• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הבדל במיסוי דיבידנד חו"ל בין 2 חשבונות

כוכבי

משתמש סולידי
דירוג
9
שלום
אשמח להבהרה מה קורה פה...
יש לי חשבון השקעות רגיל בבנק א' וקרן השתלמות IRA תחת חשבון בבנק ב'
בשנהם אני מחזיק ETF מסוג VT הנסחר בארהב
בבנק א' אני מקבל את כל הדיבידנד כלומר כמות יחידות * גובה דיבידנד פר יחידה (כפי שאני רואה באתר יאהו או וונגארד)
בעוד שדווקא בבנק ב' (ב IRA) נכנס רק 75% מהחישוב הנל (ככל הנראה מס)

1. איך זה יכול להיות שבחשבון ה IRA מגיע מנוכה ממס (שזה דווקא נראה לי המצב ההגיוני) ובחשבון הרגיל אני מקבל את מלוא הדיבידנד?

2. האם סכומי הדיבידנד פר מניה (כפי שמופיעים באתר יאהו או וונגארד) הם לפני או אחרי מס?

תודה

. איך זה יכול להיות שבחשבון ה IRA מגיע מנוכה ממס (שזה דווקא נראה לי המצב ההגיוני) ובחשבון הרגיל אני מקבל את מלוא הדיבידנד?
שתי אפשרויות שעולות במוחי:
1. לא מילאת טופס שנקרא W8BEN שבו אתה מצהיר שאתה לא אזרח ארצות הברית ולכן אתה מעלים מיסים.
2. אתה אזרח ארצות הברית ולא מחוייב בתשלום מס במקור ולכן אתה תוכל לקבל זיכוי מול ה-IRS בדו"ח השנתי על מס דיבידנדים שנוכה בחשבון ה-IRA מעל לחובת הניכוי שלך.

2. האם סכומי הדיבידנד פר מניה (כפי שמופיעים באתר יאהו או וונגארד) הם לפני או אחרי מס?
לפני.

אתה אזרח ארצות הברית ולא מחוייב בתשלום מס במקור ולכן אתה תוכל לקבל זיכוי מול ה-IRS בדו"ח השנתי על מס דיבידנדים שנוכה בחשבון ה-IRA מעל לחובת הניכוי שלך.
דעת, חידשת לי! עם כל הסימולציות של @adamshalev הייתי בטוחה שבקרן השתלמות מבחינת מיסוי עדיף להחזיק תעודת סל איריות.
אז לאזרחים אמריקאיים, עדיף בכל זאת, מבחינת מיסוי, להחזיק תעודת סל אמריקאיות של וואנגרד?

אני לא אזרח ארהב
(ובהזדמנות זאת מקש לא לקחת את הפוסט הזה לכיוון של הטבות אזרחי ארהב. נא לפתוח נושא נפרד למעוניינים)

לא התבקשתי ע"י אף אחד מהבנקים למלא טופס W8BEN
אז עדיין לא ברור מקור ההבדל פה

ולגבי מילוי הטופס, על מי החובה פה, שלי או של הבנק?

אז לאזרחים אמריקאיים, עדיף בכל זאת, מבחינת מיסוי, להחזיק תעודת סל אמריקאיות של וואנגרד?
ההיגיון אומר שכן - תוודאי זאת מול מי שמייצג אותך מול ה-IRS (או שתשאלי אותם בעצמך).
תשימי לב שקרן ההשתלמות לא רשומה על שמך ישירות!

לא התבקשתי ע"י אף אחד מהבנקים למלא טופס W8BEN
וזה אומר מה בדיוק?
זה שלא ביקשו ממך לא אומר שאתה לא צריך...

אני לא יודע על מי החובה של מילוי הטופס אבל עליך מוטלת החובה לשלם מס דיבידנדים במקור.

(ובהזדמנות זאת מקש לא לקחת את הפוסט הזה לכיוון של הטבות אזרחי ארהב. נא לפתוח נושא נפרד למעוניינים)
מצטער ידידי, ברגע שפתחת שרשור ונושא אזרחות ארה"ב עלה אתה לא יכול לבקש מהחברים לא לדבר על זה, מעט צניעות בבקשה כי הכול קשור בהכול ועדיין אין לך זכות לדרוש מאיתנו לפתוח שרשור בנושא האחר כי הוא נפתח כבר לפני 6 חודשים...
הרי יכולת לשאול את הבנקאים שלך מה קורה לפני שעלית את הפוסט כאן והעובדה ששאלת אותנו ולא את הבנקאים שלך מראה שאתה בלימבו והחברים מנסים לעזור לך אז פשוט תשתף אותנו וניקח את זה הלאה כדי לעזור לך.
או, ברוך הבא לפורום!
לאחר מה שנאמר, כל מסחר בני"ע זרים בארה"ב דורש מילוי שני טפסים האחד טופס הלבנת הון והשני :
https://www.irs.gov/uac/Form-W-8BEN...icial-Owner-for-United-States-Tax-Withholding
אין לי הסבר על הפרשי הדבידנדים אבל יש כאן כשל של הבנקאי שלך ויכול להיות שאתה תחשב בעתיד כמעלים מס בארה"ב.

דעת, חידשת לי! עם כל הסימולציות של @adamshalev הייתי בטוחה שבקרן השתלמות מבחינת מיסוי עדיף להחזיק תעודת סל איריות.
מבחינת אזרחים אמריקאים קרנות זרות פסיביות שמחזיקות 75% ומעלה מניות אמריקאיות ממוסות באופן מיוחד (PFIC), לכן לאזרחים אמריקאיים עדיף להחזיק VTI מאשר מקבילה זרה אבל לא בהכרח VXUS.

כן לאזרחים אמריקאיים עדיף להחזיק VTI מאשר מקבילה זרה אבל לא בהכרח VXUS
תודה. כל יום אני לומדת דבר חדש. אז אם יש לי 2 חשבונות בארה"ב: אחד ממוסה ואחד לא ממוסה, בשניהם 0 דמי ניהול ו- 0 עמלות מסחר עבור ניירות ערך הנסחרים בארה"ב, בנוסף יש לי קרן השתלמות לא ממוסה בארץ, מה כדאי לי להחזיק מבחינת מיסוי אם אני רוצה תיק פסיבי בדמי ניהול מינימליים שעוקב אחר מניות העולם?

מה כדאי לי להחזיק מבחינת מיסוי
מניות דיבידנד :)
לאזרחי ארצות הברית יש המון הטבות מס על הדיבידנדים ויש סכום לא קטן של דיבידנדים שמקבלים בלי לשלם עליהם מיסים בכלל.
DividendGworthInvestor מדבר המון על ניצול הטבות מס בהשקעה במניות דיבידנד בבלוג שלו.

כמובן שאם יש לך תיק של 50 חברות ענק בינלאומיות אז את למעשה עוקבת אחרי כל העולם בלי להחזיק את כל העולם.

מה כדאי לי להחזיק מבחינת מיסוי אם אני רוצה תיק פסיבי בדמי ניהול מינימליים שעוקב אחר מניות העולם?
בלי לפגוע בדעת, אני רוצה להוסיף את דעתי כהדיוט.
דעת צודק בקשר למיסוי של אזרחים אמריקאים, אבל לא בקשר למיסוי של אזרחים אמריקאים-ישראלים.

בשום פנים לא להחזיק קרן צוברת ישראלית מחקה ארה"ב. קרן כזו תחוייב במס הון שלוש פעמים לפחות. (מס במקור, מס מיוחד על PFIC ומס במשיכה)

צריך להגיע לשיווי משקל (המינוח שאול מהבלוג Investing by accident) בין המיסוי הישראלי לבין המיסוי האמריקאי, משום שכל מס שמשולם במדינה אחת ניתן לקיזוז מול המדינה השניה.
בגדול, כל מיסוי ההון בארצות הברית נמוך יותר מאשר המיסוי בישראל, חוץ מאשר במדרגות המס הגבוהות ביותר. לעומת זאת, קרן השתלמות (או גמל) ישראלית חייבת במס בארצות הברית.

בקרן השתלמות לא כדאי להחזיק מניות אמריקאיות בכלל, משום שאז יתבצע מיסוי במקור, ולכן כדאי להחזיק קרן צוברת זרה. פעולות איזון או משיכה תחוייבנה במס אמריקאי אותו נסמן בA.
בחשבון הפטור בארצות הברית כדאי להחזיק בעיקר מניות אמריקאיות בקרן מחלקת. נסמן את המס הישראלי השנתי (25%) בB.
בחשבון החייב בארצות הברית כדאי להחזיק מניות אמריקאיות מחלקת כדי שבסיס המס יגדל, ומניות זרות בקרן צוברת זרה. נסמן את המס האמריקאי בC (לדוגמא 15%, אבל יכול להיות הרבה פחות כמו שדעת ציין) ואת המס הישראלי (שוב 25%) בD.

המס הכולל שישולם הוא הגדול מבין A+C או B+D. ניתן להעביר מגן מס משנה לשנה כרגיל. לדוגמא, אם A+C > B+D, ניתן להעביר את ההפרש ביניהם כמגן מס ישראלי לשנה הבאה.

על מנת להגיע לאיזון אפשר לשנות בקצת את המשקלים. לדוגמא, אם המס האמריקאי הכולל נמוך יותר מאשר המס הישראלי הכולל, ניתן להעביר חלק מהמניות הזרות בחשבון החייב מהקרן הצוברת לקרן מחלקת, כך שהמס האמריקאי יגדל מבלי לשלם יותר מס בפועל, וכך בסיס המס גדל והמס במשיכה קטן.

מבחינת דמי ניהול, אני חושב שכדאי להתחיל מVTI+VXUS, ולהחליף חלקים מהVXUS לקרנות הזרות הצוברות הזולות ביותר (הסולידית הזכירה את IWDA עם דמי ניהול 0.2%) בהנחה שהדיבידנדים הם כ2.5%, מיסוי מלא של 25% שקול לכחצי אחוז של דמי ניהול נוספים, כך שאם לא נמצאת חלופה סבירה, יתכן שעדיין כדאי לדבוק בVXUS.

כמובן שאין לראות בדברי כהמלצה. כל הידע שלי בנידון מגיע מספרות ופורומים ואין לי שום ידע רשמי.

מבחינת אזרחים אמריקאים קרנות זרות פסיביות שמחזיקות 75% ומעלה מניות אמריקאיות ממוסות באופן מיוחד (PFIC), לכן לאזרחים אמריקאיים עדיף להחזיק VTI מאשר מקבילה זרה אבל לא בהכרח VXUS.

אאלט על מנת שקרן תחשב pfic, החברה שיוצרת אותה צריכה להיות זרה ולאו דווקא החברות שמאוגדות בתוך הקרן. היות ו-VXUS היא של ואנגרד והיא קרן אמריקאית אז היא לא עונה על ההגדרה של pfic.

גילוי נאות: לא רואה חשבון ולא כלום, רק עוד אמריקאי ממורמר מחוקי ה-_pfic.

ואם כבר בנושא עסקינן, מישהו שמע על דרך להימנע מתשלום מס הולך וגדל על קרן ההשתלמות והפנסיה הישראליים (לאמריקאים). לפי הבנתי הם מוגדרים כemployee trust ולכן גם את הפקדות המעסיק וגם את הצמיחה השנתית בקרן יש לדווח בארה"ב כהכנסה רגילה מה שעלול להביא אותנו ל: 1. הכנסה של יותר מ100,000$ בשנה (הסף של הforeign exclusion) או 2. חיוב מס בארה"ב בשנה מסוימת שעולה על חיוב המס בישראל.

מה עוד שהקרנות הללו מוצמדים לדולר ולכן שנה כמו 2013 יכולה להיות הרסנית לבעלי קרנות גדולות במיוחד.

על מנת שקרן תחשב pfic, החברה שיוצרת אותה צריכה להיות זרה ולאו דווקא החברות שמאוגדות בתוך הקרן. היות ו-VXUS היא של ואנגרד והיא קרן אמריקאית אז היא לא עונה על ההגדרה של pfic.
1+

מישהו שמע על דרך להימנע מתשלום מס הולך וגדל על קרן ההשתלמות והפנסיה הישראליים (לאמריקאים)
לצערי, הדבר היחיד שהצלחתי לחשוב עליו הוא בשלב מסוים למשוך את הכסף ולהעביר אותו לחשבון אמריקאי בו המיסוי נמוך יותר.

לפי הבנתי הם מוגדרים כemployee trust
זו גם ההבנה שלי.

למי שמעוניין יש לי טבלת אקסל שמדמה 15 שנה קדימה את ההשפעות של הפנסיה וקרן ההשתלמות. הטבלה מבוססת על הבלוג Investing by Accident (ותודה לדוני הכותב של הבלוג), אך ערכתי בו שיפורים וכן תרגמתי אותו לעברית. מי שמעוניין זה נמצא כאן: מס ארה"ב - קרן השתלמות ופנסיה. יש שלוש מסכים לשלוש סוגי דיווח מס, זוג המגיש בשיתוף, אב בית (למי שנשוי לישראלית) ויחיד.
אין בטבלה זו שום ייעוץ מס, מומלץ לפנות לרואה חשבון מוסמך (גילוי נאות: אני אינני משתמש ברואה חשבון אלא מבצע את כל החישובים והדוחות לבדי).
שאלות ותובנות לגבי האקסל יתקבלו בברכה!

1+
לצערי, הדבר היחיד שהצלחתי לחשוב עליו הוא בשלב מסוים למשוך את הכסף ולהעביר אותו לחשבון אמריקאי בו המיסוי נמוך יותר.

בקרן השתלמות זה הגיוני (אחרי 6 שנים), אך האם הכוונה שלך היא גם לקרנות פנסיה (כולל 35% מס/קנס משיכה מוקדמת)?
צריך לעשות חישוב האם 35% מס + 25% מס רווח הון על רווחים עתידיים, קטן מסך המסים שנשלם לארה"ב בגלל מיסוי employee trust.
יכול להיות שזה שווה ולו רק בשביל הדחייה ממס שבינתיים יצבור עוד רווח ואולי יעלה על ההפסד הפוטנציאלי ממסים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
A הבדל בתשואות מקמ ואגח שוק ההון 8
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
B הבדל בסיכון בין אג"ח קונצרני לקרן כספית שוק ההון 22
ש הבדל בין המדדים? פוסטים מאיכות נמוכה 8
מ האם יש הבדל בין טופס W8 לבין טופס W8-BEN מיסים 2
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א מחלקת או צוברת איך בודקים והאם יש הבדל בין אותו נייר בבורסות שונות? שוק ההון 2
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
R לא מצליח לראות הבדל בין קרנות כספיות של אותה החברה שוק ההון 3
S הבדל בין היקף נכסים וחשיפות לבין פירוט הרכב הנכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
F משמעות של הבדל מ"ר בין נסח טאבו למציאות ? נדל"ן 10
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
I הבדל בין קרנות על תל אביב 125 שוק ההון 10
T האם יש הבדל בין קרנות הפנסיה מחקות מדד S&P 500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M הבדל בין חברות לניהול פנסיה במסלול מחכה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הבדל בין אותה קרן שנסחרת במקומות שונים פוסטים מאיכות נמוכה 5
W למה קיים הבדל במחיר של ביטוח חובה לרכב בין החברות ביטוח השונות פוסטים מאיכות נמוכה 1
4 האם יש הבדל בין חבילות גלישה ומהירות גלישה באינטרנט של הפלאפון אוף טופיק 1
Y הבדל בחשיפה לדולר ומט"ח בכללי - קרנות איריות מול אמריקאיות שוק ההון 1
Tsachi01 האם יש הבדל מהותי בחווית המשתמש בין האפליקציות בבנקים? צרכנות פיננסית 8
M לאחר גיל פרישה האם יש הבדל בין קופת גמל נזילה לבין תיק השקעות פרטי? שוק ההון 1
H הבדל בין קרנות מחקות מדד זהה שוק ההון 14
G הבדל בין ivv+spy לבין קרן בלארוק ישראלית ענק שוק ההון 4
C הבדל בין דמי משמורת לדמי ניהול שוק ההון 9
C הבדל בין TWR ל-Un\realized P\L שוק ההון 5
ש הבדל באינטרנט בייתי בין בזק, הוט, אקספון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
ד הבדל בין קניית ני"ע אמריקאי או מקבילה ישראלית שוק ההון 0
ב האם יש הבדל אם אני קונה את המניה בלונדון או ברלין? שוק ההון 22
B הבדל של 1% בתשואה בין אינטרגמל להלמן-אלדובי במסלול S&P500 שוק ההון 1
unrealx הבדל בשווי של מנייה בין האפליקציה של הבנק לגוגל שיטס שוק ההון 1
ג הבדל בין קרנות סל אג"חיות לקרנות מחקות אג"ח שוק ההון 16
Yos הבדל בדמי ניהול - קרן מחקה S&p 500 שוק ההון 8
F המרת מט"ח - הבדל 100 פיפס בסכום גדול שוק ההון 7
Z יש הבדל מהותי בין השקעה במניות דרך קרנות סל לקרן נאמנות? שוק ההון 3
A הבדל בין פיקדון בבנק לאג"ח של הבנק שוק ההון 1
H שאלת מתחיל: הבדל בין מחקה מדד S&P500 לבין מחקה מדד מניות חו"ל שוק ההון 9
ט הבדל בין קופת גמל להשקעה לקרן נאמנות שוק ההון 2
ש הבדל בין קרנות מחזיקות למוסדיים שוק ההון 4
I הבדל בין קרן מחקה מגודרת לחשופת מטח שוק ההון 4
Benjamin W הבדל בין סדרות של אג"חים שוק ההון 4
ט הבדל בין קרן מחקה לקרן סינטתית שוק ההון 2
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
bayov ETF עם הטיית SCV במיסוי ריאלי שיקלי שוק ההון 7
R קרנות איריות | האם קיים ניתוח שבוחן האם קיים יתרון במיסוי ריאלי על אף דמי ניהול גבוהים יותר? שוק ההון 9
Y המלצה לרואה חשבון שמתמחה במיסוי בינלאומי צרכנות פיננסית 6
מ נקודות זיכוי במיסוי בשל תינוק חדש במשפחה מיסים 5
A מיסוי על השכרת דירה - התייעצות כמה כדאי לגבות שכירות בהתחשב במיסוי? נדל"ן 11

נושאים דומים

Back
למעלה