• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חשבונות נפרדים בנישואין

לא עם טבעת/טבעות ולא לחלוק ביחד משק בית.
גם אז, יש את התואר 'ידועים בציבור' שיכול לחייב אותי לחלק את תיק ההשקעות למשל אם אני פורש מוקדם וחיי רק ממנו (או גם אם חלקית ממנו) כי הריי ההוצאות ממנו יהיו משותפות למחיה שלנו...

אז תמצא מישהי שמביאה משהו שווה בערכו לשולחן. זה יכול להיות הון דומה לשלך, זה יכול להיות הכנסה גבוהה, זה יכול להיות משהו בעל ערך (איזה תג מחיר היית שם על אזרחות סינגפורית או שוויצרית?)...
זה מאוד הגיוני אבל גם מאוד מצחיק ומוזר, כאילו אני צריך לחקור אותה במהלך הזמן שאני יוצא איתה על מה יש לה ומה אין לה, רק בגלל הקונצנזוס שבפרידה מתחלקים חצי חצי...

אין כזה דבר מתנה של 50% של כל הנכסים שלך. הסיפורים האלו בדרך כלל נוגעים לדירה שבבעלות אחד מבני הזוג ששני בני הזוג התגוררו בה שנים. אם אתה רוצה להימנע מהסיכון הזה תשכיר את הדירה שלך ותגור עם בת הזוג בדירה מושכרת. הפרדת נכסים מה שנקרא.
אבל מה קורה במקרה שציינתי כאן למעלה?:
יש את התואר 'ידועים בציבור' שיכול לחייב אותי לחלק את תיק ההשקעות למשל אם אני פורש מוקדם וחיי רק ממנו (או גם אם חלקית ממנו) כי הריי ההוצאות ממנו יהיו משותפות למחיה שלנו...

אבל מה קורה במקרה שציינתי כאן למעלה?:
למה שתצטרך לחלק את זה? בהיפרדות מחלקים נכסים משותפים, במצבים מסויימים מקום מגורים הופך לנכס משותף גם אם הוא בבעלות אחד מבני הזוג. מקור הכנסה שלך זה לא נכס משותף, אולי רק החלק של התיק שצברת לאחר כינון הקשר. אין קונספט של מימון הצד השני לאחר פרידה (אלא אם היו ילדים ואז יש מזונות)

כיצד כדאי לבן הזוג להגן על עצמו מתרחיש כזה פרט לעריכת הסכם ממון (הבנתי שגם הסכם ממון לא תמיד תופס ברגע האמת)
אחד מעשירי סביון שעבר גירושין מכוערים במשך שנים, אמר לי שהדרך הטובה ביותר להגן על נכסיי היא לרשום אותם על שם אבי.
לדבריו, שופט יכול לבטל חלקים בהסכם הממון, ולכן רישום נכסים על שמי עלול להיות מסוכן.

לא אימתתי את הדברים, לא עורך דין, לא יודע על מה אני מדבר, אין לראות בדברים משום ייעוץ או המלצה.

למה שתצטרך לחלק את זה? בהיפרדות מחלקים נכסים משותפים, במצבים מסויימים מקום מגורים הופך לנכס משותף גם אם הוא בבעלות אחד מבני הזוג
אולי אפשר למקבל את זה לדירות שיש לאחד מבני הזוג שאותן הוא משכיר והוא ובת זוגו חיים רק מדמי השכירות שמתקבלים, האם בגירושין בת הזוג לא תהיה זכאית לקבל חצי מהדירות הללו?
(ברור שאתייעץ עם עו"ד בנוסף)

אחד מעשירי סביון שעבר גירושין מכוערים במשך שנים, אמר לי שהדרך הטובה ביותר להגן על נכסיי היא לרשום אותם על שם אבי.
האמת שפתחתי את השרשור הזה כי אני בדיוק עומד להעביר אליי את תיק ההשקעות שאני שומר אצל ההורים בגלל גילם המופלג וחשש שבמקרה של אבדן כשירות משפטית תהיה בעיה למשוך ממנו כספים עבורי בעת הצורך, ואז בדיוק חשבתי על כך שאני בעצם ממיר את הסיכון הנ"ל בסיכון של נושא השרשור.

מעניין אם יכולה להיות בעיה כלשהי להחזיר להורים את תיק ההשקעות במידה ואעביר אליי ובהמשך הדרך אתחרט על כך.

אולי אפשר למקבל את זה לדירות שיש לאחד מבני הזוג שאותן הוא משכיר והוא ובת זוגו חיים רק מדמי השכירות שמתקבלים, האם בגירושין בת הזוג לא תהיה זכאית לקבל חצי מהדירות הללו?
(ברור שאתייעץ עם עו"ד בנוסף)
אם כל הכסף שיוצא על הדירה ונכנס ממנה מגיע לחשבון בנק של הבן זוג אני לא רואה סיבה. אבל אני לא עו"ד. אם זה כל כך מטריד אותך באמת תתייעץ עם אחד.

זה מאוד הגיוני אבל גם מאוד מצחיק ומוזר, כאילו אני צריך לחקור אותה במהלך הזמן שאני יוצא איתה על מה יש לה ומה אין לה, רק בגלל הקונצנזוס שבפרידה מתחלקים חצי חצי...
אני יודע... כל הדרך שבה מתנהלות ב-2021 היכרויות, נישואין וגירושין היא פשוט ביזאר. העברות ההון הכי גדולות היום בין אנשים לראשונה בהיסטוריה מגיעות מגירושין (פעם, זה היה ירושות).
שמעת פעם את הבדיחה: ״אישה לא יכולה להפוך מיליונר למיליארדר, אבל היא בהחלט מסוגלת להפוך מיליארדר למיליונר!״ ?

לי בעצמי אין פתרונות טובים לדברים האלה. כבר אמרו לי בדיונים הקודמים שחיי פרישות לא מתאימים לכל אחד, אבל אני חושב שגברים צריכים להתחיל לשקול ברצינות חיי פרישות או נזירות. פשוט ללמוד לשלוט ביצר כמו נזירים, ולהשלים עם חיים לבד.
או זה, או שכמו בתקופה הויקטוריאנית - יוקמו שירותי היכרויות שמשדכים אנשים לפי המעמד שלהם.
גם אז, יש את התואר 'ידועים בציבור' שיכול לחייב אותי לחלק את תיק ההשקעות למשל אם אני פורש מוקדם וחיי רק ממנו (או גם אם חלקית ממנו) כי הריי ההוצאות ממנו יהיו משותפות למחיה שלנו...
זאת הבעיה במדינות משפט כללי. זה לא אידיאלי למי שרוצה לחיות בישראל, אבל יש הרבה מדינות באירופה שהן מדינות משפט אזרחי ששם אין דבר כזה ״ידועים בציבור״. אם יש שם סטטוס מקביל, אז זה בא רק מחקיקה (כי במשפט כללי זה מכוח תקדימים).
למיטב ידיעתי, צרפת למשל היא מדינה כזו. אתה יכול בתיאוריה לחיות עם אישה 30 שנה בלי להיות נשוי לה, ובסוף הקשר לשלוח אותה לדרכה בלי להעביר לה אגורה.

אבל אני חושב שגברים צריכים להתחיל לשקול ברצינות חיי פרישות או נזירות. פשוט ללמוד לשלוט ביצר כמו נזירים, ולהשלים עם חיים לבד.
באמת שלרוב האנשים חיים כאלה הם משמעותית פחות טובים מאשר חיי זוגיות, אפילו בהתחשב בסיכונים במקרה של פירוק הזוגיות. כמובן שזכותך לחיות איך שטוב לך.

באמת שלרוב האנשים חיים כאלה הם משמעותית פחות טובים מאשר חיי זוגיות, אפילו בהתחשב בסיכונים במקרה של פירוק הזוגיות. כמובן שזכותך לחיות איך שטוב לך.
זו דעתך. אני חושב שרוב האנשים רק חושבים שחיי זוגיות זה יהיה יותר טוב עבורם, אבל בפועל הם לא.

הייתי מפרט על זה יותר, אבל כבר מחקו תגובות שלי פה בעוון ״דברי כפירה״. הדעות שלי על זוגיות ועל חוסר פטריוטיזם. בכל מקרה, זה לא שהמידע הזה חשאי - אפשר תוך חיפוש קצר באינטרנט להגיע לכל מה שאני מדבר עליו בשפה האנגלית.

גם בשפה האנגלית דעתי על ה-"מידע" הזה לא חיובית.

@1337justme ,

בניגוד למה שיכול להצטייר, בתי משפט לא מבטלים הסכמי ממון או חלקים בהם, ככה סתם, על ימין ועל שמאל. מדובר ביוצא מן הכלל, ולא הכלל.

זוג שקובע הפרדה רכושית מלאה (או חלקית) וגם מקיים אותה בפועל, בית משפט לא יתערב בהסכמה בין הצדדים.

זה לא התחום המקצועי שלי, אבל לפי חבריי שכן עובדים בתחום המשפחה, ביטול חלקים בהסכמי ממון יגיע לרוב כשבהסכם כתוב משהו מסוים, אך בפועל בני הזוג פעלו אחרת, לאורך זמן. ולכן בית משפט יכול לקבוע שבעצם היה שינוי של הסכם ממון, בדרך של התנהגות.

לדוגמה, נניח כתבתם בהסכם ממון שתיק השקעות שלך בבית השקעות X הוא לא נכס משותף. אם הוא באמת נשאר נפרד, כלומר אתה לא מושך ממנו כספים לחשבון משותף או לצרכים משותפים, בעת פירוד יהיה קשה מאוד לבסס טענה שמדובר בנכס משותף.

מצד שני, אם שנה-שנתיים אתה מנהל אותו כנכס נפרד, אבל אחרי כמה שנים אתה מתחיל למשוך ממנו כספים כדי לקנות דירה משותפת, או כדי לממן טיול משותף, או לכל דבר משותף, הרי בפועל – ולמרות שכתבתם שמדובר בנכס לא משותף – אתה מתחיל לפעול בניגוד להסכם, ולמעשה משנה את ההסכם בהתנהגות. ואז ברור שהרבה יותר קל לטעון שחשבון ההשקעות או חלקו, נהפך לנכס משותף. לא כי השופט קם ממורמר באותו היום והחליט לבטל הסכמים, אלא כי אתה עצמך, לאורך הזמן, פעלת בניגוד לכתוב להסכם. כלומר "יצרת" הסכם חדש.

ושוב, זה לא תחום המומחיות שלי, אבל לפני שאתה נכנס לפראנויה, תקרא פסקי דין* בנושא, ואז תראה מה היו הנסיבות ששכנעו שופטים שמוצדק לבטל חלקים בהסכמי ממון.

*כתבה באינטרנט היא לא תחליף לקריאת פסק הדין עצמו. לרוב היא יותר מטעה מאשר מלמדת.

מצד שני, אם שנה-שנתיים אתה מנהל אותו כנכס נפרד, אבל אחרי כמה שנים אתה מתחיל למשוך ממנו כספים כדי לקנות דירה משותפת, או כדי לממן טיול משותף, או לכל דבר משותף,
אבל זה העניין בעצם, אם נניח ואני פורש מוקדם וחיי מתיק ההשקעות ובהמשך הדרך נכנס לזוגיות, אז ככל הנראה לא יהיה מנוס מלהמשיך לחיות מתיק ההשקעות (באופן חלקי או מלא).

הריי רוב או אפילו כל ההוצאות שהמשיכות ממנו ישלמו יהיו משותפות (חשבונות, אוכל וכו')...לפי מה שאתה מתאר זה בדיוק הסנריו הבעייתי שאני חושש ממנו, כי משתמע שגם אם התיק בחשבון נפרד, ואני מושך ממנו במשך שנים כדי לשלם ארנונה על דירה ששנינו גרים בה ביחד או על קניות בסופר, אז זה יכול להתפרש שלא חיינו לפי הטענה שתיק ההשקעות אינו משותף, אני טועה?

• אהבתי
Reactions: ogi
איך אתה מדמיין שתתנהלו כלכלית?

יהיה לכם חשבון משותף, שכל אחד יעביר לשם סכום X כל חודש?

ורק מתוך חשבון זה תממנו את החיים המשותפים? כולל צרכי ילדים משותפים? לא כולל?

מה יקרה אם תצטרכו להוציא הוצאה גבוהה, שהכספים בחשבון המשותף לא מספיקים? ואחד הצדדים לא יכול באופן זמני או קבוע לתת את החלק שלו?

יהיה לכם חשבון משותף, שכל אחד יעביר לשם סכום X כל חודש?
אני לא יודע לענות על זה, כי אין לי מושג האם זה משנה אם החלק שלי בהוצאות המשותפות מועבר לחשבון משותף מהחשבון בו קיים תיק ההשקעות או שהן יוצאות ישירות ממנו.

הרי מקור הכספים הוא מתיק ההשקעות, אם החלק שלי בהוצאות המחיה המשותפות ילקח מכסף שמועבר לחשבון משותף, האם זה יגרום לכך שתיק ההשקעות לא יחשב משותף?

שוב, לא מהתחום, אבל להבנתי -

פתיחה של חשבון משותף + הגדרה שתיק השקעות שלך הוא לא נכס משותף, כן תתפוס.

אם תקפיד על ההפרדה, קשה לראות איך אפשר לבסס טענה שלמרות מה שהסכמתם, תיק השקעות הוא כן משותף (נתעלם מאפשרות לטענות של בת הזוג שהיא לא הבינה את ההסכם/הכרחת אותה לחתום).

אבל אם בהמשך כן תבצע תשלומים/העברות כספיות למשק המשותף, ישירות מתיק השקעות, ולא דרך החשבון המשותף, אז ההפרדה תתחיל להישחק. אם מסיבה כלשהי תתחיל לערב את בת הזוג בניהול תיק השקעות, ההפרדה תתחיל להישחק (כי אפשר לטעון שהסכמת שניהול התיק יהיה משותף ואפילו שהרווחים בתיק הגיעו בזכות עצות של בת הזוג).

בגלל שאתה מתאר מצב יחסית מאוד מוגדר, עו"ד מקצועי מהתחום יוכל לבנות מנגנון שנותן מענה טוב לחששות שלך. רק תזכור, החלק הכי קשה זה לא ההסכם, אלא שמירה קפדנית עליו לאורך השנים.

נערך לאחרונה ב:
אבל אם בהמשך כן תבצע תשלומים/העברות כספיות למשק המשותף, ישירות מתיק השקעות, ולא דרך החשבון המשותף, אז ההפרדה תתחיל להישחק.
אני רחוק מלהיות עו"ד או להבין בתחום, אבל הדבר הזה קצת תמוהה בעיניי לכן אני חוזר על זה מספר פעמים, מה ההבדל אם הכסף יוצא ישירות מחשבון ההשקעות או מועבר לחשבון משותף? הרי המקור שבזכותו התשלום מתקיים הוא תיק ההשקעות שבלעדיו לא היה אפשר לשלם.

השלב הבא שלי זה אכן לדבר עם מישהו שזה המקצוע שלו, בזכות הדיון כאן הצלחתי להתפקס ולדעת בדיוק מה לשאול

אני רחוק מלהיות עו"ד או להבין בתחום, אבל הדבר הזה קצת תמוהה בעיניי לכן אני חוזר על זה מספר פעמים, מה ההבדל אם הכסף יוצא ישירות מחשבון ההשקעות או מועבר לחשבון משותף? הרי המקור שבזכותו התשלום מתקיים הוא תיק ההשקעות שבלעדיו לא היה אפשר לשלם.
ההבדל הוא בציפיות של הצדדים. הסתמכות על דברים שנאמרו ולא נאמרו. על מעשים שנעשו ולא נעשו.

אם לא מדברים על זה, לא מתייחסים לזה מראש, ולא כותבים אתה זה, בת הזוג באמת ובתמים יכולה להבין אחרי זמן מה, שתיק ההשקעות שלך הוא מקור הכנסה קבוע למשק הבית המשותף. הוצאות בית שוטפות, הוצאות חריגות, טיולים, טיפולים רפואיים, מתנות וכו', הכל אתה משלם מתוך תיק השקעות. האם אחרי שנה-שנתיים הגיוני יהיה לטעון שבמעשים שלך גרמת לה לחשוב ולהתסמך על זה שתיק השקעות שלך יממן את אורח החיים שלכם? כנראה שלא. ואחרי 5 שנים? 10 שנים? כנראה שכן הגיוני שתתפתח ציפיה לכך.

מצד שני, אם יש חשבון משותף, ששניכם מכניסים אליו כסף, ובפועל רק מהחשבון המשותף אתם מממנים את הוצאות משק הבית המשותף, קשה לראות איך מישהו משכנע את השופט שהוא באמת ובתמים הסתמך על כספים חיצוניים.

מצד שני, אם יש חשבון משותף, ששניכם מכניסים אליו כסף, ובפועל רק מהחשבון המשותף אתם מממנים את הוצאות משק הבית המשותף, קשה לראות איך מישהו משכנע את השופט שהוא באמת ובתמים הסתמך על כספים חיצוניים.
למרות שזה עדיין מוזר לי (כי הכסף בסופו של דבר מגיע מאותו מקור) אימתתי את מה שאתה אומר עם עו"ד מהתחום (בהנחה שהוא ואני הבנו אחד את השני).

אם כך, אז גם לגביי הוצאות גבוהות ולא צפויות שדיברת עליהם קודם, אפשר פשוט להעביר קודם את הכסף לחשבון המשותף ומשם למשוך לא? למה שזה יהיה issue?

ההבדל הוא בציפיות של הצדדים. הסתמכות על דברים שנאמרו ולא נאמרו. על מעשים שנעשו ולא נעשו.

אם לא מדברים על זה, לא מתייחסים לזה מראש, ולא כותבים אתה זה, בת הזוג באמת ובתמים יכולה להבין אחרי זמן מה, שתיק ההשקעות שלך הוא מקור הכנסה קבוע למשק הבית המשותף. הוצאות בית שוטפות, הוצאות חריגות, טיולים, טיפולים רפואיים, מתנות וכו', הכל אתה משלם מתוך תיק השקעות. האם אחרי שנה-שנתיים הגיוני יהיה לטעון שבמעשים שלך גרמת לה לחשוב ולהתסמך על זה שתיק השקעות שלך יממן את אורח החיים שלכם? כנראה שלא. ואחרי 5 שנים? 10 שנים? כנראה שכן הגיוני שתתפתח ציפיה לכך.

זו בדיוק הפרשנות המרחיקה שבתי המשפט מרשים לעצמם לעשות. לוקחים סעיף של "כל צד מנהל את רכושו בחשבון פרטי על שמו", ומפרשנים שבגלל שצד אחד הסכים לרכוש דברים לשימוש משותף מהחשבון הפרטי זה הופך את כל החשבון הפרטי למשותף. זה כמו שבית עסק שאתה קונה אצלו כל יום ייטען שחשבון הבנק שלך הוא גם שלו כי אתה משתמש בו כדי לשלם לו.

אני רק משער, כי זה לא נאמר פה במפורש, שהציפיה מהחשבון המשותף היא ששני הצדדים יפקידו בדיוק אם אותם סכומים (במצתבר לאורך זמן)?
הרי שאם אני בעל חשבון השקעות פרטי, מפקיד 90% מהכספים שנכנסים לחשבון המשותף, אז זה לא באמת הפרדת נכסים.

אני רק משער, כי זה לא נאמר פה במפורש, שהציפיה מהחשבון המשותף היא ששני הצדדים יפקידו בדיוק אם אותם סכומים (במצתבר לאורך זמן)?
הרי שאם אני בעל חשבון השקעות פרטי, מפקיד 90% מהכספים שנכנסים לחשבון המשותף, אז זה לא באמת הפרדת נכסים.
שאלה מצוינת, העו"ד שאיתו דיברתי אמר שאם תיק ההשקעות בחשבון נפרד, אז אין כוונת שיתוף כי אחרת הייתי מעביר אותו לחשבון המשותף, והעברה של רווחים לחשבון המשותף לצורך מחיה לא מראה כוונת שיתוף.

אבל האם זה חייב להעשות בצורה שכל צד מעביר לחשבון המשותף חצי מסכום ההוצאות כדי שלא תהיה כוונת שיתוף? לא מובן עד הסוף.

אגב, מאוד מוזר לי שפנסיה נחשבת לרכוש משותף וצריך להתחלק בו בפרידה:

הרי, גם כאן הפנסיה לא רשומה על שם שני בני הזוג בדומה לרעיון של להשאיר את תיק ההשקעות בחשבון נפרד...אז למה הפנסיה כן נחשבת לרכוש משותף בכל זאת?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K חשבונות ברוקר באירופה לילדים ולי שוק ההון 13
י שכבות בIB. פתרון שאולי יהיה מוסכם. חשבונות נוספים. מיסים 49
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
ח איך לנהל לבד חשבונות של עוסק מורשה - הוצאות והכנסות מיסים 5
T 2 חשבונות באינטראקטיב שוק ההון 2
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
H פיצול מכירת RSU לשני חשבונות מיסים 1
י השכרת דירה כאשר שכר הדירה כולל חשבונות - כיצד להגן מפני ניצול יתר נדל"ן 10
ב איחוד חשבונות מסחר שוק ההון 2
D סגירת חשבונות של אקסלנס שוק ההון 1
כנשר ניהול חשבונות - כיצד אתם מקבלים חשבונות לתשלום? צרכנות פיננסית 25
הנולד וולס פרגו סוגרים חשבונות לתושבים מחוץ לארה"ב? צרכנות פיננסית 41
Sheldon_Cooper יחס בין חשבונות שוק ההון 6
1337justme העברת כספים בין חשבונות - כיצד להמנע מטעויות של הבנק? אוף טופיק 8
N השלכות של איחוד חשבונות בנק צרכנות פיננסית 1
H מימוש אופציות, מס יסף ושני חשבונות בנק מיסים 13
א מיסוי חשבונות בחו"ל, איך זה עובד ? מיסים 8
נ קונה דירה מסרב להעביר חשבונות על שמו, נשארו על שם המוכר אוף טופיק 36
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
Cfy קיזוז מס בין חשבונות בבעלות שונה שוק ההון 9
ו חשבונות בנק לניהול השקעות צרכנות פיננסית 1
B חשבונות חסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
H פתיחת חשבונות בנק לשם הטבות צרכנות פיננסית 9
ר גבייה מדיירים - כולל חשבונות או לא? נדל"ן 6
N איחוד חשבונות עם אזרח אמריקאי תושב חו"ל מיסים 2
S מחפש המלצה למנהל/ת חשבונות לעסק קטן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
P צעד קטן גדול - הנהלת חשבונות לבדי התפתחות אישית 7
C שאלה על Flow של פתיחת חשבונות מסחר ומיסוי שוק ההון 1
M חשבונות בנק והכנסה מהאינטרנט צרכנות פיננסית 6
P חשבונות בנק ללא עמלות, ובלי תנאים [מעודכן לאוגוסט 2022] צרכנות פיננסית 993
מ איחוד חשבונות מסחר של בני זוג צרכנות פיננסית 35
Y האם יש בעיה עם כמה חשבונות בנק? צרכנות פיננסית 24
מ עצמאים - ניהול חשבונות לבד עם עם רו"ח? צרכנות פיננסית 10
א שני אנשים שלושה חשבונות צרכנות פיננסית 61
עידן200 הסבר לגבי תיאומי מס ודוח מס עבור מספר חשבונות השקעה שוק ההון 21
א כמה חשבונות באיגוד שוק ההון 79
כ הבדל במיסוי דיבידנד חו"ל בין 2 חשבונות שוק ההון 13
מ מה לעשות עם חשבונות פנסיה קטנים שוק ההון 6
ל חשבונות בנק של בני זוג אוף טופיק 22
עצמאית יתרונות וחסרונות של שני חשבונות בנק בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 3
Z טופס 1322 ני״ע חו״ל. בהסבר למילוי (סעיף6) אומר שצריך טפסים נפרדים למה שנמכר עד יוני ולמה שנמכר אחריו. האם אכן מקפידים על זה? מיסים 15
P פירוק שרשורים מתמשכים ארוכים לכמה נפרדים? אוף טופיק 14
M חשבון אישי וחשבון עסקי בבנקים נפרדים ובנק יהב צרכנות פיננסית 8
oz1987 סופית: עמלות סוכני ביטוח ופנסיוני נפרדים מדמי הניהול שאתם משלמים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2

נושאים דומים

Back
למעלה