• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

הוראות מסחר לקניית קרנות סל של בלאקרוק

Gari

משתמש סולידי
דירוג
20
היי
אני בברוקר ישראלי, תיק השקעות עצמאי, קונה כרגע רק קרנות סל איריות של בלאקרוק שנסחרות בש"ח כמו:
1159250 אשס.חוץ SPX 500
1159235 אשס.חוץ MS ACWI

(לא המלצה או ייעוץ, צריך לציין בשביל השאלות)

ואני קונה פעם בחודש בכמה אלפי ש"ח.

עד היום הייתי מתקשר בטלפון לברוקר ומבקש ממנו שיקנה לי יחידות של הקרנות סל האלה בכך כך ש"ח.
לאחרונה אזרתי אומץ ואני רוצה להתחיל לעשות את הוראות המסחר בעצמי.
למדתי את ההוראות מסחר השונות ואני כבר די מכיר את התוכנת ספארק\orderNet שהברוקר שלי משתמש בו.

יש לי כמה שאלות על הוראות מסחר של משקיע פסיבי מחקה מדדים מתחיל:
אני משקיע לטווח ארוך, לא מנסה לתזמן את השוק.
המטרה שלי בקנייה זה להימנע כמה שיותר מטעויות - בטעויות אני מתכוון למשל שאני אקנה את המנייה הלא נכונה או אקנה בסכום נמוך מידי או גבוה מידי ממה שהתכוונתי.
א. איזה הוראה יותר מתאימה לצרכים שלי? לימיט או מרקט?
ב. שאלה לגבי הקרנות שאני קונה: אני מבין שבגלל שאלה קרנות סל מחקות מדדי חו"ל אז יש רק זמנים מסוימים שבהם הם בשלב רציף.
זה נכון שמדובר ב בימי שני עד חמישי ורק בשעות 10 בבוקר עד 17:15?

ג. מה קורה אם אני עושה קנייה של הקרנות האלה עם פקודת לימיט או פקודת מרקט ומבלי לשים אני קונה ביותר מהסכום שיש לי בחשבון?

ד. איך לומדים וגם מתרגלים את הוראות המסחר השונות? יש איזה קורס אונליין לזה שגם כולל שימוש בתוכנת ספארק? כרגע כל מה שאני יודע זה מאיזה סרטון הדרכה של הברוקר ביוטיוב ושני פוסטים בבלוג של הסולידית.
והברוקר אמר לי שבדמו של ספארק אין הוראות מסחר אז החשבון דמו לא יעזור לי בשביל התרגול.
הפקודות לימיט די פשוטות ונראה לי שאני יודע לעשות אותם כבר בספארק אבל עדיין חושש מטעויות.

eli ohana

משתמש רשום
דירוג
2
א. לדעתי תמיד עדיף לשים LMT על מחיר המניה.
ב.כן.
ג.לדעתי התוכנה לא תיתן לך.קרה לי שניסיתי לקנות מניות לפני ששייכו לי את הכסף לחשבון
ד.אני גם למדתי מהסרטון ביוטיוב,תעשה את זה פעם פעמיים בסכומים קטנים ותלמד מזה
אני חושב שיש איזה דמו באינטרנט שמאפשר לך לתרגל קניות ומכירות

דנרוק54

משתמש ותיק
דירוג
180
תנסה לקנות יחידה אחת של 1159250 ב LIMIT. נדמה לי שתראה שקשה לטעות כך.

optimum

משתמש ותיק
דירוג
1,336
א. איזה הוראה יותר מתאימה לצרכים שלי? לימיט או מרקט?
עקרונית זה לא משנה. כמשקיע פסיבי אתה ממילא מעוניין לקנות את הני"ע בשווי השוק הנוכחי שלו. גם אם הוא יעלה או ירד טיפה ב-30 שניות שיקח לך לקנות זה זניח בטווח הארוך. אני בכל מקרה משתמש בלימיט ליתר ביטחון.
ג. מה קורה אם אני עושה קנייה של הקרנות האלה עם פקודת לימיט או פקודת מרקט ומבלי לשים אני קונה ביותר מהסכום שיש לי בחשבון?
בקש מהברוקר לחסום את האפשרות להיכנס למינוס, במקרה כזה המערכת פשוט לא תאשר את הקניה.
ד. איך לומדים וגם מתרגלים את הוראות המסחר השונות?
יש לך אופציה בספארק לבחור תאריך לשליחת הפקודה. אתה יכול לרשום שם תאריך ליום העוקב ליום שבו אתה קונה את הני"ע.
ככה יש לך עד למחרת בבוקר לבדוק ששלחת את הפקודה הנכונה ובמידת הצורך לבטל אותה ולשלוח אחת חדשה.

Gari

משתמש סולידי
דירוג
20
בקש מהברוקר לחסום את האפשרות להיכנס למינוס, במקרה כזה המערכת פשוט לא תאשר את הקניה.
לא ידעתי שיש אופציה כזאת.
יש השלכות\חסרונות לזה שאני אחסום אפשרות להיכנס למינוס? למשל אם אני לא אשאיר מספיק כסף בחשבון בשביל דמי טיפול חודשיים אז יכולים למכור לי פוזיציות או משהו בשביל לקחת את הדמי טיפול חודשיים?

אני חושב שיש איזה דמו באינטרנט שמאפשר לך לתרגל קניות ומכירות
דמו של ספארק?

ד.אני גם למדתי מהסרטון ביוטיוב
אתה יכול לתת קישור? בטוח יותר טוב מהדפוק שאני ראיתי.
משום מה קשה למצוא כאלו טובים של ספארק, אני מוצא של הרבה מערכות מסחר אחרות

נערך לאחרונה ב:

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,422
למשל אם אני לא אשאיר מספיק כסף בחשבון בשביל דמי טיפול חודשיים אז יכולים למכור לי פוזיציות או משהו בשביל לקחת את הדמי טיפול חודשיים?
לא, סתם תשלם על זה ריבית נשך או תקבל טלפון.

Gari

משתמש סולידי
דירוג
20
לא, סתם תשלם על זה ריבית נשך או תקבל טלפון.
אני מתכוון למצב שחסמתי אפשרות להגיע למינוס.
נראה לי אם אני כן משאיר אפשרות למינוס - אז אני בוודאות משלם ריבית.
לגבי אם חסמתי אפשרות למינוס ואני מגיע לאפס ואי אפשר לחייב דמי טיפול זה בטח עונש אחר

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,422

yossik

מודרטור
דירוג
11,751
למדתי את ההוראות מסחר השונות ואני כבר די מכיר את התוכנת ספארק\orderNet שהברוקר שלי משתמש בו.
תשאל את הברוקר אם יש להם demo site לתרגל.

eli ohana

משתמש רשום
דירוג
2
לא ידעתי שיש אופציה כזאת.
יש השלכות\חסרונות לזה שאני אחסום אפשרות להיכנס למינוס? למשל אם אני לא אשאיר מספיק כסף בחשבון בשביל דמי טיפול חודשיים אז יכולים למכור לי פוזיציות או משהו בשביל לקחת את הדמי טיפול חודשיים?

דמו של ספארק?

אתה יכול לתת קישור? בטוח יותר טוב מהדפוק שאני ראיתי.
משום מה קשה למצוא כאלו טובים של ספארק, אני מוצא של הרבה מערכות מסחר אחרות

זה הלינק לדמו:
https://sparkibi.ordernet.co.il/#/auth

ספארק – שם משתמש: 1060080126 עדכון: T5T5T5t5

וזה סרטון הדרכה ביוטיוב
https://www.youtube.com/watch?v=ipc3vG1Xh0k

וכמובן המדריך המלא והמפורט של הסולידית
https://www.hasolidit.com/איך-לקנות-מניות-קרנות-סל-וקרנות-נאמנות

Gari

משתמש סולידי
דירוג
20
נערך לאחרונה ב:

DUDDELDORF

משתמש סולידי
דירוג
16
בקרנות של בלאקרוק על אירופה למשל יש מעט מאד מסחר,
היות ויש מעט מאד פקודות קנייה ומכירה,
אני פוגש המון פקודות של העושה שוק למעשה,קרה לי הרבה ששמתי לימיט קנייה מעל העושה שוק
ועד שבא מישו עם מרקט למכור המחיר כבר עלה,ולא רלוונטי וצריך לעדכן ועוד פעם לעדכן בקיצור מעצבן איך אתם מתמודדים עם זה?

בוגל-ראש

משתמש ותיק
דירוג
312
בקרנות של בלאקרוק על אירופה למשל יש מעט מאד מסחר,
היות ויש מעט מאד פקודות קנייה ומכירה,
אני פוגש המון פקודות של העושה שוק למעשה,קרה לי הרבה ששמתי לימיט קנייה מעל העושה שוק
ועד שבא מישו עם מרקט למכור המחיר כבר עלה,ולא רלוונטי וצריך לעדכן ועוד פעם לעדכן בקיצור מעצבן איך אתם מתמודדים עם זה?
שם לימיט מעל המחיר שבו מוכר העושה שוק וסופג ספרד קטן (ושולי בטווח הארוך) וכך מבטיח את ביצוע ההוראה.

DUDDELDORF

משתמש סולידי
דירוג
16
שם לימיט מעל המחיר שבו מוכר העושה שוק וסופג ספרד קטן (ושולי בטווח הארוך) וכך מבטיח את ביצוע ההוראה.
לימיט מעל המחיר של המוכר? לא הבנתי אז למה לא כבר מרקט או לימיט באותו מחיר,?
בטח פספסתי משו אולי התכוונת לימיט מעל הצעת הקנייה של העושה שוק מה שמקפיץ אותך לראש טבלת הקונים?
(הבעייה שמקרה כזה שהעושה שוק לא "יסכים" לרדת אלי)
ראיתי (אגב אם אשים לימיט באמצע המרווח או קרוב להצעת העושה שוק העושה שוק מוכר לפעמים כן יסכים לרדת אלי? )
גם שמתי לב שיש הרבה יותר פקודות קנייה מפקודות מכירה האם זה נובע מכך שזו קרן חדשה,
ומאחר ומדובר במשקיעים פאסיבים לטווח ארוך אז אין אנשים שכבר רוצים למכור כזה מהר?
כלומר, בעוד כמה שנים המצב יתאזן ויהיה יותר היצע ונוכל לקנות יותר בזול אחד מהשני גם ללא העושה שוק?
אשמח מאד אם תסביר.

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
1,982

זה טוב בשביל להגן על עצמך ממקרה שבדיוק המחיר קפץ בין זמן העדכון שאתה רואה לבין הזמן של ההוראה. לא נחמד לחתום על צ׳ק פתוח.

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,557

בוגל-ראש

משתמש ותיק
דירוג
312
בטח פספסתי משו אולי התכוונת לימיט מעל הצעת הקנייה של העושה שוק מה שמקפיץ אותך לראש טבלת הקונים?
(הבעייה שמקרה כזה שהעושה שוק לא "יסכים" לרדת אלי)
ראיתי (אגב אם אשים לימיט באמצע המרווח או קרוב להצעת העושה שוק העושה שוק מוכר לפעמים כן יסכים לרדת אלי? )
גם שמתי לב שיש הרבה יותר פקודות קנייה מפקודות מכירה האם זה נובע מכך שזו קרן חדשה,
ומאחר ומדובר במשקיעים פאסיבים לטווח ארוך אז אין אנשים שכבר רוצים למכור כזה מהר?
כלומר, בעוד כמה שנים המצב יתאזן ויהיה יותר היצע ונוכל לקנות יותר בזול אחד מהשני גם ללא העושה שוק?
אשמח מאד אם תסביר.

בדיוק כמו שאחרים כתבו זה בעצם כאילו אני קונה במרקט + אני שם חסם עליון של חצי אחוז מעל העושה שוק למקרה הנדיר שפתאום העושה שוק יבטל את ההוראה ואני אבצע מרקט מול מישהו שדורש מחיר מופקע. למה נגיד חצי אחוז ולא בדיוק את המחיר של העושה שוק? כי המחיר עצמו משתנה כל כמה שניות ואני לא רוצה לפספס את השער ושההוראה לא תתבצע. בכל מקרה אני מקבל את המחיר הכי טוב שמוצע כרגע על ידי עושה השוק.

בקיצור בפועל מה שקורה שהעסקה מתבצעת במחיר שבו העושה שוק מוכן למכור באותו רגע וזה כמו לתת מרקט, רק יותר בטוח.

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
569
בקיצור בפועל מה שקורה שהעסקה מתבצעת במחיר שבו העושה שוק מוכן למכור באותו רגע וזה כמו לתת מרקט, רק יותר בטוח.
כלומר אתה נותן לימיט של הASK + חצי אחוז מעליו?

הרבה כאן, כולל אני נותנים לימיט של קצת מתחת לASK, כלומר בין הNAV לASK, אבל כן, יש מקרים שזה גורם לפספוס עליות ואז קניה במחיר גבוהה יותר, אבל האמת שלא שמתי לב האם זה תרחיש נפוץ כששמים לימיט בין הASK לNAV.

בוגל-ראש

משתמש ותיק
דירוג
312
כלומר אתה נותן לימיט של הASK + חצי אחוז מעליו?

הרבה כאן, כולל אני נותנים לימיט של קצת מתחת לASK, כלומר בין הNAV לASK, אבל כן, יש מקרים שזה גורם לפספוס עליות ואז קניה במחיר גבוהה יותר, אבל האמת שלא שמתי לב האם זה תרחיש נפוץ כששמים לימיט בין הASK לNAV.

כן. אין לי נתונים בנושא אבל באינטואיציה שלי, כשהצד השני בעסקה הוא עושה שוק, לא נראה לי שיש תוחלת חיובית להציע מתחת לASK, הרי בכל מקרה עושה השוק לא יקטין את הספרד כדי ללכת לקראתך. אתה רק מחכה שהמחיר ירד באקראי מתחת לסף שרירותי שקבעת וגם אז אתה משלם את אותו הספרד.

מבחינה מתמטית, ההבדלים בין השיטה "שלך" לשיטה "שלי" היא שאתה מקבל ברוב המקרים מחיר קצת נמוך ממני אבל לעיתים רחוקות נדרש לשלם מחיר הרבה יותר גבוה ממני - נגיד כשהמחיר בורח למעלה (עולה בכמה אחוזים). בהיגיון שלי, המהלך הזה לא מגדיל תוחלת אלא רק מעלה שונות (קרי "סיכון"). תקנו אותי אם אני טועה.

תומר אאא

משתמש ותיק
דירוג
213
כן. אין לי נתונים בנושא אבל באינטואיציה שלי, כשהצד השני בעסקה הוא עושה שוק, לא נראה לי שיש תוחלת חיובית להציע מתחת לASK, הרי בכל מקרה עושה השוק לא יקטין את הספרד כדי ללכת לקראתך. אתה רק מחכה שהמחיר ירד באקראי מתחת לסף שרירותי שקבעת וגם אז אתה משלם את אותו הספרד.

מבחינה מתמטית, ההבדלים בין השיטה "שלך" לשיטה "שלי" היא שאתה מקבל ברוב המקרים מחיר קצת נמוך ממני אבל לעיתים רחוקות נדרש לשלם מחיר הרבה יותר גבוה ממני - נגיד כשהמחיר בורח למעלה (עולה בכמה אחוזים). בהיגיון שלי, המהלך הזה לא מגדיל תוחלת אלא רק מעלה שונות (קרי "סיכון"). תקנו אותי אם אני טועה.
זה לא מדויק - לפחות לא לכל עושי השוק ולא בכל הקרנות.
לעושי השוק (שוב, לחלקם) יש מחיר שהם מוכנים לקנות/למכור בו, אבל זה ממש לא בהכרח המחיר שבו הם ישימו פקודות במידה והם חושבים שהם יכולים לקבל מחיר טוב יותר, זה נכון בעיקר בתעודות הפחות סחירות ועם ספרייד גדול יחסית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y עיצום כספי בסך 350,000 ש"ח הוטל על חברת אקסלנס נשואה בשל הפרת הוראות חוק איסור הלבנת הון צרכנות פיננסית 0
א אשמח אם אוכל לקבל מידע על הוראות המסחר שוק ההון 3
N עוסק פטור שהוא גם שכיר - הוראות הפעלה צרכנות פיננסית 58
S פנסיה תקציבית - הוראות הפעלה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 85
P הוראות למנהל ההשקעות בבנק שוק ההון 15
Y הוראות דין זר- היבטי מיסוי - הודעה שהתקבלה מהבנק מיסים 10
ע IB מאפשרים מסחר בקריפטו. האם יש חשש שהבנקים הישראלים יחסמו העברות אל\מ IB? שוק ההון 7
T אורדרנט/ספארק - מסחר ישיר במניות בבורסות אירופה ,האם אפשרי? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
ח פלטפורמת מסחר הכי נוחה ל-IRA / מניות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
ח פלטפורמת מסחר הכי נוחה ל-IRA / מניות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
C על מסחר יומי, ספציפית ב Tradovate ברוקרים ופלטפורמות מסחר 10
E מסחר במניות שלא מונפקות בניו יורק דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 2
S פתיחת חשבון מסחר ראשון דרך הבנק- עמלות. ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
A מסחר בפליטות פחמן/ carbon emissions credits השקעות אלטרנטיביות 0
oren-roach פתיחת חשבון מסחר עצמאי - מסחרי או פרטי שוק ההון 2
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 92
מ משיכת נתוני מסחר לצורך עיבוד בתוכנה סטטיסטית שוק ההון 3
M מסחר במניות אמריקאיות - בשורה התחתונה: ברוקר ישראלי (אקסלנס / אייביאיי) או ברוקר אמריקאי (IB) ? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
ז כיצד לבצע מסחר עצמאי המחקה מסלול כללי? שוק ההון 4
Y שאלות בקשר לקופת גמל להשקעה vs מסחר עצמאי פסיבי שוק ההון 9
D העברת כסף לחשבון מסחר עצמאי שוק ההון 1
ד מסחר בני״ע ישראליים דרך ברוקר אמריקאי (IRA) שוק ההון 0
לאץ' מיסוי מסחר בקריפטו מיסים 8
always.smile מחפש פלטפורת מסחר דמו במניות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
א מספר שאלות תם על מסחר דרך הבנק לעומת ברוקר חוץ בנקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
efrat מסחר swing שוק ההון 1
י דוח מס הכנסה (מסחר מניות) מיסים 5
A מדיניות מקום עבודה לגבי מסחר בני"ע של החברה אוף טופיק 4
ב דעת הפורום על המהלך של בינסנס עם מסחר של "טסלה" ? השקעות אלטרנטיביות 0
V העברת ניירות ערך מבנק לחשבון מסחר עצמאי בבורסה שוק ההון 4
S העברה בנקאית אוטומטית לחשבון מסחר עצמאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
Y פתיחת חשבון מסחר בברוקר אמריקאי לזוג שאחד מבני הזוג אמריקאי והשני לא שוק ההון 5
OiNK למה אפליקציות מסחר כמו Etoro/Robinhood/Fidelity לא משרתות משתמשים ישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Dim חשבון מסחר בחול ומיסים מיסים 11
Mr. Bigglesworth מסחר ב GBTC דרך הבנקים השקעות אלטרנטיביות 2
Z מסחר דרך TD Ameritrade ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
G ניהול מסחר - בנק מול בית השקעות שוק ההון 6
ה אימות דו שלבי במערכות מסחר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 18
B חשבון מסחר בבורסת ארה"ב - מבקש המלצה לברוקר שוק ההון 0
R איך אני יכול לוודא חשבון מסחר של חברה קטנה שוק ההון 4
א סקר שוק מסחר עצמאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 19
S עמלות מסחר בהשתלמות IRA שוק ההון 0
א מסחר ב Penny stocks ב IRA שוק ההון 1
S תיק מסחר עצמאי עדיף על קופת גמל להשקעה - האומנם? שוק ההון 40
א IRA, חשבון מסחר שוק ההון 2