• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אבא עשיר אבא עני תובנות ושאלות

עבר זמן מאז, ובכל זאת זה עבד בניגוד לתחזיות כאן.
איך אתם מסבירים את זה שרמי לוי כן הצליח בקופיקס?
[יש לציין שכיום הוא פתח מפעל להכנת מזון, ואגב, הוא קנה היום את ישראייר כמדומני]

איך אתם מסבירים את זה שרמי לוי כן הצליח בקופיקס?

הוא מומחה בשרשראות אספקה ויכול לנצל את יתרון הגודל שלו ובאופן כללי איש עסקים חריף שיודע גם לשלוט יפה בתדמית שלו כמגן העם ולמנף אותה לשיווק זול.
אני לא בקיא בפרטים ולא מבין במסעדנות אבל זה מה שקופץ לי לראש.

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3884617

השבוע קראתי על זה בכלכליסט. עיתונות למופת.
ההסבר הראשון:
״המנכ"ל אורי סירקיס מתגורר בסמיכות אליו בירושלים, והשניים מכירים היטב ובימי שישי אף נפגשים לעיתים לכוסית ערק וקובה במסעדה בשוק מחנה יהודה.״

ברור. הכתב יודע, מבין בפרטים הקטנים, והלך להריח לו את הכוס, לבדוק מה שתו. ואיזה קובה בדיוק הוא לא סיפר, חבל, אני כנראה אוכל את הסוג הלא נכון, ולכן איני מליארדר.

ואז, איזה 1000 מילים למטה, סעיף קטן 4 מתוך 6:
״סיבה רביעית היא שלישראייר 800 מיליון שקל הפסדים צבורים. החברה הפסידה מאות מיליוני דולרים כשהיתה תחת הבעלות של נוחי דנקנר. המשמעות היא יכולת לקזז 200 מיליון שקל מס מרווחים של רמי לוי בחברות אחרות. כלומר, הרכישה שווה ללוי שווה תשלום של 200 מיליון שקל מיסים שהוא חוסך. הפעילויות הרווחיות שלו יחסכו את המס הזה, בתהליך של שנים ורק הסעיף הזה לבדו שווה למעשה יותר מסכום הקניה כולו.״

מה אתם אומרים? זה? או כוס ערק וקובה?

״סיבה רביעית היא שלישראייר 800 מיליון שקל הפסדים צבורים. החברה הפסידה מאות מיליוני דולרים כשהיתה תחת הבעלות של נוחי דנקנר. המשמעות היא יכולת לקזז 200 מיליון שקל מס מרווחים של רמי לוי בחברות אחרות. כלומר, הרכישה שווה ללוי שווה תשלום של 200 מיליון שקל מיסים שהוא חוסך. הפעילויות הרווחיות שלו יחסכו את המס הזה, בתהליך של שנים ורק הסעיף הזה לבדו שווה למעשה יותר מסכום הקניה כולו.״
זה שכותבים משהו לא אומר שזה נכון, כמו במקרה הזה לדוגמא (וברוב הקשקושים שכתובים בכלכליסט).

זה שכותבים משהו לא אומר שזה נכון, כמו במקרה הזה לדוגמא (וברוב הקשקושים שכתובים בכלכליסט).
מעניין.

תגיד יש איזה עיתון כלכלי אמין בארץ ?

מה שנקרא "לעטוף חרא באידיאולוגיה".

חושב שזה לא שחור לבן. יש אנשים שרוצים לגעת בתחתית כי מפתה אותם הרעיון שאם הם הצליחו להתמודד עם זה הם יצליחו להתמודד עם הכל. זו כנראה הדרך שלהם להתמודדת עם הפחדים האישיים שלהם. דוגמה מתחום הספורט טייסון פיורי שאמר שהוא בכוונה רצה להיכנס לדיכאון ולחוות מחשבות אובדניות כי היה משוכנע שיצא מזה חזק יותר. זו אולי לא התנהגות נורמלית ושפויה אבל זה האופי שלהם וזה לא מוריד מהערך הריאלי שהם יכולים לספק וללמד, פשוט צריך לדעת להבחין מה רלוונטי לגביך ומה לא

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3884617

מה אתם אומרים? זה? או כוס ערק וקובה?
בארה"ב הספורט של מכירת הפסד חברות די פופולרי.
והגיוני מאד שרמי לוי יעדיף לרכוש חברה מפסידה כדי לחסוך מיסים.

כי זה החוק/פסיקה.
תוכל להרחיב?
בעבר מישהי הציעה לי לקנות חברה בהפסד שמתעסקת באותו עיסוק שלי, כדי להרויח את ההפסד של החברה. ולפי מה שבררתי אז זה דבר שעושים אותו, מודה שלא בררתי יותר מדי לעומק, כיון שלא השתלם לי להחזיק חברה באותו זמן.

בעבר מישהי הציעה לי לקנות חברה בהפסד שמתעסקת באותו עיסוק שלי,
אם זה באותו העיסוק אז יש סביר להניח שזה יתאפשר, ישראייר אינה בתחום העיסוק של רמי לוי.
, כדי להרויח את ההפסד של החברה.
אם זו המטרה היחידה של המכירה ואין פעילות עסקית כלשהי בחברה הנרכשת אז קיזוז ההפסד הצבור לא יותר.

איני עו"ד או רו"ח.

אם זה באותו העיסוק אז יש סביר להניח שזה יתאפשר, ישראייר אינה בתחום העיסוק של רמי לוי.
.
הגיוני.
מצד שני הוא יכול להרויח בעקיפין.. הרי תחום העיסוק שלו בגדול הוא מזון, וגם חברות תעופה צורכות מזון למנות נוסעים בעיקר, מספקי מזון שונים. וכמובן ציוד מתכלה מכל מיני סוגים
כך שהוא יכול להרוויח שם.. ולתרגם את הנסיון והידע בתחום להעלאת רווחיות חברת התעופה, ועליה להרוויח את ההפסד של החברה.
השאלה אם החברה באמת תהפוך להיות רווחית.

רכישת חברה בהפסדים, היא תכנון מס שמלכתחילה חשוד, ולכן מחייב דיווח יזום למס הכנסה. תצטרך לשכנע את פקיד השומה שהיה אינטרס עסקי לגיטימי ברכישת החברה, שלא קשור להפסדים. אחרת זו תיחשב עסקה מלאכותית וקיזוז הפסדים לא יוכר.

חחח. אתה טוען שאת רוב כספו הוא הרוויח מהספרים?

אני לא חושב ככה. יש מקרים שזה ככה, אבל לא נשמע מהסיפור שלו.
חחח אתה לא איתנו, יצאו עליו כבר כמה וכמה תחקירים רציניים שכל מה שכתוב בספרים שלו זה בולשיט אחד גדול. סיפורים ותו לא. ברור שהוא הרוויח את כספו מהספרים, ומקורסים ומפגשים ועוד ועוד.. הכל חוץ ממה שהוא באמת טוען שעשה בספרים. חייב להגיד גם אבל זו דעה אישית כבר שהספרים גם לא משהו בכלל, קראתי אותם דווקא בגיל צעיר שהכי קל להלהיב קורא צעיר בנושאים כאלה ולא התרשמתי בכלל.

חחח אתה לא איתנו, יצאו עליו כבר כמה וכמה תחקירים רציניים שכל מה שכתוב בספרים שלו זה בולשיט אחד גדול. סיפורים ותו לא. ברור שהוא הרוויח את כספו מהספרים, ומקורסים ומפגשים ועוד ועוד.. הכל חוץ ממה שהוא באמת טוען שעשה בספרים. חייב להגיד גם אבל זו דעה אישית כבר שהספרים גם לא משהו בכלל, קראתי אותם דווקא בגיל צעיר שהכי קל להלהיב קורא צעיר בנושאים כאלה ולא התרשמתי בכלל.
הוא מספר בעצמו שבעקבות תכנית עם אופרה וינפרי הוא מכר מליוני עותקים מהספר.
ובביוגרפיה שהוא מספר על עצמו יש גם רווחים וגם הפסדים.. השאלה מה באמת. שאלה מעניינת.

הנקודה המרגיזה בספרים האלו היא חוסר הרלוונטיות לימינו אנו, הוא מדבר על ימים שכמעט לא היה צריך הון עצמי כדי לקבל משכנתא, ועל הטבות מס שמעולם לא היו קיימות בארץ, וככל הנראה גם בארה''ב כבר לא.
כך שהדבר היחיד שטפשר ללמוד מהספר הוא הגישה של נכסים והתחייבויות וכל זה. לא הרבה מעבר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א CASH FLOW אבא עשיר אבא עני התפתחות אישית 17
א התיק של אבא עשיר שוק ההון 18
X אבא שלי יוצא לפנסיה התפתחות אישית 7
I אבא חטוב - המלצות? פוסטים מאיכות נמוכה 21
F תיק דיי גדול של אבא שוק ההון 15
E סיימנו את השבעה על אבא שלי. איך ממשיכים בחיים? אוף טופיק 17
V להציל את אבא צרכנות פיננסית 19
M התמודדות עם אבא חולה נפש ותהיות קריירה.. התפתחות אישית 31
S אבא מחפש אפיק השקעה שוק ההון 40
Shamran88 אבא שלי נתן לי $420k בחשבון השקעות בפידלטי, מה עושים? שוק ההון 8
L תיק השקעות 40\60 עבור אבא שוק ההון 51
זריקת תבונה בנק אבא - זקוק לעזרה לפתח אפליקציה פשוטה אוף טופיק 16
מ האם להעביר את אבא שלי לתיקון 190 שוק ההון 4
N אבא לילדים יומני מסע אישיים 19
סול אבא מבקש עצה שוק ההון 9
Nimrod העברת קרן פנסיה על דעתו הבלעדית של מנהל ההסדר של אבא שלי צרכנות פיננסית 13
A ללמוד ממישהו עשיר על כסף התפתחות אישית 7
c881 כמעט הייתי עשיר אוף טופיק 0

נושאים דומים

Back
למעלה