חשבונות בנק והכנסה מהאינטרנט

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י MS3, ‏24/10/17.

1. MS3

MS3 משתמש רשום

שלום, רציתי לשאול לגבי פתיחת חשבון בנק כשמדובר בהכנסה מהאינטרנט במט"ח.
    הבנתי שבבנק הדואר ובלאומי יש את העמלות הכי נמוכות, אך בבנק הדואר לא נותנים כרטיס אשראי ויזה, אלה רק נטען אבל אני זקוקה לאשראי, כזה שאפשר להשתמש בפייפאל לדוגמה. לעומת זאת, הבנתי שבבנק הדואר איין עמלות. האם כדאי לי לפתוח חשבון בשניהם, בלאומי בשביל הכרטיס ולהכניס את רוב ההכנסה לבנק הדואר? אני מחפשת חשבון שלא תהיה לי בעיה פשוט להכניס בו במט"ח, ושזה יומר לשקלים אך שהעמלות לא יגמרו לי את כל ההכנסה, כי לפי מה שהבנתי לוקחים עמלות על ההמרה. יש לציין שאני עדיין מתחת ל-18, ככה שאני לא חייבת שיהיה לי כסף בחשבון אם אני אפתח בלאומי. אני גם לא בטוחה אם כדאי לפתוח חשבון מט"ח, כי הבנתי שזה יכול להיות לא רווחי.
    גם הבנתי שניתן לפתוח חשבונות בנק בבנקים אחרים ללא עמלות, האם מישהו מבין בזה? הבנתי שיש בלאומי ובבנק הפועלים, אך שצריך להיות מעל גיל 18. תודה.

2. paskar

paskar משתמש ותיק

נערך לאחרונה ב: ‏24/10/17
  3. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

האם יש לך אזרחות זרה?
    האם את מבקרת בחו"ל לפרקים?
    בכמה מדובר (סדר גודל)?
    האם יש לך חסכונות משמעותיים?

כל השאלות הנ''ל הינן אישיות, ואני לא מצפה לתשובה מפורטת, אבל כולן משפיעות על האפשרות לפתיחת חשבון מט"ח בחו"ל.

Penguin אוהב/ת את זה.
  4. MS3

MS3 משתמש רשום

אני לא מעוניינת בפתיחת חשבון בחו"ל אלה בארץ, ואני התכוונתי לגבי פתיחת חשבון מט"ח בארץ, אבל ירדתי מהעניין וחשוב לי חשבון בנק שאוכל להכניס מט"ח ויומר לשקלים.

5. AF1k

AF1k משתמש ותיק

היי, יש לי עסק אינטרנטי ואני מקווה שאוכל לעזור. יש מספר שאלות שצריך לדעת כדי להתאים את הדרך הכי יעילה מבחינת עלויות:
    1. כל כמה זמן את מקבלת את ההכנסות?
    2. כיצד את מקבלת את ההכנסות - חשבון בנק, פייפאל, כרטיס אשראי וכ׳?
    3. האם המטרה הסופית של הכספים היא שקלים, או לשמור אותם בדולרים?
    4. האם את משתמשים בכספים לשימוש אישי, או שאת משקיעה אותם בחזרה בעסק?

ביולוג ירושלמי אוהב/ת את זה.
  6. MS3

MS3 משתמש רשום

תודה רבה על העזרה :) לגבי שאלות 1 ו-2 זה לא קבוע, והמטרה הסופית שלי לרוב הכסף היא שקלים וכמה שפחות עמלות המרה (ויותר טוב- פטור מעמלות מט"ח). זה בעצם מה שאני מחפשת, איפה כדאי לפתוח חשבון בנק בשביל זה? לכן חשבתי לפתוח חשבון בבנק הדואר, כי הבנתי שיש שם פחות הכי עמלת המרה. לגבי השאלה האחרונה, גם לשימוש אישי (לכן ההמרה לשקלים) וגם השקעה בעסק. ורשמתי מקודם שירדתי מעניין חשבון מט"ח, אבל הבנתי שזה יכול להיות רווחי לשמור שם חלק מהכסף? שוב, תודה רבה!

נערך לאחרונה ב: ‏27/10/17
  7. AF1k

AF1k משתמש ותיק

מספר פתרונות שאני מכיר:
    1. אם את מקבלת כספים בפייפאל, צריך לפתוח חשבון מט"ח בבנק שבו את נמצאת (לא בנק הדואר) ולהזמין כרטיס אשראי בנקאי בינלאומי, ולבקש מהבנק לקשר את כרטיס האשראי לחשבון הבנק שלך. לאחר מכן יש לפנות לפייפאל ולבקש להגדיר את כרטיס האשראי (כמובן לאחר שהוספת אותו) במטבע דולרי, ולהסביר שאת רוצה למשוך את הכספים לכרטיס האשראי אך שיישארו בדולרים. כך ניתן למשוך את הכספים מפייפאל לכרטיס האשראי ולשלם עמלה קבועה של כמה דולרים, ולקבל את הכספים לחשבון המט"ח בבנק. לאחר מכן את יכולה להמיר אותם דרך הבנק. כמובן שכדאי גם לבדוק כמה עולה לך להמיר דרך הבנק (פשוט על ידי בדיקת כמה שקלים תקבלי בהמרת 100 דולר למשל) וכמה עולה לך להמיר דרך פייפאל. אם פייפאל יותר זולים, אז פשוט למשוך לחשבון הבנק או לכרטיס האשראי בשקלים.
    2. אם את מקבלת כספים בהעברה בנקאית ניתן להשתמש בשירותים של Worldfirst ו-Currency Direct שמאפשרים לך לפתוח חשבון בנק אמריקאי וירטואלי, שאליו את מקבלת את הכספים. משם ניתן למשוך את הכספים בשקלים בשער אטרקטיבי תוך תשלום עמלה שלרוב נעה בין 1%-2%. זוהי האופציה שאני משתמש בה, אני מוכר באמזון ומקבל כספים לשם. ההמרה מתבצעת עוד לפני ההעברה, כך שאת מקבלת פשוט שקלים לחשבון הבנק שלך כרגיל.
    3. ניתן לפתוח חשבון בבנק הדואר ולקבל העברות כספים מחו"ל ללא עמלות, ולאחר מכן לבצע המרה לשקלים דרכם (שוב גם כאן צריך להשוות כמה שקלים תקבלי תמורת המרה של 100$ ולראות אם יוצא לך משתלם בבנק הדואר או בבנק המסחרי שלך).

אם יש שאלות נוספות אשמח לעזור, בהצלחה!

Yevgeny אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
חשבונות בנק ללא עמלות, ובלי תנאים צרכנות פיננסית ‏6/8/17
האם יש בעיה עם כמה חשבונות בנק? צרכנות פיננסית ‏20/1/17
יתרונות וחסרונות של שני חשבונות בנק בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית ‏14/4/15
איחוד חשבונות עם אזרח אמריקאי תושב חו"ל צרכנות פיננסית ‏18/6/19
רמת שירות בחשבונות מסחר עצמאיים צרכנות פיננסית ‏24/12/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.