• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ירושה של מזומן

Daniel G

משתמש רגיל
דירוג
123
היי,

לאחרונה נפלה עליי ירושה גדולה, ואני מתלבט מה לעשות איתה.
התבקש ממני להשתמש בחלק מסויים מכספי הירושה אך ורק עבור נדלן, וספציפית נכס מגורים (חשוב להדגיש - האלטרנטיבה היא רק לשמור אותו כקרן חירום מפלצתית שצוברת אבק, אין לי אפשרות להשקיע בשום דבר אחר).
כיום, כמעט כל ההון העצמי שלי מושקע במדד מניות עולמי למטרת פרישה מלאה. אני כמעט ולא מחזיק מזומן.
התזרים החודשי שלי חיובי, ואני שוכר דירה (יש לי אפס דירות בבעלותי).

בהנחה והחלק בירושה שעליי לרכוש איתו נדלן הוא 2 מיליון שקל, יש מספר תוכניות שחשבתי עליהן:
1. לרכוש דירה אחת למגורים באיזור מרכזי מאוד (ת״א/רמת גן) ללא מינוף / עם מינוף קטן מאוד יחסית.
2. לרכוש דירה למגורים ודירה להשקעה באיזור המרכז (סה״כ כ4 מיליון שקלים, מתוכם הון עצמי של 45% שמהווה 1,800,000₪ וחוב של 2,200,000₪).
3. לרכוש דירה למגורים במרכז עם מינוף של 70% (כ2 מיליון שקלים, מתוכם הון עצמי של 600k ו-1.4 חוב, עם החזר בינוני), ועם יתר ההון העצמי (1.4 מיליון) - לרכוש דירה להשקעה במקום מרכזי בחו״ל (במזומן - כ400 אלף דולר)

על פניו - התוכנית הראשונה היא הקלה ביותר, ואני מתפתה לבחור בה.
היא תחסוך לי את שכר הדירה, ותאפשר לי לחסוך יותר כסף לפרישה בתיק הממוסה (את השכירות שחסכתי אכניס לתיק המנייתי ואצבור עליה ריבית דריבית). בנוסף אני חוסך מס רכישה (ושבח - ככל שרלוונטי) לדירה 2.
יאפשר לי למשוך פחות כסף מהתיקים שלי בעת הפרישה (נניח במקום 3.5% היום - 3%), או לחילופין לפרוש מהר יותר עם אותו אחוז משיכה.
אולי בעתיד הרחוק יותר אוכל לשקול לקחת משכנתא לכל מטרה על נכס קיים על מנת לבצע השקעות נוספות.

התוכנית השניה מכניסה אותי לחוב מאוד גדול (ולא אחראי) שיהיה לי די קשה לעמוד בהחזר שלו לאורך זמן (במצב של משבר), אבל אני בהחלט יכול לעמוד בו במהלך חצי שנה לפחות מבלי לממש השקעות אחרות בשוק ההון
התוכנית הזו תאפשר לי להגיע לפרישה בקצב משמעותית יותר מהיר (if all goes according to plan)

הפתרון השלישי - המסובך מכולם, אך יתרונותיו ברורים (פיזור גאוגרפי של מקור ההכנסות, תזרים דולרי/מטבע אחר והכרה של שווקי נדלן נוספים מחוץ לישראל לעסקאות עתידיות).

מה דעתכם?
הצעות אחרות? (שמכילות לצערי דירה למגורים בשווי ~2 מיליון שקלים)

לדעתי האינטואיציה שלך נכונה וגם אני הייתי הולך על האופציה הראשונה, במיוחד אם נדל"ן אינו בראש מעיינך.
לא תמיד חייבים למקסם, וזה לגמרי לגיטימי לבחור באופציה סולידית, בוודאי בשוק משתנה בזמן משבר. בטח אם אתה טיפוס של מניות עם תוכנית מוגדרת לפרישה.

נקודות למחשבה -
כן הייתי מחכה קצת לראות לאן הרוחות נושבות בשוק הנדל"ן בארץ.
כן יש אפשרויות רבות על הספקטרום בין 1 (קניית נכס אחד ללא משכנתא) ל 2 (מינוף של מעל לשתי מליון שקלים).
מינוף יכול להיות קטן יותר, ולהותיר לך פרק זמן קצר בו תצטרך להחזיר אותו, כך שתשאר עם נכס פאסיבי. על היתרונות של תזרים חודשי ונדל"ן לעומת שוק המניות (ולהפך) דובר רבות בפורום.
אופציה 1 היא אמנם האופציה שלדעתי יכולה להתאים לך יותר מה2 האחרות,
אבל עם 2 מליון שח יש לך הרבה מאד גמישות ויכולת להתמנף בדיוק בכמות שתרצה.
לדוגמא, אתה יכול לקנות דירה ב1.5 במרכז למגורים ועוד דירה להשקעה ב700K ולהשלים משכנתא קטנה של עשירית מהמשכנתא שתיארת קודם (להחזיר את אותו סכום מקום 30 שנים, 3 שנים)..
כמובן שתוודא שאת מס הרכישה והדירה השניה תשלם על הדירה להשקעה,
ולדעתי אולי יש סיכוי שלשלם את המיסים האלו ישתלם לך (ויש סיכוי גדול גם שלא).
בכל אופן, מציג לך את האפשרות הנוספת.
אציין שתיאורטית מס הרכישה אמור עקרונית לרדת ל5% בסוף 2020, אך גם משבר הקורונה ובכלל - אי אפשר לדעת.

התבקש ממך או שאתה מחויב על פי החוק? למתים אין שום זכות לדרוש ממך משהו

היי,

לאחרונה נפלה עליי ירושה גדולה, ואני מתלבט מה לעשות איתה.
התבקש ממני להשתמש בחלק מסויים מכספי הירושה אך ורק עבור נדלן, וספציפית נכס מגורים (חשוב להדגיש - האלטרנטיבה היא רק לשמור אותו כקרן חירום מפלצתית שצוברת אבק, אין לי אפשרות להשקיע בשום דבר אחר).
כיום, כמעט כל ההון העצמי שלי מושקע במדד מניות עולמי למטרת פרישה מלאה. אני כמעט ולא מחזיק מזומן.
התזרים החודשי שלי חיובי, ואני שוכר דירה (יש לי אפס דירות בבעלותי).

בהנחה והחלק בירושה שעליי לרכוש איתו נדלן הוא 2 מיליון שקל, יש מספר תוכניות שחשבתי עליהן:
1. לרכוש דירה אחת למגורים באיזור מרכזי מאוד (ת״א/רמת גן) ללא מינוף / עם מינוף קטן מאוד יחסית.
2. לרכוש דירה למגורים ודירה להשקעה באיזור המרכז (סה״כ כ4 מיליון שקלים, מתוכם הון עצמי של 45% שמהווה 1,800,000₪ וחוב של 2,200,000₪).
3. לרכוש דירה למגורים במרכז עם מינוף של 70% (כ2 מיליון שקלים, מתוכם הון עצמי של 600k ו-1.4 חוב, עם החזר בינוני), ועם יתר ההון העצמי (1.4 מיליון) - לרכוש דירה להשקעה במקום מרכזי בחו״ל (במזומן - כ400 אלף דולר)

על פניו - התוכנית הראשונה היא הקלה ביותר, ואני מתפתה לבחור בה.
היא תחסוך לי את שכר הדירה, ותאפשר לי לחסוך יותר כסף לפרישה בתיק הממוסה (את השכירות שחסכתי אכניס לתיק המנייתי ואצבור עליה ריבית דריבית). בנוסף אני חוסך מס רכישה (ושבח - ככל שרלוונטי) לדירה 2.
יאפשר לי למשוך פחות כסף מהתיקים שלי בעת הפרישה (נניח במקום 3.5% היום - 3%), או לחילופין לפרוש מהר יותר עם אותו אחוז משיכה.
אולי בעתיד הרחוק יותר אוכל לשקול לקחת משכנתא לכל מטרה על נכס קיים על מנת לבצע השקעות נוספות.

התוכנית השניה מכניסה אותי לחוב מאוד גדול (ולא אחראי) שיהיה לי די קשה לעמוד בהחזר שלו לאורך זמן (במצב של משבר), אבל אני בהחלט יכול לעמוד בו במהלך חצי שנה לפחות מבלי לממש השקעות אחרות בשוק ההון
התוכנית הזו תאפשר לי להגיע לפרישה בקצב משמעותית יותר מהיר (if all goes according to plan)

הפתרון השלישי - המסובך מכולם, אך יתרונותיו ברורים (פיזור גאוגרפי של מקור ההכנסות, תזרים דולרי/מטבע אחר והכרה של שווקי נדלן נוספים מחוץ לישראל לעסקאות עתידיות).

מה דעתכם?
הצעות אחרות? (שמכילות לצערי דירה למגורים בשווי ~2 מיליון שקלים)
אם לפני הירושה לא תכננת להתמנף לטובת נדלן, למה הירושה משנה את דעתך?

אין לי לינק
אבל את מס הרכישה העלו ב2015 מ5 ל8 אחוז לתקופה של חמש שנים.
במדינה המעצבנת הזאת שום דבר לא ודאי, ומילה היא לא מילה, ולכולם יש זכרון קצר ואני מניח שיהיה להם נוח לשכוח את המס למעלה ולתרץ את זה בקורונה משהו.
אבל לפי מה שאמרו? המס עולה לחמש שנים. זה נגמר בסוף השנה הזאת.

לדוגמא, אתה יכול לקנות דירה ב1.5 במרכז למגורים ועוד דירה להשקעה ב700K ולהשלים משכנתא קטנה של עשירית מהמשכנתא שתיארת קודם (להחזיר את אותו סכום מקום 30 שנים, 3 שנים)..
אופציה מעניינת. הבעיה בה היא שיכולת ההתמודדות שלי עם שוכרים של דירות בטווח המחירים שציינת (700k) היא מוגבלת מאוד (לפחות מסיפורי זוועה של חברים וקרובי משפחה).
אבל אולי זה הזמן דווקא ללמוד ולהשכיל על מנת לצאת להרפתקה כזו.
תודה רבה לך על התגובה המפורטת
התבקש ממך או שאתה מחויב על פי החוק? למתים אין שום זכות לדרוש ממך משהו
התבקש באופן מפורש, ואני מכבד את הבקשה.
בסופו של יום - לא מדובר בכסף שלי. מדובר בכסף שנחסך בזיעת אפיים חודש בחודשו.
אם לפני הירושה לא תכננת להתמנף לטובת נדלן, למה הירושה משנה את דעתך?
צודק, סיכוי סביר שאני חזיר שרואה דולרים בעיניים כרגע.
ולעומת זאת - כן היה לי תכנון להתמנף בשוק ההון, ואולי זו דווקא הזדמנות להתמנף על נכס בסיס אחר שיביא לתזרים גבוהה יותר לשוק ההון (אני רואה את זה כמינוף עקיף)
ואולי אני סתם מנסה לעשות אובר אופטימיזציה לכל דבר..

התבקש ממך או שאתה מחויב על פי החוק?
התבקש באופן מפורש, ואני מכבד את הבקשה.
כל הכבוד על העמדה הזו. נכון שהמתים לא יכולים לדרוש שום דבר אבל אנחנו, החיים יכולים וצריכים לנהוג בהגינות. גם אם ניתן לעקוף בקשה זו מבחינה חוקית, זה לא ראוי.
לגבי האופציות: בעיני אופציה 1 עדיפה לאין שיעור.

משתתף בצערך.

לדעתי אופציה 1 ובאזור עם סיכוי גבוה להשבחה ופוטנציאל גבוה לעליית ערך יפה. ככה תהנה משני העולמות.

בהצלחה! :)
אז זה העניין: דירה למגורים שאני גר בה כיום בשכירות אין לה כמעט פוטנציאל השבחה נוסף או עליית ערך.
היא עשתה כבר את הקפיצה, והשכירות בהתאם.
לרכוש דירה למגורים עם פוטנציאל לעליית ערך משמע לרדת בינתיים באיכות החיים (אפשר להתווכח עד כמה זה נוראי או לא לגור בדירה ישנה וכו)
ולכן היה הרעיון לקחת דירה נוספת להשקעה ששם יהיה לי תזרים שכירות גבוהה (עם עליית ערך נמוכה מאוד) שאותו אוכל להכניס לתיק ההשקעות שלי בשוק ההון
אבל יש משהו במה שאתה אומר. פשוט מרגיש קצת כמו פספוס הזדמנות למינוף.

כמה לחוץ אתה על פרישה מוקדמת? אם לא מפריע לך להמשיך בתוכנית שלך ולקבל פוש קטן חודשי בצורת החיסכון של השכ"ד נראה שזה התוכנית שהכי מתאימה לך.
לעומת זאת אם הייתי שמח לקצר את הזמן ואתה מוכן לקחת את הסיכון שבא איתו לשקול מינוף מתאים, אך ממה שכתבת לא נראה שזה מה שאתה רוצה לעשות.

פשוט מרגיש קצת כמו פספוס הזדמנות למינוף.
תוכל להתמנף על הדירה גם בעוד שנה / שנתיים / שלוש / מתי שתרצה כך שפספוס זה לא..

כמו שכבר אמרו, הייתי הולך על אופציה 1. עדיף לנצל את הפטור ממס רכישה (או מס מופחת) על דירה יקרה.

לא נראה שנדלן היה כוס התה שלך לפני הירושה (ציינת שרוב הכספים בשוק ההון), אז מה השתנה עכשיו?

לרכוש דירה למגורים עם פוטנציאל לעליית ערך משמע לרדת בינתיים באיכות החיים
אז תשאר בדירה שאתה שוכר כרגע ואת זו שתקנה תשכיר.

ולכן היה הרעיון לקחת דירה נוספת להשקעה ששם יהיה לי תזרים שכירות גבוהה (עם עליית ערך נמוכה מאוד)
למה לא להפך? תזרים שכירות בינוני או נמוך, עליית ערך גבוהה ופוטנציאל השבחה גבוה.

פשוט מרגיש קצת כמו פספוס הזדמנות למינוף.
אני מסכים. ויש לך את המגבלה להשתמש בכסף לדיור בלבד.

עוד אפשרות מעניינת היא נכס עם אפשרויות השבחה ולהשביח אותו בעצמך (שיפוץ/הרחבה). זה כנראה לא יצא משתלם כמו השבחה ״חינמית״ (תמא/פינוי בינוי) אבל זה עדיין יכול להיות פרויקט רווחי. מה שכן, זה ידרוש ממך זמן ועבודה וזה קצת להכנס להרפתקה אבל אם זה מתאים לך זה רעיון לא רע לדעתי. או אם תרצה שזו תהיה דירת המגורים שלך אז תוכל לשדרג אותה בדרך שמתאימה לך וכך גם לא לרדת ברמת החיים (וכנראה גם לעלות). כמו כן, באפשרות זו תוכל לא ״לבזבז״ את ההזדמנות למינוף.

מכיוון שיש לך סכום גדול, במידה ותבחר להתמנף בסופו של דבר שווה לך לבדוק אפשרות למסלול פיתוי במשכנתא.

תוכל להתמנף על הדירה גם בעוד שנה / שנתיים / שלוש / מתי שתרצה כך שפספוס זה לא..
מינוף ע״ח דירה שלך יקר יותר מעל דירה שאתה רוכש עם הבנק.
לא נראה שנדלן היה כוס התה שלך לפני הירושה (ציינת שרוב הכספים בשוק ההון), אז מה השתנה עכשיו?
התבקש ממני להשתמש בחלק מסויים מכספי הירושה אך ורק עבור נדלן, וספציפית נכס מגורים

עוד אפשרות מעניינת היא נכס עם אפשרויות השבחה ולהשביח אותו בעצמך (שיפוץ/הרחבה). זה כנראה לא יצא משתלם כמו השבחה ״חינמית״ (תמא/פינוי בינוי) אבל זה עדיין יכול להיות פרויקט רווחי.
מוסיף עוד מחשבה בנוגע לזה -
השבחה עצמית לא סותרת השבחה ״חינמית״ - גם אם תשביח בעצמך את הנכס תוכל להרוויח פעם נוספת אם הבניין יכנס לתהליך של תמא/פינוי בינוי. יש לי כל מיני מחשבות בעניין זה אז אם הכיוון הזה רלבנטי עבורך אכתוב בהמשך :)

היי
מבחינתי זו התשובה הנכונה עבורך בעיתוי הנוכחי, לאחר מכן תוכל בהדרגה להפוך למשקיע נדל"ן
בעזרת מינוף דירת המגורים.

להיות משקיע נדל"ן זה תהליך הדרגתי, לכל אחד יש את הקצב שלו בהתאם למאפיינים שלו,
יתכן שבשלב זה אינך בשל לאפשרויות האחרות שציינת, לכן מומלץ להתחיל בהדרגה ולבחור באופציה 1.

כמה לחוץ אתה על פרישה מוקדמת? אם לא מפריע לך להמשיך בתוכנית שלך ולקבל פוש קטן חודשי בצורת החיסכון של השכ"ד נראה שזה התוכנית שהכי מתאימה לך.
לעומת זאת אם הייתי שמח לקצר את הזמן ואתה מוכן לקחת את הסיכון שבא איתו לשקול מינוף מתאים, אך ממה שכתבת לא נראה שזה מה שאתה רוצה לעשות.
לא לחוץ כלל, אבל אם יש הזדמנות שמוגשת על צלחת - למה לא לקחת?
אולי זה הפתרון - לקנות דירה יקרה מאוד שתתאים למגורים, ולנסות להשכיר אותה בינתיים בסכום גבוהה מאוד
כי על שכירות מיסוי אופטימלי יותר, נניח על שכירות של 7000 ש״ח:
סכום של 3200 יהיה פטור ממס, ועל היתרה 3800 אשלם 10%.
כלומר מס כולל משכירות הוא 5.4%, כאשר מס על שבח עומד ב25% (בניכוי הוצאות שונות, אבל לדעתי די ברור מה עדיף)
עוד אפשרות מעניינת היא נכס עם אפשרויות השבחה ולהשביח אותו בעצמך (שיפוץ/הרחבה). זה כנראה לא יצא משתלם כמו השבחה ״חינמית״ (תמא/פינוי בינוי) אבל זה עדיין יכול להיות פרויקט רווחי. מה שכן, זה ידרוש ממך זמן ועבודה וזה קצת להכנס להרפתקה אבל אם זה מתאים לך זה רעיון לא רע לדעתי. או אם תרצה שזו תהיה דירת המגורים שלך אז תוכל לשדרג אותה בדרך שמתאימה לך וכך גם לא לרדת ברמת החיים (וכנראה גם לעלות). כמו כן, באפשרות זו תוכל לא ״לבזבז״ את ההזדמנות למינוף.
גם אופציה, ויכולה להיות מעניינת. אין לי שום ניסיון עם זה - אבל אולי אפשר לחקור על הכיוון הזה.
השבחה עצמית לא סותרת השבחה ״חינמית״ - גם אם תשביח בעצמך את הנכס תוכל להרוויח פעם נוספת אם הבניין יכנס לתהליך של תמא/פינוי בינוי. יש לי כל מיני מחשבות בעניין זה אז אם הכיוון הזה רלבנטי עבורך אכתוב בהמשך :)
אתה מוזמן :)
בעזרת מינוף דירת המגורים.
הבעיה היא שמינוף דירה קיימת יקבל תנאים פחותים בהרבה מאשר להתמנף על דירה חדשה,
בנוסף - לך תדע מה יהיו הריביות בעתיד. כיום הן די ברצפה..

הזדמנות שמוגשת על צלחת - למה לא לקחת?
כי ההזדמנות לא בהכרח טובה, כמו שאמרת יש הרבה חסרונות למינוף כזה ותהיה כבול למשכנתא ל25 שנה, לא נשמע בדיוק כמו חופש כלכלי ואפילו דאגות במשברים והתעסקות עם שוכרים

אני מסכים. ויש לך את המגבלה להשתמש בכסף לדיור בלבד.

מכיוון שיש לך סכום גדול, במידה ותבחר להתמנף בסופו של דבר שווה לך לבדוק אפשרות למסלול פיתוי במשכנתא.

כוונתי בשאלה הייתה - למה הוא חושב פתאום על קניית דירה נוספת בעזרת מינופים, למעט דירת המגורים. הרי שזו חשיבה "השקעתית".
אם החשיבה הזו לא הייתה קיימת עד היום, לא רואה סיבה איך הירושה משנה את החשיבה.

הבהרה - שלא ישמע אחרת, אני אישית בעד נדל''ן ודי סולד משוק ההון (סיבות אישיות שלי).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א אחזקה של חברה זרה הנסחרת בny - חשוף למס ירושה? שוק ההון 1
Z שיקולי ירושה ומיסוי בנישואים של ישראלי ואמריקאית מיסים 1
I מס ירושה ממניות אמריקאיות בבנק ישראלי - האם מניות אמריקאיות בחשבון בנק ישראלי של אזרח ותושב ישראלי שמת, ימוסו או ידווחו לרשויות בארה"ב?! מיסים 9
ק מיסים על ירושה מחו״ל מחשבון בנק של חברה. מיסים 4
T ירושה של תיק לא סולידי שוק ההון 18
S מקבל ירושה, מבקש יעוץ פיננסי שוק ההון 14
מ מס ירושה מיסים 3
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
M מס ירושה iShares $ CORE S&P 500 UCITS ETF-TA מיסים 4
Max Hyper העברה בנקאית לרוסיה (ירושה) אוף טופיק 3
P ירושה גדולה והמון בלאגן שוק ההון 10
א ירושה במזומן, כיצד להתנהל מיסים 13
D דירת עמידר- ירושה - השקעה - סכסוך משפחתי נדל"ן 117
Y ייעוץ פיננסי בעקבות כספי ירושה נדל"ן 15
H חשבון IB ומס ירושה מיסים 21
M מס שבח - שלוש דירות ירושה נדל"ן 13
א מניות דיבידנד ומס ירושה שוק ההון 16
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
ח מיסי ירושה על נדל"ן בבריטניה נדל"ן 10
א ירושה כאשר הכסף בib מקושר לחשבון wise צרכנות פיננסית 6
S תהיות על יעילות השקעות שמערבות סיכון למס ירושה אמריקאי מיסים 7
Y נייר ערך זר עוקב s&p 500 ללא סיכון מס ירושה ארה"ב שוק ההון 10
F לשים ירושה בתיק השקעות ולפרוש שוק ההון 23
S ירושה ע"י צוואה מבלי לחשוף חלוקה ליורשים צרכנות פיננסית 11
ח ירושה וחוב לחברת יס אוף טופיק 12
Y פטור ממס שבח במכירת דירת ירושה נדל"ן 0
פ מס ירושה על השקעה בקרן אמריקאית במסגרת חשבון השתלמות IRA מיסים 8
M מס ירושה על קרנות ישראליות ואיריות מחקות SP500 מיסים 6
D מס על קבלת כספים (ירושה/לא ירושה) מחו״ל מיסים 4
R האם חל מס ירושה על מניות אמריקניות הנסחרות בבורסת לונדון שוק ההון 5
D מחיר למשתכן + בעלות בדירה או ירושה מחוץ לארץ נדל"ן 3
deussex הפקדת צוואות אצל רשם לענייני ירושה אוף טופיק 22
T מס ירושה הבהרה שוק ההון 1
B גידור נגד מס ירושה אמריקאי מיסים 21
ע פטור ממס שבח על דירת ירושה נדל"ן 8
Y מס ירושה בישראל מיסים 132
Y מס ירושה ל"לא אזרחים" מיסים 10
א מס ירושה\עיזבון אמריקאי שוק ההון 4
milx פנסיונר שרוצה למקסם ירושה - עדיף להשקיע דרך ק.גמל IRA תיקון 190 שוק ההון 43
M מה תעדיפו אחרי הפרישה? בחירה בנהנתנות או התכלבות והשארת ירושה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
ב ברוקר ישראלי ומס ירושה אמריקאי שוק ההון 1
I האם אני חשוף למס ירושה? שוק ההון 1
E מס ירושה ארהב שוק ההון 3
M מס ירושה ו\או כפל מס על RSU? שוק ההון 6
H ניהול חשבון השקעות נפרד בשל ירושה אוף טופיק 1
Y מס ירושה - קרנות המאוגדות בלוקסמבורג שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה