• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגשתי דוח שנתי למס הכנסה - עכשיו מה?

• פותח הנושא Ezit
  • פורסם בתאריך

Ezit

משתמש רשום
דירוג
0
הגשתי דוח שנתי ב-30/7 ומאז לא שמעתי כלום ממס הכנסה. מהו התהליך? כמה זמן לוקח לקבל את הכסף שלי חזרה? אם יש בעיה כלשהי בטפסים שלי האם ידרשו ממנו פשוט להגיש את הכל מההתחלה או רק לתקן? אציין כי עשיתי את ההגשה מקוון דרך מפ״ל וקבלתי חזרה מייל שמאשר את זה שקבלו את ההגשה שלי. אני קצת בחוסר וודאות ואשמח לשמוע מאנשים שכבר בעלי ניסיון. תודה

אם זה דוח שנתי כי היית חייב בהגשת דוח שנתי אז יש להם 90 יום, אם זה בקשה להחזר מס יש להם שנה.

ככה זה הלך אצלי (עצמאי, שנה ראשונה שהגשתי)
- הגשתי פיזית את הדוח במשרדי מס הכנסה ב27.5.2020
- עדכון שומה התקבל ב19.7.2020 - את הנתון הזה ראיתי באזור האישי באתר של מס הכנסה
- קיבלתי בדואר שומה מודפסת ("שומה כחולה) לפני מספר ימים (~27.8.2020)

מהנסיון הקצר שלי:
א. כדאי להירשם לאיזור האישי באתר שלהם - וכך תוכל לראות בקלות האם כבר עברו על השומה שלך
(https://secapp.taxes.gov.il/logon/LogonPoint/tmindex.html#/clientDashboard)

ב. אם יש לך שאלות הצורה המהירה ביותר היא דרך מפ"ל
ג. שומה מאושרת נשלחת לכתובת הרשומה במרשם האוכלוסין (אצלי זה היה קצת בעייתי כי אני גר
במקום עם ת.ד שלא רשום בת.ז)

בהצלחה
אליסף

הגשתי דוח שנתי ב-30/7 ומאז לא שמעתי כלום ממס הכנסה. מהו התהליך? כמה זמן לוקח לקבל את הכסף שלי חזרה? אם יש בעיה כלשהי בטפסים שלי האם ידרשו ממנו פשוט להגיש את הכל מההתחלה או רק לתקן? אציין כי עשיתי את ההגשה מקוון דרך מפ״ל וקבלתי חזרה מייל שמאשר את זה שקבלו את ההגשה שלי. אני קצת בחוסר וודאות ואשמח לשמוע מאנשים שכבר בעלי ניסיון. תודה

עצמאי יקבל כספים בתוך 90 יום.
שכיר, לפי חוק, יכול לקחת אפילו 4 שנים עד להוצאת שומה על ידי מס הכנסה ואין חובה להחזיר את הכספים עד אז.
אם הגשת במפ"ל- אזי יש גישה לאזור אישי
באזור האישי, תוכל לראות את הסטטוס בדיווחים =שומה 01 היא שומה סופית . בד"כ אם מאשרים שומה עצמית, זה אומר שמה שהגשת זה מה שאישרו. לעתים עושים אילו פעלולים וממשיכים לקרוא לכך שומה אישית, למרות שאין שום קשר ואז לא בהכרח תקבל את הכספים ותצטרך להגיש- תיקון ואז השגה
סעיפי 145 -150 לפקודת מס הכנסה
https://www.nevo.co.il/law_html/law01/255_001.htm

עצמאי יקבל כספים בתוך 90 יום.
שכיר, לפי חוק, יכול לקחת אפילו 4 שנים עד להוצאת שומה על ידי מס הכנסה ואין חובה להחזיר את הכספים עד אז.
אני פנסיונר, קיבלתי החזר בפחות משבועיים.
הגשתי ידנית לפקיד השומה.

תודה לכל העונים. את הדוח הגשתי משתי סיבות:
1. יש לי הכנסות מחו״ל שלא נוכה עליהם מס במקור
2. מגיעה לי החזר מס על שתי עבודות שעבדתי במקביל בקיץ (ללא תיאום מס)

א. כדאי להירשם לאיזור האישי באתר שלהם - וכך תוכל לראות בקלות האם כבר עברו על השומה שלך
(https://secapp.taxes.gov.il/logon/LogonPoint/tmindex.html#/clientDashboard)
תודה על הקישור. כשאני נכנס לשם אני רואה תחת ״דיווחים שלי״:
מצב הדוח: הוגש וטרם תוקצר
תאריך הגשה: 30/07/2020
תאריך עדכון שומה : טרם עודכן
סעיף שומה: 14 - אין שידור

ויש גם קישור ״לשידור דוח מקוון על הכנסות יחיד למס הכנסה״. האם זה תקין? אני לא צריך במקרה לעשות שידור נוסף דרך הקישור?
באזור האישי, תוכל לראות את הסטטוס בדיווחים
אני מבין נכון שהסטטוס שלי הוא כרגע 14?

וכשאני נכנס ל״תיקים שלי״ אני רואה:
סוג תיק: 91 - החזר מס של יחיד (לא חייב בהגשה-לא פעיל)
ענף כלכלי: 9999 - ענף לא קיים

האם גם זה בסדר? כי אומנם אני צריך החזר מס - אבל זו לא הסיבה היחידה להגשת הדוח וככל הנראה אצטרך להגיש דוח על הכנסות מחו״ל כל שנה החל מ2019. האם יש תיק ״ברוקר זר״? :)

@FIYaacov כתבתי תגובה שנתקע במסנן ספאם - רשום ״הודעה זו ממתינה לאישור הנהלה ואינה מוצגת למשתמשים.״ מה עושים?

תודה לכל העונים. את הדוח הגשתי משתי סיבות:
1. יש לי הכנסות מחו״ל שלא נוכה עליהם מס במקור
2. מגיעה לי החזר מס על שתי עבודות שעבדתי במקביל בקיץ (ללא תיאום מס)

תודה על הקישור. כשאני נכנס לשם אני רואה תחת ״דיווחים שלי״:
מצב הדוח: הוגש וטרם תוקצר
תאריך הגשה: 30/07/2020
תאריך עדכון שומה : טרם עודכן
סעיף שומה: 14 - אין שידור

ויש גם קישור ״לשידור דוח מקוון על הכנסות יחיד למס הכנסה״. האם זה תקין? אני לא צריך במקרה לעשות שידור נוסף דרך הקישור?
באזור האישי, תוכל לראות את הסטטוס בדיווחים

אני מבין נכון שהסטטוס שלי הוא כרגע 14?

וכשאני נכנס ל״תיקים שלי״ אני רואה:

האם גם זה בסדר? כי אומנם אני צריך החזר מס - אבל זו לא הסיבה היחידה להגשת הדוח וככל הנראה אצטרך להגיש דוח על הכנסות מחו״ל כל שנה החל מ2019. האם יש תיק ״ברוקר זר״? :)

אם ההכנסה שלך הייתה מעל 80,000 (מכל המקורות) אתה חייב בשידור הדוח.

האם יש תיק ״ברוקר זר״? :)
יש תיק של "שכיר בעל הכנסות נוספות" - אם זו השנה הראשונה שלך, אז אחרי שיקלט הדוח יעדכנו לך גם את סוג התיק.
יש סיכוי שגם ישלחו לך איזה פנקס מקדמות בעקבות כך, אבל אתה יכול לכתוב להם במפ"ל ולבקש מהם לבטל מקדמות.

אם ההכנסה שלך הייתה מעל 80,000 (מכל המקורות) אתה חייב בשידור הדוח.
אז כרגע לא רלוונטי לי אבל רק להבהיר - צריך להגיש דרך מפ״ל, לחכות שיפתחו תיק, ואז להגיש שנית דרך מערכת השידור?! אמונם ההגשה במפ״ל הוא רק בגלל הקורונה (אני חושב) אבל הנחתי שהוא מחליף את ההגשה המקוונת גם.

האם יש איזשהו יתרון בלהגיש מקוון כעת למרות שאני לא חייב? אני מאמין שבשנים הבאות אמלא דרך המערכת שלהם כי זה יותר קל (נכון?) ולכן אולי עדיף לי כבר להגיש את הדוח הזו ככה גם ואז הכל יהיה במסודר ביחד אצלם? או שזה סתם יסבך עניינים (ואולי יחשב ההגשה באיחור או משהו) ועדיף פשוט לא לגעת בזה?

יש סיכוי שגם ישלחו לך איזה פנקס מקדמות בעקבות כך
יש מצב להסביר מופרט על זה? כל העניינים כאן חדשים לי.

אז כרגע לא רלוונטי לי אבל רק להבהיר - צריך להגיש דרך מפ״ל, לחכות שיפתחו תיק, ואז להגיש שנית דרך מערכת השידור?! אמונם ההגשה במפ״ל הוא רק בגלל הקורונה (אני חושב) אבל הנחתי שהוא מחליף את ההגשה המקוונת גם.
ההגשה בשנה הראשונה פותחת את התיק. אם אתה רוצה להגיש בצורה מקוונת בשנה הראשונה צריך לפתוח תיק מראש, באמצעות הגשת טופס 5329 (מילוי החלק הנוגע לשכירים בלבד). אפשר לשלוח להם את 5329 דרך המפל.
בכל מקרה הוא לא מחליף שידור מקוון (אם אתה נדרש לכך).

האם יש איזשהו יתרון בלהגיש מקוון כעת למרות שאני לא חייב?
לא שאני יכול לחשוב עליו. להיפך תצטרך להגיש טופס 5329 ולחכות שיפתח.

יש מצב להסביר מופרט על זה? כל העניינים כאן חדשים לי.
לדעתי זה בכלל טעות, כי על רווחים משוק ההון צריך לשלם מקדמות רק פעמיים בשנה, ולא כל חודשיים (שזה בעצם כמו עצמאי).
אתה בעצמך צריך ליזום פניה ותשלום פעמיים בשנה (עד ה-31.7 עבור חצי השנה הראשונה, ועד ה-31.1 עבור חצי השנה השנייה). אתה צריך לשלוח להם פירוט המכירות שלך, כמה רווח יצא, ולשלם 25% מזה כמקדמת מס.

לי אישית אין רווח נטו, אז אני מדווח על זה רק בדוח השנתי. אבל בשנים שאני חוזה שיהיה לי רווח נטו אני כן מתכוון לשלם את המקדמות.

זה רק על רווח ממכירות או שגם על דבידנדים?
רק על רווח ממכירות. על דיבידנדים ניתן לשלם עד ה-30.4 (בהנחה ויש משהו לשלם - האמריקאיים לרוב לוקחים 25%, אם אתה מחזיק במניות של חברות לא אמריקאיות, אז זה תלוי כמה אותה מדינה מנכה במקור).

רק על רווח ממכירות. על דיבידנדים ניתן לשלם עד ה-30.4 (בהנחה ויש משהו לשלם - האמריקאיים לרוב לוקחים 25%, אם אתה מחזיק במניות של חברות לא אמריקאיות, אז זה תלוי כמה אותה מדינה מנכה במקור).

בשנת 2019 לא יצא לי לשלם כלום לארה״ב על הדבידנדים אבל כנראה כי לא היו לי כמעט הכנסות בכללי בשנה. פחות רלוונטי לשרשור הזה אבל דווידנדים נחשבים להכנסה ממדינה שבה החברה נסחרת ולעומת זאת מכירת ניירות ערך נחשבים להכנסה במדינה שבה אתה גר (לא משנה איפה הם מוחזקים ואיפה נסחרים)? כלומר במקרה שלי ארה״ב מקבלת את הזכות הראשון למיסוי על דיבידנדים וישראל על מכירת ניירות ערך - למרות שהכל מוחזק בברוקר בארה״ב והחברות נסחרות בארה״ב?

בשנת 2019 לא יצא לי לשלם כלום לארה״ב על הדבידנדים אבל כנראה כי לא היו לי כמעט הכנסות בכללי בשנה. פחות רלוונטי לשרשור הזה אבל דווידנדים נחשבים להכנסה ממדינה שבה החברה נסחרת ולעומת זאת מכירת ניירות ערך נחשבים להכנסה במדינה שבה אתה גר (לא משנה איפה הם מוחזקים ואיפה נסחרים)? כלומר במקרה שלי ארה״ב מקבלת את הזכות הראשון למיסוי על דיבידנדים וישראל על מכירת ניירות ערך - למרות שהכל מוחזק בברוקר בארה״ב והחברות נסחרות בארה״ב?
אתה צודק בהנחות שלך לגבי מקור ההכנסה.

אתה אמריקאי תושב ישראל?

אצלי גם היה רשום משהו דומה, וברגע שהם עברו על הדוח התעדכנו שם השורות.
לא חושב שאתה צריך להגיש שידור נוסף.
אגב במקרה גם לי היו אותם שאלות אז שלחתי במערכת מפל וענו לי שיעברו על הדוח מספר ימים
לאחר מכן - וזה באמת מה שעשו.
אז יכול להיות שאם אתה רוצה להאיץ את התהליך יעזור לשלוח להם שאילתה במפל
(למרות שאני לא בטוח האם זה האיץ אצלי את התהליך או שגם בלי זה הם היו בודקים באותו התאריך)
בכל מקרה, הכי טוב שפשוט תשלח להם שאילתה ותשאל אם הכל תקין ומתי תקבל שומה
בהצלחה

אז בדקתי שוב וכעת מופיע לי:
סעיף שומה: 01 - שומה עפ'י דוח
הנמקה: 91 - אישרתי את הדין וחשבון על הכנסתך, ערכתי את השומה בהתאם
אז.... זה אומר שסיימתי ורק צריך לחכות להעברה באנקאית וקבלת פירוט החישוב בדואר? @elyasaf

אציין כי ב״תיקים שלי״ עדיין רשום:
האם זה אומר שיהיו לי בעיות בהגשת הדוח החצי-שנתי כי לא פתחו לי את התיק הנכון? @FIYaacov

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P הגשתי בקשה להחזר מס 21 מיסים 1
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
E הגשת דוח שנתי מיסים 13
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
S האם אני חייב להגיש דוח אם יש לי חשבון באינטראקטיב ולא הרווחתי מיסים 16
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
S אופן מילוי דוח שנתי כתושב חוץ מיסים 0
L דוח שנתי רישום משיכת כספי פיצויים ופנסיה מיסים 3
Y הגשת דוח שנתי באיחור שוק ההון 39
ד איך שולחים דוח מס עבור חשבון ב IB מיסים 0
D האם אחזקת תיק מניות במספר ברוקרים שונים מחייבת בהגשת דוח שנתי? שוק ההון 7
G דוח מס שנתי - אלטרנטיבה לרו"ח מיסים 3
ה מילוי דוח שנתי לשכיר + עוסק פטור מיסים 4
V דוח שנתי 1301 -מענק פרישה מיסים 3
I שאלה לגבי דוח שנתי 1301 מיסים 2
S "דוח שאילתת מס הכוללת שערי מניות לכל מניה לפי שכבות" בדולרים פוסטים מאיכות נמוכה 1
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
M דוח שנתי - רווחי הון שהתקבלו כעבור שנה ממועד המכירה מיסים 4
yanosh34 דוח מלא במס הכנסה בפעם הראשונה מיסים 23
S סוגיות במילוי דוח שנתי כאשר טוענים לתושבות חוץ (ניתוק תושבות). מיסים 1
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
O דוח שנתי - עוסק מורשה ובעל תיק השקעות מיסים 5
C דוח מסלקה פנסיונית ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 8
מ דוח שנתי לאחר חתונה מיסים 1
Y האם כל השכירים נאלצים לשלם ריבית עד אפריל בהגשת דוח מס? מיסים 8
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
N שאלה לגבי דוח פעילות שנתי בInteractive - לטובת דוח שנתי למס הכנסה מיסים 5
I הגשת דוח שנתי לקיזוז הפסד רווחי הון מיסים 1
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
T דוח למס הכנסה בארה"ב מיסים 5
R דוח שנתי למס הכנסה מיסים 3
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
R דחיית הגשת דוח שנתי על רווחי הון לצורך התקזזות על הפסדים מיסים 7
B תשלום למס הכנסה וביטוח לאומי לאחר דוח שנתי מיסים 5
B תשלום למס הכנסה וביטוח לאומי לאחר דוח שנתי אוף טופיק 1
I השלכות של אי תשלום דוח אגרה באוסטריה אוף טופיק 21
L קיבלתי בדואר 1042-S ואני מגיש דוח שנתי עם חישוב ידני של רווח הון ודיבידנדים - אני צריך לעשות עם זה משהו? מיסים 0
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
H דוח שנתי 2021- ני"ע מיסים 0
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
F דוח מס שנתי מקוון - הגשה ללא מכירות מיסים 1
א תאריך הגשת דוח שנתי לעצמאים מיסים 2
S טפסים לרואה חשבון להגשת דוח שנתי מברוקר זר מיסים 2
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? שוק ההון 0
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? מיסים 0
R דוח שנתי מהברוקר מיסים 15
XpH הגשת דוח מס הכנסה במסחר ב IB מיסים 2

נושאים דומים

Back