• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות*

טקבק

משתמש רגיל
דירוג
63
בעקבות הפוסט המעולה של הבחור שעשה הסבה לתכנות, חשבתי שהסיפור שלי יכול לעזור לכמה אנשים כאן שלא רוצים או יכולים לתכנת.
זה רק הוגן שאחזיר במה שיכול לקהילה שנתנה לי כל כך הרבה.

עשיתי תואר בתחום הומני קלאסי ואחרי שנתיים בתחום הבנתי שזה לא בשבילי.

הבנתי שיש כמה תפקידים התחלתיים שאוכל לנסות להתמיין אליהם, והחלטתי לנסות. לצורך כך, הייתי מוכן "ללכלך את הידיים" קצת ולהתחיל בשכר התחלתי נמוך יחסית.

התפקידים ההתחלתיים שאני מדבר עליהם מחייבים כישורים רכים, ולא בהכרח טכנולוגיים או חישוביים. יש המון חברות, והמון מנהלים מגייסים, שלתפקידים התחלתיים מחפשים פוטנציאל.

מזה אומר? בחלק מהתפקידים יעריכו תכונות של שירותיות, אדיבות או סתם נחמדות ייחודית. בחלק יעריכו חשיבה עסקית או יכולות אנליטיות ולוגיות כלליות. בחלק יעריכו יכולות הובלה וניהול תהליכים ופרוייקטים מרובי שחקנים או משתתפים. בחלק יעריכו יכולות סדר וארגון. בחלק יעריכו יכולות מכירה, שכנוע או משא ומתן.
ובחלק, וממש ממש לא כולם, יעריכו אנגלית או חשק להבין לעומק גם בטכנולוגיה.

מצאתם את עצמכם מתחברים לאחת התכונות במיוחד? אתם יודעים להסביר למה? אולי אפילו יש לכם נסיון בהוכחת התכונות האלו במקום אחר?

ברכותיי. יש לכם מקום בהייטק

דבר אחד בעיניי הוא קריטי.
בכל התפקידים ההתחלתיים האלו יעריכו מאוד נחישות, וזה רק טבעי. אתם מבקשים ממישהו להמר עליכם כשלא הוכחתם שאתם מוכנים להתאבד על התפקיד ולהצטיין בו (לעשות קו"ח מעוצבים ולפזר אותם בלינקדין לא נחשב). כל תפקיד כזה, מביא אליו המון (!) מועמדים והדרך היחידה להתבלט היא להוכיח שאתם הכי רוצים את זה מכולם. כל מנהל רוצה מועמד שבא להוכיח את עצמו. אני יכול להתעכב עוד הרבה על הנקודה הזו, אבל בואו נגיד שהגעתי למצב ששלחתי מייל מפורט למנכ"ל גוגל ישראל על למה אני מתאים בדיוק למשרה מסויימת (אגב, הוא ספציפית לא ענה לי, אבל אני מקווה שזה עדיין מבהיר את הנקודה).

התחלתי בתפקיד התחלתי בשכר של 10k, אחרי שנתיים הגעתי ל20k, היום, אחרי ארבע שנים בתחום, אני מרוויח 30k והיד עוד נטויה. יש לי חברים שעשו מסלול דומה ומרוויחים יותר

אשמח לענות על כל שאלה

נערך לאחרונה ב:
דבר אחד בעיניי הוא קריטי.
בכל התפקידים ההתחלתיים האלו יעריכו מאוד נחישות, וזה רק טבעי. אתם מבקשים ממישהו להמר עליכם כשלא הוכחתם שאתם מוכנים להתאבד על התפקיד ולהצטיין בו (לעשות קו"ח מעוצבים ולפזר אותם בלינקדין לא נחשב). כל תפקיד כזה, מביא אליו המון (!) מועמדים והדרך היחידה להתבלט היא להוכיח שאתם הכי רוצים את זה מכולם. כל מנהל רוצה מועמד שבא להוכיח את עצמו. אני יכול להתעכב עוד הרבה על הנקודה הזו, אבל בואו נגיד שהגעתי למצב ששלחתי מייל מפורט למנכ"ל גוגל ישראל על למה אני מתאים בדיוק למשרה מסויימת (אגב, הוא ספציפית לא ענה לי, אבל אני מקווה שזה עדיין מבהיר את הנקודה).

התחלתי בתפקיד התחלתי בשכר של 10k, אחרי שנתיים הגעתי ל20k, היום, אחרי ארבע שנים בתחום, אני מרוויח 30k והיד עוד נטויה. יש לי חברים שעשו מסלול דומה ומרוויחים יותר

אשמח לענות על כל שאלה
כמו שעניתי גם שם, יש לא מעט אנשים בתעשייה בלי תואר שהגיעו לתפקידים בכירים. הכי קשה זה להכנס למקום טוב אבל מרגע שצוברים נסיון הרוב תלוי ביכולות שלך.

מה שמפריע לי בפוסט שלך וגם בפוסט השני זה הפרשנות הכל כך לא נכונה למציאות עד כדי מחשבה שאנחנו תחת מתקפת פרסום.
הדוגמה שסימנתי נכונה אולי בסדרות אמריקאיות או במציאות לתפקידים מיוחדים בדרגות בכירות. המציאות שונה לחלוטין.
במציאות קשה מאוד לגייס ואין מספיק מועמדים טובים. על כל משרה מסננים עשרות קו"ח לא קשורים בשיט וחלק נכבד מהגיוס הפך להיות אקטיבי. רודפים אחרי מועמדים בלינקדאין, מזמינים לסיורים ובו.

אתה יודע למה לא ענו לך בגוגל?. פנייה למנכ"ל בחרה ענקית עבור משרה זוטרה מעידה על זלזול וחוסר הבנה של התעשייה. מזכיר את הבדיחה על ההוא שרדף אחרי אוטובוס במקום לרדוף אחרי מונית. היה מגיע מהר יותר.

אתה יודע למה לא ענו לך בגוגל?. פנייה למנכ"ל בחרה ענקית עבור משרה זוטרה מעידה על זלזול
להפך.
אמנם הוא לא ענה, אבל בכירים אחרים כן, ודווקא מאוד העריכו את ההשקעה ואת האמביציה.
חלקם גם המליצו על זימון לראיון.

מזה אומר? בחלק מהתפקידים יעריכו תכונות של שירותיות, אדיבות או סתם נחמדות ייחודית
אז אם יש למישהו נחמדות ייחודית הוא יכול להרוויח בהייטק 30k?
נשמע שהכסף גדל על העצים שם בהייטק...

די לרשום בכותרת כמה אתם מרוויחים.
זה לא מעניין.
זה נשמע לי כמו הפרסומות שאני מקבל בפייסבוק "איך השגתי 300% תשואה על הכסף שלי תוך חודש? לחצו וגלו את הסוד".

כמו שאמרתי לבחור ההוא שהזכרת במשפט הראשון:
כל הכבוד לך על הנחישות וההשקעה.
עכשיו תחסוך ותברח משם.

כמו שעניתי גם שם, יש לא מעט אנשים בתעשייה בלי תואר שהגיעו לתפקידים בכירים. הכי קשה זה להכנס למקום טוב אבל מרגע שצוברים נסיון הרוב תלוי ביכולות שלך.

מה שמפריע לי בפוסט שלך וגם בפוסט השני זה הפרשנות הכל כך לא נכונה למציאות עד כדי מחשבה שאנחנו תחת מתקפת פרסום.
הדוגמה שסימנתי נכונה אולי בסדרות אמריקאיות או במציאות לתפקידים מיוחדים בדרגות בכירות. המציאות שונה לחלוטין.
במציאות קשה מאוד לגייס ואין מספיק מועמדים טובים. על כל משרה מסננים עשרות קו"ח לא קשורים בשיט וחלק נכבד מהגיוס הפך להיות אקטיבי. רודפים אחרי מועמדים בלינקדאין, מזמינים לסיורים ובו.

אתה יודע למה לא ענו לך בגוגל?. פנייה למנכ"ל בחרה ענקית עבור משרה זוטרה מעידה על זלזול וחוסר הבנה של התעשייה. מזכיר את הבדיחה על ההוא שרדף אחרי אוטובוס במקום לרדוף אחרי מונית. היה מגיע מהר יותר.
הפוסט השני (שלי) נכתב לפני יותר מחודשיים. חחח מתקפת פרסום, אתה ממש מצחיק.
מי מתקיף? מה המניע?
ה"פרשנות לא נכונה" היא בראש שלך, אנחנו רק מספרים סיפור

אז לא הבנתי, מה אתה עושה בחברת הייטק אם למדת תור הומני ואתה לא יודע לתכנת?
חברות הייטק עוסקות בטכנולוגיה אבל בסוף מורכבות מאנשים ויש הרבה תפקידים שעוסקים באנשים האלה (לגייס, לנהל, לפנק).
יש גם הרבה תפקידים שעוסקים בצד השני - הלקוחות
די לרשום בכותרת כמה אתם מרוויחים.
זה לא מעניין.
זה נשמע לי כמו הפרסומות שאני מקבל בפייסבוק "איך השגתי 300% תשואה על הכסף שלי תוך חודש? לחצו וגלו את הסוד".

כמו שאמרתי לבחור ההוא שהזכרת במשפט הראשון:
עכשיו תחסוך ותברח משם.
עמוד ווידויי שכר מוכיח אחרת.
לא מעניין אותך אולי, את רוב האנשים כן.

תודה רבה!!
עכשיו תחסוך ותברח משם.
אני בהחלט מנסה ללכת בכיוון של עצמאות כלכלית דרך חיים סולידיים. זה מאוד מאתגר כי מתנגש עם הזוגיות והחברים, אבל זה לפוסט אחר...

אז לא הבנתי, מה אתה עושה בחברת הייטק אם למדת תואר הומני ואתה לא יודע לתכנת?
שאלה מעולה.

ברשותך, אענה באופן כללי על תפקידים רלוונטיים ללא מתכנתים לפי מה שראיתי בחברות השונות שעבדתי בהן.
אם תרצה לקשר בין התכונות שצויינו לעיל למשרות רלוונטיות - אשמח לצלול לפרטים.

כל תפקידי ניהול הלקוחות, למשל, Account Manger, Customer Success Manager, Customer Support.
כל תפקידי המכירות והשיווק, כמו Sales Representative, Sales Analyst, Marketing Manger, Marketing Analyst.
תפקידי המשאבי אנוש והרווחה המשרדית (HR, Welfare, People, Office Manager, Talent Acquisition), אגב:
אז אם יש למישהו נחמדות ייחודית הוא יכול להרוויח בהייטק 30k?
אלו התפקידים שדיברתי עליהם שבהם "נחמדות ייחודית" יכולה להוביל למשרה התחלתית. אני בטוח שנחמדים באופן מיוחד מקבלים הזדמנות וגם מקבלים את הסכומים האלו אחרי כמה שנות ניסיון.
תפקידי הניהול מוצר (Product Analyst, Junior Product Manager, Product Operations).
תפקידי הניהול פרוייקטים (Operations Manger, Project Manager, PMO),
ועוד...

נערך לאחרונה ב:
עמוד ווידויי שכר מוכיח אחרת.
לא מעניין אותך אולי, את רוב האנשים כן.
כן, נכון, אנשים אוהבים להשוות למי יש יותר גדול. לך תבין.
בכל מקרה אני מצפה מהפורום הזה לשמור על איכות גבוה יותר מהעמוד המדובר.

כן, נכון, אנשים אוהבים להשוות למי יש יותר גדול.
אבל אני מצפה מהפורום הזה לשמור על איכות גבוה יותר מהעמוד המדובר.
איך תבדיל בין מי שמשווה גודל, למי שרוצה לעזור לאנשים אחרים להבין כמה הם שווים בחברות מסוימות/תפקידים מסוימים וכן הלאה?

איך תבדיל בין מי שמשווה גודל, למי שרוצה לעזור לאנשים אחרים להבין כמה הם שווים בחברות מסוימות/תפקידים מסוימים וכן הלאה?
העמוד "וידויי שכר" הוא לא פלטפורמה מתאימה לאנשים מהסוג השני.

מאוד מעניין מה שכתבת. אם תרצה לדבר איתי תשלח לי הודעה בפרטי עם הטלפון שלך אני ישמח להתייעץ איתך.

נשמע שהכסף גדל על העצים שם בהייטק...
הוא באמת גדל.

אני גם השתלבתי בהייטק מבלי לדעת קוד, ומרוויח סכום דומה.

לא כתבתי מייל לאף אחד, אבל גוייסתי לסטארט אפ בו הכירו אותי אישית ומשם היסטוריה.

הוא באמת גדל.

אני גם השתלבתי בהייטק מבלי לדעת קוד, ומרוויח סכום דומה.

לא כתבתי מייל לאף אחד, אבל גוייסתי לסטארט אפ בו הכירו אותי אישית ומשם היסטוריה.
תראה, אני מאוד שמח בשביל כולכם שהגעתם לשכר של 30k אבל אלו דוגמאות אנקדוטליות.
בעיני צריך להבדיל בין שתי אמירות:
1. האם מישהו בלי תואר רלוונטי יכול להגיע לשכר גבוה בהייטק? בוודאי.
2. האם למישהו שכל מה שיש בידיו זו "נחמדות חריגה" יש סיכוי סביר להגיע ל30k בהייטק? בעיני התשובה היא לא וטרם הוכחתם לי אחרת.

בעיני צריך להבדיל בין שתי אמירות:
1. האם מישהו בלי תואר רלוונטי יכול להגיע לשכר גבוה בהייטק? בוודאי.
2. האם למישהו שכל מה שיש בידיו זו "נחמדות חריגה" יש סיכוי סביר להגיע ל30k בהייטק? בעיני התשובה היא לא וטרם הוכחתם לי אחרת.
עשית קפיצה לוגית שאני לא רשמתי.

לא קישרתי בין נחמדות ייחודית לבין השכר שאני מקבל. ציינתי שיש אפשרות להתקבל *לתפקידים התחלתיים* עם נחמדות ייחודית.

כפי שרשמתי, לטעמי באזורי הHR וניהול משאבי אנוש, ניהול רווחה משרדית או ניהול משרד, ואולי תפקידי אופרציה כאלה ואחרים.

אני בהחלט חושב שלאחר הצלחה בתפקידים התחלתיים כאלו וצבירת נסיון ניתן להגיע לשכר המדובר ואף יותר מכך.

אבל זו בדיוק הנקודה.
בהייטק אפשר להיתקל בדוגמאות אנקדוטליות שכאלה.
בלא-הייטק - אין..

ועוד משהו, שכר של נניח חצי מזה, 15 אל״ש, שהוא שכר מאוד נפוץ בהייטק לכל מיני דרגים נמוכים ודרגי ביניים (נחמדים באופן חריג, או לא), הוא החלום הרטוב והשכר למצטיינים בלא-הייטק.

תפקידי ניהול הלקוחות, למשל, Account Manger, Customer Success Manager, Customer Support.
כל תפקידי המכירות והשיווק, כמו Sales Representative, Sales Analyst, Marketing Manger, Marketing Analyst.
תפקידי המשאבי אנוש והרווחה המשרדית (HR, Welfare, People, Office Manager, Talent
הה אוקיי הבנתי. אז אתה אומר שבהייטק גם תפקידים לא טכנולוגיים מעניקים שכר גבוה יותר מהמקבילה שלהם במקומות שאינם הייטק?
אם ככה נשמע שזו באמת שגיאה ללכת ולעבוד במשאבי אנוש או קשרי לקוחות או כל דבר שאינו הייטק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L הגעתי למצב שבו אני מתלבט אם להפריש כספים לתיק מנוהל אישית שוק ההון 5
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
M הגעתי להחלטה על התיק הראשון שלי שוק ההון 2
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40
M הגעתי לעצמאות כלכלית. מה עושים עכשיו? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 116
ל כמה צדקה אתם נותנים בחודש פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 132
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
F כתבת התמסכנות חדשה? 4800 שקל לאוכל בחודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
ט מסחר דרך בנק one zero (ללא עמלת המרת מטח ו-10 פעולות חינם בחודש) שוק ההון 6
א ללמוד שפה בחודש? התפתחות אישית 25
I באיזה יום בחודש עדיף לרכוש מדדים בקרן ההשתלמות שלי? שוק ההון 8
Tsachi01 פינת נוסטלגיה : מודעה פרסומית מטעם בנק הדואר, מתוך ירחון ישן שיצא בחודש אוג׳ 1969 פוסטים מאיכות נמוכה 9
1337justme משיכה מהתיק בפרישה, פעם בשנה או פעם בחודש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Tsachi01 התייעצות: אמא מוציאה מאות שקלים בחודש על Candy Crush אוף טופיק 28
M תוכנית להשקעה לטווח ארוך - יעד של 15000 הכנסה פסיבית בחודש שוק ההון 5
K כך אפשר לחיות מ3 אשח בחודש - בטרנדינג של יוטיוב אוף טופיק 4
JG1 עצמאי שלא שורד עם פחות מ25K שקל בחודש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 99
T הכנסה פאסיבית של יותר מ10,000 שקלים בחודש התפתחות אישית 57
נ כמה עולה לכם הרכב בחודש? אוף טופיק 86
א הפקדת מלוא סכום פטור שנתי לקרן השתלמות בחודש בודד שוק ההון 6
Z הכנסה קבועה של כ-10K יורו בחודש - האם כדאי ואיך לפתוח חשבון בנק באירופה? צרכנות פיננסית 37
ת כמה חסכתי בחודש מרץ ואיך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
unrealx הברוקר הישראלי המשתלם ביותר ל 1-3 פעולות בחודש? שוק ההון 1
T הוצאות מזון ומצרכים בחודש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
Waler ״האם אתם או חברים שלכם מצליחים לחסוך בחודש 4000 ש״ח ומעלה?״ אוף טופיק 37
R כמה כסף צריך בשביל הכנסה פסיבית של 8000 שקל בחודש פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
ח מוזיאונים בחינם בירושלים בימי חמישי בחודש דצמבר בין השעות 9 בערב עד 1 בלילה אוף טופיק 0
ה 8000 ש"ח בחודש וחי כמו מלכה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
ס איך חסכתי 1000 ש"ח בחודש ב 45 דקות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
adamshalev סקר: כמה אתם מוציאים בחודש (לאדם בוגר במשפחה) ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10

נושאים דומים

Back
למעלה