1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

השקעות ספקולטיביות - עדיף בIRA או בחשבון ממוסה? - אשמח לדעות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י ITS, ‏16/4/19.

1. ITS

ITS משתמש ותיק

שלום לכלום,

רובו המכריע של תיק ההשקעות שלי מתקיים לפי תוכנית סדורה של הקצאת נכסים שממומשת דרך IRA וחשבון ממוסה בשני בתי השקעות שונים.

מלבד זאת,
    במטרה להשיא תשואה גדולה יותר, החלטתי להשקיע חלק לא גדול מהכסף שלרשותי בהשקעות שהן יותר ספוקלטיביות ונישתיות בעיני - לדוגמא השקעה בסקטור ספציפי כזה או אחר שאני מאמין שיכול להניב תשואה יותר גדולה מהשקעה מפוזרת (כגון ETF על סנופי למשל שמפוזר על 500 חברות...).

הרעיון הוא לקנות ולהחזיק רק עד הנקודה בה אאמין שה"סוס" מיצה את עצמו ואז למכור, בתקווה שזה יהיה ברווח :) ולהשקיע מחדש ב"סוס" חדש וצעיר שעוד לא מיצה את הגדילה שלו.

זה בעצם אומר יותר פעולות קנייה ומכירה מאשר וביחס לאסטרטגיה הכוללת שלי שהיא כרגע פשוט קנייה והחזקה בלבד (אחת לחצי שנה בערך) של מדד מחקים רחבים אמריקאים ומדינות מפותחות Ex-US.
    אני לא מתכוון להפוך לסוחר יום,
    אלא למשקיע שמסתכל על הפלח המדובר (הקטן ביחס לכלל התיק) כהשקעה לטווח קצר יותר (ולא לטווח של 12-15 שנה שהוא הטווח של שאר התיק) שכן מנסה "להכות את השוק" ע"י בחירת ETF על סקטור מסוים שאני מאמין שיעלה יותר מאחרים.

והשאלה היא:
    איפה יהיה עדיף לבצע את הפעילות הנ"ל, בחשבון הממוסה או IRA?

בשני התיקים עלות הקנייה/מכירה היא זהה, אך בIRA יש 0.4% דמי ניהול על כלל התיק ובממוסה יש מיסוי רווחי הון "רגיל".
    אני לא מצליח להביא את כלל השיקולים (מיסוי, עמלות, קיזוזים וכו'...) וההיבטים לידי הבנה של היכן יהיה כדאי יותר לעשות זאת?

אשמח לשמוע את דעתכם.

2. nicepo1

nicepo1 משתמש בכיר

לדעתי די ברור שבIRA, אתה מצפה לרווח הכי גבוה בחלק הזה ובנוסף מימוש מהיר יותר.

3. roneng

roneng משתמש בכיר

קח בחשבון שיש מגבלות על המסחר ב ira
    בגדול, בגמל אתה יכול לקנות רק מדדים ולא חברות ספציפיות ובקה"ש אתה מוגבל למקסימום 10% מהתיק לחברה ספציפית.
    או שאתה משלם נורא מעט בira או נורא הרבה בממוסה.
    נשמע מאוד גבוהה.
    אפשר בכיף לרדת ל 0.25% ואפילו 0.2% בתיקים גדולים.
    אם העמלות זהות, אז עדיף לשים את החלק בעל התשואה הגבוהה יותר בira.
    החסרון היחיד שאני רואה זה שאם תפסיד בira לא תוכל לקזז הפסדים.

Everything_Nice, monkey22 ו-DavidA אוהבים את זה.
  4. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

כל עוד לא הוכח שהפלח שאתה מוסיף הוא בעל תשואה עם תוחלת חיובית לא הייתי ממהר לשמור אותו בחשבון הפטור
    הסיבה הפשוטה היא ש"אינך יודע כלום על העתיד" וכנראה שתצטרך להשתמש במגן מס אם ה"הימור המושכל" שלך לא יצליח
    אחרת גם הפסדת וגם לא שמת בחשבון הפטור את הכלי עם התשואה המתאימה (הגדולה ביותר)

בכל זאת, אם החלטת להיות סוחר סווינג, אולי דווקא ברוקר שלא מנכה מס במקור יותר יועיל לך לבצע פעולות מכירה\קניה במהלך השנה עם "כספך המלא"

roneng אוהב/ת את זה.
  5. ITS

ITS משתמש ותיק

תודה על התגובה.

מה הכוונה?
    אני מודע לזה, תודה. אין לי שום כוונה לעבור את ה10% בסוג השקעה כזה, אז זה לא מפריע לי.

נראה לי שאני משלם הרבה בממוסה...
    בשני התיקים עמלת ק/מ של ני"ע זר (שזה סוג הנייר שמדובר ומעניין אותי) עומדת על $9/10 מינימום לעסקה. יושב לי בראש כבר די הרבה זמן העובדה שאני צריך לטפל בזה כי זה באמת נשמע הרבה, אבל עוד לא הגעתי לזה ומכיון שאני לא עושה הרבה פעולות, זה לא נמצא כרגע גבוה בסדר העדיפויות שלי.
    אבל זה ב To Do List שלי, להמשך :)
    אשמח מאוד (!) לשמוע כמה אתה ואחרים משלמים עמלת מינימום לקניית ני"ע אמריקאי בIRA ובחשבון פטור.

מסכים ומודע לעניין, אבל כנ"ל... עוד לא הגעתי ללטפל בזה לצערי.
    אשמח לדעת איך ספציפית ופרקטית אוכל להנמיך את דמי הניהול לאחוזים שכתבת, בית ההשקעות מסרב בתוקף. קרן ההשתלמות IRA שלי עומדת כרגע על כ-140K.
    בשלב הזה אני לא מוכר ולא מתכוון למכור שום נייר, אז בעצם אין פה הפסד של ממש כי בעצם לא ייוצרו לי הפסדים - אני צודק?

6. ITS

ITS משתמש ותיק

מה זה?

קרי ברוקר שאינו ישראלי (נניח IB לדוגמא...)?

לא הבנתי. תוכל להסביר יותר?

תודה

7. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

סוחר של כיוונים, מתקרה לריצפה (או ההיפך) משך הזמן יכול להיות ממספר ימים לחודשים (ואף שנים בודדות)
    בעצם אתה משקיע בנכס ש"אמור" לעלות מנקודה מסויימת (או לרדת מנקודה)
    היציאה שלך מהמסחר הוא כאשר הגיע ל"יעד" כלשהו או נגמרה ה"אמונה" שיעלה (או יירד) יותר
    כן
    אם תרוויח ותמכור, אז תישאר עם 75% מהרווח להשקעות הבאות (באותה השנה)
    כשלא יהיה ניכוי במקור, תישאר עם מלוא כספך להשקעות הבאות (באותה השנה)

8. roneng

roneng משתמש בכיר

בIRA אני לא קונה ניירות אמריקאים אז לא ניסיתי לאפטם את זה. אני משלם מינימום של כ10$ לנייר אירופי (ולדעתי באמריקאי זה אותו דבר).
    בחשבון הרגיל שלי המינימום הוא 35 סנט (ובפועל לפעמים אפילו פחות).
    יש כרגע קבוצת רכישה של הנינג'ה הפיננסית בהלמן אלדובי. IRA ב0.2% (מינימום של 100K להצטרפות).
    באיזשהו שלב תמכור את הנייר, לא?
    אם תמכור אותו ברווח שגדול יותר מהרווח בחשבון הממוסה, אז הרווחת כי לא שילמת מס על רווח גדול.
    אם תמכור הבפסד אז לא רק שהפסדת את הכסף הזה אלא גם לא תקבל מגן מס על ההפסד.

9. nicepo1

nicepo1 משתמש בכיר

מצטער שלא הייתי ברור
    זה:
    כשאתה ממש רווח כול תקופה יש עדיפות בחשבון לא ממוסה על פני נכס שאתה לא ממש תקופה ארוכה, גם במידה והתשואה תהיה זהה.
    ברור שאם תפסיד אז עדיף שזה יהיה בממוסה,אבל אתה מצפה לתשואה עודפת....עוד סיבה לבחור בחשבון שלא ממוסה.

roneng אוהב/ת את זה.
  10. monkey22

monkey22 משתמש ותיק

לא ממליץ ולא מייעץ, אבל ב ira אתה מוגבל בפעולות (מה שרונן כתב מדויק) , ולא יכול לגרור מגן מס (סיכוי גבוה שיתממש במקרה של משחקים יותר מסוכנים..), לכן הייתי עושה משחקים בממוסה.

11. ITS

ITS משתמש ותיק

אז אפשר להגיד בכלליות ש"סוחר סווינג" הוא סוחר בטווח שבין נקודות השיא משני הצדדים במסגרת זמן כללית שהיא מעל ליום-יומיים ופחות מאופק השקעה ארוך (10 שנים ומעלה נניח) - סוג של "חיית ביניים" בין סוחר יום למשקיע סולידי אם כך... כן?
    תודה!

אני בהחלט מתחיל לחשוב על מעבר לIB בעתיד, אבל כרגע יש לי רק את שני החשבונות (ממוסה וIRA) בבתי השקעות ישראליים שמנכים מס במקור.

מעולה, תודה.

מה??????
    אז אני משלם תעריף גזל של ממש אם ככה (אזור ה$10)!
    מדובר על תיק גדול במיוחד שבזכותו קיבלת כאלו עמלות או לאו דווקא?

תודה! פונה אליו/ה.
    זה גם מה שההגיון שלי כיון אליו.

קפה שחור אוהב/ת את זה.
  12. roneng

roneng משתמש בכיר

זה לא הרבה כלכך לברוקר ישראלי.
    לדעתי אצל הזולים זה 5-7$ במינימום.
    לא. אלו העמלות הרגילות של IB (במסלול tired).
    מה שכן, אם יש לך פחות מ100k תשלם 10$ עמלה חודשית (שמתקזזים עם עמלות פעולה)

ITS אוהב/ת את זה.
  13. Yoss

Yoss משתמש בכיר

שזה לרוב פחות מעלות ההמרה לדולר (בבית השקעות ישראלי) בלבד, עבור חסכון חודשי של כ-2000 ש"ח.

nicepo1, ITS ו-roneng אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
תיק השקעות פאסיבי ראשון ועשיית סדר בבלאגן פינת המשקיעים ‏אתמול ב- 21:05
קופת גמל להשקעה או תיק בבית השקעות פינת המשקיעים ‏28/11/19
חילוק ההשקעות - האם חייב להיות שווה בשווה? פינת המשקיעים ‏27/11/19
תיק ההשקעות שלי פינת המשקיעים ‏27/11/19
חשבון השקעות בחול או בארץ? פינת המשקיעים ‏26/11/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.