• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות

ועדיין בישראל תוחלת החיים גבוהה יותר.
לא בהרבה.
וחוץ מזה, לא צריך להיות קשר לתוחלת חיים.
תוחלת חיים יותר מופעת מאורח חיים בריא ובמה אדם מעסיק את עצמו. כמובן שמקרי הרצח והפיגועים לא משפיעים על תוחלת החיים באופן דרסטי. אנחנו לא במלחמת אזרחים, אבל עדיין קיים סיכון קיומי למדינה הזו והשנאה רק מלבה את זה.

תוחלת חיים יותר מופעת מאורח חיים בריא ובמה אדם מעסיק את עצמו. כמובן
וגם מאיכות וזמינות שירותי הרפואה.

אבל עדיין קיים סיכון קיומי
רק בנאומים של פוליטיקאים. הסיכון להמשך קיומה של המדינה אפסי ובכל מקרה אנשים במדינות המתקדמות בעולם חיו תחת איומים קיומיים גדולים בהרבה ולא נראה לי שזה היה גורם משמעותי בהגירה.

לפותח האשכול - למה דווקא קנדה?
למה לא מדינות דוברות אנגלית אחרות כמו ארה"ב, בריטניה, אוסטרליה?
לדעתי בתור ישראלי שרגיל לארץ שטופת שמש קנדה מאוד תדכא אותך, גם אם אתה לא רואה את זה כרגע.

לדעתי בתור ישראלי שרגיל לארץ שטופת שמש קנדה מאוד תדכא אותך, גם אם אתה לא רואה את זה כרגע.
בפרט שהוכח מחקרית שאפילו מקומיים שלא מכירים אקלים אחר נוטים להכנס לדכאון כתוצאה ממזג האוויר הקר.

אוסטרליה ארה"ב וניו זילנד גם אופציה. לאנגליה אני חא ממש רוצה כי יש שם אנטישמיות יותר מבמדינות אחרות(ובכלל באירופה).
וגם מאיכות וזמינות שירותי הרפואה.

רק בנאומים של פוליטיקאים. הסיכון להמשך קיומה של המדינה אפסי ובכל מקרה אנשים במדינות המתקדמות בעולם חיו תחת איומים קיומיים גדולים בהרבה ולא נראה לי שזה היה גורם משמעותי בהגירה.
הרפואה בישראל קורסת. האיכות ירדה מאוד בעשורים האחרונים, גם כי יש צפיפות מטורפת, גם כי רופאים לא ישנים בלילה וגם כי הם חוטפים מכות ממטופלים.
אחותי רופאה, לכן אני יודע.
יש להפריד בין מה שביבי אומר על איראן לבין מה שעלול להתרחש מול חיזבאללה (זה אפילו גרוע יותר). אתה פשוט לא יודע כמה אנחנו לא ערוכים ואיזו מכה הם יכולים להנחית עלינו.

אפשר להתווכח עד מחר על המצב, אבל זו לא מטרת האשכול.

אפשר להתווכח עד מחר על המצב, אבל זו לא מטרת האשכול.
אתה העלית את השיקול של איכות הרפואה והמצב הבטחוני כשיקול להגר ואפילו להפסיק ללמוד בארץ.
אבל אני מבין שאתה מעדיף לשמוע רק דעות שתומכות בדעתך, אז שא ברכה.

לפוט"ש:
אתה מעלה פה הרבה טיעונים על בסיס אנקדוטה (אחותי רופאה, חיזבאללה וכו')

במקום להגר אולי פשוט תתנתק מאינטרנט לשבועיים ותיסע לאי יווני זול וקרוב ואחר כך תגיד איך אתה מרגיש

וחוץ מזה, מעבר לפריפריה או "לעיר סולידית" זה לרדת ברמת החיים. למה לי ? למה להתפשר ?
ולהיות מהגר זה לא לרדת ברמת החיים ?
אתה חושב שתעבור לקנדה ותהיה שווה בין שווים ? או במעמד זהה לשלך בישראל?
אתה תהיה מהגר , ויהיו לך קשיים הרבה יותר רציניים מאחד שעובר לפריפריה .
כנראה שתגור בקולוניה ישראלית שם ותהנה מאותן הקומבינות שיש לנו כאן ,ועוד 5-10 שנים תחזור לארץ כי תתגעגע לים לאוכל להומור או למשפחה.
לשאלתך , עדיף לסיים כאן את ההכשרה והרישיון ולכוון להתמחות בביקורת חברה שקרובה לתקינה שיש בקנדה.
איך שזה נראה, בעוד כמה שנים נהיה כמו איראן ולא יהיה לנו איפה לגור.
אף אחד לא רוצה לעזוב את ארץ מולדתו, אבל לפעמים אין ברירה ....
שטויות , תתנתק קצת מהתקשורת ותראה שהכל בסדר.

לדעת חוקרים רבים זה בלתי נמנע שעד סוף המאה ארצות הברית תתחלק שוב לצפון מול דרום.
שלא לדבר על אירופה עם ההגירה. ככל הנראה אנחנו בעיצומה של תקופת מעבר בהיסטוריה, מה מתי כמה זמן? איש אינו יודע.
כך שהסיכונים קיימים בהרבה מקומות.

לדעת חוקרים רבים זה בלתי נמנע שעד סוף המאה ארצות הברית תתחלק שוב לצפון מול דרום.
שלא לדבר על אירופה עם ההגירה. ככל הנראה אנחנו בעיצומה של תקופת מעבר בהיסטוריה, מה מתי כמה זמן? איש אינו יודע.
כך שהסיכונים קיימים בהרבה מקומות.
אכן לכל מקום הסיכונים שלו.
זה לא אומר שכל הסיכונים שווים ושתמיד נכון להשאר במולדת, אבל גם הגישה ההפוכה של הסתמכות על אנקדוטות ובדיקה שטחית של הסיכונים במדינת היעד אינה נכונה.

שלום חברים,
אני סטודנט בשנה ג' לתואר בחשבונאות באוניברסיטת תל אביב. נותר לי עוד סמסטר אחד, כך שבחודש פברואר כבר תהיה לי זכאות לתואר.
כבר שנים שאני חושב להגר למדינה זרה ואני חושב שאם לא אעשה זאת עד גיל 30, זה פשוט לא יקרה אף פעם. המצב במדינה העלה בי לאחרונה תהיות רבות למתי לאן ואיך להגר לחו"ל. המדינה הראשונה שעלתה בראשי היא קנדה. מדינה נקייה, עם מעט פשע, אין מלחמות, שכר גבוה, ימי עבודה קצרים, אין חרדים, אין שחיתות, מערכת החינוך נורמלית ובתי החולים לא קורסים, יוקר המחיה ועוד. כמו כן, המדינה מעודדת הגירה במיוחד לבעלי מקצועות כמו שלי.
אני מתלבט בין 2 אפשרויות עיקריות:
1. לעזוב ברגע שאני מסיים את התואר, בעוד כחצי שנה, (וכמובן לטפל בכל הניירת לפני) ואז לעשות את ההתמחות + את בחינת ההסמכה שם (החיסרון הוא שאם ארצה לחזור לא אוכל לעסוק כאן במקצוע).
2. לסיים כאן מועצה + התמחות ואז להגר ולעשות את ההשלמות הנדרשות מבחינת רישוי וכו' (החיסרון הוא בזבוז של זמן).
3. לעשות רילוקיישן דרך משרד הביג 4 שאני עובד בו (חסרון: הסיכוי קלוש לרילוקיישן, יש מעט הקצאות. כמו כן אני עובד במיסים ושם קשה יותר לעשות רילוקיישן מ-בביקורת)
אשמח לשמוע ממי שבמקרה היגר, מכיר מישהו שהיגר או יכול להפנות אותי למישהו כזה עד כמה כל התהליך ריאלי, כמה קשה להיקלט במדינה זרה והאם בכלל הצעד נכון, כמו כן אשמח לדעת איזו מבין האופציות הכי טובה ואם יש לכם אופציה אחרת שלא חשבתי עליה אז ספרו לי בתגובות.

היגרתי לקנדה בעבר (חשבתי לכתוב העבר הלא רחוק אבל הזמן רץ)

הדבר הראשון שתגלה הוא מקום קר מאד בקיץ וקפוא מקור בחורף.
גם אם יש יום חם מאד (יחסית ללא משנה מה) בערב לא נעים לשבת בחוץ בכיף, ותמצא שזה שונה מאד ממדינות חמות יותר, ומשפיע ישירות על חיי היום יום שלך.

בחורף השמש זורחת בשמונה ושוקעת בארבע, לא שתראה אותה כי תגלה שבועות שלמים רצופים אפרוריים פלוס ערפילים וגשם ושלג קל לפרקים.

תצטרך להסתגל לתרבות פנאי שונה מאד ממה שאתה רגיל.

הקנדים בהכללה גסה קורקטים ואדיבים אבל ממש לא אירופאים כפי שהם היו רוצים לחשוב, הם מאד דומים לאמריקאים - אם זה "טוב" או "רע" לך תחליט לבד.

בשורה תחתונה 1: קנדים בגילך ובמצבך שהיו סביבי סיימו את התואר ונסעו לקליפורניה.

בשורה תחתונה 2: אלו הם חייך ומוטב להחליט החלטות אישיות ע"י ניתוח מה שטוב לך, ולא מה שטוב למדינה או לממשלה או לנוחותו של הדור הקודם או אפילו לקנדה שמשוועת למהגרים משכילים וחרוצים מסיבותיה שלה.
וכמובן - גם אם היגרת ואחרי שנה שנתיים החלטת שקנדה זה לא בשבילך - לא קרה כלום, חסכת קצת כסף צברת קצת ניסיון ועד גיל 40-45 אופציית ההגירה למדינות רבות עדיין פתוחה בפניך.

שיהיה בהצלחה!

לפוט"ש:
אתה מעלה פה הרבה טיעונים על בסיס אנקדוטה (אחותי רופאה, חיזבאללה וכו')

במקום להגר אולי פשוט תתנתק מאינטרנט לשבועיים ותיסע לאי יווני זול וקרוב ואחר כך תגיד איך אתה מרגיש
אנקדוטה ? או שאלה ממש עשיר ומנותק מהמציאות או שאתה פשוט מנותק מהמציאות. זה לא סוד שמערכת הבריאות והחינוך קורסת ואי אפשר להתכחש לזה.
לנסוע לחו"ל זה לשים פלסטר ולא לפתור את הבעיה.
ולהיות מהגר זה לא לרדת ברמת החיים ?
אתה חושב שתעבור לקנדה ותהיה שווה בין שווים ? או במעמד זהה לשלך בישראל?
אתה תהיה מהגר , ויהיו לך קשיים הרבה יותר רציניים מאחד שעובר לפריפריה .
כנראה שתגור בקולוניה ישראלית שם ותהנה מאותן הקומבינות שיש לנו כאן ,ועוד 5-10 שנים תחזור לארץ כי תתגעגע לים לאוכל להומור או למשפחה.
לשאלתך , עדיף לסיים כאן את ההכשרה והרישיון ולכוון להתמחות בביקורת חברה שקרובה לתקינה שיש בקנדה.

שטויות , תתנתק קצת מהתקשורת ותראה שהכל בסדר.
אני לא הולך לעבוד במפעל זכוכית, אלא במשרד רו"ח. יש שם ישראלים ויכול להיות שהם יגרמו לי להרגיש בבית. אפשר להסתכל על זה כירידה לצורך עלייה.
מה לגבי מיסוי בינ"ל ? זה לא טוב להגירה ?
אכן לכל מקום הסיכונים שלו.
זה לא אומר שכל הסיכונים שווים ושתמיד נכון להשאר במולדת, אבל גם הגישה ההפוכה של הסתמכות על אנקדוטות ובדיקה שטחית של הסיכונים במדינת היעד אינה נכונה.
זו ממש לא בדיקה שטחית. לא צריך להיות חוקר גדול כדי להבין שכלכלית הרבה יותר משתלם לגור בקנדה - גם בתור מהגר.
היגרתי לקנדה בעבר (חשבתי לכתוב העבר הלא רחוק אבל הזמן רץ)

הדבר הראשון שתגלה הוא מקום קר מאד בקיץ וקפוא מקור בחורף.
גם אם יש יום חם מאד (יחסית ללא משנה מה) בערב לא נעים לשבת בחוץ בכיף, ותמצא שזה שונה מאד ממדינות חמות יותר, ומשפיע ישירות על חיי היום יום שלך.

בחורף השמש זורחת בשמונה ושוקעת בארבע, לא שתראה אותה כי תגלה שבועות שלמים רצופים אפרוריים פלוס ערפילים וגשם ושלג קל לפרקים.

תצטרך להסתגל לתרבות פנאי שונה מאד ממה שאתה רגיל.

הקנדים בהכללה גסה קורקטים ואדיבים אבל ממש לא אירופאים כפי שהם היו רוצים לחשוב, הם מאד דומים לאמריקאים - אם זה "טוב" או "רע" לך תחליט לבד.

בשורה תחתונה 1: קנדים בגילך ובמצבך שהיו סביבי סיימו את התואר ונסעו לקליפורניה.

בשורה תחתונה 2: אלו הם חייך ומוטב להחליט החלטות אישיות ע"י ניתוח מה שטוב לך, ולא מה שטוב למדינה או לממשלה או לנוחותו של הדור הקודם או אפילו לקנדה שמשוועת למהגרים משכילים וחרוצים מסיבותיה שלה.
וכמובן - גם אם היגרת ואחרי שנה שנתיים החלטת שקנדה זה לא בשבילך - לא קרה כלום, חסכת קצת כסף צברת קצת ניסיון ועד גיל 40-45 אופציית ההגירה למדינות רבות עדיין פתוחה בפניך.

שיהיה בהצלחה!
תודה. אני מודע לחסרונות שכתבת. איך עברת לשם ? חזרת לארץ בסוף ?

תודה. אני מודע לחסרונות שכתבת. איך עברת לשם ? חזרת לארץ בסוף ?
עברתי בקלות במערכת ההגירה הקנדית הסטנדרטית שמן הסתם קיימת בשינויים קלים גם כיום, וכרווק זה מאד קל לזוז. מזוודה אחת זה בערך כל מה שצריך, ואם יש לך גם הצעת עבודה ביד, מקום לגור בו לפחות בהתחלה, חברים שיעזרו לך להתאקלם - זה משפר את מצבך בהרבה, נחיתה רכה זה חשוב.
ספציפית הייתי תקוע במיקום גיאוגרפי נידח מדי לכן המשכתי להתגלגל, אבל לא מצטער שנסעתי ולא מצטער שעזבתי.

אנקדוטה ? או שאלה ממש עשיר ומנותק מהמציאות או שאתה פשוט מנותק מהמציאות. זה לא סוד שמערכת הבריאות והחינוך קורסת ואי אפשר להתכחש לזה.
לנסוע לחו"ל זה לשים פלסטר ולא לפתור את הבעיה.
השתמשת במערכת הרפואית בזמן האחרון? כי אני כן והכל היה סבבה. חלק מהבעיות פותרים עם ביטוח פרטי אבל זה לה מעמד ביניים פלוס לא עשיר. בגיל שלך זה גרושים.

יש לי ילדים במערכת החינוך. להגיד לך שהמערכת פצצה? ברור שלא. אבל אם הילדים שלך תהיו מספיק חכמים זה לא כזה קריטי

השתמשת במערכת הרפואית בזמן האחרון? כי אני כן והכל היה סבבה. חלק מהבעיות פותרים עם ביטוח פרטי אבל זה לה מעמד ביניים פלוס לא עשיר. בגיל שלך זה גרושים.

יש לי ילדים במערכת החינוך. להגיד לך שהמערכת פצצה? ברור שלא. אבל אם הילדים שלך תהיו מספיק חכמים זה לא כזה קריטי
מערכת התחבורה? כמה זמן לוקח לך להגיע ממקום למקום?

ביטחון אישי? 160 נרצחים מתחילת השנה זה צחוק? עלייה של 30% בגניבות רכב? פרוטקשן משתולל?

זו רק שאלה של זמן עד שההזנחה תגיע גם למערכת הבטחון, אז באמת נהיה בבעיה.

מה לגבי מיסוי בינ"ל ? זה לא טוב להגירה ?
לא יודע , אבל מיסוי זו נישה ומיסוי בינלאומי עוד יותר נישה , ובשני המקצועות האלה עדיף להיות עורך דין .
הכי הרבה אופציות יהיו לך במחלקת ביקורת שעובדת בתקינה של אותה המדינה ,עדיף בחברה בינלאומית מוכרת ועדיף באנגלית.

אני לא הולך לעבוד במפעל זכוכית, אלא במשרד רו"ח
אתה עדיין מהגר מהמזרח התיכון. זה כמו שתגיד לי שלרו"ח מוטאמבו מניגריה יש את אותם הסיכויים מולך ,בוגר תל אביב -במשרות בתל אביב.

ממש לא בדיקה שטחית. לא צריך להיות חוקר גדול כדי להבין שכלכלית הרבה יותר משתלם לגור בקנדה
בדקת לעומק? כמה עולים בתי ספר וגנים? אוניברסיטאות לילדים? ביטוח בריאות?
האם אפשר להשתמש בסטנדרט כמו בישראל או שצריכים לשלם על מערכות פרטיות?

אל תשווה את מצבך כרווק ,תשווה גם את העתיד כמשפחה.

חבל שאתה ממשיך להסתמך על אנקדוטות משפחתיות וסיסמאות מהתקשורת.
מערכת הבריאות בישראל מדורגת במקום גבוה יותר מאשר זו שבקנדה ובכל מקרה אם זו נקודה משמעותית בעיניך בהחלטה איפה לגור והחלטת לעזוב את ישראל, יש עשרות מדינות שכדאי לעבור אליהן, לפני שעוברים לקנדה.
זו ממש לא בדיקה שטחית. לא צריך להיות חוקר גדול כדי להבין שכלכלית הרבה יותר משתלם לגור בקנדה - גם בתור מהגר.
לא צריך להיות חוקר בכלל. עדיף שכל אחד יחליט לפי הנתונים שלו ולא לפי סטטיסטיקה שיכולה להיות לא רלוונטית לנתוניו.
בכל מקרה, בעיני ברוב המקרים השיקולים המרכזיים בהגירה מישראל אינם כלכליים.

קנדה, רחוק וקר.
לא עדיף כבר ניו זילנד ? גם רחוק אבל פחות קר. הם ישמחו לקבל אותך, צעיר ובוגר אוניברסיטה. חסרים להם כאלה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
the_newbie עורך דין הגירה לאמריקה אוף טופיק 2
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
de dud הגירה לפורטוגל עם ויזת d7 אוף טופיק 261
de dud מחשבות על הגירה בעקבות המצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1208
Benjamin W הגירה אוף טופיק 134
G המלצה לרואה חשבון בענייני הגירה ומיסוי אוף טופיק 0
א נטרול חשיפה למטח בהשתלמות/גמל לקראת הגירה עתידית צרכנות פיננסית 24
גיא_87 הגירה לחו"ל כדי לפרוש מוקדם יותר ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
א העברת כספים לחו"ל\חשבון בינ"ל בעקבות הגירה לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
מ עוברים לקנדה שוק ההון 6
S העברת כסף לקנדה- עמלות שוק ההון 2
G סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל התפתחות אישית 3
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
א פרמטרים לבחירת משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 0
א משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 3
ל ציפיות שכר משרת סטודנט בגמפ"א + איך להתמקח התפתחות אישית 9
י משרת סטודנט או להתמקד בלימודים? התפתחות אישית 9
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
Y משרת סטודנט - מדמח התפתחות אישית 5
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
O סטודנט למדמ"ח שרוצה לשפר את הפורטופוליו שלו התפתחות אישית 5
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 44
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M משרת סטודנט התפתחות אישית 14
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
C משרת סטודנט מול מחקר בהנחיית פרופסור - התייחסות בתעשייה התפתחות אישית 7
מ סטודנט בדילמה שוק ההון 9
T תיק השקעות מתחיל- סטודנט שוק ההון 19
M סטודנט למדמח עם ממוצע נמוך התפתחות אישית 28
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
D התלבטויות עבור סטודנט שוק ההון 3
Tim_Duncan סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון יומני מסע אישיים 52
G סטודנט שנה א למדעי המחשב, התקבלתי לחברה אך תוהה לגבי העתיד התפתחות אישית 30
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
T השקעה עצמית ראשונה בשוק ההון (סטודנט) שוק ההון 0
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
S פידבק על תיק השקעות - סטודנט שוק ההון 6
Yonatanlou פידבק על תיק השקעות של סטודנט שוק ההון 8
Elliott סטודנט עם סכום בצד, מה האפשרויות? שוק ההון 8
שמנת חמוצה מסע בחייו של סטודנט יומני מסע אישיים 10
ד שואל בקשר לאח שלי (סטודנט) צרכנות פיננסית 12

נושאים דומים

Back
למעלה