• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגעה להון ראשוני לדירה ע"מ לקחת משכנתא

אז זאת התשובה.
כן אבל אני מנסה לקצר תהליכים. אולי בשביל 40K שווה לקחת הלוואה להון העצמי ואז עם זה תמשכנתא. אני צריך לברר מול הבנק אם הם מוכנים לאשר לי את זה. למרות שאני חושב שזה ממש גבולי , ואני שונא להיות גבולי.

כן אבל אני מנסה לקצר תהליכים. אולי בשביל 40K שווה לקחת הלוואה להון העצמי ואז עם זה תמשכנתא. אני צריך לברר מול הבנק אם הם מוכנים לאשר לי את זה. למרות שאני חושב שזה ממש גבולי , ואני שונא להיות גבולי.
יש לי תאמת עוד רעיון וזה לקחת הלוואה ולשפוך אותך לשוק ההון ( סנופי או משהו ) אבל שוב זה מצליח עד שזה לא מצליח אם פיתאום יהיה איזה ברבור שחור אז לא רק שלא קירבתי את הדירה עוד הרחקתי אותה. ( למרות שזה לא סביר 2 ברבורים שחורים בפרק זמן צמוד אבל הי גם מגדלי התאומים לא היה סביר וקרה )

אבל שוב זה מצליח עד שזה לא מצליח
אני אגיד את יותר ברור. אתה פשוט מתעקש ולא רוצה לקרוא את המציאות: אתה דופק את הראש בקיר.
ויותר גרוע: יש לך כאן בעייה בזוגיות. הבעייה היא שלך כי אתה לא מסוגל להתמודד עם הלחץ של זוגתך, אולי בגלל תפיסות מגדריות כלשהן. הבעייה הזו לא תפטר בכך שתקנה דירה וזהו. זה רק יחמיר ויתבטא בדברים אחרים. כנראה שיש לך צורך חזק להוכיח שאתה יכול למלא את צריכה ולא להגיד לה לא. זה, במקום לקחת אחריות ולהגיד: מה שהולך לקרות פה יגרום להרס כלכלי שלנו כזוג ואני לא אתן לזה יד. אחריות על משפחה זה לא רק לזרוק כסף על כל רצון שמתעורר אלא לדאוג לחוסן לטווח ארוך. חוסן שכרגע אין לך.
זה, בכל אופן מה שהיינו, כהורים, אומרים לבן שלנו אילו הוא היה במצב דומה.

הצעה לא פופולרית:
אולי שבת זוגתך שכל כך רוצה דירה תלך גם לעבוד שעות נוספות ותביא את הכסף.

אם יש רכבים למכור אותם לאחר לקיחת המשכנתא לקחת מימון לרכב (לא שאני חושב שזה חכם)

יש לי תאמת עוד רעיון וזה לקחת הלוואה ולשפוך אותך לשוק ההון ( סנופי או משהו ) אבל שוב זה מצליח עד שזה לא מצליח אם פיתאום יהיה איזה ברבור שחור אז לא רק שלא קירבתי את הדירה עוד הרחקתי אותה. ( למרות שזה לא סביר 2 ברבורים שחורים בפרק זמן צמוד אבל הי גם מגדלי התאומים לא היה סביר וקרה )

וגם אם יצליח זה גם תהליך לא דווקא קצר גם בלי ברבור שחור

אבל מזדהה עם בעיית מחירי הדיור

פשוט פסיכי.. אולי תתפשרו על בית קטן יותר?

וגם אם יצליח זה גם תהליך לא דווקא קצר גם בלי ברבור שחור

אבל מזדהה עם בעיית מחירי הדיור

פשוט פסיכי.. אולי תתפשרו על בית קטן יותר?
זהו אני מנסה עכשיו לחפש דירה קטנה יותר , אבל זה גם לא פשוט. מחירי הדירות בישראל באמת בשמים , והם עולים בקצב שלדעתי הוא לא הגיוני.

הצעה לא פופולרית:
אולי שבת זוגתך שכל כך רוצה דירה תלך גם לעבוד שעות נוספות ותביא את הכסף.
חחח אהבתי , אבל צריך גם להיות עם רגליים על הקרקע גם אם היא תעבוד היא לא תביא מליונים וזה לא יקדם אותנו הרבה. צריך משהו שובר שוויון. אבל אני מנסה למצוא דירה במחיר יותר זול ( שזה גם משימה בפני עצמה), אעדכן בפורום במקרה של שינוי.

חחח אהבתי , אבל צריך גם להיות עם רגליים על הקרקע גם אם היא תעבוד היא לא תביא מליונים וזה לא יקדם אותנו הרבה. צריך משהו שובר שוויון. אבל אני מנסה למצוא דירה במחיר יותר זול ( שזה גם משימה בפני עצמה), אעדכן בפורום במקרה של שינוי.
לקנות דירה בעיר אחרת \ חדר פחות. אם היא לא מתאימה לכם - להשכיר אותה ולהמשיך לגור בשכירות.
נותן את השקט הנפשי שבבעלות על דירה, אבל לא מחייב אתכם לגור רק איפה שיש לכם כסף לקנות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
unrealx חיסכון על חנייה / הגעה לנתב"ג כשאין רכבות צרכנות פיננסית 41
D פתיחת חשבון בנק באינטרנט ללא צורך הגעה לסניף צרכנות פיננסית 1
א קצבת נכות בעת הגעה לגיל פרישה צרכנות פיננסית 6
A שינוי תמהיל בשנים שלקראת הגעה ליעד ההשקעה שוק ההון 28
סטרבו הגעה לגיל פרישה - שאלות צרכנות פיננסית 23
adamshalev משקיעים יוכלו לפתוח חשבון מסחר בבתי השקעות ללא הגעה פיזית צרכנות פיננסית 10
ח הפקדה לפנסיה משלימה גם ללא הגעה לתיקרה צרכנות פיננסית 10
I מסחר עצמאי אופציות להון של מעל 500K שוק ההון 23
A מימוש מניות להון עצמי שוק ההון 6
G גודל תיק ההשקעה ביחס להון הזמין- שאלה שוק ההון 4
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G שאלות קריטיות לפתיחת תיק ראשוני שוק ההון 6
מ תיק השקעות ראשוני שוק ההון 14
א איך הייתם בונים תיק ראשוני פשוט? שוק ההון 14
ס תיק השקעות ראשוני לlong run מבלי להתחכם, בן 24 שוק ההון 6
ס תיק השקעות (ראשוני) תיאורטי שוק ההון 2