• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מוכנות למלחמה בצפון

vigaror

משתמש רגיל
דירוג
374
יש חשש למלחמה בצפון, לפני כמה חודשים פיקוד העורף פרסם הוראות התכוננות למלחמה ולפני כמה ימים פורסם מכתב ממשרד המשפטים שגם מדבר על התכוננות אישית למלחמה,
איך אתם מתכוננים למצב?

ברמה האישית:
קניתי יותר אוכל שלא צריך קירור, פנס, רדיו וסוללות.
שוקל גם לקנות סוללה נטענת לסלולר אבל לא בטוח כמה זה שימושי

ולפני כמה ימים פורסם מכתב ממשרד המשפטים שגם מדבר על התכוננות אישית למלחמה,
אצלנו זאת מכה מהשמיים, הכל על חשמל - הכיריים, החימום בבית, חימום המים (מלא בימים גשומים וחלקי בימים מעוננים).
יש לנו גזייה לפיקניקים - יש לנו כמה בלוני ספייר. נוכל לבשל בקטנה, להכין שתיה חמה ולחמם מים בסיר לערבב בגיגית ולשטוף את הגוף סטייל הודו (בכוס).
יש לנו פנסים ובטריות לפנסים. יש גם נרות ומלא מציתים.
את הסלולרי אפשר לטעון ברכב.
ספרים לא חסרים לנו, ויש כמה משחקי שולחן.
לכמה ימי הפסקת חשמל זה אמור להספיק, אבל אם לא יהיה אינטרנט - אולי נלך לקנות עתון מודפס, או שלא נדע מה קורה במדינה כמה ימים.

מאוד שימושי אם יש הפסקת חשמל באזור שלך.
פחות שימושי אם נפלה גם הרשת הסלולרית :)
בכל מקרה סוללה נטענת מאוד שימושית גם לטיולים שנמצאים הרבה בחוץ ומשתמשים בטלפון לניווט והוא יכול להתרוקן, הציל אותי כמה פעמים.
ואתה יכול לקנות בוסטר לאוטו שיש לו גם אופציה של טעינת מכשירי usb - שימושי כפליים.

העצה הכי טובה נראה לי היא של ג׳קי צ׳אן: אם בא אליך מישהו עם נשק (חם או קר), ברח.
לרדת למרכז הארץ, במילים אחרות.
יש גם חברות הייטק שבתחילת המלחמה הטיסו עובדים ליוון שיוכלו לעבוד משם מרחוק ולהמשיך להפעיל את החברה אם יקרה משהו. אפשר גם ללכת רחוק עד יעבור זעם, למי שיש אפשרות. מקום רחוק וזול כמו תאילנד.

מדברים הרבה על ממ״דים, אבל אפילו לחמאס יש טילים שיכולים לחדור אותם. קל וחומר לחיזבאללה...
אם הייתי גר בצפון, הייתי משקיע במקלט הוריקנים כמו שיש לאמריקאים - שיורדים דרך צוהר ממוגן למרתף מתחת לאדמה. מקלט או ממ״ד רגיל לא יציל אותך מפגיעה ישירה של הטילים המטורפים שהם התחילו לירות, בזמן האחרון. אבל כל זאת בהנחה שאתה בכלל רוצה להישאר במקום להתרחק מקו האש...

לכמה ימי הפסקת חשמל זה אמור להספיק, אבל אם לא יהיה אינטרנט - אולי נלך לקנות עתון מודפס, או שלא נדע מה קורה במדינה כמה ימים.
אין חשמל, אין אינטרנט, כולל הסלולרי. גם הסלולרי צריך חשמל לממסרים.

הכי טוב למי שלא יקרא למילואים, כרטיס טיסה.

פחות שימושי אם נפלה גם הרשת הסלולרית :)
זה בדיוק המחשבה שלי, מה אני אעשה עם טלפון ללא אינטרנט? - אפשר אולי להכניס שירים/סרטים אבל כמה זמן סוללה חיצונית תצליח להחזיק טלפון שמציג סרטים - 10 שעות בקושי?
צריך משהו שמחזיק יותר זמן.

אבל מסכים לחלוטין שבימי שגרה זה חשוב :)

ספרים לא חסרים לנו, ויש כמה משחקי שולחן.
זה רעיון טוב :)

אפשר גם ללכת רחוק עד יעבור זעם, למי שיש אפשרות. מקום רחוק וזול כמו תאילנד.
הכי טוב למי שלא יקרא למילואים, כרטיס טיסה.
אני מכיר אנשים שעשו את זה בתחילת המלחמה, אבל זה פתרון בעייתי -
לצאת לפני המלחמה בעיה כי אנחנו לא יודעים מתי המלחמה תתחיל - אולי עוד 3-4 חודשים, ולחכות תקופה כזו (לא כולל הלחימה עצמה) בחול זה קשה עם העבודה, גם לא ברור לי אם ויזת תייר מאפשרת שהות כל כך ארוכה.
לצאת ביום המלחמה עצמו - בספק עם נצליח, בטח השדות תעופה יהיו בין המטרות הראשונות וגם אם לא הסיכוי שנצליח לקנות כרטיס נמוך

משקיע בביטקויין ;)
ברגע האמת אני מניח שלא יהיה חשמל ואינטרנט אז זה כסף לא נגיש, עדיף לך מזומן,
אם אתה מדבר על השקעות בכללי - אז כנראה שכל מה שרחוק מישראל יהיה יותר יציב

נפל פה איזה עץ והפיל את קו החשמל לבית שלי לפני כמה שבועות ולפי פרק הזמן שלקח להם לתקן את זה הייתי מכפיל פי 2 כל תרחיש שמספרים לנו.
חשבתי שאולי כדאי לקנות נרות, זה יכול להיות שימושי בחושך.
יש אפשרות לעשות מנוי לסטארלינק כבר? זה ממש ג'יים צ'יינג'ר אם אין רשתות סלולר

יש אפשרות לעשות מנוי לסטארלינק כבר? זה ממש ג'יים צ'יינג'ר אם אין רשתות סלולר
לפי הכתבה הזו זה כנראה בתהליך אישור, אבל אתה עדיין צריך חשמל

• אהבתי
Reactions: HHH
בשבוע הראשון של המלחמה נדרשנו להישאר בממד כשעה.
יש לנו מזגן מיני מרכזי אז הוא לא עובד כשהממד אטום, ואמנם התעדכנו דרך הטלפון אבל אם הרשת הסלולרית הייתה נופלת, היינו נמצאים בחשיכה מוחלטת.
בוקר אחרי, הלכתי לקנות רדיו ומאוורר.

מעבר לזה, קניתי רק שתי שישיות מים וכמות מכובדת של חיתולים. החזקת מזווה עמוק ומגוון זה בהחלט יתרון במלחמה.

ברגע האמת אני מניח שלא יהיה חשמל ואינטרנט אז זה כסף לא נגיש, עדיף לך מזומן,
אם אתה מדבר על השקעות בכללי - אז כנראה שכל מה שרחוק מישראל יהיה יותר יציב
חשבתי שהסמיילי הקורץ הבהיר שזו בדיחה. לא מושקע בביטקויין ולא משקיע בישראל (מעבר לטיפוח כמה ערוגות של צמחי תה בחצר :))

אם לא יהיה אינטרנט - אולי נלך לקנות עתון מודפס, או שלא נדע מה קורה במדינה כמה ימים.
אם אני זוכר נכון פיקוד העורף ממליץ להחזיק רדיו על בטריות. עולה כמה דולרים ויכול להיות שימושי כדי לקבל עדכונים במצב חירום.

גם לא ברור לי אם ויזת תייר מאפשרת שהות כל כך ארוכה.
זה כי אולי לא היית מעולם בתאילנד. במדינות האלה, אפשר עם בלי יותר מדי עבודה להאריך לשנה. משהו כזה. או להיכנס ולצאת באותו יום וזה מתאפס. צריך לבדוק כל מקרה לגופו...

וכמו שאמרת, בחו״ל זה קשה עם העבודה, אבל לפחות במזרח הרחוק אתה עובד מ-16 עד חצות כזה ולא צריך לקום לפנות בוקר כמו ארה״ב.
כל אחד והמקרה האישי שלו. מי שכמובן אין לו משפחה, אז זה אפילו קל. גם במדינות האלה זול לשהות - רק צריך אינטרנט בשביל העבודה.
לצאת ביום המלחמה עצמו - בספק עם נצליח, בטח השדות תעופה יהיו בין המטרות הראשונות וגם אם לא הסיכוי שנצליח לקנות כרטיס נמוך
ועוד איך.
כשהתחילה המלחמה באוקראינה, טיסות הן מאוקראינה והן מרוסיה לישראל הגיעו למחירים של 30,000 ש״ח. בגלל זה כל הנקודה היא לקנות לפני שזה מתחיל ולא אחרי.

על נתב״ג יש כל מיני הגנות וזה מידע מסווג שאי אפשר לדבר עליו. אני מאמין שכן יצליחו להוציא ולהכניס טיסות, אישית. גם תחת מתקפות. אבל כן, זה תרחיש אפשרי.

לגבי האינטרנט הסלולרי : בעולם חלק מהאנטנוצ הסלולרית מגובות מבחינת חשמל בגנרטורים. אז יתכן שיש גיבוי.

בנוסף, אם מורידים את הקצבים של האינטרנט, הרבה מהבתים יכולים להתחבר למספר אנטנות סלולריות, עוד סוג של גיבוי.

אז יתכן שהאינטרנט יעבוד(אולי לאט , טקסט, לא וידאו).

נערך לאחרונה ב:
לגבי חשמל לטלפונים , ממילא צריך תאורת חירום, למספר ימים זה דורש סוללה גדולה , יש תאורות חירום הכוללות שקעי טעינה לטלפון.

אני מכיר אנשים שעשו את זה בתחילת המלחמה, אבל זה פתרון בעייתי -
לצאת לפני המלחמה בעיה כי אנחנו לא יודעים מתי המלחמה תתחיל - אולי עוד 3-4 חודשים, ולחכות תקופה כזו (לא כולל הלחימה עצמה) בחול זה קשה עם העבודה, גם לא ברור לי אם ויזת תייר מאפשרת שהות כל כך ארוכה.
גרמניה, פורטוגל, איטליה לדוגמא אפשרו להישאר מעבר לויזת תייר.
איטליה ופורטוגל אם אני זוכר נכון מאפשרות בקשה למעמד פליט, מה שמאפשר להישאר שם כמה שאתה רוצה.

בהנתן שאפשר לטוס. תלוי כמה כסף אתה מוכן להשקיע. לדוגמא לשכור מטוס פרטי לקפריסין זה כמה עשרות אלפי דולרים למשפחה.

בכל מקרה אם אתה לא עוזר למאמץ המלחמתי, לדעתי יש לעשות מה שאפשר כדי לצאת מפה. בייחוד עם אתה תושב למשל הקריות או אפילו חיפה ששם הם מטווחים את המפעלים הכימיים. לא היית רוצה להיות חלק מאלה שועדת החקירה לאחר האסון תגיד ״היה יכול להימנע אם היה פינוי מסודר״

נערך לאחרונה ב:
קניתי יותר אוכל שלא צריך קירור, פנס, רדיו וסוללות.
תושב חיפה או הקריות ? הייתי מוסיף מסכה טובה נגד גזים. יש כאלה בחנויות כלי עבודה. עם פילטרים שמסננים גם גזים. יש ל 3M מסכות ופילטרים מעולים.

עוד משהוא אפשרי, אם יש אזרחות אחרת. כמה מדינות שולחות אוניות או מטוסי חילוץ. לברר בשגרירות.

חברים, אפשר לסגור את השרשור:
במידה ותפרוץ מלחמה בצפון ולא יהיה חשמל
הדבר האחרון שתדאגו לו זה החשמל וכו'... הסירו דאגה מלבכם.

מחזיק אצבעות שצה"ל על המדוכה ואמן לא נגיע לזה כמובן.

נושאים דומים

Back
למעלה