• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החזר מענקי קורונה

שמזר

משתמש רשום
דירוג
2
הי, מקווה שהעליתי את הפוסט במקום הנכון. אם לא, אשמח להכוונתכם.

הייתי עצמאי עד תקופת הקורונה, אך נאלצתי לסגור את התיק כעצמאי ברשות המיסים בסוף יוני 2020 מכיוון שלא היתה לי הכנסה (רציתי לצמצם הוצאות לרו"ח וכו').
מאז קיבלתי מענקי קורונה נוספים עבור חודשי יולי-ספטמבר 2020 למרות שלא הייתי פעיל כעצמאי., ונאלצתי להשתמש בכסף הזה כי לא היתה לי כמעט הכנסה ולא מצאתי עבודה.

כעת הרו"ח הודיע לי שצריך להחזיר את מענקי הקורונה מהתקופה שלא הייתי עצמאי.
עדיין לא חזרתי לרמות השכר שהיו לי טרום הקורונה, כך שדרישת החזר כזו היא מכה כלכלית.

האם יש דרך לערער על הדרישה להחזיר את המענקים? יש למי לפנות כדי להסביר את הסיטואציה?

תודה מראש

האם מס הכנסה דרש את זה או שרק הרו"ח שם לב?

הייתי עצמאי עד תקופת הקורונה, אך נאלצתי לסגור את התיק כעצמאי ברשות המיסים בסוף יוני 2020 מכיוון שלא היתה לי הכנסה (רציתי לצמצם הוצאות לרו"ח וכו').
מאז קיבלתי מענקי קורונה נוספים עבור חודשי יולי-ספטמבר 2020 למרות שלא הייתי פעיל כעצמאי., ונאלצתי להשתמש בכסף הזה כי לא היתה לי כמעט הכנסה ולא מצאתי עבודה.

עדיין לא חזרתי לרמות השכר שהיו לי טרום הקורונה, כך שדרישת החזר כזו היא מכה כלכלית.

האם יש דרך לערער על הדרישה להחזיר את המענקים? יש למי לפנות כדי להסביר את הסיטואציה?

תודה מראש
כן, אפשר לערער.
כדאי להתייעץ עם איש מקצוע מה סיכויי הערעור ומה כדאי לבקש. קח בחשבון שמלבד השאלה אם אתה צריך להחזיר את המענק, אפשר גם לדבר על דרך ההחזר - תשלומים וכיוצ"ב.
יש המון סיפורים עצובים כמו שלך.

מאז קיבלתי מענקי קורונה נוספים עבור חודשי יולי-ספטמבר 2020 למרות שלא הייתי פעיל כעצמאי.
איזה סוג של מענקים? היו כמה.
ומי דאג לך למענקים? האם אתה פתחת באופן עצמאי אזור אישי ברשות המיסים (באתר שלהם) ודיווחת? אם כן, אתה אמור לקבל הודעה מרשות המיסים להיכנס לאזור האישי ולראות מה המצב (אנחנו קיבלנו הודעה אבל לא היו שם שום נתונים חדשים עדיין אז אנחנו לא עושים כלום)
מאז קיבלתי מענקי קורונה נוספים עבור חודשי יולי-ספטמבר 2020 למרות שלא הייתי פעיל כעצמאי.,
עסק עצמאי שנסגר, איננו נסגר באמת ברגע הסגירה.לוקח לפחות דוח שנתי באותה שנת סגירה (ולזכרוני גם שנה לאחר מכן) עד שרשות המיסים באמת סוגרת ועד אז אתה צריך להגיש דוח שנתי. מבחינתם עדיין היה לך תיק כעצמאי.

האם מס הכנסה דרש את זה או שרק הרו"ח שם לב?
רואה החשבון שלי הודיע לכל לקוחותיו שצריך להיכנס לאזור האישי במס הכנסה ולבדוק אם צריך להחזיר מענקים, אז נכנסתי לאזור האישי וראיתי בטבלה שיש חודשים בהם כתוב "לא פעיל". לא היה רשום שם אם צריך להחזיר או לא, לכן חזרתי לרו"ח והוא אמר שרשמית צריך להחזיר אם לא הייתי פעיל.

כן, אפשר לערער.
כדאי להתייעץ עם איש מקצוע מה סיכויי הערעור ומה כדאי לבקש. קח בחשבון שמלבד השאלה אם אתה צריך להחזיר את המענק, אפשר גם לדבר על דרך ההחזר - תשלומים וכיוצ"ב.
יש המון סיפורים עצובים כמו שלך.
באיש מקצוע, אתה מתכוון לרו"ח?
כי הרו"ח שלי נתן את התשובה ה"יבשה".

באיש מקצוע, אתה מתכוון לרו"ח?
כי הרו"ח שלי נתן את התשובה ה"יבשה".
אני לא רוצה כמשתמש אנונימי לבקר את רואה החשבון שלך כי אני גם לא מכיר את הפרטים העובדתיים וגם לא מתמצא בעניין מענקי קורונה.
אבל, אם מי שיעץ לך לדווח על סגירת תיק בעצם גרם לכך שלא מגיע לך המענק (או אפילו לא הסביר לך את משמעות ההחלטה לסגור בחודש יוני את התיק), הייתי מתייעץ עם איש מקצוע נוסף, גם בתשלום.

איזה סוג של מענקים? היו כמה.
ומי דאג לך למענקים? האם אתה פתחת באופן עצמאי אזור אישי ברשות המיסים (באתר שלהם) ודיווחת? אם כן, אתה אמור לקבל הודעה מרשות המיסים להיכנס לאזור האישי ולראות מה המצב (אנחנו קיבלנו הודעה אבל לא היו שם שום נתונים חדשים עדיין אז אנחנו לא עושים כלום)

עסק עצמאי שנסגר, איננו נסגר באמת ברגע הסגירה.לוקח לפחות דוח שנתי באותה שנת סגירה (ולזכרוני גם שנה לאחר מכן) עד שרשות המיסים באמת סוגרת ועד אז אתה צריך להגיש דוח שנתי. מבחינתם עדיין היה לך תיק כעצמאי.
סוגי המענקים היו "הוצאות עסק קטן" ו"מענק סיוע".
רשות המיסים שלחה לי הודעות (בחודשים שאחרי שסגרתי את התיק) שאני זכאי למענקי קורונה, אז נכנסתי לאתר שלהם לאזור האישי ולקחתי.
נכון לעכשיו, לא קיבלתי הודעה מרשות המיסים שאני צריך להחזיר את המענקים, פעלתי רק לפי מה שרו"ח אמר. אני פשוט לא רוצה שיווצר מצב שאני חייב להם כסף...

אני לא רוצה כמשתמש אנונימי לבקר את רואה החשבון שלך כי אני גם לא מכיר את הפרטים העובדתיים וגם לא מתמצא בעניין מענקי קורונה.
אבל, אם מי שיעץ לך לדווח על סגירת תיק בעצם גרם לכך שלא מגיע לך המענק (או אפילו לא הסביר לך את משמעות ההחלטה לסגור בחודש יוני את התיק), הייתי מתייעץ עם איש מקצוע נוסף, גם בתשלום.
אוקיי.
תוך כדי כתיבה אני מודה שגם אני מתחיל לראות שאני צריך רו"ח אחר כאן.
תודה רבה.

אני מתחיל לראות שאני צריך רו"ח אחר כאן.
יכול להיות שהוא לא רו"ח אלא יועץ מס? לפעמים אנשים מתבלבלים בזה.
נכון לעכשיו, לא קיבלתי הודעה מרשות המיסים שאני צריך להחזיר את המענקים
אז אל תחזיר כלום אם לא ביקשו ממך.
אני פשוט לא רוצה שיווצר מצב שאני חייב להם כסף...
כל אחד שלקח יודע שיש סיכון שהוא יצטרך להחזיר חלק מהסכום או את כולו לפי דרישה. המצב שלך שונה כי בעצם הפסקת להתפרנס מהעסק (אני מזכירה לך שהוא עדיין לא נסגר רשמית) ולכן בהחלט יש מה לדון מול רשות המיסים אם וכאשר תגיע דרישה להחזר.

תודה מראש
אין לי שום עצה פרקטית - אבל רציתי להביע סימפטיה ולאחל לך לצאת מהמצב הכלכלי הלא טוב.

רואה החשבון שלי הודיע לכל לקוחותיו שצריך להיכנס לאזור האישי במס הכנסה ולבדוק אם צריך להחזיר מענקים, אז נכנסתי לאזור האישי וראיתי בטבלה שיש חודשים בהם כתוב "לא פעיל". לא היה רשום שם אם צריך להחזיר או לא, לכן חזרתי לרו"ח והוא אמר שרשמית צריך להחזיר אם לא הייתי פעיל.
נו, אז הוא אמר.. ו?
מה אכפת לך כל עוד מס הכנסה לא אמר? אתה אוהב להגדיל ראש ולשלם כסף שלא בטוח שיכריחו אותך לשלם?
אמרת שהמצב הכלכלי לא משהו כרגע וזה מכה כלכלית קשה. לכל הפחות תרוויח זמן שבו תוכל לייצב את המצב לפני שתשלם.

מישהי מהצוות של הרו"ח , אמרה עד 18 תשלומים ללא ריבית אם מחזירים עד ל31.8.21 .
סתם כך, בלי דרישה?
כאילו אומרים לך להתנדב להחזיר, ואז מצד אחד אתה לא משלם ריבית ו/או קנס על החזר שאף אחד לא ביקש ממך,ומצד שני אתה מחזיר מענק שאולי בכל זאת הגיע לך בזכות (ואתה יוצא קצת אידיוט).

אתה מחזיר מענק שאולי בכל זאת הגיע לך בזכות (ואתה יוצא קצת אידיוט).
גם אם לא הגיע בזכות אלא מן ההפקר,
עדיין לא רציונאלי לפעול כך בעיניי
(בלי להכנס לשאלות מוסריות)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
M החזר לפנסיונרים על רווחי הון מיסים 1
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
ד החזר מס שכיר - הצמדה וריבית - תאריך ערך מיסים 25
B החזר מס - טופס 106 - אין סעיף (218/219) מיסים 1
Max Hyper החזר מס לאדם שנפטר מיסים 7
D החזר מס ל-IRS כ-dual status alien מיסים 7
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
Maureen החזר מס לשכיר עמית מוטב מיסים 28
ש החזר מס על הפסדים בבורסה מול מס רכישה לדירה שניה שוק ההון 3
כ החזר מס לידועים בציבור מיסים 2
A החזר שכירות בעקבות איחור נדל"ן 11
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
JBUZZ החזר מס בעזרת אלפי מיסים 8
P החזר מס לשכיר- הפרשים משנה קודמת מיסים 4
מ החזר מס על השקעה בBTB ובקרן כספית ועל המס שלקחו לי על דבידנד של מניות מיסים 8
R החזר מס רווח הון ששולם בעקבות הפסד הון בשלב מאוחר יותר מיסים 1
R החזר הלוואה | סיוע בהבנה של ההלוואה והאם ניתן לשפר אותה שוק ההון 4
Omerman החזר מס לשכיר - השתלמות מקצועית בחו"ל מיסים 3
ס מכירת תיק השקעות בשביל החזר מס מיסים 9
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
B כשל תמורה - החזר מחברת האשראי צרכנות פיננסית 3
J קבלת החזר מס על כנס מקצועי בחו"ל לשכיר פוסטים מאיכות נמוכה 13
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
J החזר כספי על טיסה שבוטלה אוף טופיק 9
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
ב החזר מס שבח עצמאית נדל"ן 8
tomchoook בירור ריבית על המשכנתא לצורך החזר מס נדל"ן 24
deussex החזר מס - החזר דמי ביטוח vs החזר מס הכנסה מיסים 2
ע האם החזר הצמדד מדד הוא הוצאה מוכרת לניכוי בעת חישוב מס שבח? נדל"ן 0
מ החזר מס על תשלום מס על דבידנד מיסים 3
J קוד 206 בטופס החזר מס הכנסה מיסים 8
מ שמירת החזר מס אמריקאי לשנה הבאה מיסים 2
M איך בנק מסתכל על דירות להשקעה כשהוא בא לחשב יכולת החזר נדל"ן 7
A החזר על מס רכישה - שאלה מיסוית נדל"ן 5
מ החזר מס שוק ההון עם קבלות על פי סעיף 46 מיסים 2
A מדד תשומות הבניה ירד לאחר תשלום המדד, האם מגיע לי החזר? נדל"ן 52
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ החזר מס בגין קיזוז עם אינפציה מיסים 5
C 867 החזר מס מיסים 1
T כיצד מחושבת הריבית על החזר המס לשכיר? מיסים 2
A מדוע הכנסה ממניות לא נחשבת כמו שכר בתחשיב של החזר משכנתא נדל"ן 72
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
א מידע על החזר מס שהתקבל מיסים 9
S מילוי טופס 135 החזר מס מקוצר ודיווח רווח הון מניות אמריקאיות בברוקר ישראלי מיסים 2
E דירה ראשונה להשקעה - החזר חודשי ומגורים נדל"ן 42

נושאים דומים

Back
למעלה