• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הוראות מסחר לקניית קרנות סל של בלאקרוק

Gari

משתמש רגיל
דירוג
33
היי
אני בברוקר ישראלי, תיק השקעות עצמאי, קונה כרגע רק קרנות סל איריות של בלאקרוק שנסחרות בש"ח כמו:
1159250 אשס.חוץ SPX 500
1159235 אשס.חוץ MS ACWI

(לא המלצה או ייעוץ, צריך לציין בשביל השאלות)

ואני קונה פעם בחודש בכמה אלפי ש"ח.

עד היום הייתי מתקשר בטלפון לברוקר ומבקש ממנו שיקנה לי יחידות של הקרנות סל האלה בכך כך ש"ח.
לאחרונה אזרתי אומץ ואני רוצה להתחיל לעשות את הוראות המסחר בעצמי.
למדתי את ההוראות מסחר השונות ואני כבר די מכיר את התוכנת ספארק\orderNet שהברוקר שלי משתמש בו.

יש לי כמה שאלות על הוראות מסחר של משקיע פסיבי מחקה מדדים מתחיל:
אני משקיע לטווח ארוך, לא מנסה לתזמן את השוק.
המטרה שלי בקנייה זה להימנע כמה שיותר מטעויות - בטעויות אני מתכוון למשל שאני אקנה את המנייה הלא נכונה או אקנה בסכום נמוך מידי או גבוה מידי ממה שהתכוונתי.
א. איזה הוראה יותר מתאימה לצרכים שלי? לימיט או מרקט?
ב. שאלה לגבי הקרנות שאני קונה: אני מבין שבגלל שאלה קרנות סל מחקות מדדי חו"ל אז יש רק זמנים מסוימים שבהם הם בשלב רציף.
זה נכון שמדובר ב בימי שני עד חמישי ורק בשעות 10 בבוקר עד 17:15?

ג. מה קורה אם אני עושה קנייה של הקרנות האלה עם פקודת לימיט או פקודת מרקט ומבלי לשים אני קונה ביותר מהסכום שיש לי בחשבון?

ד. איך לומדים וגם מתרגלים את הוראות המסחר השונות? יש איזה קורס אונליין לזה שגם כולל שימוש בתוכנת ספארק? כרגע כל מה שאני יודע זה מאיזה סרטון הדרכה של הברוקר ביוטיוב ושני פוסטים בבלוג של הסולידית.
והברוקר אמר לי שבדמו של ספארק אין הוראות מסחר אז החשבון דמו לא יעזור לי בשביל התרגול.
הפקודות לימיט די פשוטות ונראה לי שאני יודע לעשות אותם כבר בספארק אבל עדיין חושש מטעויות.

א. לדעתי תמיד עדיף לשים LMT על מחיר המניה.
ב.כן.
ג.לדעתי התוכנה לא תיתן לך.קרה לי שניסיתי לקנות מניות לפני ששייכו לי את הכסף לחשבון
ד.אני גם למדתי מהסרטון ביוטיוב,תעשה את זה פעם פעמיים בסכומים קטנים ותלמד מזה
אני חושב שיש איזה דמו באינטרנט שמאפשר לך לתרגל קניות ומכירות

תנסה לקנות יחידה אחת של 1159250 ב LIMIT. נדמה לי שתראה שקשה לטעות כך.

א. איזה הוראה יותר מתאימה לצרכים שלי? לימיט או מרקט?
עקרונית זה לא משנה. כמשקיע פסיבי אתה ממילא מעוניין לקנות את הני"ע בשווי השוק הנוכחי שלו. גם אם הוא יעלה או ירד טיפה ב-30 שניות שיקח לך לקנות זה זניח בטווח הארוך. אני בכל מקרה משתמש בלימיט ליתר ביטחון.
ג. מה קורה אם אני עושה קנייה של הקרנות האלה עם פקודת לימיט או פקודת מרקט ומבלי לשים אני קונה ביותר מהסכום שיש לי בחשבון?
בקש מהברוקר לחסום את האפשרות להיכנס למינוס, במקרה כזה המערכת פשוט לא תאשר את הקניה.
ד. איך לומדים וגם מתרגלים את הוראות המסחר השונות?
יש לך אופציה בספארק לבחור תאריך לשליחת הפקודה. אתה יכול לרשום שם תאריך ליום העוקב ליום שבו אתה קונה את הני"ע.
ככה יש לך עד למחרת בבוקר לבדוק ששלחת את הפקודה הנכונה ובמידת הצורך לבטל אותה ולשלוח אחת חדשה.

בקש מהברוקר לחסום את האפשרות להיכנס למינוס, במקרה כזה המערכת פשוט לא תאשר את הקניה.
לא ידעתי שיש אופציה כזאת.
יש השלכות\חסרונות לזה שאני אחסום אפשרות להיכנס למינוס? למשל אם אני לא אשאיר מספיק כסף בחשבון בשביל דמי טיפול חודשיים אז יכולים למכור לי פוזיציות או משהו בשביל לקחת את הדמי טיפול חודשיים?

אני חושב שיש איזה דמו באינטרנט שמאפשר לך לתרגל קניות ומכירות
דמו של ספארק?

ד.אני גם למדתי מהסרטון ביוטיוב
אתה יכול לתת קישור? בטוח יותר טוב מהדפוק שאני ראיתי.
משום מה קשה למצוא כאלו טובים של ספארק, אני מוצא של הרבה מערכות מסחר אחרות

נערך לאחרונה ב:
למשל אם אני לא אשאיר מספיק כסף בחשבון בשביל דמי טיפול חודשיים אז יכולים למכור לי פוזיציות או משהו בשביל לקחת את הדמי טיפול חודשיים?
לא, סתם תשלם על זה ריבית נשך או תקבל טלפון.

לא, סתם תשלם על זה ריבית נשך או תקבל טלפון.
אני מתכוון למצב שחסמתי אפשרות להגיע למינוס.
נראה לי אם אני כן משאיר אפשרות למינוס - אז אני בוודאות משלם ריבית.
לגבי אם חסמתי אפשרות למינוס ואני מגיע לאפס ואי אפשר לחייב דמי טיפול זה בטח עונש אחר

למדתי את ההוראות מסחר השונות ואני כבר די מכיר את התוכנת ספארק\orderNet שהברוקר שלי משתמש בו.
תשאל את הברוקר אם יש להם demo site לתרגל.

לא ידעתי שיש אופציה כזאת.
יש השלכות\חסרונות לזה שאני אחסום אפשרות להיכנס למינוס? למשל אם אני לא אשאיר מספיק כסף בחשבון בשביל דמי טיפול חודשיים אז יכולים למכור לי פוזיציות או משהו בשביל לקחת את הדמי טיפול חודשיים?

דמו של ספארק?

אתה יכול לתת קישור? בטוח יותר טוב מהדפוק שאני ראיתי.
משום מה קשה למצוא כאלו טובים של ספארק, אני מוצא של הרבה מערכות מסחר אחרות

זה הלינק לדמו:
https://sparkibi.ordernet.co.il/#/auth

ספארק – שם משתמש: 1060080126 עדכון: T5T5T5t5

וזה סרטון הדרכה ביוטיוב
https://www.youtube.com/watch?v=ipc3vG1Xh0k

וכמובן המדריך המלא והמפורט של הסולידית
https://www.hasolidit.com/איך-לקנות-מניות-קרנות-סל-וקרנות-נאמנות

נערך לאחרונה ב:
בקרנות של בלאקרוק על אירופה למשל יש מעט מאד מסחר,
היות ויש מעט מאד פקודות קנייה ומכירה,
אני פוגש המון פקודות של העושה שוק למעשה,קרה לי הרבה ששמתי לימיט קנייה מעל העושה שוק
ועד שבא מישו עם מרקט למכור המחיר כבר עלה,ולא רלוונטי וצריך לעדכן ועוד פעם לעדכן בקיצור מעצבן איך אתם מתמודדים עם זה?

בקרנות של בלאקרוק על אירופה למשל יש מעט מאד מסחר,
היות ויש מעט מאד פקודות קנייה ומכירה,
אני פוגש המון פקודות של העושה שוק למעשה,קרה לי הרבה ששמתי לימיט קנייה מעל העושה שוק
ועד שבא מישו עם מרקט למכור המחיר כבר עלה,ולא רלוונטי וצריך לעדכן ועוד פעם לעדכן בקיצור מעצבן איך אתם מתמודדים עם זה?
שם לימיט מעל המחיר שבו מוכר העושה שוק וסופג ספרד קטן (ושולי בטווח הארוך) וכך מבטיח את ביצוע ההוראה.

שם לימיט מעל המחיר שבו מוכר העושה שוק וסופג ספרד קטן (ושולי בטווח הארוך) וכך מבטיח את ביצוע ההוראה.
לימיט מעל המחיר של המוכר? לא הבנתי אז למה לא כבר מרקט או לימיט באותו מחיר,?
בטח פספסתי משו אולי התכוונת לימיט מעל הצעת הקנייה של העושה שוק מה שמקפיץ אותך לראש טבלת הקונים?
(הבעייה שמקרה כזה שהעושה שוק לא "יסכים" לרדת אלי)
ראיתי (אגב אם אשים לימיט באמצע המרווח או קרוב להצעת העושה שוק העושה שוק מוכר לפעמים כן יסכים לרדת אלי? )
גם שמתי לב שיש הרבה יותר פקודות קנייה מפקודות מכירה האם זה נובע מכך שזו קרן חדשה,
ומאחר ומדובר במשקיעים פאסיבים לטווח ארוך אז אין אנשים שכבר רוצים למכור כזה מהר?
כלומר, בעוד כמה שנים המצב יתאזן ויהיה יותר היצע ונוכל לקנות יותר בזול אחד מהשני גם ללא העושה שוק?
אשמח מאד אם תסביר.

זה טוב בשביל להגן על עצמך ממקרה שבדיוק המחיר קפץ בין זמן העדכון שאתה רואה לבין הזמן של ההוראה. לא נחמד לחתום על צ׳ק פתוח.

בטח פספסתי משו אולי התכוונת לימיט מעל הצעת הקנייה של העושה שוק מה שמקפיץ אותך לראש טבלת הקונים?
(הבעייה שמקרה כזה שהעושה שוק לא "יסכים" לרדת אלי)
ראיתי (אגב אם אשים לימיט באמצע המרווח או קרוב להצעת העושה שוק העושה שוק מוכר לפעמים כן יסכים לרדת אלי? )
גם שמתי לב שיש הרבה יותר פקודות קנייה מפקודות מכירה האם זה נובע מכך שזו קרן חדשה,
ומאחר ומדובר במשקיעים פאסיבים לטווח ארוך אז אין אנשים שכבר רוצים למכור כזה מהר?
כלומר, בעוד כמה שנים המצב יתאזן ויהיה יותר היצע ונוכל לקנות יותר בזול אחד מהשני גם ללא העושה שוק?
אשמח מאד אם תסביר.

בדיוק כמו שאחרים כתבו זה בעצם כאילו אני קונה במרקט + אני שם חסם עליון של חצי אחוז מעל העושה שוק למקרה הנדיר שפתאום העושה שוק יבטל את ההוראה ואני אבצע מרקט מול מישהו שדורש מחיר מופקע. למה נגיד חצי אחוז ולא בדיוק את המחיר של העושה שוק? כי המחיר עצמו משתנה כל כמה שניות ואני לא רוצה לפספס את השער ושההוראה לא תתבצע. בכל מקרה אני מקבל את המחיר הכי טוב שמוצע כרגע על ידי עושה השוק.

בקיצור בפועל מה שקורה שהעסקה מתבצעת במחיר שבו העושה שוק מוכן למכור באותו רגע וזה כמו לתת מרקט, רק יותר בטוח.

בקיצור בפועל מה שקורה שהעסקה מתבצעת במחיר שבו העושה שוק מוכן למכור באותו רגע וזה כמו לתת מרקט, רק יותר בטוח.
כלומר אתה נותן לימיט של הASK + חצי אחוז מעליו?

הרבה כאן, כולל אני נותנים לימיט של קצת מתחת לASK, כלומר בין הNAV לASK, אבל כן, יש מקרים שזה גורם לפספוס עליות ואז קניה במחיר גבוהה יותר, אבל האמת שלא שמתי לב האם זה תרחיש נפוץ כששמים לימיט בין הASK לNAV.

כלומר אתה נותן לימיט של הASK + חצי אחוז מעליו?

הרבה כאן, כולל אני נותנים לימיט של קצת מתחת לASK, כלומר בין הNAV לASK, אבל כן, יש מקרים שזה גורם לפספוס עליות ואז קניה במחיר גבוהה יותר, אבל האמת שלא שמתי לב האם זה תרחיש נפוץ כששמים לימיט בין הASK לNAV.

כן. אין לי נתונים בנושא אבל באינטואיציה שלי, כשהצד השני בעסקה הוא עושה שוק, לא נראה לי שיש תוחלת חיובית להציע מתחת לASK, הרי בכל מקרה עושה השוק לא יקטין את הספרד כדי ללכת לקראתך. אתה רק מחכה שהמחיר ירד באקראי מתחת לסף שרירותי שקבעת וגם אז אתה משלם את אותו הספרד.

מבחינה מתמטית, ההבדלים בין השיטה "שלך" לשיטה "שלי" היא שאתה מקבל ברוב המקרים מחיר קצת נמוך ממני אבל לעיתים רחוקות נדרש לשלם מחיר הרבה יותר גבוה ממני - נגיד כשהמחיר בורח למעלה (עולה בכמה אחוזים). בהיגיון שלי, המהלך הזה לא מגדיל תוחלת אלא רק מעלה שונות (קרי "סיכון"). תקנו אותי אם אני טועה.

כן. אין לי נתונים בנושא אבל באינטואיציה שלי, כשהצד השני בעסקה הוא עושה שוק, לא נראה לי שיש תוחלת חיובית להציע מתחת לASK, הרי בכל מקרה עושה השוק לא יקטין את הספרד כדי ללכת לקראתך. אתה רק מחכה שהמחיר ירד באקראי מתחת לסף שרירותי שקבעת וגם אז אתה משלם את אותו הספרד.

מבחינה מתמטית, ההבדלים בין השיטה "שלך" לשיטה "שלי" היא שאתה מקבל ברוב המקרים מחיר קצת נמוך ממני אבל לעיתים רחוקות נדרש לשלם מחיר הרבה יותר גבוה ממני - נגיד כשהמחיר בורח למעלה (עולה בכמה אחוזים). בהיגיון שלי, המהלך הזה לא מגדיל תוחלת אלא רק מעלה שונות (קרי "סיכון"). תקנו אותי אם אני טועה.
זה לא מדויק - לפחות לא לכל עושי השוק ולא בכל הקרנות.
לעושי השוק (שוב, לחלקם) יש מחיר שהם מוכנים לקנות/למכור בו, אבל זה ממש לא בהכרח המחיר שבו הם ישימו פקודות במידה והם חושבים שהם יכולים לקבל מחיר טוב יותר, זה נכון בעיקר בתעודות הפחות סחירות ועם ספרייד גדול יחסית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
י תיאום לאינפלציה של רווח הון במכירה בחסר (שורט) - הוראות החוק והתקנות מיסים 6
mk1 המכניקה מאחורי ביצוע הוראות בגמל להשקעה או בקרן השתלמות שוק ההון 0
O הוראות LIMIT שוק ההון 8
Body Solid בנק ישראל בטיוטת הוראות לבנקים: לא יוכלו עוד לסרב באופן גורף לפעול בתחום הקריפטו השקעות אלטרנטיביות 56
Y עיצום כספי בסך 350,000 ש"ח הוטל על חברת אקסלנס נשואה בשל הפרת הוראות חוק איסור הלבנת הון צרכנות פיננסית 0
א אשמח אם אוכל לקבל מידע על הוראות המסחר שוק ההון 3
N עוסק פטור שהוא גם שכיר - הוראות הפעלה צרכנות פיננסית 58
S פנסיה תקציבית - הוראות הפעלה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 85
P הוראות למנהל ההשקעות בבנק שוק ההון 15
Y הוראות דין זר- היבטי מיסוי - הודעה שהתקבלה מהבנק מיסים 10
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ד מערכת מסחר שאיננה ספארק במיטב דש שוק ההון 4
E חשבון מסחר בארהב שוק ההון 3
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
A הפסקת מסחר בניירות P.T.P שוק ההון 2
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
yossik מס הכנסה על זיכוי בעמלות מסחר מיסים 3
A התלבטויות לגבי חשבון מסחר שוק ההון 7
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
ט פלטפורמת מסחר בבנק שוק ההון 2
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
T מסחר בזהב השקעות אלטרנטיביות 1
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
SolidBixby אישור ניכוי במקור מרשות המיסים בעבור מסחר ב IB? מיסים 6
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
M מסחר באופציות או מסחר יומי במניות - אופציה אפשרית? שוק ההון 0
I מסחר עצמאי אופציות להון של מעל 500K שוק ההון 24
M נתוני מסחר של מניות ישראליות להורדה או דרך API שוק ההון 5
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
L האם מסחר דרך חברה בע"מ נחשב PFIC לאזרח אמריקאי? שוק ההון 19
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
O כספית בבנק בנוסף לחשבון מסחר בבית השקעות שוק ההון 17
ש מיואשת מהממשק של פסגות (מסחר עצמאי) פוסטים מאיכות נמוכה 19
U חשבון מסחר להשקעה לקטינים צרכנות פיננסית 1
DORON455 חשבון מסחר IB - דיווח מס לשכיר מיסים 0
M חשבון מסחר אפוטרופוס לקטין אמריקאי שוק ההון 20
O מסחר עצמאי בפסגות פוסטים מאיכות נמוכה 13
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
ב איחוד חשבונות מסחר שוק ההון 2
I מסחר עצמאי - ביטחון וערבויות שוק ההון 0