושאים דומים

Back
למעלה