• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה מחדש של דיבידנדים

• פותח הנושא nmac
  • פורסם בתאריך

nmac

משתמש סולידי
דירוג
15
אהלן חברי פורום נכבדים!
לאחר שתיק ההשקעות שלי רץ כבר כמה חודשים, נתקלתי בסוגיית ההשקעה מחדש של הדיבידנדים שאני מקבל.
אני לא מתכוון לתזמון ההשקעה מחדש יחסית לשוק, אלא יחסית לעמלות הקניה.

הסקלה בגדול נעה בין להשקיע מחדש את הדיבידנדים מיד כשהם מתקבלים, לבין לחכות עד האיזון הבא בתיק (אחת לרבעון/חציון בתכנון).

מצד אחד, כל זמן שהדיבידנדים לא מושקעים חזרה בתיק, חלק לא זניח מהתיק לא מנצל דה פקטו את עקרון הריבית דריבית.
מצד שני יש לי עמלות קניה, כך שהשקעה מיידית של הדיבידנדים נהיית לא כדאית.

להבנתי יש פה טריידאוף, כך שעולה השאלה- איפה האופטימום? אחרי כמה זמן (/כמה כסף יחסית לעמלות) כדאי להשקיע מחדש את הדיבידנדים?
אציין שהתיק לא כזה גדול, כך שהעמלות ממש לא זניחות יחסית לדיבידנדים.

אשמח להמלצות לניתוחים תיאורטיים בנושא, ד"ר גוגל לא עזר כ"כ בפתרון השאלה :/.

אציין שניסיתי לחפש את הנושא בפורום וגם פה לא מצאתי התייחסות נקודתית לשאלה. אם פספסתי, אשמח להפניה לדיון בנושא.
שבוע טוב!

אין לזה תשובה אחת כי המצב של כל אחד הוא שונה (סכום הדיבידנדים, מבנה העמלות, התשואה הצפויה המשוערת).
צריך לפתוח גיליון אקסל פשוט ולעשות את החישוב.

אני אנסה לתאר את החישוב שנדרש, וחברי הפורום מוזמנים לתקן/לשפר:
בעמודה A תרשום את הזמן בשבועות מאז הקנייה האחרונה שעשית.
בעמודה B תרשום את הסכום שצפוי להצטבר כדיבידנדים ככל שמתקדם הזמן (למשל: מס' השבועות A כפול X דולרים לשבוע).
בעמודה C תרשום את העלות של השקעה מחדש של הדיבידנדים (למשל: המקסימום בין עמלת המינימום לבין X% כפול הסכום שהצטבר B).
בעמודה D תחשב את ההפרש, בין שבועות עוקבים, של עלות ההשקעה (C).
בעמודה E תרשום את אובדן התשואה הצפוי על הכסף שלא הושקע (למשל: 1.05 (עבור 5% שנתי) בחזקת מס' השבועות A חלקי 52, פחות אחד, כפול הסכום שהצטבר B)
בעמודה F תחשב את ההפרש, בין שבועות עוקבים, של אובדן התשואה (E).

עכשיו מה שיש לך בעמודה D זה את הכסף שאתה חוסך בעמלות מסחר מדי שבוע ע"י דחיית הקנייה, ובעבודה F את הכסף שאתה מפסיד בתשואה אלטרנטיבית מדי שבוע.
ברגע שעמודה D עוקפת את עמודה F - זה הזמן להשקיע מחדש את הדיבידנדים.

@daat99 היה מוסיף הרבה לדיון זה.
יש לו פורום מיוחד של דיבידנדים.

אני כרגע משקיע דרך בנק הפועלים ( אני יודע לא להיט). עמלה ~ 10 דולר לארה''ב . שאר העולם יקר יותר.
אני משקיע רק במניות שמחלקות דיבידנדים ומשתדל לא לבצע קניה בפחות מ~ 1200 דולר.
אני מקבל בין 50-120 דולר דיבידנדים כל חודש , אז אני משלים מהחסכונות שלי על מנת לבצע קניה כל 3-4 חודשים

יש לו פורום מיוחד של דיבידנדים

הוא היה מוסיף לדיון ללא קשר למומחיות שלו לדיבידנדים. למעשה, למקור הכסף אין שום השפעה על ההחלטה. כלומר, זה לא משנה אם זה מזומן ששוכב שם בגלל דיבידנדים או בגלל הזרמה של כסף חדש שלי.

אני חושב שהשיטה של @עש לילה טובה מאוד. למי שרוצה חישוב במאחורה של המפית פשוט לראות כמה זמן נותר עד ההפקדה הוודאית הבאה ולחשב מה העלות האלטרנטיבית שנחסכת עקב חוסר השקעה. אני משתמש ב-0.5% לחודש הנחת תשואה למניות בשביל הפשטות.

אם אין הפקדה וודאית בתקופה הקרובה (או שמדובר בסכום חד פעמי) וזה סכום שמתכוונים להשקיע לנצח (30+ שנים), אז אפשר אולי להשאיל את כלל ה-4% (או כלל ה-300) אם הסכום המושקע גדול מהעמלה לחלק ל-300, אז בעצם התשואה העתידית תכסה על העמלה ויותר. הרי מתישהו צמיחה אקספוננציאלית תמיד תנצח סכום חד פעמי. שוב רק אם אין השקעה נוספת באופק.

בדיוק הנקודה, לא מצאתי שם את הידיים ואת הרגליים, קל וחומר לא מצאתי תשובה לשאלה ששאלתי.
מצאתי הרבה דברים על תזמון השקעה מחדש של דיבידנדים יחסית למצב השוק, אבל לא לשאלת הכדאיות יחסית לדמי הניהול.

אין לזה תשובה אחת כי המצב של כל אחד הוא שונה (סכום הדיבידנדים, מבנה העמלות, התשואה הצפויה המשוערת).
צריך לפתוח גיליון אקסל פשוט ולעשות את החישוב.

אני אנסה לתאר את החישוב שנדרש, וחברי הפורום מוזמנים לתקן/לשפר:
בעמודה A תרשום את הזמן בשבועות מאז הקנייה האחרונה שעשית.
בעמודה B תרשום את הסכום שצפוי להצטבר כדיבידנדים ככל שמתקדם הזמן (למשל: מס' השבועות A כפול X דולרים לשבוע).
בעמודה C תרשום את העלות של השקעה מחדש של הדיבידנדים (למשל: המקסימום בין עמלת המינימום לבין X% כפול הסכום שהצטבר B).
בעמודה D תחשב את ההפרש, בין שבועות עוקבים, של עלות ההשקעה (C).
בעמודה E תרשום את אובדן התשואה הצפוי על הכסף שלא הושקע (למשל: 1.05 (עבור 5% שנתי) בחזקת מס' השבועות A חלקי 52, פחות אחד, כפול הסכום שהצטבר B)
בעמודה F תחשב את ההפרש, בין שבועות עוקבים, של אובדן התשואה (E).

עכשיו מה שיש לך בעמודה D זה את הכסף שאתה חוסך בעמלות מסחר מדי שבוע ע"י דחיית הקנייה, ובעבודה F את הכסף שאתה מפסיד בתשואה אלטרנטיבית מדי שבוע.
ברגע שעמודה D עוקפת את עמודה F - זה הזמן להשקיע מחדש את הדיבידנדים.
תודה! נשמע טוב, אנסה לבדוק עם החישוב הזה

קל וחומר לא מצאתי תשובה לשאלה ששאלתי.
שוב... כי השאלה שלך לא ייחודית לדיבידנדים. השאלה שלך היא בעצם "יש לי מזומן X בחשבון, מתי לרכוש את הנגלה הבאה בהנחה והעמלה היא Y"?
יש (כנראה) הרבה דיונים על כך בפורום.
תנסה לחפש על קנייה חודשית מול קנייה רבעונית.

שאלה: דבידנד מתקבל בסופו של דבר ככסף מזומן לחשבון של המשקיע?

שאלה: דבידנד מתקבל בסופו של דבר ככסף מזומן לחשבון של המשקיע?
בהנחה של מנייה בודדה אז כן. באותו מטבע שבה הנייר נקנה.

אם זו קרן נאמנות, אז זה תלוי אם היא מחלקת או צוברת.

הסקלה בגדול נעה בין להשקיע מחדש את הדיבידנדים מיד כשהם מתקבלים, לבין לחכות עד האיזון הבא בתיק (אחת לרבעון/חציון בתכנון).
עדיף.
מצד אחד, כל זמן שהדיבידנדים לא מושקעים חזרה בתיק, חלק לא זניח מהתיק לא מנצל דה פקטו את עקרון הריבית דריבית.
אם אתה קונה/מאזן פעם בחצי שנה ותשואת הדיבידנד של התיק שלך היא 2.5% אז זה יוצא פחות מ1% מהתיק וגם זה קרוב מאד למועד האיזון, זניח בהחלט.

אם אתה קונה/מאזן פעם בחצי שנה ותשואת הדיבידנד של התיק שלך היא 2.5% אז זה יוצא פחות מ1% מהתיק וגם זה קרוב מאד למועד האיזון, זניח בהחלט.

+1

@nmac , תחשוב שהיה מתפתח פה דיון אם לחצי השנה הקרובה עדיף תיק של 50% אגח ו- 50% מניות, או תיק של 50.5% אג"ח ו- 49.5% מניות. נשמע דיון די מיותר, לא? אבל זה מה שאתה שואל.

אני הייתי מפקיד מחדש כשהייתי מרגיש נוח לגבי העמלות, נניח אם העמלות היו 0.5% מהסכום או משהו כזה.

האמת ששאלתי אותו את אותה השאלה בדיוק לפני כמה שבועות.
אני לא אחזור כאן על המגילה המסועפת שהוא כתב בתגובה עם כל הטיעונים של בעד/נגד שאני צריך לייחס להם את המשקל המתאים בעיניי אבל אם אני אסכם את דבריו אז בשורה התחתונה הוא מתעלם ממקור הכסף ופשוט משקיע אותו ברגע שהעמלה נמוכה יותר מהדיבידנד הרבעוני הבא שהוא מצפה לקבל מהרכישה החדשה.

אז בשורה התחתונה
הוא משקיע ד-חודשי וזה טיפה אחרת, כאשר מצטבר לו סכום של 2 חודשים שמספיק מבחינת עמלות לבצע רכישת "מינימום" אחת הוא בכל מקרה מעגל את כמות היחידות שמשאירות לו עודף קטן, מה שזה אומר מבחינתו שכסף שהתקבל מדיבידנד והעודף לא ישכב יותר מ 2 חודשים בחשבון וזה בכל מקרה סכום זעום שאפשר להמתין איתו גם חצי שנה, אם הסכום כבר לא זעום ומספיק לרכישת "מינימום" או "קרוב למינימום" אפשר ורצוי לבצע רכישה ולהיות בתוך השוק
אגב, אם יש עמלה חודשית שמתקזזת, ראוי לנצלה ולאסוף את כל הפירורים למניה כלשהי בחודשים בהם אין פעילות בחשבון

@nmac
יש ברוקרים זרים שמאפשרים השקעה מחדש אוטומטית ללא עמלה.

בהנחה של מנייה בודדה אז כן. באותו מטבע שבה הנייר נקנה
לא מדוייק. ני״ע יכול להיות נקוב במטבע אחד ולחלק במטבע אחר. ע״ע קרנות איריות על שוק ארה״ב שנקובות ביורו, הדיבידנד מחולק as-is בדולר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M DRIP השקעה מחדש אוטומטית של דיבידנדים שוק ההון 12
B חשיבה מחדש על אסטרטגיית השקעה שוק ההון 3
יבגני_ל האם הגיע הזמן לבחון מחדש אפיקי השקעה לטווח ארוך או שהכל יתאזן מחדש? שוק ההון 16
Liron2035 דיבדנים, השקעה מחדש - האם יש הסכמה להתנהלות משקיע פסיבי? שוק ההון 27
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 8
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6

נושאים דומים

Back