• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דעות על הרכב תיק השקעות פסיבי

solidi_journey

משתמש סולידי
דירוג
15
שלום, אני ממש בצעד האחרון לקראת פתיחת תיק מסחר עצמאי פסיבי, קצת על עצמי, חייל בן 19, לא מתכוון לגעת בכסף ב5 שנים הקרובות ושואף גם להרבה יותר, מה דעתכם על הרכב התיק ועל חלוקת המניות אג''ח? תודה רבה לכל העוזרים!

הרכב תיק:

קסם KTF אג״ח ממשלתי כללי מ.ק (5113428) (דמי ניהול 0.15%)
30%

בלאקרוק Ishares core S&P 500 UCITS ETF מ.ק: (1159250) (מדד S&P 500) (דמי ניהול 0.07%)
32.5%

מגדל MTF מחקה ת״א 35 מ.ק (5109897) (מדד ת״א 35) (דמי ניהול 0.1%)
12.5%

בלאקרוק Ishares core MSCI EM IMINUCOTS ETF מ.ק (1159169) (שווקים מתעוררים) (דמי ניהול 0.18%)
12.5%

בלאקרוק Ishares core MSCI Europe UCITS ETF EUR מ.ק (1159094) (מדד MSCI אירופה) (דמי ניהול 0.12%)
12.5%

סה"כ נראה טוב, אני באופן אישי הייתי מוותר על ת"א 35 כיוון שאני לא רואה סיבה לתת הקצאת יתר לשוק הישראלי על פני שאר העולם.

חוץ מזה, אם הסכום הוא עדיין יחסית קטן (אני מניח כי אתה בן 19), הייתי שוקל לקנות רק S&P 500 של בלאק רוק בתור התחלה, זה יפשט לך את החיים.

בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:
סה"כ נראה טוב, אני באופן אישי הייתי מוותר על ת"א 35 כיוון שאני לא רואה סיבה לתת הקצאת יתר לשוק הישראלי על פני שאר העולם.

חוץ מזה, אם הסכום הוא עדיין יחסית קטן (אני מניח כי אתה בן 19), הייתי שוקל לקנות רק S&P 500 של בלאק רוק בתור התחלה, זה יפשט לך את החיים.

בהצלחה!
בחרתי לתת חלק לת''א 35 מ2 סיבות מרכזיות: אני חי בארץ וקצת פטריוטיות, סתם בעיקר כי אני חי בארץ ומאמין בעובדה שצריך להיות מושקע איפה שאתה חי, ומהסיבה השנייה שכרגע המדד בשפל ולפי ההיסטוריה הוא אמור להתאזן ולעלות ואני מאמין בזה.. הסכום קרוב ל100 אלף אם זה רלוונטי או לא..

חחח תודה, וקצת יותר ברצינות?
אם הקורס לטלפתיה שעשיתי ביוטיוב עבד:
הוא התכוון לגיל הצעיר
ושמרחב התימרון שלך הוא עצום
וכנ"ל תיקון "הטעות" במידה והיא תיקרה

האמת, גילך הוא הסביבה הכי בשלה שבה טעויות ו"חיים" מתנגשים חזיתית

לך יש תוכנית, תסתכל סביבך (לא כאן בפורום:)) , כמה מהם יכולים להגיד אותו דבר?

בחרתי לתת חלק לת''א 35 מ2 סיבות מרכזיות: אני חי בארץ וקצת פטריוטיות, סתם בעיקר כי אני חי בארץ ומאמין בעובדה שצריך להיות מושקע איפה שאתה חי, ומהסיבה השנייה שכרגע המדד בשפל ולפי ההיסטוריה הוא אמור להתאזן ולעלות ואני מאמין בזה.. הסכום קרוב ל100 אלף אם זה רלוונטי או לא..

לגבי הפטריוטיות - אתה משרת בצבא, עוד תעשה מילואים, תשלם מסים, ותאכל עוד הרבה חרא מהמדינה. אני במקומך לא הייתי לוקח את זה כשיקול, אבל אולי אתה צעיר וזה יעבור לך בעתיד ;)

לגבי זה שהמדד בשפל ולכן הוא צריך לעלות - יכול להיות שאתה צודק ויכול להיות שאתה טועה, הייתי ממליץ לשקול בשנית האם לתת משקל יתר לשוק הישראלי באלוקציה שלך.

ג"נ: מחזיק VTI ו VXUS.

קודם כל, כל הכבוד על המודעות והנחישות בגילך!

בחרתי לתת חלק לת''א 35 מ2 סיבות מרכזיות: אני חי בארץ וקצת פטריוטיות, סתם בעיקר כי אני חי בארץ ומאמין בעובדה שצריך להיות מושקע איפה שאתה חי
זכותך, אבל הכלכלה הישראלית תופסת נתח של פחות מאחוז מהכלכלה העולמית. אם המטרה שלך היא השקעה פסיבית אז לשים 12% על מדד ישראלי זה לא משהו שאני היתי עושה.
קח בחשבון גם שסביר מאוד להניח שכל קרן השתלמות/פנסיה במסלולי השקעה אקטיביים גם כן יהיו מושקעים בישראל. אז לאורך זמן, החשיפה שלך לשוק המקומי לא תהיה הולמת לחלקה בכלכלה העולמית.
כמובן שכל מה שנכתב פה זה לא יעוץ.
בהצלחה!

לגבי הפטריוטיות - אתה משרת בצבא, עוד תעשה מילואים, תשלם מסים, ותאכל עוד הרבה חרא מהמדינה. אני במקומך לא הייתי לוקח את זה כשיקול, אבל אולי אתה צעיר וזה יעבור לך בעתיד ;)

לגבי זה שהמדד בשפל ולכן הוא צריך לעלות - יכול להיות שאתה צודק ויכול להיות שאתה טועה, הייתי ממליץ לשקול בשנית האם לתת משקל יתר לשוק הישראלי באלוקציה שלך.

ג"נ: מחזיק VTI ו VXUS.

קודם כל, כל הכבוד על המודעות והנחישות בגילך!

זכותך, אבל הכלכלה הישראלית תופסת נתח של פחות מאחוז מהכלכלה העולמית. אם המטרה שלך היא השקעה פסיבית אז לשים 12% על מדד ישראלי זה לא משהו שאני היתי עושה.
קח בחשבון גם שסביר מאוד להניח שכל קרן השתלמות/פנסיה במסלולי השקעה אקטיביים גם כן יהיו מושקעים בישראל. אז לאורך זמן, החשיפה שלך לשוק המקומי לא תהיה הולמת לחלקה בכלכלה העולמית.
כמובן שכל מה שנכתב פה זה לא יעוץ.
בהצלחה!

כמה אחוז הייתם חושבים לא מייעצים כמובן לשים במקום מדד ת''א 35?

לא הייתי מקדיש לה הקצאה בכלל בתיק השקעות, הייתי קונה מדד רחב דוגמת VT / VTI, או אפילו S&P500 של בלאק רוק שהצעת, וזהו.

לא הייתי מקדיש לה הקצאה בכלל בתיק השקעות, הייתי קונה מדד רחב דוגמת VT / VTI, או אפילו S&P500 של בלאק רוק שהצעת, וזהו.
איפה אוכל למצוא יותר מידע על הVTI וVXUS?(יודע ששאלו את זה די הרבה בפורום אבל עדיין) די מסתבך עם הקרנות האלה, והאם יש איפשהו השוואה מורחבת בין הקרנות בלאקרוק אליהן?

איפה אוכל למצוא יותר מידע על הVTI וVXUS?(יודע ששאלו את זה די הרבה בפורום אבל עדיין) די מסתבך עם הקרנות האלה, והאם יש איפשהו השוואה מורחבת בין הקרנות בלאקרוק אליהן?

ההבדל המרכזי בין שתי האופציות היא חשיפה אפשרית למס ירושה אמריקאי במקרה של VTI ו-VXUS (או VT לצורך העניין).

לא ממליץ ולא מייעץ.
מחזיק VTI (אבל לא רוצה להחזיק).

ההבדל המרכזי בין שתי האופציות היא חשיפה אפשרית למס ירושה אמריקאי במקרה של VTI ו-VXUS (או VT לצורך העניין).

לא ממליץ ולא מייעץ.
מחזיק VTI (אבל לא רוצה להחזיק).
הבנתי גם שאצל ונאוגרד הדמי ניהול נמוכים יותר והפיזור רחב יותר, מצד שני הבנתי שהמיסוי על הדיבדנדים אצל בלאקרוק הוא 15% מס בניגוד ל25% אצל השאר\ אני צודק? והאם יש עוד הבדלים קריטיים?

כמה אחוז הייתם חושבים לא מייעצים כמובן לשים במקום מדד ת''א 35?
באופן אישי לא מחזיק בתיק השקעות מדדים ישראלים. כמו שאמרתי, סביר מאוד שבפנסיה שלך יש חלק לא מבוטל שמושקע במניות ישראליות..אבל אם אתה ממש רוצה- חפש בגוגל מה החלק של ישראל בכלכלה העולמית ותקצה בהתאם. זו דעתי האישית

באופן אישי לא מחזיק בתיק השקעות מדדים ישראלים. כמו שאמרתי, סביר מאוד שבפנסיה שלך יש חלק לא מבוטל שמושקע במניות ישראליות..אבל אם אתה ממש רוצה- חפש בגוגל מה החלק של ישראל בכלכלה העולמית ותקצה בהתאם. זו דעתי האישית
תודה על העזרה!

מצד שני הבנתי שהמיסוי על הדיבדנדים אצל בלאקרוק הוא 15% מס בניגוד ל25% אצל השאר\ אני צודק? והאם יש עוד הבדלים קריטיים?
אתה טועה ואתה מבלבל בין מי מנפיק את התעודה, לבין באיזה ברוקר אתה סוחר, ולבין האם התעודה צוברת או מחלקת.
כדאי שתקרא קודם כמה פוסטים מרכזיים בבלוג (יש כפתור כאן בדף למעלה) וזה יעשה לך יותר סדר בדברים.
איפה אוכל למצוא יותר מידע על הVTI וVXUS?(
באתר של ונגארד:
https://investor.vanguard.com/etf/

לא ממליץ. בדוק את כל הפרטים בעצמך.

תעבור על הבלוג בקיצור.
כל ההבדלים ועוד הרבה דברים חשובים נמצאים שם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M דעות על הרכב תיק שוק ההון 10
לא חשוב שמות דעות בדבר הרכב תיק ההשקעות שלי - טיוטא ראשונית שוק ההון 67
A תמהיל משכנתא מחודש מאי 2022, סילוקין ותוכנית המשך. דעות והמלצות? נדל"ן 7
G חילוקי דעות בנוגע לשכר, כיצד לנהוג? אוף טופיק 19
T IBI PILLAR - דעות וחלופות נדל"ן 4
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275
T Coinbase הונפקה בורסת הקריפטו - דעות השקעות אלטרנטיביות 38
B דעות על תיק השקעות עתידי שוק ההון 21
S עוד לא החלטתי למי להצביע ורוצה לשמוע דעות של אחרים פוסטים מאיכות נמוכה 154
ח תיק השקעות ראשון - דעות? שוק ההון 18
ס אשמח לשמוע דעות לפני פתיחת תיק השקעות, האם זה הדבר הנכון כרגע? שוק ההון 20
T חוזה השקעות שעשיתי | דעות? שוק ההון 7
ס אשמח לשמוע דעות לגבי תואר שני במנהל עסקים התפתחות אישית 0
A דעות והערות למעבר למסלול מחקי מדד שוק ההון 19
D משקיע מתחיל - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 12
לא חשוב שמות בקשת דעות בדבר הפלח האג"חי בתיקי הקט. שוק ההון 42
G דעות על מגדלי הים התיכון שוק ההון 3
הק995 שתי דעות מנוגדות עם השלכות עצומות. מה דעתכם? שוק ההון 18
קורא הדוק תוכנית פנסיונית - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 33
F דעות לגבי השקעה ב-All in one ETF שוק ההון 2
A קרן השתלמות מגדל פאסיבי כללי , דעות צרכנות פיננסית 1
ק מבקש לשמוע דעות על תיק ההשקעות שלי שוק ההון 10
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
O שאלה לגבי הרכב נכסי קרן כספית שוק ההון 6
F חיפוש ני"ע והבנת הרכב קרן נאמנות שוק ההון 8
S הבדל בין היקף נכסים וחשיפות לבין פירוט הרכב הנכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
לאץ' הרכב נכסים פנסיה מנייתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S הפניקס השתלמות מחקה מדד s&p500 - הרכב נכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M הרכב הלוואת משכנתא שקיבלתי מהבנק נדל"ן 16
א המלצה על הרכב תיק שוק ההון 9
S אתר לגילוי אחוז חפיפה בין הרכב קרנות סל שוק ההון 2
נ "גם לי יש תיק אחד" - שאלות על הרכב תיק שוק ההון 2
2028_שנת_פרישה זיהוי הרכב השקעות - קרן סל מחקה מדדי אג"ח שוק ההון 3
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
B מבט על הרכב התיק שלי שוק ההון 10
ר הרכב נכסים של קרנות הסל. מה קורה כאן? שוק ההון 19
ה הרכב נכסים מול מדיניות השקעה שוק ההון 1
M777 אג"ח ממשלתי לא צמוד - מה היתרון באחזקתו ובאיזה הרכב מומלץ למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 52
Q האם שיניתם את הרכב התיק בגלל הקורונה? שוק ההון 3
S ייעוץ על הרכב תיק השקעות ושאלות נוספות שוק ההון 15
A הרכב מזומן בתיק וסיכון מט״ח שוק ההון 16
ה הרכב מניות עולות ויורדות בתוך מדד שוק ההון 1
S הרכב התיק שלי ושינויים גדולים שצפויים בקרוב (אזרח ישראלי שחי בארה״ב ובקרוב יהיה תושב חוזר) שוק ההון 120
T הרכב תיק הכולל נדל"ן - פידבק שוק ההון 12
נ כמה עולה לכם הרכב בחודש? אוף טופיק 86
D הרכב המדד msci world ac שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה