• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

היא דתיה/חרדית, הפיספוס שלך :)
אני חילונית ומסעדת שף מעולם לא עניינה אותי.
אה, אוקי :) זה קצת מסביר, אבל עדיין מעניין אותי לשמוע מה הדעה שלה בתור בן אדם לגבי העניין, למעט זה שאסור להם לטוס לחול כי יש איסור(או שאני טועה ומותר?)
לגבי המסעדה, היא פשוט אמרה שהם ממש אוהבים בשר אז שאלתי מה המניע לא ללכת נגיד פעם בשנה למקום שזו ההתמחות שלו(יש כשרות מעולות).

לא יודע אם זה המקרה הנ"ל, אבל "תשוקה" של אחד היא לא בהכרח של השני. ודאי לי שכל אחד יכול לחשוב על דברים שפשוט לא מעניינים אותו, ואחרים לא מבינים איך איך יכול להיות שלא הלכת/ עשית/ ניסית/ וכו'.

ברור, לא רק זה, אני גם יודע שזה המצב, שהתשוקה שלי לא דומה בכלל לתשוקה שלה(גם כי אני חילוני והיא דתיה).
השאלה שאני שאלתי היא לא כביקרות אלה מתוך עניין מה היא חושבת על הנושא מנקודת מבטה(שאני מניח שהרבה מפה זה דת), זה הכל...
לי אישית לא יצא לדבר על נושא של התנהלות כלכלית עם אדם דתי, לכן שאלתי פה בפורום.

מה היא חושבת על הנושא מנקודת מבטה
יש שתי אפשרויות:
1. היא חשה תשוקה גדולה והכרחית לכל מיני דברים אך מקריבה ומוותרת (גישת הרב סולובייציק)
2. זה לא מעניין אותה בכלל ולא תבדיל בין יין צרפתי ליין פטישים כך שזה לא משנה לה (גישת הרב קוק בהפשטה)
לא חייבים להיות דתי בשביל זה. זה נכון לגבי כל אדם כי תמיד יהיו בעולם דברים שתתקל בהם ויהיו מעבר לאפשרויות שלך.

לטעמי די קיצוני לצד השני, לא כביקורת כמובן, לא ״יושב״ עלייך שלא ראית מקום אחר חוץ מישראל? שלא טעמת אוכל(לצורך העניין בשר) מיצירתו של שף שכל עיסוקו בחיים זה להיות מומחה לבשר? אין פספוס?
איך את יודעת שנופש במלון/בחול לא יעשה לך טוב/כיף/שמח(וואטבר) אם לא ניסית בחיים?
בכל מקרה, אצלי היציאה הגדולה ביותר הייתה התחביב שלי, אופנוע שטח, מטיילים כל סופש בארץ בנוסף לשיפור הכושר הגופני.
לא מצטער לרגע כמובן :)
מסעדות אפשר לומר שאני הולך עם זוגתי פעם בחודש לאיזו מסעדה שלא היינו בה, משתדל לשלם בסיבוס עם מה שנשאר מהעבודה(אם המקום מקבל).
טיסות לחול(למעט עבודה), אפשר לומר פעם בשנה(אם כי הפעם האחרונה הייתה ב2018).
לגבי הלוואה לרכישת רכב, הכל תלוי בריביות. אם מישהו הגיע להחלטה שהוא צריך רכב(לא משנה מה הסיבה לא נכנס לזה כרגע) ומציעים לו הלוואה בריבית אפסית, לא רואה סיבה לא לעשות את זה...
אני האברך...
האיסור לצאת לחו"ל הוא די גמיש, והרבה מתירים אותו לצורך נופש. אבל זה לא העניין
פשוט חו"ל ומסעדות שף הם לא בעולם שלי בכלל
צריך גם להבין שהחוויה הרצינית של חו"ל, האנשים, האוכל, התרבות, הם אסורים כמעט לגמרי מצד דיני כשרות וכד'
אז אם כבר יוצאים לחו"ל עם האישה, ההנאה היא משינוי האוירה ולא מלספוג את התרבות הנורדית/ויקינגית/קלטית, אז מה העניין?
כמה מכרים שלך היו בחו"ל? המון כנראה
כמה שלי? אני לא מצליח להיזכר, וגם אם כן, היו לגיחה של כמה ימים בלבד

זה כמו לשאול אותך איך לא הרגשת פספוס לא להיות מעולם ב'טיש' הושענא רבא בחסידות רחמיסטריווקא...
איך אתה יודע שלשמוע 'שיעור כללי' מר' דוד כהן לא יעשה לך טוב/כיף בחיים?

בהנאות גשמיות אני די חלש. משולש קוגל עם מלפפון חמוץ בקידוש של שבת בבית הכנסת עושים לי את העבודה יופי
זה לא שלא נהניתי מסושי או סטייק נחמד בחתונת יוקרה, אבל זה לא בדיוק נמצא לי בראש

אבל אם למשל יבוא ר' שאול אלתר למסור שיעור בחול המועד בבית הכנסת, זה כבר דבר שאני לא ארצה לפספס או ללכת להתוועדות י"ט כסלו, זה משהו שמרחיב לי את העולם, את החוויה, את ההנאה

כנראה שצריך לפתח חוש להנאות,
יש כאלו שמבחינים בין שוקולד של ורד לשוקולד של יער הקקאו
ויש כאלו שמוכנים להתאבד על השינוי בין 'נוסח חברון' ל'נוסח פונביז' בקנייטש הספציפי של 'כל נדרי'

נערך לאחרונה ב:
לא ״יושב״ עלייך שלא ראית מקום אחר חוץ מישראל?
אני ממש לא מרגישה רע בקשר לזה שלא ראיתי מקום אחר חוץ מישראל.
אם יש לי חלום כזה? אממ.. אפשר לומר שכן, אם כי הוא חלום משני להרבה מאד חלומות אחרים , ולא נמצא בתחילת הרשימה בכלל.
אם אני אגשים אותו? אולי אי פעם בעתיד. כרגע אני מרגישה מאד מלאה, מסופקת ועוסקת בהגשמת חלומות אחרים .
איך את יודעת שנופש במלון/בחול לא יעשה לך טוב/כיף/שמח(וואטבר) אם לא ניסית בחיים?
אני מאמינה שזה יכול להיות מאד נחמד, מאוורר ומרגיע.
אף פעם טיולים לא הופכים אותי לשמחה, הם תמיד מאפשרים לי להתמלא בקצת רוגע חדש, ובשביל המטרה הזו אני ממש לא צריכה דווקא חו"ל..
כל חוף ים פה בארץ, ולפעמים גם מעיין / שייט/ או טבע ממלאים אצלי את אותה המטרה.
כל טיול בחוץ הוא פתח לחיזוק זוגיות, ולהתנתקות מהשגרה. אני לא חושבת שיש הבדל בין נופי ההימלאיה ליער ישראלי, מבחינה זו.
שלא טעמת אוכל(לצורך העניין בשר) מיצירתו של שף שכל עיסוקו בחיים זה להיות מומחה לבשר? אין פספוס?
יש הרבה דברים שלא חוויתי, אבל אני לא חושבת שיש בהם פספוס.
לצורך הענין , גם אתה לא היית ככל הנראה ב95% משטחי העולם, האם זה לא פספוס? האם לא יתכן שיש עוד 10 מליון חוויות שאתה מפסיד?
השאלה היא מה המטרה, אם לנסות ולהשיג את כל מה שקיים בעולם, בהרגשה שיש פה החמצה בכל דבר שלא ניסינו,
או שמבינים שחוויה אמיתית היא חוויה פנימית, העולם שבחוץ רק לפעמים יכול לתת את הטריגר לחוויה הזו.
לצורך הדוגמא - אוכל טוב זה תמיד כיף ונחמד. אבל החוויה הפנימית לא משתנה בהרבה בין טעימה של מזון טעים שהכנו בבית / מסעדה / אוכל גורמה ביפן.
גם המינון של החוויה אצלי מושפע מהאמונה הזו, חוויה של אוכל היא חוויה רגעית, פיזית וחולפת, מעדיפה בהרבה חוויות רגשיות שבהרגשה שלי ממלאות הרבה יותר.
לכן אם תציע לי מסעדה בשרית, או ארוחה בערסלים בחצר, אני אישית מעדיפה את השניה.
בעלי , אגב, הוא זה שאוהב את הקטע הבשרי, אני הרבה פחות , ולכן גם בפעם בחצי שנה שבא לנו לגוון, הוא צריך ממש לשכנע אותי בשביל להגיע למסעדה בשרית..

באופן כללי , אני חושבת שככל שהחיים מלאים ומסופקים בחוויות אמיתיות, המינון של הצורך בחוויות חיצוניות יורד בהרבה. אצלי לפחות זה ככה.
לא מצטער לרגע כמובן :)
אני לא חושבת שצריך להצטער על כל מה שהיה ונחווה בטוב.
כן שווה להרגיש אילו מהחוויות משפיעות עלינו חזק יותר, מה משפיע עלינו בצורה פנימית יותר, ולאורך זמן.

אני לא בוחרת בחיים כאלו בגלל הגבלות של דת, אלא יותר בגלל שהחיים האמוניים שלי ממלאים אותי מבפנים ומספקים לי הרבה מאד חוויות פנימיות אמיתיות.
ייתכן שזה גם ענין סביבתי של תרבות ורמת חיים, מניחה שאם הייתי חיה בסביבה אחרת עם רמת הכנסות אחרות (שלי! לא של הסביבה), את הפעם בשנה של היציאה לטיול הייתי עושה בחו"ל, אבל לגבי המינון והצורך לא היה משתנה שום דבר.

נערך לאחרונה ב:
אני יכול להעיד שאצלי הבלוטות באוטו מתחבר בתהליך ידני של כמה דקות בכל התנעה מחדש, וגם אז הוא מגמגם וקופץ, עד שאני מתייאש וחוזר לרדיו, שגם בו הקליטה לא טובה. במכוניות חדשות הבלוטות עובד הרבה יותר טוב, אולי זה תקן בלוטות 5 או סתם הנדסה טובה יותר. אז לא הייתי מחליף את האוטו אבל עוד לא מצאתי פתרון טוב איך לשים ספוטיפיי באוטו בלי להחליף מערכת מולטימדיה.
אם יש לך aux יש בעלי ״דיבוריות״ באיזה 10$ שיש להן 2 כבלים אחד מתחבר לאוקס והשני ל usb לחשמל. הטלפון מתחבר אליהםוזה עובד להיט. יש את זה ברכב שהיה לי והעברתי לאמא כבר שנתיים בלי תלונות. מתחבר לי אוטומטית תמיד כשאני נכנס לרכב.
משהו כזה:
https://he.aliexpress.com/item/3260...108#142_668#2717#7562#496__668#3374#15176#740

אולי אפשר למצוא משהו חדש יותר עם בלוטוס 5.

באופן כללי , אני חושבת שככל שהחיים מלאים ומסופקים בחוויות אמיתיות, המינון של הצורך בחוויות חיצוניות יורד בהרבה.
למה את קוראת חוויות אמיתיות ולמה חוויות חיצוניות לא קשורות לזה?הרי את מתמלאת שמחה מהילדים, מהבעל, מהחברים, מטיול בטבע, מבית נקי - כולם חיצוניים לך. זאת למעשה הפרדה מלאכותית בין החוץ לפנים.
כל טיול בחוץ הוא פתח לחיזוק זוגיות, ולהתנתקות מהשגרה. אני לא חושבת שיש הבדל בין נופי ההימלאיה ליער ישראלי, מבחינה זו.
אני מסכימה עם זה בגדול. בקטן - זה לא רק חיזוק הזוגיות בהכרח אלא גם חיזוק קשרי משפחה וחברים (או חיזוק הקשר לעצמך ולטבע) מחוץ ליומיום (תלוי בהרכב היציאה לטיול ובהתכווננות).
הנופים בארץ ממש יפהפיים ומרגשים עד שמגיעים לטינופת שמטיילים אחרים משאירים אחריהם. בזמן האחרון אני ממש בדיכאון מזה...

זו לא תופעה כזו נדירה. ברשתות השיווק אפשר למצוא לא מעט מוצרים שבהם המחיר לק"ג נמוך יותר דווקא עבור האריזות הקטנות. כדאי לבדוק לפני שקונים.
אכן, בשבוע שעבר בשופרסל, דבש ממותג הבית בבקבוק לחיץ - 250 ג"ר ב- 10 ש"ח, בקבוק לחיץ 500 ג"ר מעל 25 ש"ח. על שניהם היה שלט "מבצע".

למה את קוראת חוויות אמיתיות ולמה חוויות חיצוניות לא קשורות לזה?הרי את מתמלאת שמחה מהילדים, מהבעל, מהחברים, מטיול בטבע, מבית נקי - כולם חיצוניים לך. זאת למעשה הפרדה מלאכותית בין החוץ לפנים.
אני חושבת שהחויה החיצונית מעוררת את הפנימית.
החוויות האמיתיות הן תמיד רגשיות כמו אהבה , שייכות, סיפוק פנימי.
אני יכולה לקבל הרגשת סיפוק מבית נקי, וגם מלהכין ארוחת גורמה או לטפס על האוורסט.
אצלי , החוויה הפנימית נחווית אותו הדבר, לא משנה מה הטריגר שגרם לה.
ולכן ,ככל שאני יותר מחוברת לעצמי אני אחווה את הסיפוק בדברים היומיומיים והקטנים ולא אצטרך לעבוד קשה בשבילו.

גם בעל משפחה וילדים מעוררים הרבה תחושות. לפעמים אהבה, לפעמים שייכות וחום וקשר.

חוויה של אוכל טוב, היא לא חויה רגשית בפני עצמה, אלא אם כן היא יכולה לעורר חוויות משנה כמו הרגשה של פינוק, של אהבה עצמית, ואת כל אלו אפשר לקבל מכל מיני סוגי חוויות.

מסכימה איתי?

חוויות שאני מכנה אותן יותר פנימיות, הן במהותן יותר רגשיות ופחות חיצוניות, כלומר, חיוך של ילד הוא חוויה שיותר מהר מעוררת תגובה רגשית, לעומת ריגוש של אוכל טוב שמעורר בעקיפין איזו הרגשה של פינוק עצמי.

נערך לאחרונה ב:
אפשר לחזור לנושא השרשור ולא פולמוס על חוויות פנימיות.
יש לכם 'חוויות פנימיות'? תפתחו שרשור בנושא.
השרשור הזה נועד ל- 'יציאות צרכניסטיות מטריפות' ז"א, תיאור מצב צרכניסטי עם טוויסט קומי.
תודה.

יש לכם 'חוויות פנימיות'? תפתחו שרשור בנושא.
מיותר הלעג...
אני חושבת שזאת שיחה במקום הנכון, מול הדוגמאות הצרכניסטיות שמובאות כאן. כי אחרת מה כל-כך מטריף אותי (ואת אלישבע גם) ביציאות הצרכניות? למה זה מטריף אותך?

אכן, בשבוע שעבר בשופרסל, דבש ממותג הבית בבקבוק לחיץ - 250 ג"ר ב- 10 ש"ח, בקבוק לחיץ 500 ג"ר מעל 25 ש"ח. על שניהם היה שלט "מבצע".
רק מעלה השערה, דבש בלחית חייב להיות מחומם. יתכן והקילו בצנצנת לא מחומם ועל כן המחיר יותר זול.
כמובן שיכול להיות וגם הוא מחומם, ואז סתם בזבזתי מעט זיכרון בשרת :)

לדעתי שוב הנושא קצת מתפספס
אני חי בעולם פשוט אחר
זה לא שאני מעדיף איגלו בבית על פני אנטריקוט במסעדה

פשוט, המסעדה היא לא אופציה אצלי, היא לא בעולם שלי
כשאני רואה רכב יוקרה אני לא מקנא במי שנוהג בו ולא בא לי גם, ורק בגלל החיסכון אני מסביר לעצמי שיותר שווה לקרוא 'גדל אשר באך'
פשוט זה לא מעניין אותי, לא מבחינת הרכוש עצמו וודאי שלא ב'מעמד' שנובע ממנו
(יש לי ב'ועד' (=שכבה בישיבה) בחור שפתח חברה רצינית בשעה שכולנו אברכים רגילים עם 2-3 ילדים, ואני וחברי ממש ריחמנו עליו. אני זוכר כשהוא התחתן סוף סוף והבנו שהוא נשאר סופית בעולם העסקים, פשוט כאב לי הלב, פיזית, על איזה מסכן הוא, הוא היה בחור למדן ומתמיד והחיים סחפו אותו משם, ובחתונתו הבנו שזה סופית. לא אני ולא חברי (יכול להיות שהיו אחרים שכן, אני מדבר על מי שדיברתי איתו) לא קינאנו בו בכלל ומאוד ריחמנו עליו, ואני עדיין מרחם עליו. אני הייתי מאוד שמח לחיות ברווחה כלכלית כמוהו, אבל ממש לא מוכן 'לשלם את המחיר' כמוהו)
בסביבה שלי, הצלחה בחיים היא להיות תלמיד חכם. להיות דוקטור/עשיר/חוקר/ממציא/ספורטאי/זמר, זו לא הצלחה, זה קצת כישלון וקצת בושה.

קחו עוד דוגמא, אני בן 30 ואני לא מכיר אף אדם שעישן או אפילו ראה פעם גראס או משהו בסגנון, וגם לא ראיתי בחיים בנאדם שתוי חוץ מפורים. בבחירות מועד א' בקמפיין של פייגלין הבנתי שזה מאוד רווח בציבורים שאני לא מכיר (כאן תצחקו), ואף פעם לא חשבתי שאני רוצה להיות שמח/טוב לי/כיף/ווטאבר אז בוא נחפש מישהו שמוכר גראס / נשתה לשכרה, זה לא קיים בעולם שלי.
כמו שכשאדם לא דתי רוצה להתגוון, הוא לא אומר לעצמו בוא נלך לאיזה טיש או נשמע איזה שיעור מעניין בהלכות סעודה שלישית בראש השנה שחל להיות בשבת.

מקווה שהנקודה ברורה:
אני לא מוותר על כל מיני הנאות כי הן עולות כסף ולי יש הנאות זולות יותר
ההנאות הרגילות בחברה הכללית (מסעדה, בר, סרט, מועדון, חו"ל, תאטרון, קונצרט, חוג, ערב קריאה, הופעה) לא קיימות אצלי בעולם
דברים פשוטים יותר, כמו קפה בחוץ או פלאפל, זה באמת חיסכון. למה לקנות קפה, אם אני עושה בבית בחצי שקל או בבית הכנסת בשקל?

נערך לאחרונה ב:
קחו עוד דוגמא, אני בן 30 ואני לא מכיר אף אדם שעישן או אפילו ראה פעם גראס או משהו בסגנון, וגם לא ראיתי בחיים בנאדם שתוי חוץ מפורים
זה שלא ראית עדיין לא אומר שאין בין חבריך ובני משפחותיהם כאלה שמעשנים או שותים באופן קבוע. בגלל שזה לא לגיטימי בתרבות שלכם, כנראה שנעשה בחדרי חדרים או הרחק מהקהילה. אגב, גם אני לא רואה את ילדיי מעשנים גראס או משתכרים אבל אין לנו סודות במשפחה אז יודעת שהם כן מפעם לפעם.

זה שלא ראית עדיין לא אומר שאין בין חבריך ובני משפחותיהם כאלה שמעשנים או שותים באופן קבוע. בגלל שזה לא לגיטימי בתרבות שלכם, כנראה שנעשה בחדרי חדרים או הרחק מהקהילה. אגב, גם אני לא רואה את ילדיי מעשנים גראס או משתכרים אבל אין לנו סודות במשפחה אז יודעת שהם כן מפעם לפעם.
על זה בדיוק אני מדבר:
יש לי בסביבה הרבה אנשים שפתוחים איתי על הרבה דברים שלא מקובלים... אני יודע על כמה אנשים שרואים סרטים, למשל, אבל עדיין מעולם לא ראיתי ולא מצאתי ולא הכרתי מישהו שעישן אפילו פעם אחת. ונניח לזה שניה, אני בעצמי, אדם בוגר שמעולם לא ראה גראס. בציבור אחר גם אצל שר או דוקטור מכובד זה קיים מידי פעם, כי למה לא? אבל בסביבתי זו לא בושה, זה פשוט לא קיים. גם אם ברור שיש כאלו שעושים את זה, אבל ברור שאנחנו חיים בעולמות מאוד שונים.

אבל ברור שאנחנו חיים בעולמות מאוד שונים.
פחות שונים ממה שאתה חושב.
אני מזהה התנשאות ובדלנות בשיח שלך אבל היות וגם אני נוהגת להתנשא ולהתבדל אז לא יכולה לבוא בטענות :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה