• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות בחשבון קטין שמקורים מירושה

st_shay

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,
בני הקטין ירש סכום נכבד (כ- 200K ש"ח) ע"פ הנחיות צוואה.
לפי הבנתי, במקרה זה אני לא יכול לנתב את הכסף אל חשבוני ולהשקיעו כראות עיני עבורו אלא מחוייב לפתוח חשבון ע"ש הקטין.
בצוואה אין הנחיה מפורשת לגבי אפיקי הניהול (סולידי לעומת מנייתי).
הכסף אמור להיות נעול עד היותו בגיר - למעלה מ- 15 שנה.
1. מבירורים שעשיתי ומפוסטים קודמים שהיו פה, אני מבין שיש מגבלה בגמישות אפיקי ההשקעה דרך חשבון בנק של קטין. האם מישהו כן הצליח למצוא דרך כיצד ניתן להשקיע את כספי הקטין באפיקים מנייתים היות ומדובר על תקופה ארוכה מאוד? הריבית בחסכון שהבנק מציע היא מגוחכת.
2. האם יש למישהו ניסיון בניהול חשבון לקטין בבתי ההשקעות השונים לעומת ניהול החשבון בבנק? יתרונות? חסרונות? האם זה בכלל אפשרי במקרה זה?
3. בבנקים שביררתי בינתיים לא מכירים את האפשרות שהציעו פה - הורים שחותמים על התחייבות לכסות את ההפרש במידה והקרן תיפגע בגלל השקעה לא מוצלחת. אולי מישהו יכול להפנות אותי למקור מידע רשמי שם ניתן לקבל פרטים נוספים ולהראות לבנק שהאופציה קיימת ולגיטימית?

@Homer @קפיצת הדרך @BrightEyes @OJD - האם התווסף לכם מידע או נסיון נוסף מאז הפוסטים האחרונים שלכם בנושא?

תודה מראש על השיתוף והרעיונות

בדקת אפשרות של לשים במוצר כמו גמל להשקעה או פוליסה פיננסית על שם הילד?
יש שם מסלולים מנייתים.

מה אומרים בבנקים? איזה פתרון מציעים לך?

גמל להשקעה מוגבל בסכום של כ-70K בשנה. הסכום המדובר גדול יותר בהרבה.
היות והכסף נמצא כרגע בחשבון בנק (של הסבתא המנוחה), אפשר יהיה לשחרר אותו רק בהתאם להוראות הצוואה. לפי בירור שעשיתי עם עורך דין, בד"כ הבנק מחמיר את הוראות הצוואה ולכן ישחרר את הכסף רק לחשבון בנק אחר על שם הקטין, שם הוא יתקע בחסכון עם ריבית מינימלית.
לבנק אין פתרון ואין הצעות יצירתיות. מבחינתו אין בעיה עם זה. הם רק רוצים שהילד לא יבוא אליהם בטענות בעתיד. גם אם הכסף לא יצבור ריבית כלל.

גמל להשקעה מוגבל בסכום של כ-70K בשנה. הסכום המדובר גדול יותר בהרבה
תצמצם נזקים, אם אפשרי תתחיל להעביר לקופת גמל להשקעה. תוך שנתיים קלנדרית אתה בעצם מעביר את כל הסכום.

בנוסף יש לך פוליסה פיננסית של חברות הביטוח, שם אין מגבלה.

בהתבסס על מה שכתבת:
1. יש צוואה עם ציווי לבנך הקטין של סכום כסף
2. אין בצוואה הוראות ספציפיות לגבי השקעת הכספים

מה שלא ברור הוא איזה הליך משפטי היה כי מחד לכאורה הכסף כבר "משוחרר" ומאידך אתה תוהה איך מותר לך להשקיעו.

בכל מקרה, למיטב הבנתי (המוגבלת, לא יעוץ וכל caveat אחר), מה שבוודאות חייב להתרחש הוא קבלת צו קיום צוואה מהרשם לענייני ירושה. כאשר אחד מהיורשים על פי צוואה קטין תקנות הירושה (כמו גם החוק) מקפידים מאוד על זכויות הקטין - אמורים להבליט את העובדה הזאת בכל מסמך, היועמ"ש אמור להיות מעורב בתיק וכו'

ובעקרון אמור להתמנות מנהל עזבון לטובת חלקו. מנהל העזבון יכול להיות גם אתה (בהנחה שיתר היורשים מסכימים), אך צריך להגיש בקשה לכך.

מנהל העזבון ינהל את כספי הקטין עד לבגרותו (אלא אם כן המוריש ציין גיל מאוחר יותר - מניח שזה לא המצב כאן) והוא כפוף לשורה ארוכה של חובות כולל חובות דיווח שנתיות לאפוטרופוס הכללי. מצד שני, מנהל העזבון יכול באופן עקרוני לנהל את הכספים בנאמנות כפי שהוא מבין ובכפוף לכך שיקבל אישור בימ"ש. בהנחה שתתמנה למנהל עזבון תוכל לבקש מביהמ"ש לאשר לך להשקיע את הכספים לטובת בנך וככל שביהמ"ש יאשר זאת, לא אמורה להיות לך בעיה להשקיע את הכספים כך - בנקים לא נוטים לערער אחרי צווים והחלטות שיפוטיות, הם רק רוצים אסמכתא לכסת"ח שלהם.

אני מניח (בלי ידיעה בנושא) שככל שתבקש להשקיע את הכספים באינדקס גדול כמו ה-MSCI או הסנופי, ובהתחשב בכך שאופק ההשקעה הינו 15 שנים כרגע, ביהמ"ש יטה לאשר זאת, ואולם ככל שיקרב הזמן בו הקטין יזכה לשלוט בירושתו, יתכן שתיאלץ להשקיע את הכספים במכשירים סולידיים יותר בעוד 8-10 שנים על מנת להבטיח את הקרן ליום הגעת בנך לגיל 18.

הכי טוב - תתייעץ עם עורך דין שעוסק בירושות ושיש לו ניסיון עם ירושות קטינים.

סרט, עדיף לא לצוות ירושה לקטינים, אם אפשרי.

@st_shay , הוריי פתחו את החשבון לנכדים בעודם בחיים, אני לא מבין בפרוצדורה אם זה דרך ירושה.

פוליסת חסכון ע"ש הקטין תפתור את הבעיה (לא בלי נסיונות של הבנק להערים קשיים, אך פניה רשמית למפקח על הבנקים אמורה לעזור בסוגיה זו)

שלום לכולם,
בני הקטין ירש סכום נכבד (כ- 200K ש"ח) ע"פ הנחיות צוואה.
לפי הבנתי, במקרה זה אני לא יכול לנתב את הכסף אל חשבוני ולהשקיעו כראות עיני עבורו אלא מחוייב לפתוח חשבון ע"ש הקטין.
בצוואה אין הנחיה מפורשת לגבי אפיקי הניהול (סולידי לעומת מנייתי).
הכסף אמור להיות נעול עד היותו בגיר - למעלה מ- 15 שנה.
1. מבירורים שעשיתי ומפוסטים קודמים שהיו פה, אני מבין שיש מגבלה בגמישות אפיקי ההשקעה דרך חשבון בנק של קטין. האם מישהו כן הצליח למצוא דרך כיצד ניתן להשקיע את כספי הקטין באפיקים מנייתים היות ומדובר על תקופה ארוכה מאוד? הריבית בחסכון שהבנק מציע היא מגוחכת.
2. האם יש למישהו ניסיון בניהול חשבון לקטין בבתי ההשקעות השונים לעומת ניהול החשבון בבנק? יתרונות? חסרונות? האם זה בכלל אפשרי במקרה זה?
3. בבנקים שביררתי בינתיים לא מכירים את האפשרות שהציעו פה - הורים שחותמים על התחייבות לכסות את ההפרש במידה והקרן תיפגע בגלל השקעה לא מוצלחת. אולי מישהו יכול להפנות אותי למקור מידע רשמי שם ניתן לקבל פרטים נוספים ולהראות לבנק שהאופציה קיימת ולגיטימית?

@Homer @קפיצת הדרך @BrightEyes @OJD - האם התווסף לכם מידע או נסיון נוסף מאז הפוסטים האחרונים שלכם בנושא?

תודה מראש על השיתוף והרעיונות
הי, אין חדש מעבר למה שעדכנו בתגובה האחרונה בשרשור https://www.hasolidit.com/kehila/threads/השקעות-בחשבון-קטין-בבנק.18728/

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
BrightEyes השקעות בחשבון קטין בבנק צרכנות פיננסית 18
O השקעות בחשבון קטין שמקורים מירושה, וויכוח עם הבנק שוק ההון 22
O מחזיק בחשבון השקעות בIB, האם כדאי לפתוח בנוסף חשבון בבית השקעות ישראלי? שוק ההון 3
ע לשנות תושבות בחשבון השקעות בישראל שוק ההון 0
Shamran88 אבא שלי נתן לי $420k בחשבון השקעות בפידלטי, מה עושים? שוק ההון 8
niceguy23 מיסוי ל non-resident תושב ישראל בחשבון השקעות אמריקאי? שוק ההון 1
C אם יש לי כסף בחשבון השקעות ישראלי שלא מושקע בכלום, אני חוטף על זה עמלה? שוק ההון 0
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
ITS השקעות ספקולטיביות - עדיף בIRA או בחשבון ממוסה? - אשמח לדעות שוק ההון 12
Mamaof תיק השקעות של אמי - יפוי כח או שותף בחשבון? שוק ההון 17
amidar עלות המינוס בחשבון השקעות של IB ישראל שוק ההון 3
קורא הדוק האם יש מס כלשהו על יתרת מט"ח ששוכבת בחשבון השקעות של ברוקר ישראלי ? שוק ההון 5
מ ייפוי כוח בחשבון בבית השקעות צרכנות פיננסית 2
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6

נושאים דומים

Back
למעלה