• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איחור בהגשת דוח שנתי - האם הקנס אוטומטי?

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
795
שואל בשביל חבר ללא משתמש שמנסה לעזור לו למצוא פתרון באינטרנט והגעתי לחוסר הבנה/מידע בנושא, היה לו כמה פעולות המרה של קריפטו בסוף 2019 שלא ידע שחייבות במס ולכן לא הגיש דוח על זה ומנסיון לעזור לו קראתי שיש קנס שמקבלים בגובה כמה אלפי שקלים כל חודש על איחור בהגשה, רציתי להבין האם הקנס אוטומטי והאם ניתן לבטל אותו? החבר סטודנט ואין לו כסף לתשלום קנס של מעל 10 אלף שח ושלא לדבר שהחובת מס בפעולות המרה שעשה יצאו אולי 10, 20 שח מס במקרה הרע.
האם יש לאנשים פה טיפים בנושא? קראתי שרשור ישן פה שנאמר שניתן לשלוח מכתב בבקשה לביטול אך לא הבנתי האם הקנס אוטומטי והאם חובה לשלם את הקנס לפני הגשת בקשה לביטול?
תודה.

אני יודע שיקטלו אותי, אבל אני הייתי לא מגיש בכלל וזהו.
אם לא ביקשו ממנו אף פעם להגיש דוח שנתי אז למה להכניס את הראש למיטה חולה בשביל מיסים של 20 שקל.
אני לא מכיר מישהו (אולי אחרים כאן כן, אני לא שמעתי) שלא הייתה לו חובה בעבר להגיש וקיבל פתאום קנס על שנים שהוא מעולם לא הגיש בהם.
אני יכול להעיד על עצמי שהייתי חייב בדו"חות ולא הגשתי וקיבלתי פתאום דרישה למלא על 3 שנים אבל לא עם קנס.
(קיבלתי קנסות כי לא הגשתי את הדוחות בזמן, או יותר נכון שנה אח"כ לא הגשתי כי לא ידעתי שזה מעתה ועד עולם מהרגע שדורשים ממך, אבל זה כבר סיפור אחר).

אני יודע שיקטלו אותי, אבל אני הייתי לא מגיש בכלל וזהו.
אם לא ביקשו ממנו אף פעם להגיש דוח שנתי אז למה להכניס את הראש למיטה חולה בשביל מיסים של 20 שקל.
אני לא מכיר מישהו (אולי אחרים כאן כן, אני לא שמעתי) שלא הייתה לו חובה בעבר להגיש וקיבל פתאום קנס על שנים שהוא מעולם לא הגיש בהם.
אני יכול להעיד על עצמי שהייתי חייב בדו"חות ולא הגשתי וקיבלתי פתאום דרישה למלא על 3 שנים אבל לא עם קנס.
(קיבלתי קנסות כי לא הגשתי את הדוחות בזמן, או יותר נכון שנה אח"כ לא הגשתי כי לא ידעתי שזה מעתה ועד עולם מהרגע שדורשים ממך, אבל זה כבר סיפור אחר).
השאלה האם אין סכנה אחרת באי הגשה? האם לא ידרשו ממנו קנס?
ואם הוא יצטרך להגיש דוח בשנה הבאה לא יחליטו להסתכל גם על השנה לפני?

השאלה האם אין סכנה אחרת באי הגשה? האם לא ידרשו ממנו קנס?
ואם הוא יצטרך להגיש דוח בשנה הבאה לא יחליטו להסתכל גם על השנה לפני?
רשמתי הכל בצורה ברורה.

לא נראה לי שמס הכנסה יעשה משהו בגלל 20 ש"ח גם אם היה מודע לזה, וייתכן שהוא לא מודע ולא יהיה מודע לזה אם לא יידעו אותו.

קיבלתי קנסות כי לא הגשתי את הדוחות בזמן, או יותר נכון שנה אח"כ לא הגשתי כי לא ידעתי שזה מעתה ועד עולם מהרגע שדורשים ממך, אבל זה כבר סיפור אחר
איך מבררים אם אני חייב בהגשה (בהינתן שאף תנאי שמחייב אותי להגיש לא מולא)?

שנה אח"כ לא הגשתי כי לא ידעתי שזה מעתה ועד עולם מהרגע שדורשים ממך
חובת הגשה בעקבות זה שהיתה חובת הגשה היא רק לשנה אחת נוספת, לא לכל החיים. פקיד שומה יכול לחייב אותך בהגשה כל שנה, אבל זה שחייב אותך שנה אחת לא מחייב לתמיד, רק לשנה אחת נוספת.

איך מבררים אם אני חייב בהגשה (בהינתן שאף תנאי שמחייב אותי להגיש לא מולא)?
אם כל ההכנסות שלך היו כאלה שלא מחייבות הגשת דו"ח ולא מתקיים אף תנאי מחריג, אתה חייב רק אם קיבלת דרישה מפקיד שומה, או אם שנה שעברה היית מחוייב.

לא נראה לי שמס הכנסה יעשה משהו בגלל 20 ש"ח גם אם היה מודע לזה, וייתכן שהוא לא מודע ולא יהיה מודע לזה אם לא יידעו אותו.
אז מס הכנסה לא באמת עושה משהו לאנשים עם חובת תשלום קטנה זה לא מפר את הרעיון שאי הגשת דוח זה עבירה פלילית?
בתאוריה אם כן ירצו לעשות לו משהו הוא לא יכול להסתבך עם זה? או שפשוט יבקשו להגיש את מה שלא הגיש בלי קנס כמו שאמרו פה?

אז מס הכנסה לא באמת עושה משהו לאנשים עם חובת תשלום קטנה זה לא מפר את הרעיון שאי הגשת דוח זה עבירה פלילית?
זה אולי דיון פילוסופי, אבל האם על כל עבירה פלילית שאתה מבצע אתה ישר רץ ומדווח לגורם האכיפה הרלוונטי?

בתאוריה אם כן ירצו לעשות לו משהו הוא לא יכול להסתבך עם זה? או שפשוט יבקשו להגיש את מה שלא הגיש בלי קנס כמו שאמרו פה?
רוב הסיכויים שאם יתנו לו קנס הוא יוכל לבטל את הקנס בגין טענת "פעם ראשונה". זה תהליך די נפוץ.
אבל מס הכנסה הוא גוף עם ראש יחסית כלכלי, ולרוב הוא הולך רק על דגים שיכניסו לו הרבה כסף. לכן הסבירות שתהיה כאן אכיפה היא מינימלית.

אישית, אני נוטה לא להיות יותר צדיק מהאפיפיור כאשר העונש לא פרופורציונלי לנזק ש"נעשה". אבל כל אחד וסיבולת הסיכון שלו.

לא הבנתי את התגובות, וגם לא את השאלה למען האמת
יש חובת דיווח ותשלום מס על כל מכירה של קריפטו (חזרה לפיאט או לקריפטו אחר).
מה השאלה?

כתבו בפורום, ובעיקר באתרים הישראלים הרלוונטיים, לא מעט על הצעדים האחרונים של מס הכנסה בנושא וגם איך כדאי להתמודד
סרטון קצר ורלוונטי(פייסבוק)

שפשוט ידווח. קשה לי מאוד להאמין שיקנסו אותו באלפי שקלים כי הוא לא דיווח על רווח של 20 שקל, במיוחד כשהוא זה שפונה אליהם.

אם הוא ממש חושש שידווח באמצעות רו"ח ואז אני לא רואה שום סיכוי שהוא יקבל קנס. רו"ח יודעים להתמקח עם רשות המיסים במקרים הרבה יותר גרועים (זה בכלל לא מקרה גרוע אגב, זה ממש שטויות).

אני אגיד את זה בצורה הפשוטה ביותר.
אם כל פעם שאתה שוכח לאותת וכל פעם שאתה נוסע שנייה בלי חגורה וכל פעם שאתה עושה עבירה כלשהיא אתה מתקשר למשטרה שיוציאו לך דוח... אז סבבה שיגיש.

רוב הסיכויים שאם יתנו לו קנס הוא יוכל לבטל את הקנס בגין טענת "פעם ראשונה". זה תהליך די נפוץ.
אז אם יגיש מכתב אחרי שיגיש את הדוח הקודם באיחור סיכוי טוב שאם יביאו קנס הוא יבוטל ולא יצטרך בעצם לשלם יותר מחובת המס פשוט וזהו?
זה בעיקרון כל מה שהוא מעוניין בו
אישית, אני נוטה לא להיות יותר צדיק מהאפיפיור כאשר העונש לא פרופורציונלי לנזק ש"נעשה". אבל כל אחד וסיבולת הסיכון שלו.
בדיוק בגלל זה הוא כן רוצה לדווח בגלל העבירה ה"פלילית" והסיכוי שאם ירצו אז יעשו לו בעיות אז יהיה לו כאב ראש, אז הוא אמר שמעדיף לקבל כאב ראש עכשיו מאשר להסתבך עם כאב ראש פוטנציאלי גדול יותר בעתיד
לגבי האם הקנס שמקבלים על איחור בהגשה אוטומטי והאם ניתן לבטל אותו בקלות בעזרת מכתב "טעות פעם ראשונה ותום לב"
שפשוט ידווח. קשה לי מאוד להאמין שיקנסו אותו באלפי שקלים כי הוא לא דיווח על רווח של 20 שקל, במיוחד כשהוא זה שפונה אליהם.
אז אני מבין שהטלת הקנס אינה אוטומטית ונתונה לשיקול דעת הפקיד שמקבל את הדוח שלו באיחור? האם צריך/כדאי לצרף מכתב על סיבת האיחור או רק אם מטילים קנס לשלוח מכתב כזה?

אז אם יגיש מכתב אחרי שיגיש את הדוח הקודם באיחור סיכוי טוב שאם יביאו קנס הוא יבוטל ולא יצטרך בעצם לשלם יותר מחובת המס פשוט וזהו?
כן. אם יגיש ואם יחליטו להטיל עליו קנס, הוא יוכל לבקש את ביטול הקנס, והם רוב הפעמים מבטלים לגמרי או משאירים 10% (כ150 שח).

בדיוק בגלל זה הוא כן רוצה לדווח בגלל העבירה ה"פלילית" והסיכוי שאם ירצו אז יעשו לו בעיות אז יהיה לו כאב ראש, אז הוא אמר שמעדיף לקבל כאב ראש עכשיו מאשר להסתבך
האמת שבתלות בסניף, סיכוי טוב שהם לא יבינו מה הוא רוצה ולמה הגיש דוח בלי שיש לו תיק פתוח. וכנראה לא יקבל קנס, אבל יהיה לו כיף להסביר למס הכנסה למה כן יש לו חובת הגשה.

הוא אמר שמעדיף לקבל כאב ראש עכשיו מאשר להסתבך עם כאב ראש פוטנציאלי גדול יותר בעתיד
אני חושב שזו נקודת המפתח, גובה התשלום פחות מעניין (גם אם מפסידים צריך לדווח) ויותר מעניין לעבוד בצורה מסודרת. לא הייתי רוצה שבאינטארקציה עתידית שלי איתם הם ישאלו אותי למה ב-2019 לא דיווחתי על הפעולות שעשיתי.

זה שהרווחים שלו מסתכמים ב-20 שקל זה לא אומר לנו כמה פעולות הוא ביצע, יכול להיות שהוא ביצע מאות פעולות מסחר וזה לא ייראה טוב אם הוא פשוט יתעלם מזה.

האם צריך/כדאי לצרף מכתב על סיבת האיחור או רק אם מטילים קנס לשלוח מכתב כזה?
אני לא יודע לענות לך ולכן לא רוצה להטעות אותך, אני יודע להגיד שאני הייתי פשוט משדר להם דו"ח ואם הם היו פונים אליי לתשלום קנס הייתי נכנס איתם לדיון לבד או בעזרת רו"ח שילכו להתעלק על מישהו אחר, ובעתיד מדווח בצורה מסודרת ובזמן.

האמת שבתלות בסניף, סיכוי טוב שהם לא יבינו מה הוא רוצה ולמה הגיש דוח בלי שיש לו תיק פתוח. וכנראה לא יקבל קנס, אבל יהיה לו כיף להסביר למס הכנסה למה כן יש לו חובת הגשה.
הבנתי, אז בעיקרון הוא ילך לבד לסניף שלו ויבקש להגיש דוח ויסביר למה למרות שאין לו תיק? הוא פשוט צריך להגיד "מכרתי מטבעות קריפטו" וזהו נכון?
אני חושב שזו נקודת המפתח, גובה התשלום פחות מעניין (גם אם מפסידים צריך לדווח) ויותר מעניין לעבוד בצורה מסודרת. לא הייתי רוצה שבאינטארקציה עתידית שלי איתם הם ישאלו אותי למה ב-2019 לא דיווחתי על הפעולות שעשיתי.
כן צעד הגיוני בסך הכל

האם יש לאנשים פה טיפים בנושא?
אם הוא עשה KYC מול הבורסה סביר שיקבל מתישהו בקשה להגשת דוח בגין אותם השנים.
אחרת הסיכוי שיפנו אליו שואף לאפס.

אם הוא עשה KYC מול הבורסה סביר שיקבל מתישהו בקשה להגשת דוח בגין אותם השנים.
אחרת הסיכוי שיפנו אליו שואף לאפס.
עשה עם הדרכון ומן הסתם כתב שישראלי, אני יודע שזה רק עניין של זמן עד שכל הבורסות שהמדינה שלהן חתומה על CRS איתנו ידווחו אז זה למה אמרתי לו לקחת בחשבון שבמקודם או במאוחר הם ידעו על זה, משם זה רק השאלה של האם יפנו.
בכל מקרה הוא החליט כן להגיש דרך מערכת הפניות(כי אין לו תיק) ולקוות שלא יגידו כלום.

נניח ועשיתי KYC בבייננס וקניתי איתריום, חייב לדווח? או שרק במכירה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N איך לבטל קנס על איחור בהגשת הצהרת הון? אוף טופיק 4
A ריבית על איחור ב'אשמת' הקבלן נדל"ן 24
A החזר שכירות בעקבות איחור נדל"ן 11
ה איחור במסירת דירה ותשלום אחרון נדל"ן 1
T איחור במסירת דירה נדל"ן 4
נגב קטע מעצבן - כפל ביטוח בגלל איחור בהסרת שיעבוד צרכנות פיננסית 16
S איחור בהעברת דיבידנד בבית השקעות ישראלי שוק ההון 22
T איחור במסירת דירה נדל"ן 1
ב איחור של יום בהפקדה לק"ה צרכנות פיננסית 10
ה קופת גמל להשקעה, איחור מועד משיכה צרכנות פיננסית 2
חדש בשוק איחור במעבר קרן השתלמות צרכנות פיננסית 6
N האם יש צורך בהגשת דו״ח אם אין חבות מס? מיסים 16
D האם אחזקת תיק מניות במספר ברוקרים שונים מחייבת בהגשת דוח שנתי? שוק ההון 7
T צורך בהגשת דו״ח שנתי על דיבידנדים משקיע דרך IB מיסים 8
S מושגי בסיס בהגשת דוחות מיסים 2
Y האם כל השכירים נאלצים לשלם ריבית עד אפריל בהגשת דוח מס? מיסים 8
א עזרה בהגשת טפסים למס הכנסה מיסים 4
1337justme אחריות של רואה חשבון בהגשת בקשה להחזר מס צרכנות פיננסית 6
S האם אני חייב להגיש דוח אם יש לי חשבון באינטראקטיב ולא הרווחתי מיסים 16
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 11
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
S אופן מילוי דוח שנתי כתושב חוץ מיסים 0
L דוח שנתי רישום משיכת כספי פיצויים ופנסיה מיסים 3
Y הגשת דוח שנתי באיחור שוק ההון 39
ד איך שולחים דוח מס עבור חשבון ב IB מיסים 0
G דוח מס שנתי - אלטרנטיבה לרו"ח מיסים 3
ה מילוי דוח שנתי לשכיר + עוסק פטור מיסים 4
V דוח שנתי 1301 -מענק פרישה מיסים 3
I שאלה לגבי דוח שנתי 1301 מיסים 2
S "דוח שאילתת מס הכוללת שערי מניות לכל מניה לפי שכבות" בדולרים פוסטים מאיכות נמוכה 1
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
M דוח שנתי - רווחי הון שהתקבלו כעבור שנה ממועד המכירה מיסים 4
yanosh34 דוח מלא במס הכנסה בפעם הראשונה מיסים 23
S סוגיות במילוי דוח שנתי כאשר טוענים לתושבות חוץ (ניתוק תושבות). מיסים 1
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
O דוח שנתי - עוסק מורשה ובעל תיק השקעות מיסים 5
C דוח מסלקה פנסיונית ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 8
מ דוח שנתי לאחר חתונה מיסים 1
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
N שאלה לגבי דוח פעילות שנתי בInteractive - לטובת דוח שנתי למס הכנסה מיסים 5
I הגשת דוח שנתי לקיזוז הפסד רווחי הון מיסים 1