• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תכנון מסלול מחדש אחרי 40

ברינג איט און

משתמש רשום
דירוג
0
אנחנו מתחילים את העשור החמישי, +4 ילדים קטנים, עם מצב כלכלי טיפה סבוך אבל עם פלוס סביר, עסק רווחי, חיסכון, וסיכון למכה בכנף בזכות הכיף שנקרא המשפחה המורחבת.

אני ואישתי סולידיים מטבענו, שנינו חונכנו שלא החפצים עושים את האדם, שלא לנקר עיניים כשהכיסים מלאים ובטח שלא כשהם ריקים, גדלנו בבתים בהם המצב נע בין עוני משמעותי (יותר היא אבל אני גם קצת) עד לשפע יחסי - הורים עצמאיים, עסקים שונים וכו...

יש לנו בית נחמד עם שארית משכנתא קטנה שכרגע הורי משלמים (עניינים כלכליים תוך משפחתיים סבוכים שלא ראוי שנעלה על הכתב) אנחנו משתכרים כמעט 20K נטו, מקבלים עוד 8K קצבאות ומתישהו בסוף השנה גם נגלה כמה ישאר לנו אחרי שהשותפים הטבעיים יקבלו את החלק שלהם (עסק רווחי שגדל כל שנה טפו טפו).

נכון לעכשיו לפי התזרים אנחנו עומדים על חיסכון של בערך 12K (הערכה סופר פסימית).

מכיוון שאנחנו עצמאיים וידענו ירידות ונפילות וגם עליות ובנוסף העניינים הפיננסיים המשפחתיים שאני מעדיף לחסוך מכם, החיסכון שלנו הוא לא גדול במיוחד. יש לנו 100K ששמתי בפר"י בתור קרן חירום, כמעט 20K בקרן השתלמות מהעסק .

עיקר העניין שלנו הוא לייצר הכנסה פסיבית סבירה שתעניק לילדים שלנו רשת ביטחון כלכלית - בגיל 18 גובה הקצבאות ירד ויש לנו סיבות לדאוג מהמחר.

אני מכיר את הבלוג של הסולידית כבר המון שנים - אנחנו סולידיים לייט, לא רואים צורך בשופוני וסולדים מפזרנות בשם הפזרנות, אבל החלק של ההשקעה כל כך שונה ממה שאני מכיר וגדלתי עליו שממש קשה לי להבין את המערכות.

מה שחסר לי פה בבלוג זה סדר פעולות לתחילת החיסכון.
1. תתקשר ל-1,2,3 ותגיד להם שיתנו לך הצעה לXYZ
2. תתקשר אל כל הנ"ל בשנית ותן להם הזדמנות לשפר את ההצעה שלהם
3. תמתין
4. profit

אני מבין שיש לי בבנק אפשרות להשקיע ושנגיד מגדל ישמחו לקחת את הכסף שלי, אבל עם מי מדברים שם? האם זה בטלפון או פנים אל פנים או בעמוד אינטרנט?
(איך מתמקחים על גובה עמלות ומה ריאלי לצפות? באמת...)

זהו,

אני מניח שהחלק הכי בסיסי הוא להגדיר מה האופק של החיסכון/השקעה... כמה זמן (לפחות) עד שאתם/הילדים תרצו להתחיל למשוך?

1. מה טווח ההשקעה, מטרתה והסיכון להפסד שתהיו מוכנים לעמוד בו?
2. מהו הסכום שאתם מתכוונים להתחיל להשקיע וכמה אתם חושבים להוסיף בכל חודש/תקופה?
3. האם קרן החירום עומדת על הסכום שהחלטתם עליו או שאתם מתכוונים עוד להגדיל אותה?

אני מניח שהחלק הכי בסיסי הוא להגדיר מה האופק של החיסכון/השקעה... כמה זמן (לפחות) עד שאתם/הילדים תרצו להתחיל למשוך?

הייתי רוצה שנתחיל למשוך הכי מאוחר שניתן - ריאלית אני מקווה שלפחות 15 שנה.

@ברינג איט און
לדעתי אתה צריך לבדוק האם תגיע למצב של פרישה מוקדמת/מאוחרת בצורה תקינה לפני שאתה נכנס לחסכון לילדים.
כמה כסף יש לכם (פנסיה,השתלמות חסכון. ממוסה)
מה יקרה עם העסק יקרוס , עכשיו, בעוד 5 שנים בעוד 10 שנים ?
האם תוכל להמשיך להפעיל את העסק בגיל 60 ? בגיל 70 ?
אחרי שאתה מכין תוכנית פרישה משפחתית, תראה מה המשמעות של חסכון לילדים כחלק מהתכנון הכולל.

עיקר העניין שלנו הוא לייצר הכנסה פסיבית סבירה שתעניק לילדים שלנו רשת ביטחון כלכלית - בגיל 18
אני אתן לך כיוון חשיבה אחר. לילדים שלך יש חיים שלמים לייצר לעצמם רשת בטחון, כמוהן שדחיפה בכיוון תהיה מבורכת.
אבל... הילדים יודו לכם אם תדאגו קודם לרשת הבטחון שלכם לפני שאתם דואגים לשלהם, ולא תהיו נטל עליהם חס וחלילה כשתגיעו לגיל מבוגר.

עיקר העניין שלנו הוא לייצר הכנסה פסיבית סבירה שתעניק לילדים שלנו רשת ביטחון כלכלית - בגיל 18 גובה הקצבאות ירד ויש לנו סיבות לדאוג מהמחר.
צריך לפרוט מעט יותר את הדאגה לילדים. כשהילדים קטנים זה נראה רחוק ולא רלוונטי, אבל אם כבר מתכננים צריך לחשוב גם על זה. מה נראה לך הכרחי ומה nice to have. יש פער עצום בין משפחות בתפיסות לגבי הנושא הזה ויש גם את עניין הצורך של הילדים עצמם שהוא לא ודאי כרגע מבחינתך.
מעבר לכך, אני לא בא לחטט במה שלא כתבת, אבל האם הקצבה תפחת מתישהו ועליך להשלים אותה או סכום אחר ממקורות אחרים?
הנושא של הדאגה לילדים קשה ולפעמים קצת מורבידי, אבל בעיני הוא העיקר לאנשים בגיל 40 פלוס שלא מתכוונים לפרוש בקרוב.
אחת הבעיות היא שבישראל ילדים נסמכים על ההורים עד גיל יחסית מאוחר. הנוהג הזה לא מחייב אף אחד, אבל אם תנהג כך המשמעות היא שגם בגיל 60 יהיו לך עוד פיות להאכיל.

אני מכיר את הבלוג של הסולידית כבר המון שנים
מה שחסר לי פה בבלוג זה סדר פעולות לתחילת החיסכון.
הייתי מבדיל בין הבלוג לפורום. הבלוג הוא נקודת פתיחה שאין שנייה לה. אבל כדי לתרגם את הדברים לתכלס - ממליץ להשקיע זמן, כוחות וסבלנות בקריאת הפורום, על שרשוריו, התפלפלויותיו ודמויותיו. תקבל את כל המידע הדרוש ואף מעבר.

ועוד דבר. מאוד מפתה ובמידה גדולה גם מכשיל - זה הרצון להתחיל לעשות משהו ומהר. כולם רוצים קיצורי דרך - "10 דברים שיעזור לך X", "איך להתחיל להרוויח ב 7 צעדים פשוטים" וכו'. אבל כאן בדיוק המכשול. אם תעבוד רק מרשימות מכולת, כל כמה זמן תצטרך לחפש רשימת מכולת חדשה. ועוד אחת, ועוד אחת. כי המוצרים ישתנו, כי התנאים בשוק ישתנו, כי הריביות ישתנו, כי החברות ישתנו והוויכוחים ישתנו. ואחרי זה תיתקל ברשימות מכולת שונות, ותישאר בבלבול תמידי בין איזו רשימה לבחור. לכן הרבה יותר חשוב להבין לעומק את הדברים, את נקודות המבט השונות והדילמות הנפוצות. כך לא תצטרך רשימות של אחרים.

ויש לנו סיבות לדאוג מהמחר.

אני אתן לך כיוון חשיבה אחר. לילדים שלך יש חיים שלמים לייצר לעצמם רשת בטחון, כמוהן שדחיפה בכיוון תהיה מבורכת.
אבל... הילדים יודו לכם אם תדאגו קודם לרשת הבטחון שלכם לפני שאתם דואגים לשלהם, ולא תהיו נטל עליהם חס וחלילה כשתגיעו לגיל מבוגר.
אחת הבעיות היא שבישראל ילדים נסמכים על ההורים עד גיל יחסית מאוחר. הנוהג הזה לא מחייב אף אחד, אבל אם תנהג כך המשמעות היא שגם בגיל 60 יהיו לך עוד פיות להאכיל.

האם מדובר בילדים עם צרכים מיוחדים, או שהקשיים שאתם צופים להם הם רק הקשיים ה"רגילים" המצופים לצעירים? זה יכול להשפיע הרבה על התכנון לעתיד.

@ברינג איט און
מה יקרה עם העסק יקרוס , עכשיו, בעוד 5 שנים בעוד 10 שנים ?
האם תוכל להמשיך להפעיל את העסק בגיל 60 ? בגיל 70 ?
אחרי שאתה מכין תוכנית פרישה משפחתית, תראה מה המשמעות של חסכון לילדים כחלק מהתכנון הכולל.

העסק יקרוס, יסגר, יגמר - עסקים הם לא לנצח.
אני מודע לכך ומתכנן קדימה עסקים נוספים ואפשרויות הכנסה אחרות (ולכן אני גם פה).

מעבר לכך, אני לא בא לחטט במה שלא כתבת, אבל האם הקצבה תפחת מתישהו ועליך להשלים אותה או סכום אחר ממקורות אחרים?
הנושא של הדאגה לילדים קשה ולפעמים קצת מורבידי, אבל בעיני הוא העיקר לאנשים בגיל 40 פלוס שלא מתכוונים לפרוש בקרוב.

יגיעו ל18 הקצבאות ירדו.
מסכים איתך שזאת אחת הבעיות בישראל, לא מחוייב לכלום אבל לגמרי מוכן לתת מעצמי ולהאכיל עוד פיות גם בגיל 60.

הייתי מבדיל בין הבלוג לפורום. הבלוג הוא נקודת פתיחה שאין שנייה לה. אבל כדי לתרגם את הדברים לתכלס - ממליץ להשקיע זמן, כוחות וסבלנות בקריאת הפורום, על שרשוריו, התפלפלויותיו ודמויותיו. תקבל את כל המידע הדרוש ואף מעבר.

האם מדובר בילדים עם צרכים מיוחדים, או שהקשיים שאתם צופים להם הם רק הקשיים ה"רגילים" המצופים לצעירים? זה יכול להשפיע הרבה על התכנון לעתיד.

הראשון
תודה, בהחלט מנסה להשקיע זמן ולקרוא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
K תכנון פרישה להורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
U תכנון מס בהשכרת דירה מיסים 46
T תכנון פרישה וירושה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N תכנון שנת שבתון - היבטי מיסוי מיסים 48
I תכנון כלכלי למשפחה - חסכונות לטווחים שונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
L שאלות לפני תכנון טיסה לארצות הברית עם דרכון אירופי אוף טופיק 3
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
S העברת קופ"ג וקה"ש ל-IRA עבור אמא + תכנון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י תכנון מס דיבידנד זר מעל גיל 60 מיסים 8
C תכנון מס עבור מענק פרישה מיסים 2
F פיצול חשבון בנק לאשה סיעודית - תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 20
M האם יש חברה המלווה ובודקת את הנכס - תכנון ,שכנים תוכניות עתידיות באזור וכו פוסטים מאיכות נמוכה 1
A תכנון נכון של מס רכישה והיטל השבחה נדל"ן 0
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
ז תכנון לטווח ארוך מבחינת צפי מס שוק ההון 4
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
מ תכנון כלכלי לעתיד צרכנות פיננסית 0
J תכנון פרישה בגיל פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
י מסע תכנון עשור, תיק השקעות עצמאי וצבירת נכסים יומני מסע אישיים 12
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
A תכנון עתידי להסבה לתחום המחשבים התפתחות אישית 34
B זוג צעיר מהמרכז- תכנון לעתיד יומני מסע אישיים 7
S תכנון לקראת משכנתא צרכנות פיננסית 3
F תכנון תזרים פרעונות בקרנות מחקות אג״ח שוק ההון 1
ש תכנון פרישה מוקדמת בן 22 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
A עזרה בתחילת תכנון פיננסי נכון צרכנות פיננסית 2
R תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
S חוות דעת על תכנון תיק השקעות שוק ההון 4
F תכנון מס על ידי פתיחת חברה צרכנות פיננסית 12
Y מעוניין לברר לגבי תכנות מס (בעיקר תכנון מס בחו"ל)...... צרכנות פיננסית 1
I תכנון מס שבח נדל"ן 6
ח תכנון קניית דירה לצד השקעה לטווח ארוך שוק ההון 16
Dim תכנון מס בינלאומי שוק ההון 3
S תכנון פרישה בגיל 45, 100% VT שוק ההון 156
unrealx תכנון חופשת סקי באופן עצמאי צרכנות פיננסית 2
N תכנון מס בעייתי ולא מומלץ בקרנות השתלמות שוק ההון 37
י תכנון מס כאשר בן זוג אחד מרוויח הרבה והבן זוג השני מעט שוק ההון 2
N בן 22 עם הרבה שאלות על מס, תכנון תיק פאסיבי וכו' שוק ההון 17
פ מישהו מכיר את חברת נטו תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 14
N תכנון תמהיל משכנתא בגובה 350,000 ש"ח + טוויסט שלי נדל"ן 25
K תכנון מס הפסדים בבורסה שוק ההון 7
S תכנון הפרישה- האם המשיכה מהתיק היא 3% או 4% כולל דידבידנדים או בנוסף ? שוק ההון 7
AlexNOSAM תכנון פרישה לגבר בן 55, עצות יתקבלו בשמחה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 76
S שאלה על תכנון קרנות השתלמות, תיק השקעות, קופ״ג ופנסיה שוק ההון 23

נושאים דומים

Back
למעלה