• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אלטשולר שחם

למד לשונך לומר

משתמש רשום
דירוג
0
היי חברים, מתרגש לכתוב את הפוסט הראשון שלי פה...
רוצה להתייעץ ולשמוע את דעתכם בעד או נגד.
כבר כמה חודשים שאני תוהה לעצמי האם חכם מצידי להשיאר את קרן הפנסיה וההשתלמות שלי באלטשולר שחם , מצד אחד יש לי את התשואות הרווחיות של השנים האחרונות של קרנות ההשתלמות והפנסיה שלי, מצד שני משהו מרגיש לי שהקסם של בית ההשקעות הזה פג, מצד שלישי אני אומר לעצמי, הנה זה הזמן שלך להישאר ולא להילחץ.
החודש האחרון מתחיל להגדיש לי את הסאה ולגרום לי לחשוב ברצינות יותר על מעבר, אבל כל הזמן מהדהד לי הפוסט של הסולידית שטענה בטוב טעם לא להילחץ ולעשות שינויים בגלל שינוי.
אז מה אומרים, בעד להישאר או לחפש חלופה?

גם אני באותה סירה, נמצא באלטשולר פנסיית ברירת מחדל וגם בהשתלמות (0.8 דמי ניהול מסלול מניות).
את קרן ההשתלמות אני חושב להעביר למחקה מדד, בדיוק מנסה להשוות דמי ניהול לקרוא חוות דעת.

אלטשולר שחם בחרו להגדיל את נתח המניות בשוק הגלובלי (כולל שוק ההון הסיני) על חשבון שוק ההון המקומי.
השנה, שוק ההון המקומי השיג תשואה גבוהה יותר ולכן התשואה הכוללת של אלטשולר שחם פיגרה אחרי בתי השקעות אחרים.
האם זה ימשך כך? לא יודע.
מה שאני יודע שאנשים, כמו עדר כבשים, רצים יחד אחרי המוביל (הרגעי).

למה להעביר?
אם זה בגלל ירידות, מה זה משנה? מחר יכולים לעלות שוב, לרדת עוד יותר, או להשאר במקום. אין לזה משמעות.
אם זה בגלל העלמות ה"אמונה" ב"מום" של אדם אחר על מניות מסויימות? אז בכיף.

השאלה אם הירידות הם אלה שמשפיעות על ה"היעלמות" באמונה של אותו מנהל כספים.
במציאות, אם אתה מאמין בהצלחת משהו, כדאי להכנס אליו כשאף אחד לא מאמין בו, או כשכולם נוטשים אותו,
מאשר כשכל העולם ואשתו מדברים עליו, והוא קרוב לרווייה.

ויש הבדל עצום בין אמונה אישית בהצלחת משהו בטווח הארוך, שזה עלייך לאורך כל הדרך, מאשר להאמין באדם בשר ודם שהוא הוא היותר חכם מכולם. שאז זה גם עלייך, אבל אתה אפילו לא מחליט בעצמך.
לא ממליץ כלום

כבר כמה חודשים שאני תוהה לעצמי האם חכם מצידי להשיאר את קרן הפנסיה וההשתלמות שלי באלטשולר שחם , מצד אחד יש לי את התשואות הרווחיות של השנים האחרונות של קרנות ההשתלמות והפנסיה שלי, מצד שני משהו מרגיש לי שהקסם של בית ההשקעות הזה פג, מצד שלישי אני אומר לעצמי, הנה זה הזמן שלך להישאר ולא להילחץ.

לקפץ מבית השקעות לבית השקעות כל פעם אחרי שהם בביצועים נחותים זו דרך מובטחת לנעול הפסדים ולהבטיח שבטווח הארוך אתה תפגר מאחורי הממוצע.

כל הקרנות האקטיביות "רוקדות" מסביב לממוצע: בשנים מסויימות חלקן תהיינה מעליו, בשנים מסויימות חלקן תהיינה מתחתיו -
ובגלל שיש REVERSION TO THE MEAN - התכנסות לממוצע - כלומר, אף אחת מהן לא מסוגלת להתמיד לאורך זמן (קרי, מעל 10 או 15 שנים) בביצועים ששונים משמעותית מהממוצע, אז מי שנטה לבצע טוב יותר מהשוק יטה לבצע פחות טוב מהשוק לאחר מכן - במוקדם או במאוחר

כשאתה עובר בית השקעות אתה נועל הפסדים - זה כמו למכור בזול

למרות 120 שנה של בורסה אנשים ממשיכים לרדוף אחרי תשואה: להשקיע במה שעלה כבר (לקנות ביוקר) ולברוח ממה שירד (למכור בזול).

הטריק בלא להפסיד את הכסף שלך הוא פשוט אך חמקמק באופן מסתורי (מסתבר): קנה בזול, מכור ביוקר.

אלטשולר שחם בחרו להגדיל את נתח המניות בשוק הגלובלי (כולל שוק ההון הסיני) על חשבון שוק ההון המקומי.
השנה, שוק ההון המקומי השיג תשואה גבוהה יותר ולכן התשואה הכוללת של אלטשולר שחם פיגרה אחרי בתי השקעות אחרים.
האם זה ימשך כך? לא יודע.
מה שאני יודע שאנשים, כמו עדר כבשים, רצים יחד אחרי המוביל (הרגעי).
הבעיה היא שלא רק שהיא מפגרת בתשואות, אלא היא מובילה בתשואה שלילית! באיזור 2.5 אחוז.

מצד שני משהו מרגיש לי שהקסם של בית ההשקעות הזה פג
- לאף בית השקעות אין "קסם" באמת
- תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות. כל כמה שנים תראה בית השקעות אחר שמוביל בתשואות, לכן תשואות לא אמורות להוות שיקול בבחירה

לעומת זאת יש לי באופן אישי שתי בעיות עם אלטשולר שחם שמבחינתי מהוות חסם להשקעה של הפנסיה וקרנות ההשתלמות דרכם:
1) דמי הניהול שלהם קשיחים מאוד וגבוהים יחסית לחברות האחרות
2) הם לא מציעים מסלולי השקעה מחקי מדד

אלטשולר עשו הרבה החלטות לא נכונות בשנה וחצי האחרונות - השקעה חזקה בשוק הסיני, חוסר השקעה בשוק הישראלי ועוד.
נכון, קשה לדעת מה יקרה, אבל נראה שהם שמו הרבה ביצים בסל אחד ולא פיזרו, ולכן גם התשואות שלהם היו נמוכות משאר הקרנות בצורה חדה.

קשה לדעת מה יקרה בהמשך, במיוחד בקרנות, פנסיות וכו' מכירה או העברה של הקופה לא מתרחשת מיידית ויש כאן סיכון גדול מאשר למכור מניה במסחר עצמאי לכן צריך לקחת את זה בחשבון ולא למכור אחרי כל ירידה של אחוז בתיק..

לדעתי בטווח הקרוב, בגלל שהם נמצאים חזק בסין (והיה אפשר לראות תשואות נמוכות משאר הקופות גם השנה בינתיים), ובגלל שדמי הניהול שלהם יחסית יקרים לשאר הקופות, כן הייתי בודק מעבר לקופה אחרת בתנאים טובים יותר.
אם זאת ואני מדגיש שוב - הקופות האלה לטווח ארוך, ואין טעם להעביר אותם בתדירות גבוהה, אז קח את זה בחשבון שלא כל ירידה של אחוז תרוץ להעביר.

גילוי נאות - אני הייתי שנים באטשולר בשתי קרנות השתלמות בתנאים טובים יחסית, ולפני חצי שנה (אולי קצת יותר) ראיתי שיותר מידי השקעה במקומות שלדעתי היו פחות מוצלחים והעברתי אותם לחברה אחרת ושם אשאר שנים קדימה, גם אם לא יהיו מקום ראשון בתשואה.
כמובן לא מייעץ / ממליץ וכו'.

הבעיה היא שלא רק שהיא מפגרת בתשואות, אלא היא מובילה בתשואה שלילית! באיזור 2.5 אחוז.
עקרונית, כשאתה משקיע במשהו שאתה באמת מאמין בו אז הנפילות זו ההזדמנות שלך לקנות נכסים בזול ולקבל עליהם תשואה יפה.
הבעיה, כמובן, שאם אתה מנהל תיקים במקצועך אז אתה חשוף לפופוליזם ולצורך לפמפם לתקשורת תשואות גבוהות כל הזמן כדי לשמור על המוניטין שלך...

אם אתה מספיק מאמין באסטרטגית ההשקעה של א"ש, אז איך אומרים - זה לא באג זה פיצ'ר.
אם אתה לא מספיק מאמין, אז תשאל את עצמך במי אתה כן מוכן לתת אמון, מי לא יאכזב אותך בנפילה הבאה בשווקים, ותנייד את הקופה בהתאם.

ורק תזכורת קלה - יש בימינו מסלולים מחקי s&p500 בפנסיה (לא ממליץ)

אלטשולר עשו הרבה החלטות לא נכונות בשנה וחצי האחרונות - השקעה חזקה בשוק הסיני, חוסר השקעה בשוק הישראלי ועוד.
נכון, קשה לדעת מה יקרה, אבל נראה שהם שמו הרבה ביצים בסל אחד ולא פיזרו, ולכן גם התשואות שלהם היו נמוכות משאר הקרנות בצורה חדה.

לדעתי בטווח הקרוב, בגלל שהם נמצאים חזק בסין (והיה אפשר לראות תשואות נמוכות משאר הקופות גם השנה בינתיים), ובגלל שדמי הניהול שלהם יחסית יקרים לשאר הקופות, כן הייתי בודק מעבר לקופה אחרת בתנאים טובים יותר.
אם זאת ואני מדגיש שוב - הקופות האלה לטווח ארוך, ואין טעם להעביר אותם בתדירות גבוהה, אז קח את זה בחשבון שלא כל ירידה של אחוז תרוץ להעביר.

גילוי נאות - אני הייתי שנים באטשולר בשתי קרנות השתלמות בתנאים טובים יחסית, ולפני חצי שנה (אולי קצת יותר) ראיתי שיותר מידי השקעה במקומות שלדעתי היו פחות מוצלחים והעברתי אותם לחברה אחרת ושם אשאר שנים קדימה, גם אם לא יהיו מקום ראשון בתשואה.
כמובן לא מייעץ / ממליץ וכו'.
אני לא יודע, מה זה "החלטות לא נכונות"? ואולי עכשיו כשניערו ידיים חלשות מהשוק הסיני הוא ירוץ במלוא הקיטור? ואולי סיימנו סייקל ועכשיו שוב שוק שורי אצל הסינים?
השוק הישראלי, כנ"ל - האם הוא באמת היה כל כך טוב ושורי בשנה שעברה, או שפשוט לקח לו יותר זמן להתאושש מהנפילות של תחילת הקורונה, ולכן שנה שעברה ראינו עלייה גדולה (שבסנופי פשוט התרחשה בחלקה ב2020 כבר)?
גם אם כן, זה חוכמה בדיעבד. וזה אם גדול מאוד, כי כל דבר תלוי נקודת מבט.
מניות הבנקים בעולם היו בראלי מטורף, אבל זה כי הן התאוששו יותר לאט. מניות סיניות יכלו ליפול בטירוף, כי הן עלו בטירוף לפני זה.

נראה שהם שמו הכל בסל אחד ולא פיזרו - מי שבא אליהם בא בגלל שהם חכמים יותר מכולם, לכאורה, ובחר בעצם בפיזור הזה.
אופס, בחר במישהו אחר שיבחר בשבילו בפיזור הזה.
אני לא ממליץ כלום, אבל זה נשמע קצת כמו אוהדי נצחונות. מי שרוצה להיות פסיבי, יש לו מספיק אופציות. מי שלא - רעש גדול יותר זה המחיר.

עקרונית, כשאתה משקיע במשהו שאתה באמת מאמין בו אז הנפילות זו ההזדמנות שלך לקנות נכסים בזול ולקבל עליהם תשואה יפה.
הבעיה, כמובן, שאם אתה מנהל תיקים במקצועך אז אתה חשוף לפופוליזם ולצורך לפמפם לתקשורת תשואות גבוהות כל הזמן כדי לשמור על המוניטין שלך...

אם אתה מספיק מאמין באסטרטגית ההשקעה של א"ש, אז איך אומרים - זה לא באג זה פיצ'ר.
אם אתה לא מספיק מאמין, אז תשאל את עצמך במי אתה כן מוכן לתת אמון, מי לא יאכזב אותך בנפילה הבאה בשווקים, ותנייד את הקופה בהתאם.

ורק תזכורת קלה - יש בימינו מסלולים מחקי s&p500 בפנסיה (לא ממליץ)
פספסתי את ההודעה הזאת. זה מדויק.
למען האמת, אל תסמוך על אף אחד, מלבד עליך. וגם עליך, בערבון מוגבל.
יש לנו אלפי biasים בכל רגע נתון ובכל החלטה שאנחנו עושים בחיים, כשאתה במדד אתה מנטרל את זה גם כי אתה שם מבטחך לא באדם ספציפי, אלא בכל השוק, וגם כי זה מנטרל את הרעש של "אולי אם אקנה את זאת, אשיג תשואה עודפת" אם אתה פשוט stays the course ולא זז ממנו
ויש הבדל גדול בין לדעת ללעשות...

בהנחה שיש לך דמי ניהול גבוהים, הייתי מכניס בקשת ניוד יוצא, מקבל שימור עם שיפור משמעותי בדמי הניהול ונשאר.

בהנחה שיש לך דמי ניהול גבוהים, הייתי מכניס בקשת ניוד יוצא, מקבל שימור עם שיפור משמעותי בדמי הניהול ונשאר.
אלטשולר לא משפרים את דמי הניהול בתהליך שימור. יש להם מדרגות דמי ניהול לפי סכום הצבירה והם לא חורגים מהן במ"מ, גם לאחר בקשת ניוד (מניסיון ומעוד חברים שעברו את אותו תהליך).

אלטשולר לא משפרים את דמי הניהול בתהליך שימור. יש להם מדרגות דמי ניהול לפי סכום הצבירה והם לא חורגים מהן במ"מ, גם לאחר בקשת ניוד (מניסיון ומעוד חברים שעברו את אותו תהליך).
אני שיפרתי מולם. לפעמים אתה לא יושב במדרגה הנכונה ואם יש סכום משמעותי הם יותר גמישים מהעבר.

אני שיפרתי מולם. לפעמים אתה לא יושב במדרגה הנכונה ואם יש סכום משמעותי הם יותר גמישים מהעבר.
תלמד בבקשה לצטט הודעה, כי אכלתי עכשיו כאפה וחשבתי שאתה ו- @וינסנט זה אחד

מעולה. אם אתה לא יושב במדרגה הנכונה אכן סביר שתצליח לשפר לדמי הניהול שהם נותנים למדרגה האמיתית שלך, גם ללא בקשת ניוד.
שיתפתי את ניסיוני וניסיונם של חברים (עם סכומים מאוד משמעותיים) ולא הסכימו להתגמש מהמדרגות, גם לאחר בקשת ניוד.
פות"ש מוזמן לנסות מולם ולעדכן :)

ואולי עכשיו כשניערו ידיים חלשות מהשוק הסיני הוא ירוץ במלוא הקיטור
אולי, אני בטח לא נביא ואין לי כדור בדולח, אבל אחרי שנים שהייתי איתם וכמו שאמרתי ראיתי שהם יותר מידי בשוק אחד ועוד השוק הסיני עשיתי לעצמי חושבים והעברתי לקופה זולה יותר עם תשואות טובות יותר.
אתה שואל אם הייתי יכול להפסיד יותר? ברור
אתה שואל אם אלטשולר פתאום יכולים לשנות את ההשקעות ולהשיג תשואות טובות מהאחרים? ברור

אבל אישית חשבתי אחרת ולכן העברתי - האם צדקתי עד כה? כן (כאמור העברתי לפני חצי שנה +), אבל כן, קשה לתזמן את הדברים האלה, לוקח זמן להעביר קופות, זה לא שנותנים פקודה וזה עובר למחרת.

נשאר איתם.
מבחינתי הוא מגוון לי את התיק לעומת המחקיי מדד שלי.
לא נכנס לבדוק כמה הפסדתי כי זה לא רלוונטי מכיוון שיש לי עוד כמה עשורים עד הפנסיה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N מה דעתכם על קרן ההשתלמות המנייתית של אלטשולר שחם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
adamshalev ‏אלטשולר שחם מפסיק להפיץ את הקרנות של בלאקרוק בארץ‏ שוק ההון 181
S השקעה בקריפטו דרך אלטשולר שחם הוריזון השקעות אלטרנטיביות 62
J אלטשולר שחם - iShare - האם נחשב השקעה פסיבית זרה (PFIC) לעניין בעלי אזרחות כפולה שוק ההון 2
Y אלטשולר שחם VS מיטב דש - השוואת תשואות שוק ההון 28
hommie אלטשולר שחם - חלוקת נכסים במסלול מנייתי שוק ההון 2
A אלטשולר שחם מבקש לרכוש את הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 12
Dinoman השוואה שעשיתי בין הקרן VT לבין אלטשולר שחם מסלול מנייתי לקופת גמל להשקעה בשנה האחרונה שוק ההון 32
U למה אלטשולר שחם לא מופיע בטבלת השוואת בתי השקעות שוק ההון 2
ד אלטשולר שחם פרופרטיז נדל"ן 15
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
O האם יש חסרונות בקרן פנסיה קטנה (ספציפית אלטשולר שחם) צרכנות פיננסית 21
S אלטשולר שחם פנסיה, מתלבט בין שני מסלולים צרכנות פיננסית 32
S מנסה לעשות סדר בקופת גמל להשקעה של אלטשולר שחם שוק ההון 4
C קרן השתלמות - IRA vs אלטשולר שחם שוק ההון 3
י קרן הפנסיה של אלטשולר שחם לחברי מועדון היטקזון צרכנות פיננסית 99
ש אלטשולר - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
A אלטשולר מסלול מניות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
J קרנות ishare נעלמו מדף הבית של אלטשולר שוק ההון 79
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O לא מבין את ההתנהגות של אלטשולר S&P 1159250 שוק ההון 1
O מישהו יכול להסביר איך אלטשולר ishares S&P עולה 14/01/2021 היום 2% שוק ההון 5
O שאלה לגביי מסחר ishares אלטשולר s&P שוק ההון 1
F אלטשולר קונה את הלמן? צרכנות פיננסית 1
S בקשת הסבר אודות רווח בקרנות פנסיה אלטשולר (תשואה מוצגת מול רווח כספי בפועל) צרכנות פיננסית 0
ש קניה של קרן סל BlackRock-אלטשולר נכשלת שוק ההון 1
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
SpidiMan מתלבט איפה לשים קרן השתלמות (דש / אלטשולר) שוק ההון 15
ע אופן השוואת עלות כוללת בקופ"ג להשקעה של אלטשולר למסלולים רגילים מול בתי השקעות? שוק ההון 1
Y התייעצות - מעבר מקופת גמל (30 שנה) בפסגות ל- אלטשולר צרכנות פיננסית 6
Fitch הרכב הקרן אלטשולר קרן ממונפת 5105895 שוק ההון 18
י.ג אלטשולר מפסיקה את ההלוואות מקופת גמל וקרן השתלמות שוק ההון 5
c881 אלטשולר וסלידתו מהשקעה במדדים אוף טופיק 9
J חסכון לכל ילד, ESG ואלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מסלול פסיבי מדד מניות אטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
H קופת גמל להשקעה. משהו מוזר באלטושר שחם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M הלוואה כנגד קרן פנסיה באלטשולר שחם פוסטים מאיכות נמוכה 1
S מיקוח על דמי דמי ניהול באלטושר שחם צרכנות פיננסית 24
D חסכון לכל ילד "סיכון מוגבר" באלטשולר שחם צרכנות פיננסית 1

נושאים דומים

Back