• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ירושת מגרש בקיבוץ מופרט

• פותח הנושא drx
  • פורסם בתאריך

drx

משתמש רגיל
דירוג
613
אהלן

המשפחה שלי קיבלה בירושה מגרש למגורים בקיבוץ מופרט. נאמר ליורשים כי במידה ואחד מהצאצאים יבחר לבנות עליו בית מגורים אין שום בעיה, אך במידה ויחליטו למכור אז
א. חייבים למכור לחבר קיבוץ שזב נשמע לי לגיטימי
ב. חל מס ירושה של 30 אחוז (!)

זה יוצר לכאורה מצב שבו אני, בתור אחד הצאצאים, יכול לקנות את שאר החלקים לפי סכום של כולל של 70% מהמחיר המשוער ועדיין כולם מרווויחים כאילו מכרו לאדם שאינו מהמשפחה.

1 האם המס הזה הגיוני?
2 האם יש עוד מיסים כמו השבחה?
3 מה קורה עם המס בזה במידה ואני מחליט למכור אחרי כמה שנים?
4 האם אני מפספס משהו?

תודה

יש כל מיני קיבוצים עם כל מיני תקנונים שונים ומשונים, מומלץ להיוועץ עם איש מקצוע בתחום.
אם תרצה יש לי כזה.

• אהבתי
Reactions: drx
א. חייבים למכור לחבר קיבוץ שזב נשמע לי לגיטימי
אני לא מבין בזה , אבל אם הקיבוץ מופרט למה שתמכור רק לחבר קיבוץ ? יותר הגיוני שתוכל למכור לכל אחד בכפוף למעבר ועדת קבלה.

גם אני והאחים שלי ירשנו מגרש (יחד עם בית) ומכרנו לפני כמה חודשים.
על פניו נשמע ששתי הדרישות לא חוקיות - למכור רק לאחד מחברי הקיבוץ ולשלם מס ירושה.
מציעה לך לפנות לרשם האגודות ולברר איתו את העניין, זה לא אמור לעלות לך כסף.
*מצד שני, זה אולי יפתח פתח לנקמנות מצד הקיבוץ אז אולי להתחיל בשקט עם עו"ד שמתמחה בקיבוצים. איום מצידו לפנות לרשם האגודות כבר יכול לעשות חלק מהעבודה.

יש כל מיני קיבוצים עם כל מיני תקנונים שונים ומשונים, מומלץ להיוועץ עם איש מקצוע בתחום.
אם תרצה יש לי כזה.
תודה, אם יהיה צורך הפנה אליך בפרטי.
אני לא מבין בזה , אבל אם הקיבוץ מופרט למה שתמכור רק לחבר קיבוץ ? יותר הגיוני שתוכל למכור לכל אחד בכפוף למעבר ועדת קבלה.
גם לא מבין בזה אבל ממה שאני מכיר הקיבוץ בכל מקרה לא מקבל חברים חדשים שהם לא "בנים ממשיכים".
*מצד שני, זה אולי יפתח פתח לנקמנות מצד הקיבוץ אז אולי להתחיל בשקט עם עו"ד שמתמחה בקיבוצים. איום מצידו לפנות לרשם האגודות כבר יכול לעשות חלק מהעבודה.
זו אכן בעיה כי אחד היורשים מתגורר כיום בקיבוץ וזה הופך את העניין לרגיש.

גם לא מבין בזה אבל ממה שאני מכיר הקיבוץ בכל מקרה לא מקבל חברים חדשים שהם לא "בנים ממשיכים".
לא מכירה דבר כזה אבל אם זה נכון, זה קיבוץ מגעיל. למה שתרצה לגור שם בכלל?

באמת לא יודע אם אני רוצה לגור שם. העניין הוא שזו הדזמנות לקנות מגרש במרכז הארץ בהנחה מאסיבית ביותר וכנראה האפשרות היחידה שתהיה לי אי פעם לקנות בית פרטי שלא נמצא שעתיים נסיעה ממקום העבודה שלי.

אם זה נכון, זה קיבוץ מגעיל
לא בהכרח קיבוץ מגעיל, אולי הקיבוץ הזה במצב מעולה ויכול להרשות לעצמו לקבל רק בנים ממשיכים.
זכות הקיבוץ לקבוע את מי הוא מקבל -ואת מי לא-להיות חברי קיבוץ.

באמת לא יודע אם אני רוצה לגור שם.
אני רציתי לקנות את הבית של ההורים אבל הקיבוץ טען שאני חייבת גם לגור שם אז ויתרתי. דווקא כאן יש הגיון, שלא יקבלו אנשים לחברות (אחרי מבחנים שונים) ובסוף הם לא יגורו שם. בישובים קהילתיים כמו המצפים בגליל זה גרם לאיבוד המירקם החברתי.

באמת לא יודע אם אני רוצה לגור שם. העניין הוא שזו הדזמנות לקנות מגרש במרכז הארץ בהנחה מאסיבית ביותר וכנראה האפשרות היחידה שתהיה לי אי פעם לקנות בית פרטי שלא נמצא שעתיים נסיעה ממקום העבודה שלי.
המחיר באמת זול, אבל יש לזה סיבה, זה לא מוצר סחיר לאחר מכן, במידה ואיפשרו לאחרים להשכיר בתים בהרחבה של הקיבוץ כבר היום אז אולי זה רעיון לא רע, באופן כללי קיבוצים הופעים לפחות נוקשים בנושאים כאלו ככל שעובר הזמן. למרות שבקיבוצים חזקים שמקבלים רק בנים זה בדכ פחות קורה.

נערך לאחרונה ב:
סבבה, לא אהיה חבר קיבוץ, כן אגור בו.
מותר להשכיר את הבית שיבנה?
ולבדוק שבאמת מופרט כי אחרת גם הבנקים לא ששים לתת משכנתה.

המחיר באמת זול, אבל יש לזה סיבה, זה לא מוצר סחיר לאחר מכן
רוצה לחדד: בגלל עניין המס הזה מסתמן שאני יכול לקנות משאר היורשים לפי שווי של 70% משווי השוק על פי שמאי שכבר תמחר את זה כמגרש בתוך קיבוץ. זה אומר כפל מבצעים. השאלה היא האם יש קאץ והאם באמת קיים מס כזה.
לגהי סחירות, היא אכן מוגבלת אבל יש ביקוש מטורף בתוך הקיבוץ בגלל היצע קטן מאוד של בתים ומגרשים לקנייה

מותר להשכיר את הבית שיבנה?
לפי הבנתי אי אפשר להשכיר לכל אחד.
ולבדוק שבאמת מופרט כי אחרת גם הבנקים לא ששים לתת משכנתה.
מופרט לגמרי

רוצה לחדד: בגלל עניין המס הזה מסתמן שאני יכול לקנות משאר היורשים לפי שווי של 70% משווי השוק על פי שמאי שכבר תמחר את זה כמגרש בתוך קיבוץ. זה אומר כפל מבצעים. השאלה היא האם יש קאץ והאם באמת קיים מס כזה.
לגהי סחירות, היא אכן מוגבלת אבל יש ביקוש מטורף בתוך הקיבוץ בגלל היצע קטן מאוד של בתים ומגרשים לקנייה
עכשיו אתה צריך לשאול את עצמך:
האם יש לך את הסבלנות להתעסקות הזאת מול הקיבוץ?
האם תכננת לקנות דירה אחרת להשקעה\מגורים לא בקיבוץ והקנייה הזאת תיקח עבורך את הפטור ממס רכישה ושבח בדירה יחידה?
וממליץ גם לנסות לדבר עם אנשים בקיבוצים אחרים בסביבה כדי לקבל תמונת מצב קצת יות רחבה.

זכות הקיבוץ לקבוע את מי הוא מקבל -ואת מי לא-להיות חברי קיבוץ.
לתושבי דרום תל אביב אין זכות להחליט שהם לא רוצים מסתננים שנכנסו למדינה באופן לא חוקי אבל מה שאסור לבבונים מסלמה מותר ליפי הבלורית והתואר.

לתושבי דרום תל אביב אין זכות להחליט שהם לא רוצים מסתננים שנכנסו למדינה באופן לא חוקי אבל מה שאסור לבבונים מסלמה מותר ליפי הבלורית והתואר.

כן, כי אין מושבים של דתיים-לאומיים, מזרחיים וכו' שדוחים בועדת הקבלה אנשים עם צבע עור קצת יותר בהיר...

עורך דין המתמחה באגודות שיתופיות זו הכתובת שלך. זה תחום סבוך הנוגע במקרקעין, במנהל, באגודה ומה לא.
בהחלט, ואם הולכים למלחמה גם שליטה במשפט חוקתי ונגישות לתקשורת לא תזיק.

עורך דין המתמחה באגודות שיתופיות זו הכתובת שלך. זה תחום סבוך הנוגע במקרקעין, במנהל, באגודה ומה לא.
בהחלט, ואם הולכים למלחמה גם שליטה במשפט חוקתי ונגישות לתקשורת לא תזיק.
בגלל שהגבלה זה פסול או רק ההגבלה הזו?

א. למה אתה קורא להם בבונים?
ב. תושב דרום תל אביב, רכש דירה לא חבר באגודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I אישור מס ירושת מוטב לקופת ביטוח מנהלים הכוללת פיצויים מיסים 0
D ירושת סכום גבוה במזומן - אובד עצות אוף טופיק 4
M ירושת תיק ניירות ערך בהפסד + החזרי מס לאחר המוות צרכנות פיננסית 23
Z ירושת חשבון השקעות פטור ממס צרכנות פיננסית 0
I [ירושת נחלה] נדל"ן 11
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
R השתתפות בהגרלת " דירה בהנחה " לבעל מגרש מינהל נדל"ן 2
O לקנות מגרש שמחובר לחשמל ומים ולבנות עצמאית נדל"ן 45
R מס רכישה ברכישת דירה בנוסף על מגרש קיים נדל"ן 10
ג האם ניתן לקחת משכנאת על סכום של מגרש + עלות בניית בית? נדל"ן 5
ה תשלום מס על מכירת מגרש נדל"ן 2
D מגרש למכירה מרמ"י עם מס יח"ד גדול מ1 נדל"ן 4
J בהינתן שיש לי מגרש, האם קנית דירה (לא לבנות על המגרש) תחייב במס דירה שניה? נדל"ן 12
4 האם ניתן להפסיד בקניית מגרש? נדל"ן 15
V כמה עולה לבנות בית (קרקע) על מגרש קיים? נדל"ן 26
C יש לנו מגרש בהרחבה של בית חירות שאנחנו רוצים למכור, איך כדאי לפרסם? נדל"ן 2
A דילמת רכישה בית בקיבוץ נדל"ן 9
א בנייה בקיבוץ - אופטימזציה של המשכנתא נדל"ן 7
P מיסוי בקיבוץ (מועמד לקליטה) מיסים 1
P תהליך קבלה לחברות מלאה בקיבוץ מבוקש נדל"ן 30
S דירה בקיבוץ - שיוך מול מנהל ? נדל"ן 12
aziz החיים בקיבוץ: קבלת תושב או אותיות קטנות בחוזה יומני מסע אישיים 3

נושאים דומים

Back
למעלה