• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפשר את זה בהכי פשוט ברמת מכולת בבקשה ?

האיש איתו אני מדבר לגבי ההשקעה שלי

• הוא פקיד בחברת השקעות

הצבעות: 0 0.0%

• סך הכל מצביעים
    17

פשוט יותר

משתמש רשום
דירוג
5
שלום לכולם,
קראתי וקראתי, חפרתי וחיפשתי, וככל שיש יותר מידע, ככה אני מבין פחות.
שאלה פשוטה מאד מאד, יש ברשותי 100,000 ש"ח ו 100,000 דולרים, נזילים בבנק.
אני מעוניין להשקיע לטווח של לפחות 10 שנים, קרנות מחקות הרחבות ביותר בפריסה עולמית,
לא מתכוון לגעת בכסף, למעט משיכה של עד חצי מהרווחים במידה ויהיו, פעם בשנה למחיה.
והשאלה, לאן הולכים ?
הולכים ליועץ בסניף הבנק (דיסקונט ? פועלים ?) בו שוכב הכסף, שרודף אחרי כבר שנה "למה הכסף בעו"ש ? בוא תשקיע"
או
הולכים לפגישה עם לא בנק, "מנורה מבטחים הראל אלטשולר מגדל" נגיד ? למי מתקשרים ? מה אומרים ? הולכים אליהם למשרדים ? יש להם סוכן שבא אלייך ?

אני תקוע ברמה הטכנית, לאן לקחת את הטוסטוס וליסוע כדי לדבר עם מי.
וסליחה מראש אם זה נטחן פה, אבל לא מצאתי תשובה פשוטה, תניע וסע

אני מעוניין להשקיע לטווח של לפחות 10 שנים, קרנות מחקות הרחבות ביותר בפריסה עולמית,
לא מתכוון לגעת בכסף, למעט משיכה של עד חצי מהרווחים במידה ויהיו, פעם בשנה למחיה.
זה קצת לא מסתדר לי.
אתה צריך את הרווחים למחיה או לא? אם אתה צריך אותם אז אתה לא יכול לדבר על השקעה לטווח הארוך.
מה תעשה אם התיק יפול? לא תמשוך למחיה, או שתמכור בהפסד?

זה קצת לא מסתדר לי.
אתה צריך את הרווחים למחיה או לא? אם אתה צריך אותם אז אתה לא יכול לדבר על השקעה לטווח הארוך.
מה תעשה אם התיק יפול? לא תמשוך למחיה, או שתמכור בהפסד?

אם יש רווחים, עובדים פחות
אם אין רווחים, עובדים יותר
אם הלכה הקרן לפח, לא מוכרים בהפסד, 10 שנים, מה שקורה קורה ומתחילים מהתחלה

חשוב מאוד להבין למה אתה עושה את מה שאתה עושה.
אחרת בסערה הראשונה אתה עלול להתהפך עם הסירה
כי יש לי 100K שקלים ו 100K$ ששוכבים ומתגרדים משיעמום ואינפלציה

אם הרווחים מההשקעות שלך מכתיבים כמה אתה עובד או לא עובד, זו כבר בעיה.
בכל מקרה, אין הבדל בין ייעוץ שהבנק ייתן לך לייעוץ שבית השקעות ייתן לך- כולם ייעצו לך לתת להם את הכסף ו"לסמוך" או לחלופין להקשיב מאוד להמלצות של במה להשקיע. בכל קרה, מהפוסט אני מריח גישה קצת שאין לך כוח להתעסק עם הנושא הזה ולהבין אותו - ומהניסיון הקצר שלי, זה מתכון לאכזבה ועצבים והפסדים.

כי יש לי 100K שקלים ו 100K$ ששוכבים ומתגרדים משיעמום ואינפלציה
זו לא תשובה טובה.
תמשיך בקו החשיבה הזה , וככל הנראה יהיו לך פחות מהם בזמן הקרוב.
איך תרגיש אם תקנה את הקרן המחקה, ואחרי חמישה חודשים יישארו לך נכסים בשווי 60K בשח ו 60K $?

חולק על מכובדיי.
זה שיש לך כחצי מיליון ש"ח שלא עובדים בשבילך זו בהחלט סיבה מספיק טובה להשקיע. הון זה גורם ייצור של הון נוסף, ויש לך סכום מכובד שיכול לייצר עוד הון וזה שהוא שוכב בעו"ש זה פשוט חוסר יעילות.

הסיכון נגזר ממשך ההשקעה - נשמע שאתה מודע לסיכונים ומבין שאם אתה בירידות אסור למכור ושעם הזמן זה עולה. כלומר, אתה מבין איך השוק מתנהג (תוחלת חיובית אבל תנודתי) וזה חשוב.

אני גם לא חושב שאסור למשוך מוקדם אם יש רווח. מותר לבן אדם להנות מהפירות גם לפני הפרישה. אם תעשה סכום כסף נאה ותרצה למשוך את הרווחים כדי לעבוד פחות, כדי לטוס לחו"ל או כדי לקנות שוקובו - בעיניי אין בזה שום פסול ואפילו להפך. אני חושב שבפורום הזה קצת שוכחים לפעמים שיש עוד מטרות לתיק השקעה חוץ מתכנית פרישה ושזה מאוד לגיטימי.

לשאלתך:
בנקים הם יקרים יותר מבתי השקעות. היות שיש לך אסטרטגיית השקעה, מדדים מפוזרים עולמיים, אתה לא צריך שמישהו ינהל לך את הכסף, אתה יכול לקנות את הקרנות האלה בעצמך.
תעשה סקר שוק (טלפוני, לא עם הטוסטוס) אצל חברות כמו IBI, מיטב דש טרייד וכו'.
ספויילר: יציעו לך עלות קבועה של 15 ש"ח לחודש שמתקזזת עם פעולות, 7 או 8$ לפעולה בבורסה האמריקאית, ולא זוכר כמה לבורסה הישראלית. זה לא מאוד קריטי על מי מהם אתה הולך, הם רק הפלטפורמה.
אחרי שאתה מעביר לשם את הכסף אתה קונה את הקרנות המחקות שציינת, וזהו, יש לך חשבון השקעות.

חולק על מכובדיי.
זה שיש לך כחצי מיליון ש"ח שלא עובדים בשבילך זו בהחלט סיבה מספיק טובה להשקיע. הון זה גורם ייצור של הון נוסף, ויש לך סכום מכובד שיכול לייצר עוד הון וזה שהוא שוכב בעו"ש זה פשוט חוסר יעילות.
אני גם לא חושב שאסור למשוך מוקדם אם יש רווח

איזה דיון קראת?

איזה דיון קראת?
זו לא תשובה טובה.
תמשיך בקו החשיבה הזה , וככל הנראה יהיו לך פחות מהם בזמן הקרוב.
איך תרגיש אם תקנה את הקרן המחקה, ואחרי חמישה חודשים יישארו לך נכסים בשווי 60K בשח ו 60K $?
אם הרווחים מההשקעות שלך מכתיבים כמה אתה עובד או לא עובד, זו כבר בעיה.

קח בחשבון שהרוח הצפוי מסכום כזה הוא כ 1000 שח בחודש.
אם לא תמכור, הקרן לא תלך לפח. אחרי הירידות יבואו עליות. הזמן בין לבין לא ידוע ...

אני גם לא חושב שאסור למשוך מוקדם אם יש רווח. מותר לבן אדם להנות מהפירות גם לפני הפרישה. אם תעשה סכום כסף נאה ותרצה למשוך את הרווחים כדי לעבוד פחות, כדי לטוס לחו"ל או כדי לקנות שוקובו - בעיניי אין בזה שום פסול ואפילו להפך. אני חושב שבפורום הזה קצת שוכחים לפעמים שיש עוד מטרות לתיק השקעה חוץ מתכנית פרישה ושזה מאוד לגיטימי.

אפשר למשוך מהתיק, רק צריך לזכור שיש לזה שני חסרונות:
1. תשלום מוקדם של מס.
2. פגיעה ביכולת של התיק לצבור ריבית דריבית (שזה הכח האמיתי של השקעה לטווח ארוך).

חולק על מכובדיי.

הסיכון נגזר ממשך ההשקעה - נשמע שאתה מודע לסיכונים ומבין שאם אתה בירידות אסור למכור ושעם הזמן זה עולה. כלומר, אתה מבין איך השוק מתנהג (תוחלת חיובית אבל תנודתי) וזה חשוב.

לשאלתך:
בנקים הם יקרים יותר מבתי השקעות. היות שיש לך אסטרטגיית השקעה, מדדים מפוזרים עולמיים, אתה לא צריך שמישהו ינהל לך את הכסף, אתה יכול לקנות את הקרנות האלה בעצמך.
תעשה סקר שוק (טלפוני, לא עם הטוסטוס) אצל חברות כמו IBI, מיטב דש טרייד וכו'.
ספויילר: יציעו לך עלות קבועה של 15 ש"ח לחודש שמתקזזת עם פעולות, 7 או 8$ לפעולה בבורסה האמריקאית, ולא זוכר כמה לבורסה הישראלית. זה לא מאוד קריטי על מי מהם אתה הולך, הם רק הפלטפורמה.
אחרי שאתה מעביר לשם את הכסף אתה קונה את הקרנות המחקות שציינת, וזהו, יש לך חשבון השקעות.

נעם תודה רבה,
נראה כי הבנת את כיוון המחשבה בדיוק,
אחרי שבחרתי פלטפורמה, נניח IBI, אני מעביר את הכסף בהעברה בנקאית, האם קניית הקרנות היא באתר אינטרנט שלהם או בהוראה לפקיד לביצוע בטלפון ?
האם יש לעובדה כי אני מחזיק דולרים השפעה ?
ושאלה גדולה אחרונה ודי, אם אני גם בעלים של חברה, לקנות מחשבון החברה או חשבוני הפרטי ?

אפשר למשוך מהתיק, רק צריך לזכור שיש לזה שני חסרונות:
1. תשלום מוקדם של מס.
2. פגיעה ביכולת של התיק לצבור ריבית דריבית (שזה הכח האמיתי של השקעה לטווח ארוך).
ברור. אבל זה תמיד נכון. 2 זו הסיבה שבאפט לא משך ונתן לאשתו לתרום כמו שרצתה לפני שמתה.

נעם תודה רבה,
אחרי שבחרתי פלטפורמה, נניח IBI, אני מעביר את הכסף בהעברה בנקאית, האם קניית הקרנות היא באתר אינטרנט שלהם או בהוראה לפקיד לביצוע בטלפון ?

1. אפשר לקנות באינטרנט עם סיסמה ושם משתמש ואפשר להתקשר ולהזדהות מול נציג ולקנות דרכו.
אתה מחזיק דולרים - לכן אם תרצה לקנות קרן נקובה בדולר (למשל הקרנות של וואנגארד), חסכת לעצמך עמלת המרת מט"ח.

נעם תודה רבה,
ושאלה גדולה אחרונה ודי, אם אני גם בעלים של חברה, לקנות מחשבון החברה או חשבוני הפרטי ?
אתה יכול או באינטרנט או בטלפון. אישית אני מעדיף באינטרנט וכמה שפחות לדבר עם אנשים. פה אתה יכול לקרוא על סוגי הפקודות ואיך משתמשים בהם (בקניה של קרנות מחקות, MKT וLIMIT זה כל מה שאתה צריך לדעת).

לגבי השפעת הדולרים - אם תבחר לקנות קרנות אמריקאיות - חסכת לעצמך עמלת המרה של כחצי אחוז. אם תבחר לקנות ישראליות בשקלים, אז תצטרך להמיר לשקלים.

לגבי אם בחברה או פרטי, מניח שהכי טוב שתשאל את רואה החשבון שלך, זה נושא שאני פחות מבין בו. זו חברה בע"מ?
אני חושב בקול רם: מבחינת מיסוי זה לא משנה אם תמשוך את הכסף ותשקיע או תשקיע ואז תמשוך את הכסף. בכל מקרה תשלם מס רווח הון ומס דיווידנד ככה שזה לא שיקול. השיקול היחידי שאני יכול לחשוב עליו:
הסיבה שהרבה ישראלים שאינם אזרחי ארה"ב בוחרים לקנות קרנות מחקות ישראליות, היא מס ירושה בארה"ב על מי שאינו אזרח על תיק בשווי של מעל 60,000$. חברה מבטלת את הסיכון הזה, כי החברה לא יכולה "למות" פתאום. אז אולי יש הגיון להשקיע מחשבון החברה ולבטל את הסיכון של מס ירושה. כך אתה יכול לרכוש קרנות אמריקאיות בבורסה בניו יורק, שהן זולות יותר בדמי הניהול שלהן, נזילות יותר (ובאופן אישי ולא מבוסס על כלום, לי מרגישות בטוחות יותר).
מצד שני, אם אני חושב על הרעיון המשפטי של חברה כיישות נפרדת, אם החברה תיקלע לקשיים תיק ההשקעות שלך יהיה בסכנה, ואם הוא יהיה על שמך פרטי והחברה היא בע"מ אז אי אפשר לגעת בזה לא משנה מה קורה בעסק.

איפה הכסף היום? בחברה או בחשבון הפרטי שלך?

חסכת לעצמך עמלת המרת מט"ח.
ומצטרף תשלום של העברת מט"ח

מבחינת מיסוי זה לא יחסוך לך, אבל אם אין חובות לעסק תוכל להתחיל להשקיע באמצעותו כדי לשמור אותו לעתיד הקרוב
הבעיה היא שאם אתה מקבל משכורת מהחברה, כל נכס או שווי כספי אחר שתקבל בעתיד מהחברה ייחשב הכנסה פירותית (מס שולי)
*בעיה - יכול להיות יתרון אם אין לך יחסי עובד-מעביד עם עצמך
תתיעץ עם רואה חשבון \ יועץ מס

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
D איך אפשר למחוק את עצמי ופוסטים שכתבתי? אוף טופיק 3
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
א קרן השתלמות- אפשר למשוך רק את החלק שמעל התיקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
ט איפה אפשר לראות את סך פוזיציות השורט שנפתחות על מדד? שוק ההון 31
R האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים? שוק ההון 41
Z שאלה - אפשר לנצל את משבר הקורונה-ווירוס בעולם? שוק ההון 1
L לסגור חשבון בנק אבל לא לאבד את הוותק בו (האם אפשר להקפיא?) אוף טופיק 27
מ מדוע אי אפשר לנצח את השוק? שוק ההון 161
Liron2035 האם אפשר לנהל את קרן ההשתלמות דרך IB? שוק ההון 5
M איפה אפשר לברר במדויק את גודל השוק האמריקאי בהשוואה לשאר? שוק ההון 7
milx האם באחד הדוחות של IB אפשר להציג את הכתובת שלי? שוק ההון 9
yossik איך אפשר לשלב את החיים המודרניים בעיר יחד עם שמירה על הטבע אוף טופיק 2
R אי אפשר להכות את השוק. חוץ מ... שוק ההון 127
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
I מה אפשר ״לסחוט״ מכרטיס האשראי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
עתיד מתוק מס רווחי הון - כמה מההפסד אפשר לקזז מרווח? שוק ההון 15
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
edangz איך אפשר לקנות קריפטו הראשון שלי? השקעות אלטרנטיביות 0
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
F איך בכלל אפשר לצבור הון? התפתחות אישית 63
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
R אפשר להסביר לי בבקשה מה ההבדל בין הקרנות שוק ההון 40
M האם אפשר לדחות מס בפקדון לפקדון הבא? מיסים 3
H מאיפה אפשר לצרוך מחקרים עם מטא אנליזה בנושאים שונים. אוף טופיק 26
N אפשר להתעלם מהמודעה. מצאתי תשובה במקום אחר. תודה שוק ההון 0
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
de dud איך אפשר לדעת אם נפלתי קורבן פישינג אוף טופיק 16
Y האם אפשר לקנות דירה במחיר למשתכן אחרי שקניתי דירה? נדל"ן 2
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
נ האם אפשר לתזמן דיבדנדים? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5
I מאיפה אפשר ללמוד בצורה מסודרת על פעילות financial institutions גדולים? התפתחות אישית 2
adamshalev אפשר לקבל אונליין אישור ניכוי מס במקור לפיצויים\תגמולים במקום ללכת למס הכנסה? מיסים 6
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
C האם אפשר להפקיד בקרן השתלמות בתור מובטל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
ת מדוע באתר "כלכליסט" כבר אי אפשר לקרוא תגובות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Shnizelia אפשר להסתדר בלי ארנק בימינו? פוסטים מאיכות נמוכה 36
L למישהו יש רעיון מה אפשר לעשות עם שעות פנויות וידע בתכנות אוף טופיק 8

נושאים דומים

Back
למעלה