• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות*

לא הוא לא. אפילו לא קרוב.
מניסיון אישי, יכול להגיע אפילו ליותר. לוחם ב 730 מתחיל ממשכורת של 18 ברוטו, רכבת ישראל, משרד רה"מ, משמר בתי המשפט, שגרירויות, כנסת....כל אלה מגיעים למשכורת ברוטו של 5 ספרות.

כי יש עוד פרמטרים שהופכים מקום עבודה למבוקש.
זה שיש עוד פרמטרים רלוונטיים זה לא אומר שהפרמטר שאנחנו מדברים עליו הוא לא רלוונטי.
אני מבין שהחלטת להתבצר בעמדתך, אז אני אאחל לך יום טוב.

מניסיון אישי, יכול להגיע אפילו ליותר. לוחם ב 730 מתחיל ממשכורת של 18 ברוטו, רכבת ישראל, משרד רה"מ, משמר בתי המשפט, שגרירויות, כנסת....כל אלה מגיעים למשכורת ברוטו של 5 ספרות.
גם אני מניסיון אישי. 730 זה היחידה לאבטחת אישים של השב"כ וצריך לעשות קורס אחיד בשביל זה.
זה ההפך הגמור מ"בקלות". זה מאוד מאוד קשה.
למשכורות של 5 ספרות אפשר להגיע מסתם לטחון שעות בכל עבודה של 30-40 שקל לשעה.
להגיע ל17-18 "בקלות", זה ממש לא (אם בכלל).

גם אני מניסיון אישי. 730 זה היחידה לאבטחת אישים של השב"כ וצריך לעשות קורס אחיד בשביל זה.
זה ההפך הגמור מ"בקלות". זה מאוד מאוד קשה.
למשכורות של 5 ספרות אפשר להגיע מסתם לטחון שעות בכל עבודה של 30-40 שקל לשעה.
להגיע ל17-18 "בקלות", זה ממש לא (אם בכלל).
הכוונה שלי לא הייתה לקלות "פיזית", אלא לקלות למצוא עבודה בשכר כזה.

עובדתית 95% מהלוחמים לא יגיעו למשכורות האלה.
כי 80% מהם אפילו לא חושבים שכדאי אפילו לנסות.
אז מתוך ה 20% שמנסים הרבעון העליון מצליח.
לא סיכויי הצלחה כאלה גרועים, נכון?

זה לא אומר שהפרמטר שאנחנו מדברים עליו הוא לא רלוונטי.

ולכן בתגובתי המקורית רשמתי בפירוש ״עוד פרמטרים״, אבל אני מבין שקשה לך לנהל דיון מורכב, ואתה מבטל את עמדתי כ״אנקדוטלית״ או ״מתבצרת״ למרות שאתה לא מביא נתונים סותרים או אפילו הסבר לאופן בו ניסחת את הנחת היסוד שלך. העיקר שאני מתבצר.

אני תוהה מדוע לכל כך הרבה אנשים חשוב להוריד את הרוח מהמפרשים לקוראים.

כי 80% מהם אפילו לא חושבים שכדאי אפילו לנסות.
אז מתוך ה 20% שמנסים הרבעון העליון מצליח.
לא סיכויי הצלחה כאלה גרועים, נכון?

ולכן בתגובתי המקורית רשמתי בפירוש ״עוד פרמטרים״, אבל אני מבין שקשה לך לנהל דיון מורכב, ואתה מבטל את עמדתי כ״אנקדוטלית״ או ״מתבצרת״ למרות שאתה לא מביא נתונים סותרים או אפילו הסבר לאופן בו ניסחת את הנחת היסוד שלך. העיקר שאני מתבצר.

אני תוהה מדוע לכל כך הרבה אנשים חשוב להוריד את הרוח מהמפרשים לקוראים.
מה הקשר ללהוריד רוח מהמפרשים.
אני לא אומר שזה מאוד קשה או בלתי אפשרי, אני גם לא אומר לאף אחד לא לנסות, אני רק לא מסכים שזה קל ושיש בדיוק אותה כמות של דפ״רים בהייטק כמו בכל תעשייה.
זה כמו שאני לא אגיד לאנשים לא להשקיע לטווח ארוך אבל מצד שני גם לא אגיד להם שתוך שנה שנתיים הם יכולים לצאת לפרישה מוקדמת.

התגובה הראשונה שלי למה שכתבת הייתה ביחס לטיעון ספציפי.
אם לקחת השראה ממך: אני מבין שקשה לך לעשות הפרדה בין טיעונים שונים ואתה מנסה להצדיק טיעון חלש בכך שהוא רק אחד מתוך כמה טיעונים שלך.
דרך אגב לא אמרתי שיש לי (או שאני מתכוון להציג) נתונים סטטיסטיים ששוללים את הדעה שלך, רק הצגתי את הבעייתיות בטיעון שלך (שהוא מבוסס על הניסיון האישי שלך עם הדוגמאות שנתקלת בהן בחיים שלך) והוספתי את דעתי (שלא מתבססת על אנקדוטות אלא על ״היגיון״: אם השכר יותר גבוה וכל השאר זהה, סביר להניח שתהיה תחרות יותר גדולה על התפקיד, ולכן סביר להניח שיהיה קשה יותר לקבל אותו).

תיכנס לאתר של כל אחד מהמקומות שהצגתי, יש מודעת דרושים פתוחה. מגייסים כל הזמן.
זה שתמיד מגייסים זה לא שקול ל״קל להתקבל״.

אני רק לא מסכים שזה קל ושיש בדיוק אותה כמות של דפ״רים בהייטק כמו בכל תעשייה.
עם מי אתה לא מסכים? מי אמר שזה קל?

וזה בסדר לחשוב שאין אותה כמות דפרי״ם, וזה בסדר לחשוב שיש אותה כמות דפי״ם.
לא לי ולא לך יש באמת מידע מבוסס, רק נסיון אישי ותחושת בטן ויכולת התבטאות שאולי תשכנע כאלה או אחרים שמישהו מאיתנו יותר מנומק.

אז החברים הצעירים שקוראים את השרשור הזה, המסר היחיד שיש לי אליכם, זה שקשה יש רק בלחם, וגם אם אתם ממוצעים, או אפילו ממוצעים מינוס, ולא למדתם תכנות, זה לא אומר שלא תוכלו להרוויח משכורת גבוהה, ועל אחת כמה וכמה אם אתם ממוצעים פלוס או מוכשרים בטירוף.
בהנחה וזה מה שחשוב לכם.

שאו ברכה!

לא הבנתי את הפואנטה של פותח הפוסט מעבר לזה שיהיה לו מזל, בידיוק כמו שלמנופאים דור א' בנמל חיפה יש מזל להרוויח 90 אלף בחודש.

אוסיף שחלק נכבד ביותר מהעובדים בהייטק לא מגיע למשכורות של 30 אלף בטח לבטח תפקידים שהם לא הנדסיים אפשר לגשת ולהסתכל על טבלאות שכר.

יש כמות מוגבלת מאד של חברות שיהיו מוכנות לשלם לאנשי תמיכה טכנית, מנהלי משרד או מגייסים 30 אלף שקל בחודש וגם זה רק לבכירים.

המשכורות הגבוהות קיימות, כמו שנדון עד כו בפורום ואני יכול להעיד מנסיוני, יש לא רק משכורות 30 אלף יש גם 50 60 70 אלף שקל אבל לכולן מגיעים עם קומבינציה רבה של מזל, עבודה קשה לאורך השנים ויכולות.

נערך לאחרונה ב:
טוב קראתי באיחור ואני מנסה להתמודד עם הטענה של הטיית השרידות. בינתיים אני יודע לעמוד מאחורי הדברים האלו:

אם יש לכן/ם יכולות מוכחות בנושאים לעיל (שלא מההייטק), יש לכם מקום בעולם ההייטק. זה נכון, אתם מתמודדים מול המון אנשים מצויינים, ולכן אתם צריכים להתבלט. איך? דרך אחת מרכזית שכל אחד יכול ליישם, היא להראות נחישות ועניין גבוה במיוחד במשרה.

למשל, אם תצליחו להגיע לדמות רלוונטית, לעניין אותה בכם, ולהציע לה לבצע משימה רלוונטית ללא התחייבות, אתם מגדילים את הסיכויים שלכם באופן משמעותי.

@טקבק אפשר לשאול באיזה תפקיד אתה עובד היום? עובד כ PRODUCT MANAGER?
שאלה נוספת, בראיונות עבודה: האם אתה נבחן על האנגלית שלך? ( האנגלית שלי מאוד טובה, רק הדיבור הוא דיי בעייתי כי אני " חסר בטחון " בגלל שאני פוחד לעשות טעויות של ילד בן 5 )

מה הסיכויי להתקבל למשרה כזאת אחרי שעשיתי קורס ואני מגיע ללא ידע נוסף? ( יש לי ידע דיי בסיסי בקידום ושיווק בפייסבוק\גוגל)

שאלה נוספת, בראיונות עבודה: האם אתה נבחן על האנגלית שלך? ( האנגלית שלי מאוד טובה, רק הדיבור הוא דיי בעייתי כי אני " חסר בטחון " בגלל שאני פוחד לעשות טעויות של ילד בן 5 )

מה הסיכויי להתקבל למשרה כזאת אחרי שעשיתי קורס ואני מגיע ללא ידע נוסף? ( יש לי ידע דיי בסיסי בקידום ושיווק בפייסבוק\גוגל)

למשרת פרודקט, ממה שאני מכיר, קשה להתקבל ללא נסיון קודם. זה תפקיד שכשמחפשים לאייש אותו, מחפשים בדיוק את הבן אדם שיביא את הערך המוסף והנסיון יחד איתו, לא מישהו שיתגלח עליך. אולי רק בחברות גדולות (נניח מעל 1000 עובדים) יהיו מוכנים לקלוט פרודקט ללא נסיון.

הדרך "הקלאסית" להכנס להייטק ללא תואר / נסיון הנדסי היא כנראה להתחיל ממשרה של תמיכה טכנית ואז להתקדם ל-customer success וכו' אבל לא נראה לי שהשכר שם מגיע ל-30...

מעדיף שלא לחשוף יותר..
האנגלית שלך נשמעת סטנדרט לרוב המוחלט של התפקידים. ביטחון מגיע תוך כדי שיחה ואימון, ואתה לא שונה מהמון (רוב) הישראלים בהייטק. תרגיש בנוח

אתה שואל מה הסיכוי להתקבל ספציפית למשרת Product? למה אתה שואל דווקא על התפקיד הזה?
איזה קורס עשית? מה עשית לפני?

מעדיף שלא לחשוף יותר..
האנגלית שלך נשמעת סטנדרט לרוב המוחלט של התפקידים. ביטחון מגיע תוך כדי שיחה ואימון, ואתה לא שונה מהמון (רוב) הישראלים בהייטק. תרגיש בנוח

אתה שואל מה הסיכוי להתקבל ספציפית למשרת Product? למה אתה שואל דווקא על התפקיד הזה?
איזה קורס עשית? מה עשית לפני?
עד לפני מספר חודשים הייתי מנהל חנות מאוד גדולה באחד המרכזים הכי גדולים בארץ, לאחרונה עברתי לעבוד כסוכן מכירות שטח באחת מחברות הרפואה בארץ ובנוסף אני עובד שם גם כאיש שיווק בפייסבוק\גוגל ( מנהל להם את הקמפיינים ).

יש תפקידים נוספים בהייטק שאפשר להגיע אליהם עם משכורת טובה חוץ מPRODUCT MANAGER וחוץ מלדעת לתכנת? אם כן, אשמח לדעת איזה תפקידים.

המון תודה :)

עד לפני מספר חודשים הייתי מנהל חנות מאוד גדולה באחד המרכזים הכי גדולים בארץ, לאחרונה עברתי לעבוד כסוכן מכירות שטח באחת מחברות הרפואה בארץ ובנוסף אני עובד שם גם כאיש שיווק בפייסבוק\גוגל ( מנהל להם את הקמפיינים ).

יש תפקידים נוספים בהייטק שאפשר להגיע אליהם עם משכורת טובה חוץ מPRODUCT MANAGER וחוץ מלדעת לתכנת? אם כן, אשמח לדעת איזה תפקידים.

המון תודה :)

ציינת פה לא מעט תפקידים מגוונים.
תנסה לזקק את היכולות המרכזיות שלך מתוך מה שציינתי בפוסט הראשון. האם זה יכולות ניהול והובלה של אופרציות כמו ניהול חנות? האם זה יכולות מכירה כסוכן מכירות שטח? משא ומתן בשיחות מכירה? ירידה לפרטים והתעסקות בפרטים הטכניים של ניהול הקמפיינים בפייסבוק וגוגל?

איפה אתה מרגיש שהחוזקות+התשוקה שלך כרגע?

בהתאם לזה אדע להכווין אותך יותר. סתם לצורך הדוגמא, חבר שעשה הסבה להייטק לפני 5 שנים וצמח לאט לאט, היום עושה תפקיד מכירתי-טכני (Pre-Sales) ומרוויח מעל 40K...

העבודה הראשונה שלי בהייטק היתה אחרי צבא(קרבי). איזה סטרטאפ שלא שרד יותר מידי חיפש מישהו שיעשה QA לכותרי CDROM. הכישורים הנדרשים: יכולת חשיבה ואנגלית ברמה גבוהה.
השכר ההתחלתי שלי היה משהו כמו 2800 שקל.

מעולם לא עשיתי תואר במדעי המחשב.

ציינת פה לא מעט תפקידים מגוונים.
תנסה לזקק את היכולות המרכזיות שלך מתוך מה שציינתי בפוסט הראשון. האם זה יכולות ניהול והובלה של אופרציות כמו ניהול חנות? האם זה יכולות מכירה כסוכן מכירות שטח? משא ומתן בשיחות מכירה? ירידה לפרטים והתעסקות בפרטים הטכניים של ניהול הקמפיינים בפייסבוק וגוגל?

איפה אתה מרגיש שהחוזקות+התשוקה שלך כרגע?

בהתאם לזה אדע להכווין אותך יותר. סתם לצורך הדוגמא, חבר שעשה הסבה להייטק לפני 5 שנים וצמח לאט לאט, היום עושה תפקיד מכירתי-טכני (Pre-Sales) ומרוויח מעל 40K...
יש לי יכולות מעולות של ניהול חנות - עמידה ביעדים, ניהול צוות עובדים ( 5-6 במהלך השנה ) ובתקופה של יולי אוגוסט הייתי מעסיק כ 12-13 עובדים, ניהול נכון של תקציבים, הנעת הצוות למכירות.
כרגע אני עובד בתפקיד של סוכן שטח ואני מאוד מרוצה מהתפקיד עצמו, זה תפקיד מאוד דינאמי שאני פוגש בו כל יום אנשים חדשים. העניין הוא שהשכר שאני מקבל לא מספק אותי ואני חושב שעם היכולות שיש לי אני יכול לקבל שכר גבוהה יותר במקומות עבודה אחרים.

עשיתי קצת סקר שוק וממה שאני מבין אי אפשר להכנס למשרת PRODUCT MANAGER ללא ניסיון קודם.
ראיתי שיש את האפשרות של ניהול פרוייקטים בהייטק אבל העניין הוא שגם כל המשרות שראיתי דורשים ניסיון קודם כלשהו כמנהל פרוייקטים או לחלופין מישהו שמגיע עם ניסיון מעולם הפיתוח.

בקיצור יש לי סלט שלם בראש כרגע ואני מנסה לחשוב איך אפשר להכנס להייטק עם היכולות שיש לי.

בקיצור יש לי סלט שלם בראש כרגע ואני מנסה לחשוב איך אפשר להכנס להייטק עם היכולות שיש לי.
בתור אחד שקפץ מחברת שירותים low tech ל high tech אתן לך כיוון שאולי יעזור,
אתה אומר שיש לך ניסיון מוכח בשיווק ומכירות, תוכל בתור משרת משווק לקבל דריסת רגל בחברת שירותים טכנולוגית ״לואו טק״, שמוכרת תוכנות ושירותים שונים, אחרי שתהיה בפנים יהיה יותר קל להתנייד בתוך החברה למשרת מנהל פרויקט, לצבור ניסיון ומשם לחברת הייטק, התהליך ייקח כנראה כמה שנים.
סיפרת על ניסיון בניהול חנות, אז סתם אני זורק, תוכל לנסות להצטרף כמשווק של קופות ומסופי אשראי בחברה כמו וריפון נניח או החברה של הקופות שאיתם אתה כבר עובד ומכיר, הידע והניסיון שיש לך כמוכר ומנהל בחנות יכול להיות מנוצל כדי להבליט את היתרונות של המערכת שתשווק, תוכל גם לנסות למצוא מותר טכנולוגי אחר כלשהו שאתה מרגיש שיש לך זיקה אליו ויכול להיות לך בו יתרון שישכנע את בית העסק לקחת אותך כמשווק.
בתחום הזה של מכירות יש הרבה מאוד מוצרי תוכנה וחומרה: קופות, ניהול מלאי, מחסנים, ייצור, סוכני שטח, תוכנות הנהלת חשבונות ושכר, חשבונית במייל, מערכות מוכנות ל e-commerce, מערכות להפקת דוחות BI ועוד

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L הגעתי למצב שבו אני מתלבט אם להפריש כספים לתיק מנוהל אישית שוק ההון 5
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
M הגעתי להחלטה על התיק הראשון שלי שוק ההון 2
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40
M הגעתי לעצמאות כלכלית. מה עושים עכשיו? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 116
ל כמה צדקה אתם נותנים בחודש פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 132
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
F כתבת התמסכנות חדשה? 4800 שקל לאוכל בחודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
ט מסחר דרך בנק one zero (ללא עמלת המרת מטח ו-10 פעולות חינם בחודש) שוק ההון 6
א ללמוד שפה בחודש? התפתחות אישית 25
I באיזה יום בחודש עדיף לרכוש מדדים בקרן ההשתלמות שלי? שוק ההון 8
Tsachi01 פינת נוסטלגיה : מודעה פרסומית מטעם בנק הדואר, מתוך ירחון ישן שיצא בחודש אוג׳ 1969 פוסטים מאיכות נמוכה 9
1337justme משיכה מהתיק בפרישה, פעם בשנה או פעם בחודש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Tsachi01 התייעצות: אמא מוציאה מאות שקלים בחודש על Candy Crush אוף טופיק 28
M תוכנית להשקעה לטווח ארוך - יעד של 15000 הכנסה פסיבית בחודש שוק ההון 5
K כך אפשר לחיות מ3 אשח בחודש - בטרנדינג של יוטיוב אוף טופיק 4
JG1 עצמאי שלא שורד עם פחות מ25K שקל בחודש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 99
T הכנסה פאסיבית של יותר מ10,000 שקלים בחודש התפתחות אישית 57
נ כמה עולה לכם הרכב בחודש? אוף טופיק 86
א הפקדת מלוא סכום פטור שנתי לקרן השתלמות בחודש בודד שוק ההון 6
Z הכנסה קבועה של כ-10K יורו בחודש - האם כדאי ואיך לפתוח חשבון בנק באירופה? צרכנות פיננסית 37
ת כמה חסכתי בחודש מרץ ואיך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
unrealx הברוקר הישראלי המשתלם ביותר ל 1-3 פעולות בחודש? שוק ההון 1
T הוצאות מזון ומצרכים בחודש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
Waler ״האם אתם או חברים שלכם מצליחים לחסוך בחודש 4000 ש״ח ומעלה?״ אוף טופיק 37
R כמה כסף צריך בשביל הכנסה פסיבית של 8000 שקל בחודש פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
ח מוזיאונים בחינם בירושלים בימי חמישי בחודש דצמבר בין השעות 9 בערב עד 1 בלילה אוף טופיק 0
ה 8000 ש"ח בחודש וחי כמו מלכה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
ס איך חסכתי 1000 ש"ח בחודש ב 45 דקות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
adamshalev סקר: כמה אתם מוציאים בחודש (לאדם בוגר במשפחה) ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10

נושאים דומים

Back
למעלה