• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיבידנד דולרי >>> יורו – מה האלטרנטיבה המשתלמת ביותר?

סימבה

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן,

מקרה טיפל'ה מורכב, שלא מצאתי לו תשובה החלטית, אז אשמח לחוכמתכם:

יש לי הכנסות מדיבידנד דולרי בחשבון הבנק שלי בארץ.

בתור נווד דיגיטלי לעתיד (ואולי סתם נווד), אני רוצה שתהיה לי אפשרות לצרוך את ההכנסות הקבועות האלה כש"ח בארץ וכיורו באירופה במינימום האפשרי של עמלות ועלויות, שכן לאורך זמן ההכנסות האלה יישחקו מהעלויות.

מה האלטרנטיבה הכי משתלמת שלי?

1. כרטיס אשראי ישראלי בינלאומי מקושר לחשבון הדולרי שלי בארץ – שמאפשר משיכה וחיוב ביורו באירופה בעלות נמוכה? (הצעות?)

2. כרטיס אשראי בינלאומי שמקושר איכשהו לחשבון הבנק שלי בארץ / אחר – ללא עמלות ועמלות של חיוב ומשיכת יורו באירופה (הצעות?)

3. העברה בנקאית/אחרת של אותם דולרים לחשבון באירופה וביצוע ההמרה שם?

4. העברה בנקאית/אחרת של אותם דולרים לחשבון וירטואלי כלשהו? (הצעות?)

5. המרה של הדולרים ליורו חודש בחודשו בבנק שלי בישראל, ואז חיוב בכרטיס אשראי ישראלי בינלאומי מקושר לחשבון היורו שלי בארץ?

6. העברת ההשקעה מניבת הדיבידנדים לבית השקעות (ישראלי/אחר) וניתוב הדיבידנדים איכשהו ליורו?

7. מלכתחילה לפתוח השקעה נושאת דיבידנדים דולריים בבית השקעות (ישראלי/אחר) ולא בבנק?

8. אחר

האלטרנטיבה הכי פחות רצויה מבחינתי היא לפתוח חשבון בנק בחו"ל, שכן זה מחייב דיווח שנתי לרשויות המס בארץ, ומניסיון, זה כאב ראש רציני. כל פתרון אחר (כולל חשבון וירטואלי כלשהו, שאינו מחייב דיווח למס הכנסה על עצם קיומו) בא בחשבון. ניכוי מס במקור זה האופטימלי כמובן.

תודה לכם!

האלטרנטיבה הכי פחות רצויה מבחינתי היא לפתוח חשבון בנק בחו"ל, שכן זה מחייב דיווח שנתי לרשויות המס בארץ,
זה לא נכון.
אין שום חובה לדיווח שנתי רק מעצם אחזקת חשבון בנק בחו"ל.
חייבים לדווח רק אם יש רווחים בחשבון הזה או במקרה שיש שם סכומי כסף מאוד גדולים.

מסכים עם התשובה. רק בגלל אחזקת החשבון יש חובת דיווח רק מ 1.8M ש"ח (-\+).

אם אתה יודע שתחיה באירופה למה לא להעביר את הני"ע לברוקר\בנק אירופאי ולמשוך שם הכנסות באירו?.

זה לא נכון.
אין שום חובה לדיווח שנתי רק מעצם אחזקת חשבון בנק בחו"ל.
חייבים לדווח רק אם יש רווחים בחשבון הזה או במקרה שיש שם סכומי כסף מאוד גדולים.

זה לכאורה נכון. אבל אם יש אירוע מס כל חודש (כך עובד ה-ETF הספציפי הזה שמחלק דיסטריביושנז פעם בחודש), אזי יש חובת דיווח לרשויות המס בארץ אם הכספים מופקדים בבנק זר בזמן שאני עדיין מוגדר תושב ישראל. אם ההשקעה הזאת נעשית מבנק בארץ, אז ניכוי המס הוא במקור.

הפתרון האולטימטיבי מבחינתי הוא כזה שיאפשר גמישות בצריכת הדיבידנד הדולרי הזה כש"ח/יורו במינימום עמלות באשר הן, כל זאת ללא חשבון בנק נוסף ועם ~אפס ממשק עם רשויות מס כלשהן..

רפרפתי קצת בפורום וקראתי על פתרון פוטנציאלי של העברת הרווחים/יצירת ההשקעה ב-IB ואז העברת הכספים ל-TW להמרה וצריכה (אפילו בכרטיס אשראי). אין לי מושג אם פתרון כזה זול יותר מקבלת הדיבידנדים האלה כדולרים בארץ, המרתם ליורו בחשבון הבנק שלי כאן, ושימוש בכרטיס אשראי ישראלי עם מינימום עמלות משיכה וחיוב – באירופה. או לחליפין, אותו מתווה, רק העברת רווחי הדיבידנד כדולרים לחשבון פיזי בחו"ל/וירטואלי, המרתם שם, וצריכתם בכ. אשראי.

מסכים עם התשובה. רק בגלל אחזקת החשבון יש חובת דיווח רק מ 1.8M ש"ח (-\+).

אם אתה יודע שתחיה באירופה למה לא להעביר את הני"ע לברוקר\בנק אירופאי ולמשוך שם הכנסות באירו?.

הגיים פלאן בגדול הוא לחיות חלק מהשנה כאן וחלק מהשנה באירופה. אני לא מאמין שבעתיד הנראה לעין אנתק כאן תושבות. בכל מקרה, ההשקעה הספציפית הזאת מניבה דיבידנדים בדולרים, אז גם אם אפתח חשבון באירופה, תצטרך להתבצע המרה...

הגיים פלאן בגדול הוא לחיות חלק מהשנה כאן וחלק מהשנה באירופה
אם התכנית היא להתגורר חלק משמעותי של השנה במדינה מסויימת במשך שנים רבות אז אין ספק שהעברת חלק מניירות הערך לחשבון מקומי באותה מדינה הוא הפתרון המשתלם ביותר. חוסר הנוחות היחסי של העברת דיווח שנתי לרשויות המס מתגמד לטעמי לעומת חוסר הנוחות המתמשכת בכל אחת מהאופציות האחרות. במדינה האירופאית בה אני גר יש כמה דברים מאוד בסיסים שנדרשים לחיי היומיום שאי אפשר לבצע בלי חשבון מקומי.
מבחינת מיסוי כל עוד למדינה יש הסכם למניעת כפל מס עם ישראל אין בכך שום הפסד.

זה לכאורה נכון. אבל אם יש אירוע מס כל חודש (כך עובד ה-ETF הספציפי הזה שמחלק דיסטריביושנז פעם בחודש), אזי יש חובת דיווח לרשויות המס בארץ אם הכספים מופקדים בבנק זר בזמן שאני עדיין מוגדר תושב ישראל. אם ההשקעה הזאת נעשית מבנק בארץ, אז ניכוי המס הוא במקור.
אני דיברתי רק על חשבון הבנק, לא על הברוקר.
אין ספק שלהחזיק נייר מחלק בברוקר זר יכול לגרור חובת הגשת דו"ח ואילו ברוקר ישראלי הברוקר יטפל בזה.
אבל זה לא קשור לבנק שבו את מחזיק את חשבון העו"ש שלך ושדרכו אתה משלם על כרטיסי האשראי/צ'קים וכו'.
רפרפתי קצת בפורום וקראתי על פתרון פוטנציאלי של העברת הרווחים/יצירת ההשקעה ב-IB ואז העברת הכספים ל-TW להמרה וצריכה (אפילו בכרטיס אשראי). אין לי מושג אם פתרון כזה זול יותר מקבלת הדיבידנדים האלה כדולרים בארץ, המרתם ליורו בחשבון הבנק שלי כאן, ושימוש בכרטיס אשראי ישראלי עם מינימום עמלות משיכה וחיוב – באירופה. או לחליפין, אותו מתווה, רק העברת רווחי הדיבידנד כדולרים לחשבון פיזי בחו"ל/וירטואלי, המרתם שם, וצריכתם בכ. אשראי.
אין ספק שIB משמעותית יותר זול מכל ברוקר ישראלי, במיוחד אם אתה משלב את זה עם חשבון בנק וכרטיס אשראי אירופאי.
אבל כמו שאמרת, במקרה של נייר מחלק בברוקר זר סביר שתצטרך להגיש דוח מס.

הגיים פלאן בגדול הוא לחיות חלק מהשנה כאן וחלק מהשנה באירופה
לפי זה נשמע סביר שבכל מקרה תצטרך להגיש דו"ח.
אם בחלק מהשנה שאתה בחו"ל אתה עובד שם ומרוויח כסף תצטרך לדווח על זה. אם אתה לא עובד בזמן הזה אז משתלם לך להגיד דו"ח כדי לקבל החזר מס.

אם התכנית היא להתגורר חלק משמעותי של השנה במדינה מסויימת במשך שנים רבות אז אין ספק שהעברת חלק מניירות הערך לחשבון מקומי באותה מדינה הוא הפתרון המשתלם ביותר. חוסר הנוחות היחסי של העברת דיווח שנתי לרשויות המס מתגמד לטעמי לעומת חוסר הנוחות המתמשכת בכל אחת מהאופציות האחרות. במדינה האירופאית בה אני גר יש כמה דברים מאוד בסיסים שנדרשים לחיי היומיום שאי אפשר לבצע בלי חשבון מקומי.
מבחינת מיסוי כל עוד למדינה יש הסכם למניעת כפל מס עם ישראל אין בכך שום הפסד.
אין לי שורשים מסוימיים שאני רוצה להכות מחוץ לישראל, רק להיות נווד לכמה חודשים בשנה, בעיקר באירופה. יכול להיות שאגיע למצב בו אהיה כמה ימים בשנה פחות מהזמן הנדרש לשייך תושבות לישראל (מבחן ה-183 יום), ואז זה סרט אחר לגמרי, אבל כרגע, לצורך מס, אני מעדיף להיחשב ישראלי.
אחרי עיסוק של כמה שנים מול רשויות המס, פיתחתי אלרגיה :)

אם הדיבידנד הוא בדולר ואני מבצע את ההשקעה בני"ע האמריקאי המדובר באירופה, עדיין אצטרך לבצע המרה ליורו, אז עדיין לא כזה בטוח שחסכתי משהו יותר מדי משמעותי אם ביצעתי את ההשקעה באירופה. לא?

אילו דברים למשל כופים עליך לקיים חשבון בנק מקומי? סתם, להאיר את עיניי...

לפי זה נשמע סביר שבכל מקרה תצטרך להגיש דו"ח.
אם בחלק מהשנה שאתה בחו"ל אתה עובד שם ומרוויח כסף תצטרך לדווח על זה. אם אתה לא עובד בזמן הזה אז משתלם לך להגיד דו"ח כדי לקבל החזר מס.
הדרך שלי ל'פנסיה מוקדמת' עוברת בהכנסה פאסיבית שתקיים אותי ללא צורך לעבוד (המטרה שלי ושל הרבה חבר'ה כאן דומה, רק האסטרטגיה שלי לממש את זה טיפל'ה שונה באופן בו אני בונה את התיק שלי). בתור אזרח של הדוד סם, אני גם כך מחויב להגיש דוח כל שנה לדוד, וזה אומר שכל שנה אני משלם ממיטב מעותיי לרואה חשבון שמתמחה בזה. אם אצור חשבון כלשהו נושא רווחים מעבר לים, אצטרך גם להגיש כל שנה דוח לשרוליק כאן, וזה פחות כיף להגיש דוח לשתי רשויות מס דרך שני רואי חשבון כל שנה (למרות שאם באמת הייתי רוצה, הייתי יכול להגיש לפחות את אחד הדוחות בעצמי, אבל אחרי שנים של עיסוקים מול מס הכנסה, אני בעיקר לא רוצה שום ממשק מולם, כמעט בכל מחיר).

אחרי הרבה מחשבה ומחקר ועד אשר יוכח אחרת, ייתכן שאטה פשוט לאמץ את הגישה השמרנית ואנצל את ההטבות שיש לי בבנק כאן - הוא ימיר את הדולרים ליורו, וכשאהיה ביורולנד, אחייב את כרטיס האשראי הישראלי שקושר מלכתחילה לחשבון היורו שלי בארץ. אם העמלות במצטבר יהיו סבירות, נראה לי שזה הפתרון הכי טוב מבחינתי, אלא אם מישהו ישבור את השוק ויאפשר לישראלים החלת תנאים דומים לכרטיסי אשראי אמריקאיים - אפס עמלות מחוץ לארה"ב לא משנה מה.

אין לי שורשים מסוימיים שאני רוצה להכות מחוץ לישראל, רק להיות נווד לכמה חודשים בשנה, בעיקר באירופה. יכול להיות שאגיע למצב בו אהיה כמה ימים בשנה פחות מהזמן הנדרש לשייך תושבות לישראל (מבחן ה-183 יום), ואז זה סרט אחר לגמרי.
אתה צריך להפריד בין תושבות מבחינת משרד הפנים (183 יום) לבין תושבות לצורכי מס שהקריטריונים שם יותר מורכבים (מרכז חיים, הכנסות וכיו"ב). אתה יכול לא להיות בישראל אפילו יום 1 מספר שנים ועדיין מס הכנסה פה יטען שאתה תושב לצורכי מס.

אילו דברים למשל כופים עליך לקיים חשבון בנק מקומי?
נסה לשכור דירה בלי חשבון בנק, או לרכוש כרטיס סים שאינו פריפייד. בכלל, אתה אולי עוד לא מבין את זה, אבל אורך החיים שאתה מדבר עליו הוא אורך חיים מאוד מאוד מאוד יקר, אופטימיזציה של עלויות המרת מטח היא האחרונה ברשימת האופטימיזציות.
תושבות מבחינת משרד הפנים
מכיר תושבות מס ותושבות לעניין ביטוח לאומי, בשתיהן אגב בחינה מהותית. מה זאת תושבות משרד הפנים?

הדרך שלי ל'פנסיה מוקדמת' עוברת בהכנסה פאסיבית שתקיים אותי ללא צורך
סיבה מצויינת להגיש דו"ח למס הכנסה כדי לנצל נקודות זיכוי.
בתור אזרח של הדוד סם, אני גם כך מחויב להגיש דוח כל שנה לדוד
זאת בפני עצמה גם אחלה סיבה להגיש דו"ח בארץ.
ברוב המקרים בלי דו"ח לארץ זה אומר שאתה סתם משלם יותר מידי מס.

ויותר מזה - בתור אזרח אמריקאי ברוב המקרים הרבה יותר פשוט ונוח לעבוד עם ברוקר אמריקאי מאשר עם ישראלי. זה חוסך הרבה כאב ראש ובלאגן שברוקרים רגילים לא תמיד יודעים איך לטפל בהם.
לא סתם כמעט כל האמריקאים בפורום עובדים עם ברוקר אמריקאי.
וזה פחות כיף להגיש דוח לשתי רשויות מס דרך שני רואי חשבון כל שנה (למרות שאם באמת הייתי רוצה, הייתי יכול להגיש לפחות את אחד הדוחות בעצמי, אבל אחרי שנים של עיסוקים מול מס הכנסה, אני בעיקר לא רוצה שום ממשק מולם, כמעט בכל מחיר).
א. בתור אחד שמגיש 2 דוחות כאלה דרך 2 רו"חים שונים, זה ממש לא כזה נורא.
ב. יש המון אנשים שמגישים לבד ב2 המקומות. במיוחד כשהדוחות כלכך פשוטים כמו אצלך.
ג. אל תשכח שאתה שהוצאה על רו"ח נחשבת הוצאה מוכרת גם לעצמאי, אז העלות הרבה יותר נמוכה ממה שאתה חושב.
אחרי הרבה מחשבה ומחקר ועד אשר יוכח אחרת, ייתכן שאטה פשוט לאמץ את הגישה השמרנית ואנצל את ההטבות שיש לי בבנק כאן - הוא ימיר את הדולרים ליורו, וכשאהיה ביורולנד, אחייב את כרטיס האשראי הישראלי שקושר מלכתחילה לחשבון היורו שלי בארץ.
עדיין לא הבנתי למה לא לפתוח חשבון בנק אירופאי.
לא משנה אם אתה מחזיק את הניירות בברוקר ישראלי או זר, אתה יכול בלי קשר לזה לפתוח חשבון בנק באירופה ולהעביר לשם אירו.
ככה כשאתה באירופה תוכל להתנהל בצורה יותר פשוטה וזולה מאשר עם חשבון ישראלי. אל תשכח שהרבה מקומות באירופה לא מקבלים אשראי אלא מעדיפים מזומן, ולמשוך מזומן בחו"ל עם כרטיס ישראלי יהיה לך הרבה יותר יקר מאשר למשוך מחשבון בנק מקומי.
וכמו שאמרתי קודם - עצם זה שיש לך חשבון בנק לא אומר שאתה צריך להגיש דו"ח למס הכנסה.
, אלא אם מישהו ישבור את השוק ויאפשר לישראלים החלת תנאים דומים לכרטיסי אשראי אמריקאיים - אפס עמלות מחוץ לארה"ב לא משנה מה.
בכרטיסים אמריקאים זה הרבה יותר טוב מ0 עמלות. הם משלמים לך כ2% ויותר על עצם זה שאתה משתמש בכרטיס.
האמת שזאת גם אופציה טובה - פתח חשבון בנק אמריקאי ותעביר לשם את הכסף (שוב - לא משנה אם תחליט לעבוד עם ברוקר ישראלי או אמריקאי. אני מדבר רק על עו"ש בארה"ב). משם תוכל לשלם את הכרטיס האשראי האמריקאי שלך + הרבה בנקים אמריקאים נותנים לך כרטיס דביט בלי עמלות משיכת מזומן בחו"ל.

נסה לשכור דירה בלי חשבון בנק, או לרכוש כרטיס סים שאינו פריפייד. בכלל, אתה אולי עוד לא מבין את זה, אבל אורך החיים שאתה מדבר עליו הוא אורך חיים מאוד מאוד מאוד יקר, אופטימיזציה של עלויות המרת מטח היא האחרונה ברשימת האופטימיזציות.

מכיר תושבות מס ותושבות לעניין ביטוח לאומי, בשתיהן אגב בחינה מהותית. מה זאת תושבות משרד הפנים?
מעניין שחייבים חשבון בנק לדברים האלה. אבל עדיין, למה לדעתך אורח נוודי ללא חשבון בנק הוא יקר יותר בהכרח באירופה? (עמלות המרה הצידה).

סיבה מצויינת להגיש דו"ח למס הכנסה כדי לנצל נקודות זיכוי.

זאת בפני עצמה גם אחלה סיבה להגיש דו"ח בארץ.
ברוב המקרים בלי דו"ח לארץ זה אומר שאתה סתם משלם יותר מידי מס.

ויותר מזה - בתור אזרח אמריקאי ברוב המקרים הרבה יותר פשוט ונוח לעבוד עם ברוקר אמריקאי מאשר עם ישראלי. זה חוסך הרבה כאב ראש ובלאגן שברוקרים רגילים לא תמיד יודעים איך לטפל בהם.
לא סתם כמעט כל האמריקאים בפורום עובדים עם ברוקר אמריקאי.

א. בתור אחד שמגיש 2 דוחות כאלה דרך 2 רו"חים שונים, זה ממש לא כזה נורא.
ב. יש המון אנשים שמגישים לבד ב2 המקומות. במיוחד כשהדוחות כלכך פשוטים כמו אצלך.
ג. אל תשכח שאתה שהוצאה על רו"ח נחשבת הוצאה מוכרת גם לעצמאי, אז העלות הרבה יותר נמוכה ממה שאתה חושב.

עדיין לא הבנתי למה לא לפתוח חשבון בנק אירופאי.
לא משנה אם אתה מחזיק את הניירות בברוקר ישראלי או זר, אתה יכול בלי קשר לזה לפתוח חשבון בנק באירופה ולהעביר לשם אירו.
ככה כשאתה באירופה תוכל להתנהל בצורה יותר פשוטה וזולה מאשר עם חשבון ישראלי. אל תשכח שהרבה מקומות באירופה לא מקבלים אשראי אלא מעדיפים מזומן, ולמשוך מזומן בחו"ל עם כרטיס ישראלי יהיה לך הרבה יותר יקר מאשר למשוך מחשבון בנק מקומי.
וכמו שאמרתי קודם - עצם זה שיש לך חשבון בנק לא אומר שאתה צריך להגיש דו"ח למס הכנסה.

בכרטיסים אמריקאים זה הרבה יותר טוב מ0 עמלות. הם משלמים לך כ2% ויותר על עצם זה שאתה משתמש בכרטיס.
האמת שזאת גם אופציה טובה - פתח חשבון בנק אמריקאי ותעביר לשם את הכסף (שוב - לא משנה אם תחליט לעבוד עם ברוקר ישראלי או אמריקאי. אני מדבר רק על עו"ש בארה"ב). משם תוכל לשלם את הכרטיס האשראי האמריקאי שלך + הרבה בנקים אמריקאים נותנים לך כרטיס דביט בלי עמלות משיכת מזומן בחו"ל.
רונן, קודם כל תודה על תשובותיך המעמיקות. כיף שאנשים תורמים מזמנם וניסיונם.

'סיבה מצויינת להגיש דו"ח למס הכנסה כדי לנצל נקודות זיכוי.'
- כלומר, אם נניח שכל הכנסותיי היו על טהרת הדיבידנד, אוכל להזדכות באופן מסוים על זה מול מס הכנסה בארץ? תחת איזו קונסטלציה בדיוק?

'לא סתם כמעט כל האמריקאים בפורום עובדים עם ברוקר אמריקאי.'
- אישית, אני לא רואה ערך ממש בברוקר ישראלי/זר. את כל הפעולות שלי אני מבצע בעצמי או מרים טלפון לבנקאי, ואני לא 'דיי טריידר', אלא 'לונג-הולר', אבל אולי אני מפספס איזו עלות-תועלת כלשהי.

'לא משנה אם אתה מחזיק את הניירות בברוקר ישראלי או זר, אתה יכול בלי קשר לזה לפתוח חשבון בנק באירופה ולהעביר לשם אירו.' - כן, אבל כל העברה שכזו מחשבון אחר, נניח ישראלי, תעלה לי עמלה לא מבוטלת. ואז מה עשיתי בזה? בכל מקרה, כל הפוסט הזה עשה לי מוטיבצייה להתמקח עוד יותר עם הבנק. הגשתי לכאורה תנאים עוד טובים מהתנאים הדי סבבה שהיו לי לפני. אפס עמלות המרה מכל מטבע לכל מטבע ועמלת שער חליפין מופחתת (שם קבור הכלב, ושם לא היו מוכנים להתמקח איתי מעבר להנחה שיש לי כבר). לגבי משיכת מזומן, הבנקאי אמר לי שגם שם לא תהיה לי עמלה מצד הבנק כל עוד החשבון משויך למט"ח הרלוונטי. יוצא שאם אמשוך כסף, העמלה היחידה שאשלם, אם תהיה כזו, תהיה מהכספומט.'
- תכלס, זו האופצייה שנראית הכי זולה/משתלמת, אבל מבחינתי היא גם הכי גבוהה על העץ. נראה לי שכשאגיע לתקופת הנדודים, קודם כל אנסה לראות במשך תקופה מסוימת איך אני מכיל את העלויות השונות ואם יש דרכים לצמצם אותן, ואז אראה אם יש צורך לשדרג את המעטפת הפיננסית בהתאם.

כלומר, אם נניח שכל הכנסותיי היו על טהרת הדיבידנד, אוכל להזדכות באופן מסוים על זה מול מס הכנסה בארץ?
נכון.
תחת איזו קונסטלציה בדיוק?
נקודות זיכוי ממס הכנסה.
חפש על זה קצת בפורום, יש מספר שרשורים שעוסקים בנושא.
אישית, אני לא רואה ערך ממש בברוקר ישראלי/זר. את כל הפעולות שלי אני מבצע בעצמי או מרים טלפון לבנקאי, ואני לא 'דיי טריידר', אלא 'לונג-הולר', אבל אולי אני מפספס איזו עלות-תועלת כלשהי.
לא דיברתי על יתרון במערכת המסחר של הברוקר או דברים כאלה אלא על יתרון בדווחי המס וההתעסקות עם מס הכנסה בשני הצדדים.
ממה שהבנתי מהאמריקאים בפורום (ואני לא כזה), הרבה יותר מסובך להתעסק עם כל ענייני המיסוי כשהברוקר ישראלי מאשר כשהוא אמריקאי.

נכון.

נקודות זיכוי ממס הכנסה.
חפש על זה קצת בפורום, יש מספר שרשורים שעוסקים בנושא.
טוב, זה פסיכי, לא הייתי מודע לעניין הזה בכלל, אז המון תודה!

אבל עדיין, למה לדעתך אורח נוודי ללא חשבון בנק הוא יקר יותר בהכרח באירופה?
לא כל כך מצליח להתחבר לביטוי "אורך חיים נוודי", זה כמו הבדואים? הנוודים המונגולים?

הנווד הדיגיטלי (ואני חשבתי שנוודות דיגיטלית זה מהכורסא בסלון) צריך מקום לישון בו? יש לו 3 חודשים זמן בשביל למצוא בדיוק את המקום שהוא רוצה ובמסגרת התקציב שלו או שהוא לוקח מה שיש? איפה הוא אוכל? כמה עולה לו ביטוח הבריאות? הוא ממשיך לשלם ביטוח לאומי וביטוח בריאות גם כשהוא לא בארץ, כן? ואיפה הוא גר בארץ? וכו וכו.

בקיצור- יתכלב הנווד ככל שי כלב, חיים חצי פה וחצי שם עדיין יקרים בהרבה מחיים רק פה או רק שם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 8
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
Y רווחי דיבידנד לא ממוסים במקור ב-IB מיסים 23
דו דו שנת דיווח דיבידנד בברוקר זר מיסים 1
yossik דיבידנד null שוק ההון 4
R חלוקת דיבידנד באופן לא שווה בין בעלי המניות מיסים 13
D דיבידנד מנכה מס במקור? שוק ההון 16
יבגני וולף אינדקס עולמי של מניות שמחלקות דיבידנד לפי DGI שוק ההון 13
א מניות דיבידנד ומס ירושה שוק ההון 16
י תכנון מס דיבידנד זר מעל גיל 60 מיסים 8
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
O איך אני יודע כמה דיבידנד התגלגל בתעודה iShares Core S&P 500 UCITS ETF 1159250 שוק ההון 4
M אזהרה על תקופת האקס - דיבידנד שוק ההון 7
Y קיזוז הפסדי הון עם דיבידנד וריבית מחו"ל מיסים 10
Z דיווח מס על דיבידנד מחברה שרשומה במדינת מקלט מס מיסים 1
דו דו השפעת דיבידנד על שערי קניה ומכירה בחישובי דף עזר 1325 מיסים 1
מ קיזוז הכנסה דיבידנד מחו"ל בהפסד הון בישראל מיסים 11
E המלצה לקרן/נייר דיבידנד ביורו פוסטים מאיכות נמוכה 1
S מס על דיבידנד שמקורו ב גמל ב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ברק א. חישוב תשואת דיבידנד כוללת של תיק מניות דיבידנד שוק ההון 1
ז תהיות לגבי התיק ולגבי דיבידנד שוק ההון 15
א דיבידנד בקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ב שאלה בנוגע לקיזוז מס כנגד דיבידנד שהתקבל בדולרים מיסים 3
Henchman34 תיק מניות דיבידנד לצריכה בגיל פרישה ומס עיזבון אמריקאי. שוק ההון 21
O רכישת מניות דיבידנד לתיק משקיע פסיבי שוק ההון 59
אוגורן טופס תביעה לקצבת אזרח ותיק - ריבית מחסכונות או דיבידנד ממניות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א איך בודקים אם קרן היא צוברת/מחלקת דיבידנד? שוק ההון 1
B מניות דיבידנד שוק ההון 5
T מיסוי על דיבידנד בקרן סל בארצות הברית פוסטים מאיכות נמוכה 13
Q שילוב מניות דיבידנד בתיק פסיבי שוק ההון 5
השקעה לא מזל מה נכון לעשות עם 60 אלף שקל - דיבידנד VS הלוואה צרכנות פיננסית 29
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
ה השקעה במדידי מניות דיבידנד בשקלים שוק ההון 14
Y מס רווח הון על דיבידנד מגרמניה מיסים 11
H מס ששולם בחו"ל (דיבידנד) מיסים 6
י ניכוי מס-דיבידנד גבוה מהרגיל מיסים 14
Aslan השקעה במניות דיבידנד בשלב צמיחה שוק ההון 15
י למה לא להשקיע בקרן ריט, המחלקת 12% דיבידנד? מה כבר יכול להשתבש? שאלת מתחיל שוק ההון 17
H מס דיבידנד בחו"ל - קיזוז הפסד הון? מיסים 16
O דיבידנד לבן ליום שחור? התפתחות אישית 38
I דיבידנד אחרון של VTI לא התקבל שוק ההון 8
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
R תשואת דיבידנד בקרנות איריות EIMI & SMEA שוק ההון 8
deussex רעיון לחלק מהתיק (10%) כמניות דיבידנד שוק ההון 10
שם משתמש בעייתי דיבידנד: זה משהו שפשוט נכנס לך לחשבון הבנק? שוק ההון 36
T צים מכריזה על דיבידנד מיוחד לרבעון 3 2020 של 2.5 דולר (~5% תשואה מובטחת?) שוק ההון 77
M קרן השתלמות IRA שמורכבת ממניות דיבידנד בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
S הבדלי דיבידנד VOO/IVV שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה