• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סידור מחדש של תיק השקעות ומיסים ....

קל מאוד לדמיין דבר כזה..... תראה בכמה מדינות זה קרה. במיוחד במדינה בעלת התמחות יחודי כמו שלנו של קניות בקניונים ולא כמו פעם שהייתה באמת תעשיית יצור שדרשה גם כישורים יותר גבוהים מאשר עמידה בחנות בקניון.
בקשר לביקושים הנמוכים לזהב, לא ברור לי למה במצב של התרסקות כלכלית לא יהיה ביקוש גדול לזהב.

לא אמרתי איפה משקיעים, נניח תיק המניות שלך הוא עולמי ולא דווקא ישראלי
בעיקרון השקעה באפיקים לא קורלטיבים עם תוחלת תשואה חיובית (או אי שלילית) אמור לתת לך תמיד אפיק אחד שיהי חיובי כאשר השאר יורדים, ולכ במובן הזה אמרתי ששימוש במגן מס בסוג כזה של השקעה (פאיסבית עוקבת מדדים) מקשה על היכולת האמיתית של שימוש במגן מס לקיזוז הפסדים.

מצב שבו התיק של הארי בראון קורס כך שיווצר מגן מס הוא לא טריוויאלי לייצור וקרוב לאסון טבע.

מדובר בקרן השתלמות עם פטור ממס - ההפקדה השנתית מוגבלת ל-18 אלף בערך (הפקדה חודשית של 1571.2) וזו ההפקדה שפותח השרשור מתכנן לבצע.
בהנחה שמתחילים מ-0 (אין עדיין צבירה), ומפקידים כל שנה בגובה תקרת ההפקדה והיא לא משתנה במשך השנים, אז בהתחלה ההפקדות גדולות ביחס לצבירה, אך בהדרגה הן מתגמדות ביחס לצבירה (במיוחד אם תשואת התיק גבוהה). בשנים הראשונות, אפשר לאזן-מחדש באמצעות הפקדות בלבד. בשנים המאוחרות יותר, צריך גם למכור. התוצאה שקיבלתי (בתיק הארי בראון בו המניות מניבות 10% כל שנה ושאר התיק מניב 0% כל שנה) היא שכעבור 30 שנה, התיק הפטור מוביל ב-4% על התיק הממוסה מבחינת שווי נטו, אך מפגר ב-2% מבחינת שווי ברוטו. בעיני אלה לא הפרשים גדולים..
בעוד כמה עשרות שנים פותח השרשור יוכל לנהל דיון חדש האם לפדות את קרן ההשתלמות ולשלם מס רווחי הון או להשאיר אותה כמו שהיא.
אם הוא פודה, אז יוצא שהוא שילם דמי ניהול גבוהים רק בשביל דחיית מס ולא בשביל פטור ממס, וזה כבר פחות משתלם. התוצאה שקיבלתי היא שהוא יקבל כך 2% 3% פחות מאשר באפיק הממוסה (סליחה על הטעויות והתיקונים).
הייתי רוצה לראות השוואה המבוססת על תיק הארי בראון היסטורי אמיתי של ה-20/30/40 שנה האחרונות. ... ... ... לדעתי יהיה נחמד מאוד לראות את ההשוואה הזו בשרשור נפרד אם יש לך את הזמן/הסבלנות לבצע אותה.
כן, זה היה נחמד לראות... אין לי מספיק סבלנות/מוטיבציה... :)
גם טרם חשבתי איך להתמודד עם מיסוי בשיטת FIFO בגליון הנתונים.

נערך לאחרונה ב:
אתה רואה כאן דוגמא למצב שבו דמי הניהול עלו ב-30% אבל הרווח הוא רק 10.4%.

החשבון הזה הוא חסר משמעות. מה שרלוונטי להשוות הוא הרווחים לעומת דמי הניהול, לא הרווחים לעומת עליית דמי הניהול.

צריכה גם להיות התייחסות לכך שהפרשות לקרן השתלמות הן מהברוטו ואילו הפרשות לחשבון ממוסה הן מהנטו.
אלא אם אתם משווים רק את הסכומים מעל לפטור.

צריכה גם להיות התייחסות לכך שהפרשות לקרן השתלמות הן מהברוטו ואילו הפרשות לחשבון ממוסה הן מהנטו.
אלא אם אתם משווים רק את הסכומים מעל לפטור.
צודק. אני למשל לא התייחסתי לכך.
מה גודל ההטבה ואיך לחשב אותה? נדמה לי שהמספר הוא 35%, אבל מה זה בדיוק אומר?
האם זה אומר שהפקדה של 100 לקרן השתלמות מקבילה להפקדה של 65 בחשבון הממוסה? או שהחישוב אחר?

לפי מחשבון ברוטו לנטו מהמס השולי הוא 20% בערך (מהברוטו)
לכן הפקדה מהברוטו של 1571 ש"ח (לפי התקרה של מס הכנסה) סובלת מפחת של 80% כלומר אין ספק שהשקעה דרך קרן השתלמות היא אפקטיבית יותר במהלך הצבירה "דמי הניהול" של המדינה הם 20% לעומת ה IRA שהוא 0.25% ואם מדובר בקרן מסלולית או מנוהלת אז 0.5% (תעריף יקר)

**** עריכה ***
נכון שזה תלוי באופק החסכון, אבל אם נניח שמדובר ב 40 שנה (מגיל 25 עד כמעט הפרישה)
אז "דמי הניהול" השנתיים הם כ 0.56% אם נניח שמדובר בחסכון של 80 שנה (לא סביר אבל נניח) נקבל "דמי ניהול" של 0.27%
לפי הבנתי אין ספק שהחסכון במס בעת ההפקדה "מכה" את דמי הניהול הגבוהים מהצבירה והפטור ממס גם הוא נותן תשואה עודפת - לי יצא כ 16%-17% ל 30 שנה שזה תוספת של 0.5% ו ל 40 שנה תוספת של 0.37%

מה שאמר שבנתיב ממוסה בהפקדה ברוטו של 1571 ש"ח ל 40 שנה ההפרש השנתי הוא כ 0.9% בין האפיקים
אנשים כאן עושים סלטות באוויר כדי לחסוך 0.2% בדמי ניהול ... וככל שטווח ההשקעה מתקצר הכדאיות עולה כמובן ...

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: ogi
מצב שבו התיק של הארי בראון קורס כך שיווצר מגן מס הוא לא טריוויאלי לייצור וקרוב לאסון טבע.
הבנתי, תודה :)

היא שכעבור 30 שנה, התיק הפטור מוביל ב-4% על התיק הממוסה מבחינת שווי נטו, אך מפגר ב-2% מבחינת שווי ברוטו. בעיני אלה לא הפרשים גדולים..
התוצאה שקיבלתי היא שהוא יקבל כך 2% 3% פחות מאשר באפיק הממוסה (סליחה על הטעויות והתיקונים).
אפשר לראות את החישוב?

מה שאמר שבנתיב ממוסה בהפקדה ברוטו של 1571 ש"ח ל 40 שנה ההפרש השנתי הוא כ 0.9% בין האפיקים
אנשים כאן עושים סלטות באוויר כדי לחסוך 0.2% בדמי ניהול ... וככל שטווח ההשקעה מתקצר הכדאיות עולה כמובן ...

אני כנראה אתקשר מחר לבנק ואשאל :) אני נמצא בבנק קטן ואולי זה משתלם במקום ללכת לבית השקעות. נראה מה יגידו לי.....
ממה שאתם מספרים הפער הוא לא כל כך משמעותי ... אני לא מצליח להבין מדוע :(

• אהבתי
Reactions: ogi
ממה שאתם מספרים הפער הוא לא כל כך משמעותי ... אני לא מצליח להבין מדוע :(
1. החישוב שערכתי לא לוקח בחשבון את הטבת המס בזמן ההפקדה. ההטבה הזאת עשויה לשנות את המאזן, לטובת התיק הפטור.

2. החישוב שערכתי מתייחס לתיק מסויים (הארי בראון), בתרחיש די פסימי. (2.5% תשואה שנתית בלבד: הפלח המנייתי מניב 10% שנתי, ושאר התיק מניב 0% שנתי, והכל ביחד: 2.5%. זה מעט). הפטור ממס על רווחי הון משמעותי יותר ככל שהתשואה גבוהה יותר. אם התשואה נמוכה, אז חבות המס נמוכה, ואז יש "מאזן אימה" בין חבות המס בתיק הממוסה ובין דמי הניהול הגבוהים בתיק הפטור. אם נניח תשואה גבוהה יותר, אז המסקנות כנראה יהיו שונות, לטובת התיק הפטור.

הערה: האם אתה מתייחס לרווח לא ממומש בתיק הממוסה כאל כסף שהוא כולו שלך או רק 75% ממנו שלך? אנשים שונים עונים תשובות שונות.

אפשר לראות את החישוב?
אני לא גאה בגליון הנתונים המורכב הזה..

אי אפשר לנהל קרן השתלמות בבנק ?
לא.
אתה יכול לפתוח עצמאית קרן השתלמות מנוהלת (בהנחה שאתה עצמאי מבחינת מס הכנסה - אם אתה שכיר אז רק המעסיק יכול לפתוח לך קרן השתלמות) בבית השקעות שמנהל קרנות השתלמות.
כשיהיה לך סכום מספק תוכל להעביר אותה לקרן השתלמות בניהול עצמי (IRA) - שוב בבית השקעות שמאפשר קרן כזו.

לבנק אין שום קשר בנושא.

לא.
אתה יכול לפתוח עצמאית קרן השתלמות מנוהלת (בהנחה שאתה עצמאי מבחינת מס הכנסה - אם אתה שכיר אז רק המעסיק יכול לפתוח לך קרן השתלמות) בבית השקעות שמנהל קרנות השתלמות.
כשיהיה לך סכום מספק תוכל להעביר אותה לקרן השתלמות בניהול עצמי (IRA) - שוב בבית השקעות שמאפשר קרן כזו.

לבנק אין שום קשר בנושא.
אולי אם ככה אז במצב שלי זה לא בדיוק משתלם :(

עוד שאלה, איך כדאי להשקיע בזהב כיום? בצורה שתעלה מנימום עמלות :)

עוד שאלה, איך כדאי להשקיע בזהב כיום? בצורה שתעלה מנימום עמלות :)
יש מספר תשובות.
1. תחפש כאן בפורום תגית "זהב"
2. יש מספר איזכורים גם בבלוג של @הסולידית , יקח פחות מחצי דקה למצוא את הנושא.

הבנתי, כנראה זה הפתרון הכי טוב :)

תודה רבה. אני מוכן לעשות את הצעד הראשון.....

באסה, שברגע שמגיעים לרגע ההחלטה, נוצר רק סלט בראש.....

דורין הזכירה בכתבה שאי אפשר למשוך כסף לחשבון אחר מאותו חשבון ממנו העברתי כסף. עד כמה זה נכון?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E סידור ניירת בבית - שאלה לגבי שמירת מסמכים אוף טופיק 5
דור דורים סידור חלונות TWS שוק ההון 26
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
N הערכה מחדש - חוות דעת על תיק שוק ההון 25
אגוז_קוקוס העברת קרנות איריות ל-IB או מכירה וקנייה מחדש שוק ההון 63
שם משתמש בעייתי "ספרינט דיגיטלי" של בנק הפועלים: האם הריבית מתעדכנת לבד, או שצריך למשוך ולשים מחדש? צרכנות פיננסית 1
E re-finance/מימון מחדש עבור רכישת דירה שניה נדל"ן 15
B חשיבה מחדש על אסטרטגיית השקעה שוק ההון 3
M התלבטות בנוגע לסידור מחדש של התיק שוק ההון 2
ד התחלה מחדש בגיל 34, בין אי-ודאות לכורח המציאות. התפתחות אישית 7
B תמ"א 38 -2 הריסה ובניה מחדש נדל"ן 4
ס עצות לבחור צעיר שנכנס מחדש לשוק העבודה התפתחות אישית 2
א משתחרר עוד שמונה חודשים: היה לי מסלול בראש אני אני מחשב מסלול מחדש (עו"ד) התפתחות אישית 5
יבגני_ל האם הגיע הזמן לבחון מחדש אפיקי השקעה לטווח ארוך או שהכל יתאזן מחדש? שוק ההון 16
C מתחיל לבנות תיק מחדש: פרק 1 שוק ההון 12
ג קרן השתלמות - לחשב מסלול מחדש לתקופה הקרובה? שוק ההון 3
M האם במחזור משכנתא מעריכים את שווי הדירה מחדש? נדל"ן 15
ב תכנון מסלול מחדש אחרי 40 יומני מסע אישיים 11
לא חשוב שמות שאלות בנוגע לאסטרטגית איזון מחדש שוק ההון 27
קוף שמבין טיפים לחשיבה מחדש על מנהג הטיפים האדיוטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
K כל כמה זמן ETF חייב לאזן מחדש שוק ההון 9
Liron2035 דיבדנים, השקעה מחדש - האם יש הסכמה להתנהלות משקיע פסיבי? שוק ההון 27
adamshalev ריפוד מחדש של ספות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
M הכנסה מדיבידנדים בקרן השתלמות שמושקעת מחדש שוק ההון 2
F כמה כסף אני מפסיד כשלא מחדש את הרכב? צרכנות פיננסית 37
H מכירת תיק השקעות בבנק ורכישה מחדש של תיק פאסיבי שוק ההון 6
nmac השקעה מחדש של דיבידנדים שוק ההון 15
M ניתוק ביטוח אכ"ע מהחיסכון ללא חיתום מחדש - אפשרי? צרכנות פיננסית 21
M DRIP השקעה מחדש אוטומטית של דיבידנדים שוק ההון 12
מ מתחילים מחדש ומתייעצים יומני מסע אישיים 5
פ חלוקה מחדש של התיק שוק ההון 14
ה מתחילים מחדש יומני מסע אישיים 5
ט סוכנות ומחאה חברתית - חישוב מסלול מחדש של הסולידית? אוף טופיק 6
hommie הכרויות וזוגיות - חישוב מסלול מחדש אוף טופיק 298
Roi הציבור קיבל שכל והיצרנים בוכים, האם הסולידית מצליחה בחינוך מחדש ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
C מיסוי דיבידנד שהושקע מחדש מיסים 2
A חינוך מחדש גרסת 2015 (סין) אוף טופיק 0
T כל כמה זמן אתם מאזנים מחדש את התיק? שוק ההון 18
S חלוקה ואיזון מחדש של תיק השקעות וחשבון IRA שוק ההון 13
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18

נושאים דומים

Back
למעלה