• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ירידה מהארץ

מצב
הנושא נעול.
לצערי.. זה פשוט לא נכון. זה wishful thinking.
יש לנו נטייה להניח שיהיה בסדר ולגזור אחורה.
אבל החרדים בדרך להרס מוחלט של המדינה הזו. וזה יעצר רק אם השאר יעצרו את זה בזמן.

@ברוש1
ככלל, אני מסכים עם ההתייחסות שלך, ונכון לראות את הדברים שציינת בפרופורציה של זמן, אלא שהסייפא לדעתי היא שכדי לשפר את הדברים (שבעיניי) פחות טובים, צריך להבין שהמציאות השתנתה.
לא נכון לבחון את המציאות במשקפיים של פעם, נקודת הייחוס השתנתה, פעם חיינו חיים פשוטים יותר (דיור,רכב, נסיעות לחו"ל ועוד..) וכן, הינו מפונקים פחות. אני חושב שהיתה גם יותר סולידריות, נכונות לקבל את האחר, ותחושת בושה של מי שהחליט לנהוג הפוך מהנורמות ששירתו את כלל הציבור.
היום לדעתי אנשים לא יסכימו לדברים שפעם הם היו נכונים להכיל.
לשאלת פות"ש, ככל שהגל גדול יותר, והמציאות תשתנה בהובלת קבוצות שונות, רבים יותר יבחנו את אפשרות ההגירה, לצערי הבעיה מקבלת משנה תוקף ככל שאוכלוסיות שנתפסות כיצרניות ותורמות יעזבו את הארץ.
לראשונה (אולי בגלל שאני מסתכל על הדברים כהורה), אני רואה את התהליכים המתרחשים בצורה פחות אופטימית מהעבר.

היום לדעתי אנשים לא יסכימו לדברים שפעם הם היו נכונים להכיל.
אני לחלוטין מבין מה אתה אומר, השאלה היא האם זה שינה את האמת?
המציאות הרבה יותר מסובכת, זה רק דורש מאיתנו יותר כדי לנהוג ולחנך את ילדינו בדרך של אכפתיות, רגישות ובלי אגואיסטיות.
איך לעשות את זה והאם זה דורש היום גישה שונה? קטונתי, כל אחד שיענה לעצמו.

איכשהו בזמן הקמת המדינה החליטו כל השמאלנים והימניים, הקומוניסטים והסוציאליים, הדתיים והחילוניים להתאחד כדי להקים מדינה שאיכשהו תתקיים עם כל חילוקי הדעות. כנראה גם אנחנו יכולים להיכנס מתחת לאלונקה.
את המדינה הקימו סוציליסטים שהכילו את כל השאר. החלוצים נילחמו ועבדו וויתרו על אוכל (צנע) בשביל לקלוט עליה. אבל סוציליזם שבו מגזר שלם נימנע מלתרום כי הוא יכול לנצל מגזר האחר- זה לא סוציליזם ובטח שלא קפיטליזם. סוציליזם עובד רק אם הרוב המוחלט תורם. כשקבוצה גדולה מנצלת את החוקים הסוציליסטים המערכת קורסת.
אבל החרדים בדרך להרס מוחלט של המדינה הזו. וזה יעצר רק אם השאר יעצרו את זה בזמן.
מי יעצור את זה עכשיו ?
החרדים לדעתי ילכו וישתלבו בחברה
את הנכונות של כמה מוסדות חרדים ללמד ליבה נתניהו מחץ כבר במערכת הבחירות. עכשיו הולכים להכפיל את הקיצבאות הישירות לבטלני ישיבות - וזה לבדו יוריד את אחוז החרדים שעובדים. בנוסף רוצים להשוות את שכר המורים החרדים חסרי ההשכלה למורי תיכון, להגדיל את המימון לגני ילדים - שזה בפועל הגדלת קיצבת ילדים , ובכללי להגדיל את הזרמות כספים למגזר החרדי .
אז למה שהחרדים יצאו לעבוד?

נערך לאחרונה ב:
בקשר לשיקול הגיל -
בגיל צעיר יותר קל להסתגל למקום חדש.
אבל, להיות מהגר לבד יותר קשה מאשר עם בת זוג. ושיקול נוסף, שאולי פחות מודעים לו בגיל צעיר, הוא שלנישואים ארוכים דרוש בסיס משותף ופערי המנטליות הגדולים בין ישראלים ואמריקאים יכולים להקשות. ובנוסף, אם מתחרטים על המעבר, יותר קל לחזור עם בת זוג ישראלית.

נערך לאחרונה ב:
נכתב ע"י ליאו:
החרדים, שבקושי עובדים ולא משרתים, גדלים אקספוננציאלית,
הערבים, שאני באמת מכבד

תגובת קול במדבר:
לא נראה שאדם כמוך באמת תרם למדינה....
צורם שאתה כל כך מתעב את בני עמך(?!) ומכבד את העם שאויב (ברובו) את ישראל....
מדהים.
עצם העובדה שאתה מעיז להגיד את האמת על החרדים או לכבד את האח הערבי שטיפל באביך אתמול או ברופא שטיפל בך היום - אז לדעת קול במדבר, פסגות ואחרים בישראל זה כבר הוכחה שאתה לא תורם, ולא משנה מה עשית בצבא או כמה תרמת ליצוא של מדינת ישראל.

בקיצור @ליאו - אתה עדיין מתלבט?

לא נראה שאדם כמוך באמת תרם למדינה....

צורם שאתה כל כך מתעב את בני עמך(?!) ומכבד את העם שאויב (ברובו) את ישראל....
אנחנו בפורום כלכלי ומה שהוא כתב נכון מבחינה כלכלית.

אין כמו לבקש עצות על החלטות חיים קריטיות מזרים באינטרנט.

הבחירות האחרונות, הממשלה המסתמנת, והדילים מאחורי הקלעים רק המחישו לי לאחרונה כמה הולך להיות קשה לחיות פה בשנים הקרובות.
החרדים, שבקושי עובדים ולא משרתים, גדלים אקספוננציאלית, והולכים לעלות למדינה ביוקר. הערבים, שאני באמת מכבד, בוחרים נציגי ציבור שלא מכירים במדינת ישראל ומהללים שהידים.
הפלסטינים מהגדה לא הולכים לשום מקום, הסיטואציה הביטחונית בעזה לא קרובה לפתרון, ואיראן וחיזבאללה עובדים 24/7 להתעצם ולאמלל אותנו. וזה עוד מבלי להזכיר את פסקת ההתגברות וקץ הדמוקרטיה.

אני בעל אזרחות אמריקאית, ורצון גדול להשתלב בתחום של תעשיית החלל האמריקאית. הסיבה שלא עשיתי את המעבר עד כה היא מפאת הגיל והלימודים, אבל עכשיו אני מרגיש שזה משהו שאני יכול לעשות, למרות שיגידו שאני עדיין די צעיר בשביל דבר כזה. התחלתי לשלוח קורות חיים לחברות אמריקאיות וכבר קיבלתי הזמנה לריאיון (בזום, כמובן).

נניח ואני מתקבל, האם ללכת על זה? להשאיר פה את החברים והמשפחה מצד אחד, ומצד שני לעבור למדינה קצת יותר יציבה ובטוחה, שאוכל להקים שם משפחה עם פחות חששות ופחדים?

אשמח לדעתכם, זרים אינטרנטיים.
נאמר והיית אחי:
ליאו היקר והאהוב, אם ה"לך לך" שלח אומר לך לעשות סיבוב בארה"ב , לך על זה.
רבי יונתן גפן אמר פעם ש"אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתי" ... כל אחד אומר שפעם היה יותר טוב.
אל תדאג, הכל יהיה אותו דבר עוד 30 שנה. תעשה סיבוב, תחזור.
אופציה א': יהיה פה ממש גרוע ונהרוג אחד את השני
אופציה ב': יהיה יותר טוב ואז תחזור אחרי שתתעשר ותקנה בית לא בחריש.
אופציה ג': hey nice jewish boy, what r u doing here? go home... כמאמר הרמ"א.

קיצר, יהיה בסדר. אל חשש.
שבת שלום ואל תשכח להתקשר לאמא כל שישי.

מדהים.
עצם העובדה שאתה מעיז להגיד את האמת על החרדים או לכבד את האח הערבי שטיפל באביך אתמול או ברופא שטיפל בך היום - אז לדעת קול במדבר, פסגות ואחרים בישראל זה כבר הוכחה שאתה לא תורם, ולא משנה מה עשית בצבא או כמה תרמת ליצוא של מדינת ישראל.

בקיצור @ליאו - אתה עדיין מתלבט?
הכל נכון אבל הוא שוקל לעבור למקום בו חצי עם תומך בנשיא לשעבר שאם היה מתחבר לפוליגרף, המכשיר היה מתפטר.

הכל נכון אבל הוא שוקל לעבור למקום בו חצי עם תומך בנשיא לשעבר שאם היה מתחבר לפוליגרף, המכשיר היה מתפטר.
אבל אל תשכח שהוא שוקל לעזוב מקום בו חצי עם תומך בראש ממשלה לשעבר (ולעתיד לבוא) שלא בטוח שהפוליגרף המדובר היה מעדיף

מכבד כל אדם (אויבים מעדיף לכבד מאחורי סורגים)
אוהב כל יהודי!
לא מכבד פוליטיקה, (הכל שקר, וחרחורי שנאה)
אנחנו בפורום כלכלי ומה שהוא כתב נכון מבחינה כלכלית
טוב שהתחלת ענינית..
אז ברור שחרדים עובדים פחות, השאלה כמה?
עיין במכון החרדי למחקרי מדיניות:
תאהב או לא, אבל לעזוב את הארץ בגלל אוכלוסיה של כ- 10% מהמדינה שאצלם התעסוקה נמוכה ב-30% (52 מול 81) (ותעסוקת נשים גבוהה)
זה לא מעיד על ציונות גדולה במיוחד...

אבל אל תשכח שהוא שוקל לעזוב מקום בו חצי עם תומך בראש ממשלה לשעבר (ולעתיד לבוא) שלא בטוח שהפוליגרף המדובר היה מעדיף
בהחלט אותה סחורה ולכן בעיני עדיף השיט שאני מכיר ולא מי שמתייחס אלי כאל מישהו שלא שייך.

נערך לאחרונה ב:
תאהב או לא, אבל לעזוב את הארץ בגלל אוכלוסיה של כ- 10% מהמדינה שאצלם התעסוקה נמוכה ב-30% (52 מול 81) (ותעסוקת נשים גבוהה)
זה לא מעיד על ציונות גדולה במיוחד.
אני לא בעד לעזוב את הארץ בגלל החרדים, אבל מבין את הטיעון שמדבר על אוכלוסייה שהולכת וגדלה בה הרבה לא עובדים ואלו שיעבדו יתרמו מעט לכלכלה בשל היעדר השכלה רלוונטית.

תשאל את חברי הקיבוצים שבמזרח הכנרת, תל קציר, האון, עין גב ועוד שכשהאויב הסורי היה מפגיז, ובכל זאת הם יצאו לחרוש תחת הפגזה, עם טרקטור משוריין.

תשאל את כל הצעירים ששיקרו לגבי גילם כדי שיגייסו אותם לצבא ויוכלו להילחם בצבא ובמחתרות בימי מלחמת השחרור ולפניהם.

תשאל את כל מי שעזב את אשתו או ארוסתו הצעירה ובא להתנדב למלחמות ישראל.

תשאל את כל מי שמשרת את המדינה, בין אם הבטחון, בכלכלה, בטכנולוגיה, ואפילו בפוליטיקה ויכל במקומות אחרים לעשות לביתו

תשאל דורות של יהודים שבמשך 2000 שנה, למרות כל הפוגרומים, הרציחות, הגירושים וההתעללויות לא איבדו את התקווה וחלמו להיות במקום שאתה נמצא בו היום.

תשאל את כל מי שעשה עליה ממקום נוח, מקום עם מקצוע, מקום עם משפחה וחברים כדי להגיע למדינה חדשה עם שפה לא מוכרת, בירוקרטיה זוועתית וצורך במקצוע חדש. בחלק מהזמנים למקום של ביצות, כולירה ועוני נוראי וסיכוי סביר (שהתממש לעיתים לא רחוקות) שהוא או ילדיו ישלמו בחייהם.
ומה גילם הממוצע של אלו?
ישראל והעולם בכלל במקום אחר לגמרי מהזמנים עליהם אתה מדבר.
היום אני חושב שהמחיר(לא רק הכלכלי) של לחיות בארץ הוא יקר, אפשר לחיות במקום אחר טוב יותר.
ציונות זה כבר עניין אישי שלך, אליי בכל אופן זה לא מדבר ונראה שגם את פותח השרשור.

@ליאו ממליץ לך להכנס לקבוצות בפייסבטק של ישראלים שחיים בגולה, הרבה מפרטים את הקשיים ואת היתרונות. תמיד טוב לשמוע מבעל נסיון.

נערך לאחרונה ב:
30% פחות מהחרדים עובדים אבל גם מאילו שעובדים, רובם, כשני שליש מהם (ורוב הנשים), לא באמת עובד במשרה מלאה.

מדובר באדם צעיר שרוצה להקים משפחה וצריך לדאוג לילדים העתידיים שלו. בהנתן המגמה המסתמנת ועידודה הממשלתי מה שהיום הוא 10% יהיה פי כמה כשהילדים שלו יגדלו.
אבל אתה צודק - זה לא רק החרדים. זה גם
פסקת ההתגברות וקץ הדמוקרטיה.
מדד השחיתות המתדרדר, וההזדמנות שיש לו
להשתלב בתחום של תעשיית החלל האמריקאית

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
פשוט התנהלות פיננסית בעת ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
C ירידה מהארץ - לאן, למה, ואיפה לקרוא על זה? אוף טופיק 44
בן מלך ירידה בשוק ההון - מבצע? שוק ההון 63
T האם ירידה בכמות העסקאות אמורה לגרור ירידה במחיר? נדל"ן 34
D קרנות רייט למגורים - ירידה בהתחלות בניה, ביקוש גדל שוק ההון 19
י סנופי 500 מגודר מפני ירידה בערך הדולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ג האם שוק ההון מתמחר בוודאות ירידה במחירי הדיור? נדל"ן 38
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8
Modric19 ירידה חדה בVCIT שוק ההון 3
O ירידה בשכר לצורך עלייה בקריירה התפתחות אישית 15
ETL ירידה דרמטית בשער בליש"ט - הזדמנות לקניה במחירי רצפה? שוק ההון 3
newbie ירידה חדה (מדי?) בקרן השתלמות צרכנות פיננסית 33
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
M העברת דולרים מהארץ ל IB צרכנות פיננסית 8
P הפקדת אישור יציאה מהארץ, כשבחו"ל? אוף טופיק 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
N הוצאת כספים מהארץ כאקט מחאה על הרפורמה המשפטית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 176
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
J בדיקת PCR ביציאה מהארץ למחוסנים מנה שניה? אוף טופיק 7
S איך משקיעים בוול סטריט או נאסדק מהארץ? שוק ההון 6
U האם ניתן להשקיע בונגארד (VTSAX) מהארץ? שוק ההון 34
T העברת מט״ח מהארץ לחשבון בחו״ל צרכנות פיננסית 20
I פתיחת חשבון בנק ברוסיה מהארץ צרכנות פיננסית 4
ק מקלט מס לחברה שלא מתנהלת מהארץ שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה