• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיפול נפשי

כמה הוצאתם(ואתם צופים שתוציאו )על טיפול נפשי בחייכם?

• עד 5000 שח

הצבעות: 17 39.5%
  • בין 5000 ל15000 שח

הצבעות: 6 14.0%
  • בין 15000 שח ל30000 שח

הצבעות: 8 18.6%
  • בין 30000 שח ל100000 שח

הצבעות: 5 11.6%
  • בין 100000 שח לחצי מיליון שח

הצבעות: 6 14.0%
  • מעל לחצי מיליון שח

הצבעות: 1 2.3%

• סך הכל מצביעים
    43
בסקר חסר 0 ש״ח...

בסקר חסר 0 ש״ח...
היי נכון שמתי לב רק עכשיו, אתה צודק, אבל מהבחינה הכלכלית זה לא כל כך משנה(נראה לי?), מה גם שלצערי לשנות כרגע את הסקר(אפשר בכלל?) יהיה בעייתי כי חלק מהאנשים ענו כבר.

אני חושב שכדאי להסתכל על הדברים אחרת. אף פעם אי אפשר לדעת מה היה קורה אילו. הכי כדאי לחשוב האם התהליך הוא אפקטיבי עבורך. אם אתה מרגיש שנוח לך וטוב לך בטיפול ואתה משיג את המטרות שאתה והמטפל מציבים לך. זה לא עוזר לחשוב בדיעבד.
כן עוזר. לא הגעתי לאן שהייתי רוצה, למקוטעין כן הגעתי למקום סבבה(שבו אני הולך לטיפול אחת לשבוע ולא מרגיש את ההכרח של זה אבל כן רוצה לשמר את המצב) ואז רגרסיה, שוב, האלטרנטיבות הן: להחליף איש מקצוע, לבטל את הטיפול, לעלות במספר הטיפולים. לבטל את הטיפול - אני לא חושב שזה נכון לי, לעלות במספר טיפולים זה מאוד יקר, להחליף איש מקצוע - לא רואה שזה משהו נכון לי לעשות.

אז אני חושב שיש לך את התשובה. הכי חשוב זה לדבר על זה בטיפול. לדבר על מה קורה, לדבר על המטרות. לחשוב מה ההבדל בין הרגעים שאתה מגיע למקום סבבה, לרגעים שאתה ברגרסיה.

לא הגעתי לאן שהייתי רוצה, למקוטעין כן הגעתי למקום סבבה(שבו אני הולך לטיפול אחת לשבוע ולא מרגיש את ההכרח של זה אבל כן רוצה לשמר את המצב) ואז רגרסיה
ממש קשה בלי להכיר אותך.
תשאל את עצמך ואולי את המטפל האם ריאלי היה להגיע למקום שאתה רוצה בפרק הזמן שאתה איתו (שנתיים וחצי?)
על פניו זה נשמע לא מעט זמן.
אני הייתי שוקל לשנות מטפל או טיפול.
יש הרבה שיטות פרט לשיחות לבעיות נפשיות שונות.
למשל קראתי ספר מענין שמדבר בעיקר על פוסט טראומה ומרחיב על שיטות שונות של טיפול-

נרשם בגוף/
בסל ואן דר קולק

https://www.e-vrit.co.il/Product/20659/נרשם_בגוף
תרגיש טוב ובהצלחה.

למה צריך בכלל שיחה עם חבר?
כי חבר הוא אדם שאוהב אותך, שאכפת לו ממך באופן לגמרי אישי וחסר כל הקשר כלכלי. אני מאמינה ששהות עם אדם אוהב שיודע לתקשר ולהיות קשוב, כולל שיחות וחיבוק, היא חלק מההבראה עצמה. ואם יש כמה חברים כאלה, על אחת כמה וכמה.
אני באופן אישי נעזרת בבעלי-חברי, בילדיי, בחבריי הותיקים ואפילו בחתול שלי :)
ללכת לטיפול זה באמת לא סוף העולם
חוץ ממוות שום דבר הוא לא סוף העולם. אני מתקשה להתייחס לעולם הפסיכולוגי (על שלל מחקריו) ברצינות, בעיקר בגלל שלדעתי אין נפש ואין גוף - יש מערכת אישית שכוללת הכל ומושפעת (ומשפיעה) ממערכות אחרות, אנושיות או אחרות. זאת הסיבה שלרוב גם לא אפנה לרפואת גוף שגם היא נוטה לא להסתכל מערכתית.
אם אזכה עוד בחיי לראות רפואה מערכתית הגיונית ונסמכת מחקרים טובים, אשמח להיעזר בשירותיה.

כי חבר הוא אדם שאוהב אותך, שאכפת לו ממך באופן לגמרי אישי וחסר כל הקשר כלכלי. אני מאמינה ששהות עם אדם אוהב שיודע לתקשר ולהיות קשוב, כולל שיחות וחיבוק, היא חלק מההבראה עצמה. ואם יש כמה חברים כאלה, על אחת כמה וכמה.
אני באופן אישי נעזרת בבעלי-חברי, בילדיי, בחבריי הותיקים ואפילו בחתול שלי :)

חוץ ממוות שום דבר הוא לא סוף העולם. אני מתקשה להתייחס לעולם הפסיכולוגי (על שלל מחקריו) ברצינות, בעיקר בגלל שלדעתי אין נפש ואין גוף - יש מערכת אישית שכוללת הכל ומושפעת (ומשפיעה) ממערכות אחרות, אנושיות או אחרות. זאת הסיבה שלרוב גם לא אפנה לרפואת גוף שגם היא נוטה לא להסתכל מערכתית.
אם אזכה עוד בחיי לראות רפואה מערכתית הגיונית ונסמכת מחקרים טובים, אשמח להיעזר בשירותיה.
קצת טוטאלי, לא אפנה לפסיכולוג כי אין נפש, לא אפנה לרופא רגיל כי אין רק גוף.
לגיטימי שלכל אחד יש מומחיות משלו. עד אז, אם הכל הורמונים, פסיכיאטר זה הכי קרוב שתגיעי (שזה גם לא משהו, כי אלה סך הכל כימיקלים מסונתזים, לא באמת ההורמונים המדוברים)

קצת טוטאלי, לא אפנה לפסיכולוג כי אין נפש, לא אפנה לרופא רגיל כי אין רק גוף.
אני פונה לרופא במקרים שצריך צילומים ובדיקות דם. יש לא מעט דברים שקשה לרפואה לאבחן דווקא בגלל הנטיה להתמקצעות ממוקדת ועל אף ארגז הכלים המפואר שיש להם. לגבי הנפש, עזוב לא נתחיל פה בהסטת דיון. רק אומרת שמאד יכול להיות שתרופה כזאת או אחרת יכולה להתאים למצבי מצוקה של המערכת...

אני באופן אישי נעזרת בבעלי-חברי, בילדיי, בחבריי הותיקים ואפילו בחתול שלי
בגלל שלדעתי אין נפש ואין גוף - יש מערכת אישית שכוללת הכל ומושפעת (ומשפיעה) ממערכות אחרות, אנושיות או אחרות.

כתבת את כל הסיבות שבגללן ״שיחות״ יכולות לעזור.
ואנחנו בהחלט מסכימות על זה.
נראה לי שזה די והותר :)

היי, לא בטוח מה אני מצפה שאנשים יגיבו הוספתי גם סקר, אבל טיפול נפשי זה בהחלט עסק לא זול לי הטיפולים עלן סכומים מאוד גבוהים. ורציתי לשמוע , גם מבחינה סולידית, מה אתם חושבים על זה? זה נושא רגיש ואני לפחות חושב, אולי באופן עיוור, שזה must לחלק מהאנשים. מצד שני זה הוצאות לא מבוטלת שיכולה להגיע למאות אלפי שח במהלך החיים ואף יותר.
דעות?

תגלו בבקשה רגישות ותזכרו שיש אנשים שבשבילם הטיפול זה דבר מאוד חשוב.
טיפול נפשי, בין אם זה טיפול פסיכולוגי, פסיכיאטרי או כל מסגרת אחרת, הוא לא פעם עסק לא זול. דעתי היא שהחסכון האפשרי מהמנעות מטיפול כזה פשוט לא שווה את זה. מה יעזרו עוד כמה אלפי שקלים אם התחושה הכללית היא נוראית?
אני יכולה לספר שאני משתתפת כשנה ומשהו בסדנה כלשהי, גם היא לא זולה בכלל, אבל בעזרתה הצלחתי ללמוד על עצמי לא מעט דברים שבאופן כללי אני יכולה לומר ששיפרו את ההסתכלות שלי על העולם ועל עצמי. בעיני זה שווה את המחיר הכספי.

אפשר להתחיל "בזול" בשיחות עם חבר קרוב או בן משפחה איכפתי, לפעמים כשמורידים מהלב מרגישים הקלה וגם זה משהו.

אפשר להתחיל "בזול" בשיחות עם חבר קרוב או בן משפחה איכפתי, לפעמים כשמורידים מהלב מרגישים הקלה וגם זה משהו.
בהחלט. חשוב מאד בכל גיל ובקשר לכל מצוקה, אבל לא תחליף לטיפול אצל מטפל טוב.

בהחלט. חשוב מאד בכל גיל ובקשר לכל מצוקה, אבל לא תחליף לטיפול אצל מטפל טוב.
צודק. אולי כדאי לחדד ולהגיד ש(לפחות לדעתי) זה עוזר כשיודעים שיש אדם קרוב שמקשיב ולרוב זה די יעיל כעזרה ראשונה. מסכימה שטיפול טוב חופר לעומק ויכול להועיל יותר.

יש רגעים בחיים שהוצאה על טיפול היא הוצאה חשובה מאוד, לפעמים מצילת חיים, ואינה מותרות. ויש רגעים אחרים, שההוצאה היא מותרות, וכך צריך להתייחס אליה.
זה המפתח נראה לי בהקשר של השרשור.
איך יודעים מתי זה חיוני ומתי לא?

יותר בכלליות בקשר לפן הכלכלי שעליו השרשור אני לא מסכים עם הדעה הכללית שאין שאלה בכלל....לא כולם הייטקיסטים וזאת יכולה להיות החלטה כלכלית רצינית.
.
כשהטיפול זה ההוצאה הכי גדולה שלך והמאזן שלך לא חיובי במיוחד עצם ההוצאה יכולה להשפיע על החיים שלך באופן דרמטי(וגם שנים קדימה).

אני יכולה לספר שאני משתתפת כשנה ומשהו בסדנה כלשהי, גם היא לא זולה בכלל, אבל בעזרתה הצלחתי ללמוד על עצמי לא מעט דברים שבאופן כללי אני יכולה לומר ששיפרו את ההסתכלות שלי על העולם ועל עצמי.
שאלה: יש אנשים שקונים קורסים והדרכות בענייני שוק ההון והשקעה ובדרך כלל במרחבי הפורום הזה טוענים שהכל זמין חינם במרחבי המרשתת או הספריות. ואני שואל לא כדי להקניט אלא כי זה באמת מעניין אותי ובעצמי מאד מתחבט בשאלה,האם יש ידע שאפשר לקבל בסדנאות האלה שאי אפשר לקבל באיזה ספר טוב על פילוסופיה ,חוכמת המזרח או היהדות? מדבר רק על ההיבט של הידע ולא של האמפתיה שמן הסתם גדולה יותר אצל קרובים שלא משתכרים מהקשבה

שאלה: יש אנשים שקונים קורסים והדרכות בענייני שוק ההון והשקעה ובדרך כלל במרחבי הפורום הזה טוענים שהכל זמין חינם במרחבי המרשתת או הספריות. ואני שואל לא כדי להקניט אלא כי זה באמת מעניין אותי ובעצמי מאד מתחבט בשאלה,האם יש ידע שאפשר לקבל בסדנאות האלה שאי אפשר לקבל באיזה ספר טוב על פילוסופיה ,חוכמת המזרח או היהדות? מדבר רק על ההיבט של הידע ולא של האמפתיה שמן הסתם גדולה יותר אצל קרובים שלא משתכרים מהקשבה
כשאדם קורא ספר, הוא יכול לשאול את עצמו האם מה שכתוב פה רלוונטי או נכון לי, התשובה תעבור לפעמים דרך פילטרים שהם עצמם הבעיה. כלומר, בלי פרספקטיבה חיצונית (יהיה זה פסיכולוג, פסיכיאטר או מנחה סדנה) יהיה קשה לראות מה הקשיים ואיך מתמודדים איתם. לא תמיד עוד ידע זה הפתרון.

טוב החודש אני כבר פעם שנייה (כנראה) בטיפול מעבר לפעם בשבוע, לצערי כרגע אין לי אלטרנטיבות. בתקווה אולי עוד 5-10 שנים אני אוכל לחיות חיים יותר נוחים.

טוב החודש אני כבר פעם שנייה (כנראה) בטיפול מעבר לפעם בשבוע, לצערי כרגע אין לי אלטרנטיבות. בתקווה אולי עוד 5-10 שנים אני אוכל לחיות חיים יותר נוחים.
אני חושב שמה שחשוב פה זה לא אם אתה פעם שניה בשבוע כן או לא. אלא מה מביא אותך לכך. מה הצורך שלך? זה כמובן לא דבר שאפשר לחלוק בפורום שכזה, אבל זה הדבר שאני בטוח שאתה שם לב אליו.

אני חושב שמה שחשוב פה זה לא אם אתה פעם שניה בשבוע כן או לא. אלא מה מביא אותך לכך. מה הצורך שלך? זה כמובן לא דבר שאפשר לחלוק בפורום שכזה, אבל זה הדבר שאני בטוח שאתה שם לב אליו.
כן, נכון, היופי פה הוא שאני אנונימי אז אני יחסית מרגיש בנוח לחלוק, בכללי אני בן אדם שלא כל כך מתבייש לחלוק, אין דבר מביש בעיניי, בכל מיני דברים שאחרים לא יסכימו .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P חבילות טיפול - התחייבות ותשלום מראש. צרכנות פיננסית 1
Y טיפול בקמטים ושקיות באיזור העיניים אוף טופיק 1
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Myrath קבלת טיפול או שירות מיוחד מבי"ח שאינו בהסדר עם קופת החולים אוף טופיק 4
D מה דעתכם על שירות טיפול והגשה לטסט של solo? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
T ייעוץ, הדרכה ו/או טיפול בבעיות תקשורת בין הורה לילדיו. התפתחות אישית 0
D טיפול רפואי ללא ביטוח בריאות פרטי צרכנות פיננסית 17
1337justme טיפול לרכב שכמעט ולא נוסע מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
S תשלום על טיפול בגינה משותפת בבניין-נופל על המשכיר או על השוכר? נדל"ן 3
E IRA בהלמן - זמן טיפול/פתיחת חשבון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D טיפול נכון במזומנים עקב הקורונה שוק ההון 15
I דמי טיפול של סוכנות ביטוח צרכנות פיננסית 21
ש הצעת טיפול שיניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
S טיפול בפטריה-ציפורניים אוף טופיק 23
Tim_Duncan כתר לשיניים אחרי טיפול שורש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
R טיפול שיניים אוף טופיק 30
E טיפול בחשבון מניות שהועבר בירושה שוק ההון 28
avik טיפול בפיקדון מהצבא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 53
yossik הוצאות טיפול ברכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 112
adamshalev המוסדיים ישיבו עשרות מיליוני שקלים ללקוחות מהם גבו דמי טיפול צרכנות פיננסית 2
א למישהו יש נסיון עם מעמ+דמי טיפול של משלוח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
Osterreicher טיפול בתיק כושל שאינו שלך שוק ההון 13
פשוט טיפול אופניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ת כמה שווה שקט נפשי? נדל"ן 17
deussex איזון נפשי וסדרי עדיפויות התפתחות אישית 15
ש לחץ נפשי אוף טופיק 15
4 הגישה שלי להשקעה תמות נפשי עם כולם שוק ההון 33
M עיסוק בכסף ושקט נפשי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 30
לא חשוב שמות שאלות בנוגע לתרפיה, רגיעה וניקוי נפשי. אוף טופיק 14

נושאים דומים

Back
למעלה