• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם ניסיון במנכ"לות בארה"ב יספיק בכדי לפתח קריירה דומה בישראל?

WiseBen

משתמש רשום
דירוג
17
אני בן 29, מתגורר בארה"ב כבר שנה וחצי, חסר תואר אקדמי (התחלתי ללמוד השנה ניהול בפתוחה, בינתיים שורד)
כרגע אני מנכ"ל של חברה בתחום הרפואה עם פדיון של בין 2-4 מליון דולר בשנה.
איך הגעתי לתפקיד הזה? סיפור ארוך ובלתי צפוי. אני לא מגיע מתפקיד ניהולי קודם או מתחום הבריאות - אך זיהיתי הזדמנות והסתערתי עליה באמוק.
האם אני טוב בתפקיד הספיציפי הזה בחברה הספציפית הזאת? כן. חד משמעית.
האם אני אהיה טוב בתפקידי מנכ"ל או ניהול אחרים? אין לי מושג.
אני מתכנן תוך שנתיים בערך לחזור לישראל ולנסות להשתלב בשוק העבודה שם. כמובן שאכוון הכי גבוהה שאני יכול לתחום הניהול הבכיר או מנכלות של חברות ישראליות.
והנה מגיעה השאלה - מה יעזור לי לממש את הניסיון "המפואר" שלי גם בישראל? אין לי שום דבר להציע מלבד ניסיון מוכח. האם זה דבר שיספק את מי שיקרא את קורות החיים שלי ויראיין אותי?
מה עוד יוכל לעזור לי? כן - אני כרגע לומד תואר בניהול - אך עם כל הכבוד אין לי תקוות גדולות מדיי כלפי הדבר.
בזמן הנותר לי פה, מלבד מלחסוך כסף, מה אוכל לבצע כדי להטיב עם עצמי מבחינת קריירה ולכוון גבוהה כשאחזור לארץ שאני אוהב ובה ארצה לנהל את חיי?

אשמח לפתח דיון בנושא, איני רוצה ליצור משוואה ובה אגלה שלהישאר בארה"ב זאת האפשרות הנכונה. אני חייב לשאוף לנחיתה רכה בישראל עם כל מה שאספתי בדרך.
תודה לכולם.

כרגע אני מנכ"ל של חברה בתחום הרפואה עם פדיון של בין 2-4 מליון דולר בשנה.
זה נשמע מכובד לגילך ולחוסר הידע הקודם אבל חסרים פרטים כדי להבין איך מגיעים מזה ל
ניהול הבכיר או מנכלות של חברות ישראליות.
זאת חברה יצרנית או משווקת? סטארטאפ? כמה עובדים יש תחתיך? האם אתה הבעלים או שכיר? מה אתה מרגיש לגבי הידע שצברת בשנה וחצי?
אם אתה כבר מנהל חברה קטנה (לפחות על סמך הפידיון שכתבת), למה שלא תהפוך אותה לגדולה ויציבה לפני שאתה זז הלאה? כרגע לא נראה לי שזה ירשים מישהו כדי לתת לך תפקיד בכיר אלא אם תלך שוב על חברה קטנה בתחילת דרכה.

זה נשמע מכובד לגילך ולחוסר הידע הקודם אבל חסרים פרטים כדי להבין איך מגיעים מזה ל

זאת חברה יצרנית או משווקת? סטארטאפ? כמה עובדים יש תחתיך? האם אתה הבעלים או שכיר? מה אתה מרגיש לגבי הידע שצברת בשנה וחצי?
אם אתה כבר מנהל חברה קטנה (לפחות על סמך הפידיון שכתבת), למה שלא תהפוך אותה לגדולה ויציבה לפני שאתה זז הלאה? כרגע לא נראה לי שזה ירשים מישהו כדי לתת לך תפקיד בכיר אלא אם תלך שוב על חברה קטנה בתחילת דרכה.
יש תחתי 11 עובדים, אני הבעלים,
אנחנו מבצעים טיפול רפואי בבית חולים. עובדים במתכונת די דומה של סטאראפ .כשהגעתי היינו 3 עובדים.
צברתי המון ידע וביטחון על העולם העיסקי, שיווק, משא ומתן וניהול עובדים , חד משמעית.
אין לי שום בעיה להתחיל בחברה קטנה, מאוד נהנתי ומאוד נהנה מהאתגר.
בכל מקרה המטרה עכשיו היא באמת להגדיל את החברה, הפוטנציאל גדול.

נו, אז למה אתה ממהר לחזור? זה ייראה אחרת אחרי שתביא חברה קטנה למימוש פוטנציאל הגדילה שלה, לא?

נו, אז למה אתה ממהר לחזור? זה ייראה אחרת אחרי שתביא חברה קטנה למימוש פוטנציאל הגדילה שלה, לא?
עובד על זה. אני נותן לעצמי עוד שנתיים של עשייה ובתוכה רוצה לעשות דברים נוספים שיעזרו לי, מעבר למטרת העל הזאת.

אומר לך משהו שחשוב לדעת לכל אדם שמהגר - בייחוד בגילאי ה-20.
איפה שאתה נמצא עם הרגליים שלך, אתה באופן בלתי נמנע יוצר שם שורשים. זו משוואה שפשוט אין מנוס ממנה. אפילו אם אתה רק ״באופן זמני״, שורשים תמיד נוצרים. חברויות, קשרים עסקיים/תעסוקתיים, זוגיות... מה לא. ואם אתה בוחר לעקור את עצמך ממקום למקום - שזה לגיטימי לחלוטין - פשוט תזכור שזה בא בהכרח על חשבון דבר מה אחר. בזמן שאתה יושב באמריקה, החיים בארץ ממשיכים להתקדם בלעדיך בכל מקרה. ביבי כבר לא יהיה ראש הממשלה, כשתחזור. החברים שלך ממשיכים לחיות, המשפחה...

אז התשובה שלי היא פשוט שכמה שפחות זמן תצליח להיות שם, ככה יהיו לך יותר דברים שיחכו כשתחזור. כדי לא לגלות אחרי 5-10 שנים ש-
איני רוצה ליצור משוואה ובה אגלה שלהישאר בארה"ב זאת האפשרות הנכונה.
אתה צריך כבר מעכשיו לתכנן את האקזיט שלך (ולאו דווקא האקזיט של החברה, אלא איך אתה יוצא מההרפתקה האמריקאית).
כרגע, אתה יוצר בארה״ב רשת שתומכת בחיים ובתאגיד שלך. וזה לחלוטין ריאלי שיהיה חבל לעזוב את זה, בהמשך.

כמובן, זה עובד אותו דבר גם בכיוון ההפוך. מי שרוצה להגר וזה בוער בו בנפשו, צריך לעשות זאת כמה מהר שרק אפשר. בדיוק כדי שהשורשים לא ימשכו אותך חזק מדי.

יש תחתי 11 עובדים, אני הבעלים,
אנחנו מבצעים טיפול רפואי בבית חולים. עובדים במתכונת די דומה של סטאראפ .כשהגעתי היינו 3 עובדים.
צברתי המון ידע וביטחון על העולם העיסקי, שיווק, משא ומתן וניהול עובדים , חד משמעית.
אין לי שום בעיה להתחיל בחברה קטנה, מאוד נהנתי ומאוד נהנה מהאתגר.
זה הישג מרשים להקים חברה שעובדת יפה. אבל מבחינת שוק התעסוקה זה נשמע יותר כמו ניהול עסק קטן.

בהנחה שאתם לא מפתחים טכנולוגיה ובגלל שאין לך רקע טכנולוגי חזק, זה פחות רלבנטי לניהול בחברות סטארטאפ.

לדעתי בדרך כלל מחפשים מנהלים עם נסיון בתחום ספציפי אז אולי בחברות בתחום עיסוק דומה בישראל יש צורך במנהלים בהיקף דומה. כנראה לא סביר שיסתכנו ויקחו אותך לניהול בהיקפים הרבה יותר גדולים.

בנוסף זה שיזמת עסק יכול להיות שזה יהיה כישור נדרש בעסקים קטנים כאן, אולי, אבל עסקים קטנים כאן זה בדרך כלל לא מקום להרוויח טוב.

השאלה שלך היא מאוד כללית ולא ממוקדת. היום יש לך ערך של מי שהוביל עסק של 11 אנשים בארצות הברית עם פדיון של 2-4 מיליון דולר, תוכל להשתלב בכל מיני תפקידים בחברות ישראליות שמכוונות לתעשייה שלך בארצות הברית, שם נימצא היתרון שלך ואני מניח שתמצא הזדמנויות בארץ. אבל האם זה יוביל אותך לתפקיד בכיר או מנכ״לות של חברה ישראלית? אולי בחברה קטנה מאוד.

נשמע שיש לך את הידע, היכולת, והאמביציה להקים גם בארץ משהו משלך. למה אתה לא מכוון לזה, אלא מכוון למנכ"ל שכיר?

תודה לכולם על שמיקמתם אותי בנקודה הרבה יותר ריאלית וברורה על מה עומד על הפרק בישראל מבחינתי.
יכול להיות שעוד שנתיים החברה תכיל 25 עובדים, מי יודע. יכול להיות שאוכל לפתח מנגנון שיעבוד בשלט רחוק - גם אם אנסע פעם בחודש וחצי לארה"ב זה דבר שנשמע לא נורא בכלל. אפשרות נוספית היא להגדיל את החברה ואז למכור אותה לפני החזרה לישראל.
כל כך הרבה נמצא על כף המאזניים, החברה מאוד דינאמית והשוק גם הוא.
תודה לכולם שוב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W האם רק ניסיון במנכ"לות בארה"ב יקנה לי קריירה בארץ? התפתחות אישית 2
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
M שכר מקובל למשרות פיתוח תוכנה עם 2-3 שנות ניסיון התפתחות אישית 83
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
א הטבות הבנקים לפותחי חשבון עו"ש - האם למישהו יש ניסיון בהשגתן בחשבון קיים? צרכנות פיננסית 18
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
Tim_Duncan ראיון (פרקטי?) למשרה מלאה כג'וניור בפיתוח ללא ניסיון - רשימת נושאים התפתחות אישית 32
Emilia צומת דרכים - בודקת תוכנה עם ניסיון יומני מסע אישיים 69
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
S חיפוש משרה ראשונה בפיתוח תוכנה כאשר אין ניסיון רלוונטי התפתחות אישית 11
ז התלבטות מקצועית לגבי ניסיון התפתחות אישית 1
1337justme הלוואת גישור כנגד פק"מ שקלי - ניסיון לחמוק מסיכון אינפלציה שוק ההון 4
painblanc ניסיון אישי במכירת דולרים בבנק שוק ההון 6
Oracle ניסיון מיקוח לא מוצלח מול הלמן והצעה עדכנית ממיטב שוק ההון 0
מ חסר ניסיון בהשקעות,מעוניין להתחיל.. שוק ההון 9
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? חלק 2 שוק ההון 2
O שאלה פרקטית של מתחילים בעת ניסיון קניה של קרן סל במערכת + שאלת הבנה על מוצרי ISHARES הנסחרים בארץ שוק ההון 3
D זיכיון לייבא מוצר לחסר ניסיון בתחום אוף טופיק 15
S ניסיון לתיק ראשון שוק ההון 7
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
ח אנחנו ממש חכמים אבל בלי ניסיון :) נדל"ן 23
M ניסיון מינוף שוק ההון 10
doc29 ביטוח דירה- ניסיון לסכם את כל המידע ושאלות צרכנות פיננסית 92
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? שוק ההון 33
R ניסיון להבין את תוצאות המסלקה שלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
משה למישהו יש ניסיון בהעברת שיעורים פרטים? אוף טופיק 17
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
דימה למישהו יש ניסיון במענקי מילואים ומכתבים למוסד לביטוח הלאומי? צרכנות פיננסית 6
ג האם למישהו יש ניסיון עם השירות של רמי לוי תקשורת(סלולר)? צרכנות פיננסית 3
doc29 ניסיון לעשות קצת סדר בנושא האג"ח שוק ההון 65
מוריה ביטוח סיעודי? בית אבות סיעודי? למישהו ניסיון? אוף טופיק 6

נושאים דומים

Back
למעלה