• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יש סיבה להעדיף בנק מול בית השקעות?

• פותח הנושא yoni
  • פורסם בתאריך
1. דו"ח מבקר המדינה? http://www.themarker.com/news/1.2476051
2. העובדה שלא מזכים אותך על תשלומים שניתן לקזז מול רווחי הון?
3. העובדה שלא מזכים אותך על מגן מס משנים קודמות? (אם אתה מאזן אז אתה בסופו של דבר גם מייצר מגן מס כי אתה "מוכר את מה שגדל באופן יחסי")
4. העובדה שגובים ממך מס "רווחי הון" על "החזר עמלות"? (היו מספר תלונות בנושא בהקשר של הבנק הבינלאומי כאן בפורום)
5. העובדה שיש תעשייה שלמה של רואי חשבון ויועצי מס שמתנדבים למלא בשבילך את כל הטפסים בתמורה ל"אחוזים מההחזר בלבד"? (כמה אנשי מקצוע יתנדבו למלא טפסים לאנשים בחינם אם הם לא יודעים שיצא להם מזה משהו?)
זה עדיין לא אומר שבכל מקרה תשלם יותר מס בניהול תיק השקעות דרך הבנק. זה רק אומר שיש מצב שלרבים כדאי לדבר עם רו"ח או להגיש בעצמך מסמכים למס הכנסה. אך מפה להגיד דבר כל כך גורף זה פשוט לא נכון.
סעיפים 2,3 רלוונטים לכולם ולא רק למי שמחזיק את התיק בבנק.
סעיף 5 בכלל לא רלוונטי כי יש גם תעשייה שלמה של ניהול אקטיבי, אז אם היא קיימת, אני אמור להשתמש בה?
לגבי סעיף 4 - גם מגן מס הולך מכלל הסכום הכולל את העמלות אז זה דו-כיווני.

בקיצור לא סיפקת שום הוכחה חותכת שבכל המקרים ניהול דרך הבנק הוא פחות עדיף. במיוחד שהכל זה שוק טורקי בארץ ועמלות משתנות מבן אדם לבן אדם

@איליה אני לא מנסה להגיד שחשבון בנק הוא פחות עדיף - אני מנסה להגיד שאי הגשת דו"חות למס הכנסה היא פחות עדיפה על הגשת דו"חות למס הכנסה כי אתה לא מקבל החזר מס.

הסיבה של "למה מגיע לך החזר מס" ממש (אבל ממש) לא מעניינת אותי - תבחר אתה איזה סיבה שאתה רוצה ללמה מגיע לו החזר מס.

הוא רוצה חשבון בארץ בשביל לא להגיש דו"ח כך שלא רלוונטי למה הוא זכאי להחזר מס - מספיקה העובדה שהוא זכאי להחזר מס ואז השאלה היא אם הוא רוצה להגיש דו"ח או לא.
אם הוא מוכן להגיש את הדו"ח אז הסיבה שבגללה הוא לא רוצה חשבון בחו"ל לא רלוונטית יותר וזו בדיוק הנקודה שאני מנסה להעביר.

לגבי סעיף 4 - גם מגן מס הולך מכלל הסכום הכולל את העמלות אז זה דו-כיווני.
לא הבנתי?

הבנק הבינלאומי אומר לך:
אם תעבור 15 פעולות בחודש אז תשלם פחות עמלה.
בוא ונגיד שהעמלה המקורית היא X וההנחה היא Y.
על פעולות 1-15 אתה משלם X.
אם ביצעת יותר מ-15 פעולות
על פעולות 16+ אתה משלם X פחות Y ומקבל החזר עמלה של Y כפול 15 פעולות.
על החזר העמלה של Y כפול 15 הם גובים ממך מס רווחי הון של 25%.

ממתי בנק צריך לגבות ממך מס בגלל שהעמלה שלך יותר נמוכה?

אם הבנק לוקח ללקוח A עמלה בשווי 20$ ואני התמקחתי ואני משלם רק 10$ זה אומר שבכל פעולה שאני עושה אני צריך לשלם 2.5$ מס בגלל ש"קיבלתי הנחה בעמלה של 10$ ולקוח A לא קיבל אותה"?

אפשר לשאול באיזה בנק מדובר?
בנק הפועלים.
כמו שאמרתי, לא עשיתי יותר מידי כי לא חשבתי שזה אפשרי והייתי סגורה על זה שאני רוצה לעבור לבית השקעות. הם הפתיעו אותי.
יכול להיות שמדובר במשהו יוצא דופן, זה סניף קטנטן, לא חושבת שיש להם הרבה לקוחות.

הנכסים נמצאים בנאמנות ומופרדים מנכסי הבנק אבל לא רשומים על שימך אלא על שם הבנק (במקרה שהבנק הוא לא חבר הבורסה בעצמו כמו שקורה עם כל הבנקים בארץ).
נראה לי שזה עיקר הדיון ובעיה @איליה

לא הבנתי?

הבנק הבינלאומי אומר לך:
אם תעבור 15 פעולות בחודש אז תשלם פחות עמלה.
בוא ונגיד שהעמלה המקורית היא X וההנחה היא Y.
על פעולות 1-15 אתה משלם X.
אם ביצעת יותר מ-15 פעולות
על פעולות 16+ אתה משלם X פחות Y ומקבל החזר עמלה של Y כפול 15 פעולות.
על החזר העמלה של Y כפול 15 הם גובים ממך מס רווחי הון של 25%.

ממתי בנק צריך לגבות ממך מס בגלל שהעמלה שלך יותר נמוכה?

אם הבנק לוקח ללקוח A עמלה בשווי 20$ ואני התמקחתי ואני משלם רק 10$ זה אומר שבכל פעולה שאני עושה אני צריך לשלם 2.5$ מס בגלל ש"קיבלתי הנחה בעמלה של 10$ ולקוח A לא קיבל אותה"?
לא יודע מה בינלאומי אומר ולא אומר. מחשבון מס שבנק לאומי מראה בבירור שמתחשבים בעמלה גם לכיוון שני (בעת הפסד רבע מהעמלה תלך למגן מס).
אין לי מינימום עמלות או כל שטות דומה לזה. לכן אתה עוד הפעם נותן מקרה פרטני ומסיק ממנו מסקנה לגבי כל הבנקים.

לגבי הגשת דוחות - שכל אחד יעשה איך שהוא רוצה, אני מחזיק ני"ע בארץ מעוד כמה סיבות (לך תדע איזה שטות דוד סאם ימציא מחר, ודווקה פה ריכוזיות המשק וטייקונים דיי מבטיח לך שלא ימציאו שטות כזאת או אחרת כי פשוט יסכלו את המהלך)

אם בנק ירושלים יפשוט רגל או "יאבד את הספרים שלו" אז אתה תצטרך להוכיח שהמניות שלך ולהמציא תיעוד מספק לבית המשפט בשביל לקבל אותן בחזרה
לא ברור לי למה אתה מציין את קריסת הבנק כסיכון. לפי מה שאני מבין, זה שהבנק קורס לא אומר שהרישומים שלו שהמניות שייכים לי, יאבדו. ובאופן כללי תרחיש שבו רישום כזה נאבד נראה לי די הזוי.

לא ברור לי למה אתה מציין את קריסת הבנק כסיכון. לפי מה שאני מבין, זה שהבנק קורס לא אומר שהרישומים שלו שהמניות שייכים לי, יאבדו. ובאופן כללי תרחיש שבו רישום כזה נאבד נראה לי די הזוי.
יתכן והרישומים ילכו לא ילכו לאיבוד והכל יהיה בסדר. אני מקווה שכן. אבל זה עוד גורם סיכון, ואחד שדי קל לנטרל לחלוטין.
בתור מי שמשקיע לטוווח של עשרות שנים, אני רוצה להיות הבעלים של הרבה חברות ע"מ לפזר את הסיכון. לשים חברה אחת ביני לבין כל החברות שאני לכאורה הבעלים שלהם, יוצר נק' כשל בודדת (single point of failure) ולא נחוצה.

קרו דברים הזויים מעולם.
לי נראה מאוד הזוי שמטוס יתרסק לתוך בניין תוך פחות משעה אחרי שמטוס אחר התרסק לאותו הבניין... גם זה קרה...

לי נראה הזוי שחברה בסדר גודל של ליימן ברודרס תפשוט רגל כי הפקס שהם שלחו לוורן באפט נפל מתחת לשידה שלו... גם זה קרה (וורן באפט סיפר על זה באחד מהראיונות איתו).

קרו דברים הזויים מעולם.
מסכים איתך.
אבל: 1. אני חושב שאתה צריך לומר שזה דבר נדיר וסיכון נמוך. כי כשאתה כותב את זה פעם ועוד פעם, נראה שזה סיכון די מצוי.
2. מלבד זאת אל תערב בין קריסת הבנק לבין איבוד הרישומים.

1. אני חושב שאתה צריך לומר שזה דבר נדיר וסיכון נמוך.
אני מצפה מכל בר דעת להבין לבד שפשיטת רגל של בנק או איבוד הספרים זה דבר נדיר ולא רואה צורך לציין זאת מפורשות בכל פעם.

גם בדיונים על אג"ח אנחנו לא מציינים בכל פעם את האפשרות של חדלות פירעון וזה סיכון הרבה יותר גדול מפשיטת רגל של בנק.
גם בדיונים על מניות (או קרנות) אנחנו לא מציינים בכל פעם את האפשרות של פשיטת רגל של החברה/הגוף המנפיק.
גם בדיונים על תעודות שמורכבות מחוזים עתידיים אנחנו לא מציינים בכל פעם את אפשרות חדלות הפירעון של מנפיק החוזה העתידי ושל מנפיק התעודה.

האם בכל פעם שאתה מדבר עם מישהו אתה מזכיר לו שהוא יכול להידרס כאשר הוא חוצה מעבר חציה באור ירוק?

אל תערב בין קריסת הבנק לבין איבוד הרישומים.
למה? שניהם מהווים סיכון (קטן ככל שיהיה).
בקריסת בנק בישראל הכסף שבחשבון לא מבוטח (בניגוד לבנקים בארצות הברית).
כמו כן אתה מאבד את הגישה למניות שלך עד שהנאמן יסדיר את הדברים ויעביר את המניות אליך (תהליך שיכול לקחת כמה חודשים/שנים) - מאיפה תמשוך כסף בזמן שהנאמן מנסה להעביר אליך את הניירות שלך גם אם ספרי הבנק שרדו?

גם בדיונים על אג"ח אנחנו לא מציינים בכל פעם את האפשרות של חדלות פירעון וזה סיכון הרבה יותר גדול מפשיטת רגל של בנק.
נכון. ובדיוק בגלל זה שאתה לא מציין סיכון של חדלות פירעון, אבל כן מציין סיכון של איבוד הספרים של הבנק, מתקבל רושם מוטעה שאיבוד ספרים של הבנק הוא כן סיכון גדול. אחרת לא היית מזכיר אותו, כפי שאינך מזכיר סיכון של חדלות פירעון.
כמו כן אתה מאבד את הגישה למניות שלך עד שהנאמן יסדיר את הדברים ויעביר את המניות אליך (תהליך שיכול לקחת כמה חודשים/שנים) - מאיפה תמשוך כסף בזמן שהנאמן מנסה להעביר אליך את הניירות שלך גם אם ספרי הבנק שרדו?
קריסת הבנק לא מהווה סיכון של איבוד ההשקעה, כיוון שסביר להניח שהרישומים לא יאבדו ואתה תקבל את המניות שלך. גם אם יעבור זמן. למשקיע פאסיבי שטווח השקעתו ארוך, זה לא סיכון של איבוד השקעה.
תרחיש של איבוד הרישומים זה סיכון של מחיקת ההשקעה, (אם כי סיכון נמוך מאוד) לכן אין סיבה לערב את שני התרחישים.

אחרת לא היית מזכיר אותו, כפי שאינך מזכיר סיכון של חדלות פירעון.
אני כן מזכיר אותו - אבל לא בכל פעם.

קריסת הבנק לא מהווה סיכון של איבוד ההשקעה, כיוון שסביר להניח שהרישומים לא יאבדו ואתה תקבל את המניות שלך. גם אם יעבור זמן. למשקיע פאסיבי שטווח השקעתו ארוך, זה לא סיכון של איבוד השקעה.
ראשית - המזומן שבחשבון לא כלול בנכסים ואם הבנק פשט רגל יכול מאוד להיות שהלך המזומן.
שנית אם אני צריך כסף לשלם שכר דירה את בעל הבית לא מעניין ש"יש לי מניות אבל אני לא יכול למכור אותם כי הנאמן עובד על זה..." - הוא רוצה את שכר הדירה שלו בעיתו.
כנ"ל על תשלומי חשמל, מים, גז, אוכל וכו'.

@daat99 לא יודע האם זה בגלל השעה או מסיבה אחרת, אבל אתה לא קורא את התגובות שלי ומגיב על תגובות אחרות.
אני כן מזכיר אותו - אבל לא בכל פעם.
זה בדיוק מה שטענתי. הדגשה של סיכון קריסת הבנק - מטעה.
ראשית - המזומן שבחשבון לא כלול בנכסים ואם הבנק פשט רגל יכול מאוד להיות שהלך המזומן.
לא יודע אייך הגעת למזומן. דיברנו על הסיכון ברכישת מניות דרך בנק ירושלים ולא דרך ברוקר אמריקאי. הסיכון שבנק ירושלים קורס אינו סיכון של איבוד השקעה, במקרה זה.
שנית אם אני צריך כסף לשלם שכר דירה את בעל הבית לא מעניין ש"יש לי מניות אבל אני לא יכול למכור אותם כי הנאמן עובד על זה..." - הוא רוצה את שכר הדירה שלו בעיתו.
נכון לכן כתבתי:
גם אם יעבור זמן. למשקיע פאסיבי שטווח השקעתו ארוך, זה לא סיכון של איבוד השקעה.

אתה מבין שאנחנו משווים ברוקר אמריקאי (אינטראקטיב ברוקרס) שבו הנכסים רשומים על שימך ומבוטחים לבין בנק ישראלי (בנק ירושלים) שיש לו חשבון באותו ברוקר אמריקאי (אינטראקטיב ברוקרס) בדיוק אבל הנכסים לא רשומים על שימך, נכון?
התייחסתי לשאלה המקורית - האם יש סיבה להעדיף בנק על בית השקעות. אצלי ספציפית רוב התיק הוא כרגע מזומן, ומזומן בחשבון בנק כן "רשום על שמי", אז שיקול היציבות לדעתי עדיין תופס.
כמו כן @daat99 , בבקשה נסה לשמור על טון ענייני, אין דיבידנד על לנצח ויכוח באינטרנט. :)

האם זה לא יותר מורכב מזה? בשורה התחתונה הכסף לא נמצא ישירות בהישג ידיי וזו עובדה חדה ולא משתמעת ל2 פנים שקניה דרך ברוקר אמריקאי פותרת. אם גוף כמו מיטב דש קורס נניח. מכאן יש הרבה אופציות עם קומבינות ואפשרויות שליליות שכבר קרו כאן. האם בלתי אפשרי שהמדינה תאפשר סוג של תספורת, כמו לאפשר להם לגעת בחלק מהכספים בנאמנות? מישהו באמת יודע מה הולך שם? אני מעלה נקודה באופן רציני כמישהו שלא בקיא בסוגיות האלה ולא באופן פרנואידי/פרובוקטיבי.ש

בנק בארץ << מדינת ישראל << U.S. Securities and Exchange Commission << ארה"ב
אסון יכול לקרות, ובהגדרה הוא לא רצוי ולא צפוי. כל הרעיון הוא להפחית את הסיכון, ויש סיכון.
סיכון זה נזק (אובדן כל ההשקעה) כפול סיכוי (נמוך מאד אבל גדול מאפס).
את הסיכון אפשר להקטין משמעותית ע"י פתיחת חשבון בברוקר אמריקאי בעלות של קצת יותר עמלות העברה לחו"ל (שמתקזזות עם עמלות מסחר יותר זולות) וללמוד להגיש דו"ח למס הכנסה.

הבינלאומי בזמנו יצא עם מבצע, רק על ת"א 100. עמלת ק/מ 7 ש"ח, דני ניהול 56 ש"ח ברבעון. לא יודעת אם קיים עדיין

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
shirbi האם יש סיבה להעדיף פיקדון בנקאי על פני אג"ח של אותו הבנק? שוק ההון 21
P נכסים לא סחירים - סיבה להעדיף פוליסות חסכון מסוימות? צרכנות פיננסית 53
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
N הבדלים בתשואות שלא מצאתי להן סיבה אחרי מעל 40 שעות קריאה שוק ההון 5
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
L האם יש עדיין סיבה לבחור בסטארטאפ? התפתחות אישית 92
Y האם יש סיבה ב 2021 להתחתן דרך הרבנות? אוף טופיק 134
א סיבה אמיתית למה לא למשוך פיצויים פטורים ממס? פוסטים מאיכות נמוכה 24
Y האם יש סיבה להמשיך את הביטוח חיים? צרכנות פיננסית 4
E זו סיבה מספיקה להיות זכאי לפיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D סיבה לא לשים פנסיה לא פעיל בקרן המחקה של הלמן אלדובי? צרכנות פיננסית 1
doc29 קרן השתלמות קטנה מאוד -האם יש סיבה להשאיר? צרכנות פיננסית 24
S רעיונות מאיזו סיבה תבוא הקריסה הבאה שוק ההון 46
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
נ צרכנות נבונה, עוד סיבה לא לצאת לבלות היום 31.12 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
unrealx יש סיבה להשתמש ב- IB במקום ברוקר ישראלי? שוק ההון 3
ט מסחר נמוך בתעודות סל - יש סיבה הגיונית? שוק ההון 9
A גרעון במקפת משלימה- למי שהיה צריך עוד סיבה למה ק. גמל עדיפה צרכנות פיננסית 19
ל עוד סיבה לפרוש מוקדם מעבודה אוף טופיק 3
Sesquiterpene Spread גבוה - סיבה לא לקנות קרן? שוק ההון 8
V החלק האג"חי בתיק למי שבונה את התיק שלו בימים אלה - איזו סיבה יש לקנות ולא לחכות? שוק ההון 54
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
codev זיקה לישראל עקב שימוש בחשבון בנק מיסים 0
edangz איך להמיר IBAN לפרטי בנק שוק ההון 1
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
L קריטריונים לפתיחת חשבון בנק בארה"ב צרכנות פיננסית 34
י חשבון בנק בחו"ל (תושבות ישראלית) שוק ההון 7
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ישראלי מצוי זכאות לבנקאות אישית בנק יהב צרכנות פיננסית 9
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ע IB לעומת "סתם" בנק בחו"ל שוק ההון 48
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11

נושאים דומים

Back
למעלה