• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אוניברסיטת תל אביב מול המכללה למנהל

איזה מוסד לימוד עדיף בנושא של תואר במנהל עסקים...

• אוניברסיטת תל אביב

הצבעות: 9 100.0%
  • המכללה למנהל

הצבעות: 0 0.0%

• סך הכל מצביעים
    9

omer10

משתמש רשום
דירוג
0
היי חברה אשמח לעזרה בנוגע להתלבטות שיש לי ולשמוע חוות דעת על 2 מוסדות הלימוד : אוניברסיטת תל אביב או המכללה למנהל בראשון בנושא של לימודי תואר ראשון במנהל עסקים..
אז ככה... אני לוחם משוחרר קצת יותר משנה, מעוניין להתחיל לימודי מנהל עסקים, למה מנהל עסקים? אני מתעסק כרגע בנושא של השקעות מסחר בבורסה ומאוד נמשך ואוהב את התחום של שוק ההון, ממה שראיתי תואר במנהל עסקים נותן את המענה הטוב ביותר עבור מה שאני מעוניין ללמוד. חשוב לציין שיותר מעניין אותי הערך המוסף שאקבל והידע שארכוש מאשר ה"תעודה" שתהיה לי ביד בסוף הלימודים אבל כן מכניס שיקול של הקבלה למקומות עבודה (בתי השקעות) אחרי התואר לצורך צבירת ניסיון לפני שאצא לדרך עצמאית.
השאלה היא איזה מוסד לימודים עדיף?
מבחינת רמת הלימוד והידע שארכוש- הכי חשוב
ההבדלים מבחינת ההסתכלות של המעסיקים אחרי התואר.
קושי- מצדיק או לא מצדיק את הקושי (אין לי בעיה עם קושי בלימודים אבל שיצדיק את זה )
מבחינת חומר אנושי שיהיה איתי במוסד הלימודים.
אשמח לשמוע חוות דעת ובכללי דעות שיעזרו לי להגיע להחלטה.
מציין שיש הבדל כמובן בשכר לימוד (30 מול 10 לשנה)- עד כמה זה מוצדק? (אני לוחם משוחרר, מגיע לי תואר בחינם, אבל לא במכללות פרטיות כמו המכללה למנהל לדוגמה)
כדי ללמוד בתל אביב אצטרך לעשות פסיכומטרי (680 ומעלה), במכללה למנהל אני מתקבל אוטומטית.
תודה מראש.

קודם כל, אין ממש קשר בין תואר במנהל עסקים לבין בורסה. רוב בוגרי מנהל העסקים שאני מכיר לא יודעים יותר על הבורסה מהאדם הממוצע ובטח לא משקיעים כסף בעצמם. עדיף ללמוד על הבורסה מהאינטרנט ומספרים. הנושא נלעס מספיק בעשורים האחרונים וקיים בהמון מקומות ופורמטים.
דבר שני, אני מאמין שאם כבר ללמוד, אז עדיף באונ ועדיף בכמה שיותר קשה. למה? תענה על השאלה הבאה בעצמך: מי אתה מעדיף שישבו לידך בשיעור ויהיו החברים שלך בשנים הקרובות?
1. אנשים שהשקיעו והוציאו ציונים טובים בבגרויות ובפסיכומטרי.
2. אנשים שלהורים שלהם היה מספיק כסף כדי לשלם 30 אלף ונכנסו עם קריטריונים הרבה יותר נמוכים.

יש יתרונות לכל אחת מהקבוצות האלה - אתה צריך להחליט למי מהם אתה שייך.

• אהבתי
Reactions: YPV
אין פה שאלה בכלל, ברור שעת"א.
אתה בטוח שיש להם תואר ראשון במנהע"ס חד חוגי???
זה שנה ראשונה לימודים רגילים שנוגעים בהרבה תחומים ואחרי זה בוחרים התמקצאות מסויימת, יש להם התמקצאות במימון ושוק ההון.

קודם כל, אין ממש קשר בין תואר במנהל עסקים לבין בורסה. רוב בוגרי מנהל העסקים שאני מכיר לא יודעים יותר על הבורסה מהאדם הממוצע ובטח לא משקיעים כסף בעצמם. עדיף ללמוד על הבורסה מהאינטרנט ומספרים. הנושא נלעס מספיק בעשורים האחרונים וקיים בהמון מקומות ופורמטים.
דבר שני, אני מאמין שאם כבר ללמוד, אז עדיף באונ ועדיף בכמה שיותר קשה. למה? תענה על השאלה הבאה בעצמך: מי אתה מעדיף שישבו לידך בשיעור ויהיו החברים שלך בשנים הקרובות?
1. אנשים שהשקיעו והוציאו ציונים טובים בבגרויות ובפסיכומטרי.
2. אנשים שלהורים שלהם היה מספיק כסף כדי לשלם 30 אלף ונכנסו עם קריטריונים הרבה יותר נמוכים.

יש יתרונות לכל אחת מהקבוצות האלה - אתה צריך להחליט למי מהם אתה שייך.
ברור לי שלא כל מה שאני אלמד שמה זה שוק ההון מא' עד ת'. חוץ מיזה בשנה האחרונה השקעתי הרבה ולמדתי את הנושא בין אם זה קורסים, סרטונים או הרבה ספרים וחומר שקראתי, אבל הבנתי שאני צריך עוד כלים שיעזרו לי למנף את עצמי. מעניין אותי בעיקר המקום שבו באמת אוכל לעשות זאת בצורה הטובה ביותר...

אולי התחום התפתח בשנים האחרונות ואין לי נסיון אישי בו.
אבל
למיטב ידיעתי תואר ראשון במנהל עסקים הוא לא נקודת פתיחה טובה לקריירה.
בכל מקרה הייתי ממליץ שתחפש בנרות (משפחה, חברים, משפחה של חברים, חברים של משפחה...) בוגר תואר כזה כדי לשאול את דעתו, וזה נכון לכל תואר או תחום עיסוק שאתה שוקל.

בין המוסדות לדעתי אין שאלה וכדאי לכוון גבוה וכנראה שגם יותר תהנה מלימודים עם קהל שמכוון גבוה.

זה שנה ראשונה לימודים רגילים שנוגעים בהרבה תחומים ואחרי זה בוחרים התמקצאות מסויימת, יש להם התמקצאות במימון ושוק ההון.
אז זה לא תואר במנהע"ס, אתה כנראה מדבר על BA כללי או משהו כזה.

זה שנה ראשונה לימודים רגילים שנוגעים בהרבה תחומים ואחרי זה בוחרים התמקצאות מסויימת
אל תסמוך על הבטחות ל"התמקצעות". בד"כ הן לא מספיק "ממוקצעות" כדי שמישהו יתייחס אליהן ברצינות בעולם העסקי.

קח "התמקצעות" שמעניינת אותך. נגיד שוק ההון. ואז תבדוק במודעות דרושים לתפקידים בשוק ההון, האם תואר ראשון במינהל עסקים, הוא משהו שבכלל רלוונטי. או שמלכתחילה יש דרישות סף לתואר אחר.

בצד של המעסיק, כשמדובר במישהו טרי מהאונ' וללא ניסיון רלוונטי מוכח, אין לי מה לעשות עם מישהו שלמד "קצת מהכל". אני מחפש מישהו שלמד היטב משהו שהוא בליבה של הדרישה שלי, ואז משקיע בללמד בתוך הארגון, ספציפית לתפקיד הנדרש.

נערך לאחרונה ב:
אני לוחם משוחרר, מגיע לי תואר בחינם,
התואר הוא ממש לא בחינם, אתה משלם כ1/3 ממנו מהפקדון ומשרד הבטחון משלים את הבערך 2/3 הנותרים.
יש כמה כוכביות וכדאי להבין טוב את התכנית הזאת, לדוגמא יש תקרה שאם אתה לא מגיע אליה - אתה משלם יותר מהפקדון ולכן כדאי להכיר את המספרים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ספייק לי שימוש בנוסחאות google finance ב- google sheets לבורסת תל אביב אוף טופיק 2
ד תל אביב רובע 5 נדל"ן 4
ג תל אביב 125 שוק ההון 2
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
ש תל אביב 135 שוק ההון 1
S איך עובד מדד תל אביב 125? שוק ההון 5
א תל בונד 20, לא מבין שוק ההון 18
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20
I הבדל בין קרנות על תל אביב 125 שוק ההון 10
M מדד תל אביב נדלן או נדלן מניב מול דירה להשקעה בחמש שנים שוק ההון 2
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
X קרן סל תל אביב 125 שוק ההון 5
ה תל אביב (ישראל?) מקום 1 ביוקר המחייה פוסטים מאיכות נמוכה 506
D BLACKROCK (ishares) בבורסת תל אביב לעומת אותן קרנות בווסלטריט שוק ההון 5
ע מה עם מדד תל אביב-מעלה? שוק ההון 4
cypriano de rore המלצה על מתקין מזגנים באזור תל אביב אוף טופיק 1
P האם תל-אביב היא העיר היחידה במדינה? פוסטים מאיכות נמוכה 104
ש מדדי תל אביב שוק ההון 3
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
O תל אביב צמיחה מרקיעה שחקים שוק ההון 8
R תל אביב 35 לאחר הודעת בנק ישראל שוק ההון 3
L מדד תל אביב 35/25 חזר לרמה, שהוא היה בה ב-2007 שוק ההון 24
י תל אביב 35 או s&p 500? שוק ההון 16
S תל"ג ותמ"ג אוף טופיק 14
M רכישה פרוייקט BE מתחם מגורים לסטודנטים - תל חי נדל"ן 5
R השקעה במדד תל אביב 35 שוק ההון 18
ה האם תל אביב שווה את המחיר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 144
ש בורסת תל אביב - מדוע? שוק ההון 2