• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סידור מחדש של תיק השקעות ומיסים ....

נניח אני קונה מניה בשקל..... עכשיו גם אתה קונה מניה בשקל ואז הסולידית קונה מניה בשקל. המניה עולה ל שקל ו 5 אגורות ! האם נוצר ערך כלשהו למישהו
למה כולם היו מוכנים לשלם שקל על המנייה? כי הם מאמינים שפלח הבעלות על החברה שהמנייה מייצגת שווה את השקל. המחיר לא גרם לעליית הערך של החברה, אלא משקף את דעת השוק (כמכלול המשתתפים שבו) על הערך שהחברה כבר שווה באותו הרגע (על סמך הרווחים שלה, צמיחה שלה, חזון שלה וכו׳).

למה כולם היו מוכנים לשלם שקל על המנייה? כי הם מאמינים שפלח הבעלות על החברה שהמנייה מייצגת שווה את השקל. המחיר לא גרם לעליית הערך של החברה, אלא משקף את דעת השוק (כמכלול המשתתפים שבו) על הערך שהחברה כבר שווה באותו הרגע (על סמך הרווחים שלה, צמיחה שלה, חזון שלה וכו׳).
בוא נפשט את העניין..... אם דירה עלתה 1000 ועכשיו עולה 2000 זה לא אומר שהכסף שלנו הוכפל בערכו כתוצאה מהשקעה נבונה ... אלה שהכסף שמר על ערכו כתוצאה מקניית הדירה. זה ניואנס חשוב מאוד להערכתי בכל התחום הזה כי הכסף ממשיך באופן קבוע לאבד מערכו ובגלל שאנשים משקיעים מיליונים בדירות יוקרה וביצירות אומנות במזומן זה אומר כמה הכסף יורד בערכו..... כדי להגדיל את ערך הכסף בהכרח צריך להשקיע ולשפר את הנכס או את העסק..... אבל זה דבר שלרוב לא נעשה ובישראל היתרון התחרותי שלנו זה קניות בקניונים :( אני לא מצליח להבין איך יכולה להתרחש צמיחה במחיר הממוצע של מניות על בסיס קבוע ולא פשוט צמיחה מזויפת שגורמת למחיר פשוט לעלות ......

הצלחתי להבהיר את נקודת המבט שלי?

כן, אני מבין שמחיר המניה או הדירה עולה. אני טוען שהמחיר עולה אבל זאת עליה לא אמיתית שבסוף כולם יפגעו ממנה כאשר משקי הבית לא יצליחו להחזיר את החובות שהם לקחו כדי לממן את ההלואה לבנק.

בנוסף, כאשר הריבית במשק היא אפסית אז יש יותר השקעות בבורסה ובנדל"ן שעוד יותר מגדילה את ערך ההשקעות ללא יצירת ערך אמיתית. כיום כמעט ובלתי אפשרי ליצור ערך כי מעל 99.99 אחוזים מהעסקים זה "עוד מסעדה או עוד טכנאי מזגנים"

האם נוצר ערך כלשהו למישהו אם המניה תיהיה במחיר יותר גבוהה ?
אל תשכח את דודו הסוחר היומי שקנה את המניה בשקל בשביל למכור אותה בשקל ו-5 אגורות.
דודו הרויח מזה משהו - אני לא.
@הסולידית אולי הרויחה מזה משהו (זה תלוי אם היא מוכרת את המניה בשביל לאזן או בשביל לשלם חשבון חשמל) ואולי לא (אי אפשר לשלם בסופר עם "רווח על הנייר" מהבורסה).

אין יצור ותכלס אין צמיחה במשקל ולא תיהיה כי הדרך לייצר צמיחה זה בצורה מניפולטיבית.
אני לא מבין איך אתה קופץ מ"רכשנו מניה" ל-"החברה לא מייצרת ולא צומחת".
מה הקשר בין השניים?
החברות ממשיכות לייצר ולנסות לצמוח בלי תלות לאם אני, אתה או @הסולידית רכשנו מניות שלהן או לא.

בדירות המצב כמובן שונה לחלוטין כי דירה לא מייצרת ולא צומחת אלא נובלת (פחת).
מה שדוחף את מחירי הדירות למעלה זה הגדלת ההכנסה של הדיירים והגדלת הביקוש לדירות.
אם לאנשים יש משכורת יותר גבוהה אז הם יהיו מוכנים לשלם שכר דירה יותר גבוה בשביל לגור איפה שהם רוצים במקום להתפשר על שכר דירה יותר נמוך במקום שהם לא רוצים.

אל תשכח את דודו הסוחר היומי שקנה את המניה בשקל בשביל למכור אותה בשקל ו-5 אגורות.
דודו הרויח מזה משהו - אני לא.
@הסולידית אולי הרויחה מזה משהו (זה תלוי אם היא מוכרת את המניה בשביל לאזן או בשביל לשלם חשבון חשמל) ואולי לא (אי אפשר לשלם בסופר עם "רווח על הנייר" מהבורסה).
נכון שאולי הסולידית הרוויחה 5 אגורות או אתה הרווחת 5 אגורות אבל .... שום ערך לא נוצר כתוצאה מזה אלה רק העלאה של מחיר המניות. אם עכשיו 200 מיליארד דולר הושקעו בבורסה אז מחיר המניות יעלו אבל זה לא אומר שאותו הכסף גרם באופן ישיר לשיפור כלשהו במשק מלבד הלאת מחיר המניות.

בדירות המצב כמובן שונה לחלוטין כי דירה לא מייצרת ולא צומחת אלא נובלת (פחת).
מה שדוחף את מחירי הדירות למעלה זה הגדלת ההכנסה של הדיירים והגדלת הביקוש לדירות.
אם לאנשים יש משכורת יותר גבוהה אז הם יהיו מוכנים לשלם שכר דירה יותר גבוה בשביל לגור איפה שהם רוצים במקום להתפשר על שכר דירה יותר נמוך במקום שהם לא רוצים.
זה הקטע, שינוי השכר במשק יחסית לשינוי מחיר הדירות הוא הרבה יותר קטן. חפש בגוגל "שכר ממוצע במשק לאורך השנים" ולא ניסיתי לתת קישור בגלל שאני משתמש טירון. תראה גם "עליה במחיר דירות לאורך השנים" .
הקטע הוא, שדירת הורי עלתה ב 10 השנים האחרונות במעל 100% למרות שהתיישנה ב 10 שנים. כלומר, ערך הכסף ירד.

אני לא מבין איך אתה קופץ מ"רכשנו מניה" ל-"החברה לא מייצרת ולא צומחת".
מה הקשר בין השניים?
החברות ממשיכות לייצר ולנסות לצמוח בלי תלות לאם אני, אתה או @הסולידית רכשנו מניות שלהן או לא.
זאת שאלה טובה, השוק עכשיו מאוד תחרותי. עכשיו, אני לא יודע איך חברה בשוק תחרותי יכולה לצמוח ולהרוויח יותר. נכון שזה קורה מדי פעם..... אבל אם יש 10 אינסטלטורים במקום אינסטלטור אחד הרי בהכרח כל אחד ירוויח פחות במונחים ריאלים. זה לא שהכסף שמושקע במניות הולך לקניית ציוד למפעל אלה רק מחליף ידיים בין אנשים שרוצים לעלות את ערך ההשקעה שלהם. לצערי אי אפשר לגרום לצמיחה תמידית כי הדרך היחידה לעשות זאת זה לקנות כל כך הרבה זבל שצריך לזרוק את הזבל הזה למחרת. הנה ציטוט מ YNET שמצאתי "
שנת 2014 הסתיימה עם הדיווחים המטרידים על ההאטה במשק, בלימת הצמיחה של ענפי ההיי-טק,ירידה בפתיחת עסקים ומפעליםהמספקים מקומות עבודה ובלימת קצב קליטת עובדים חדשים בתעשייה."

עריכה: לא הבנתי איך הצלחתי לפרסם קישורים???

כדי ליצור עליה אמתית בערך נכס נדל"ני צריך לבנות קומה בבניין אבל זה לא באמת מה שמתרחש.
אני מסכים עם הטענה הכללית שעליית מחירי הדירות נובעת במידה רבה מריבית נמוכה וספקולציה, רק רציתי להעיר שהאמירה המצוטטת לא נכונה. ערכו של נכס מושפע לא רק מגודלו ומאיכות הרצפה והטיח, אלא גם מהמיקום והנגישות. ניקח למשל דירה שנמצאת במקום קצת נידח ופתאום נסלל כביש חדש והדירה הופכת "קרובה יותר" לאיזורי התעסוקה. קיצור זמן הנסיעה לעבודה יוצר עליה אמיתית בערך הדירה. בכוונה אני כותב ערך ולא מחיר. דירה קרובה לעבודה (מבחינת זמן נסיעה) היא דירה טובה יותר.
הקטע הוא, שדירת הורי עלתה ב 10 השנים האחרונות במעל 100% למרות שהתיישנה ב 10 שנים. כלומר, ערך הכסף ירד.
זה אומר אולי שערך הכסף ירד ב-50% ביחס לדירות, אבל לא בהכרח ביחס לדברים אחרים. בנוסף, ניתן לטעון שאותו החזר משכנתא חודשי עדיין קונה פחות או יותר את אותה דירה. כלומר, ערך הכסף שמשולם כהחזר חודשי לא ירד בהרבה ביחס לדירה. (נראה מה יקרה כשהריבית תעלה..).
זה לא שהכסף שמושקע במניות הולך לקניית ציוד למפעל אלה רק מחליף ידיים בין אנשים שרוצים לעלות את ערך ההשקעה שלהם.
יש שוק ראשוני: מנפיקים מניה חדשה והכסף נכנס לקופת החברה ומושקע בפעילות עסקית. ויש שוק משני: המניה מחליפה ידיים והכסף עובר מהקונה למוכר. השוק הראשוני קיים במידה רבה בזכות המשני, כי בלי המשני תהיה הרבה פחות היענות לראשוני.

בנוסף, כשאתה קונה מניה, אתה לא יודע ממי קנית אותה. אולי חברה א' החזיקה מניה של חברה ב', ומכרה לך אותה? במקרה כזה, הכסף שלך זורם לחברה א', בדומה להנפקה ראשונית, ואולי יושקע בפעילות עסקית.

@ogi
מאוד אהבתי את תגובתך :)

(נראה מה יקרה כשהריבית תעלה..).
אני מתאר לעצמי שזה לא יקרה כי אם זה יקרה הרשויות הפיננסיות יצטרכו לקחת אחריות שהביאו את המצב הזה. לכן אולי הנפילה כתוצאה מהבועה הנוכחית יהיה כואב במיוחד.

יש שוק ראשוני: מנפיקים מניה חדשה והכסף נכנס לקופת החברה ומושקע בפעילות עסקית. ויש שוק משני: המניה מחליפה ידיים והכסף עובר מהקונה למוכר. השוק הראשוני קיים במידה רבה בזכות המשני, כי בלי המשני תהיה הרבה פחות היענות לראשוני.

בנוסף, כשאתה קונה מניה, אתה לא יודע ממי קנית אותה. אולי חברה א' החזיקה מניה של חברה ב', ומכרה לך אותה? במקרה כזה, הכסף שלך זורם לחברה א', בדומה להנפקה ראשונית, ואולי יושקע בפעילות עסקית.
המממ, לא הבנתי, ההשקעה שלך היא לא בציוד במקרה הזה אלה בהחלפת ידיים של מניות בשוק משני. להערכתי זה בעייתי מאוד..... נכון שהיא חשובה במידה מסוימת הבעיה שכנראה שהנהירה להשקעה הזאת לא מתארת יצירת ערך אמיתי אלה ברירת מחדל בגלל חוסר האפשרות לקבל תשואה בערוצים אחרים.

כל הדיון הזה ועוד לא דיברנו על שאר כשלי השוק :)

המממ, לא הבנתי, ההשקעה שלך היא לא בציוד במקרה הזה אלה בהחלפת ידיים של מניות בשוק משני. להערכתי זה בעייתי מאוד..... נכון שהיא חשובה במידה מסוימת הבעיה שכנראה שהנהירה להשקעה הזאת לא מתארת יצירת ערך אמיתי אלה ברירת מחדל בגלל חוסר האפשרות לקבל תשואה בערוצים אחרים.
אני שותף לדעה השלילית על הורדת ריבית וניפוח בועות. אבל:

1. אני לא מסכים עם ההנחה המובלעת שלך שהדרך היחידה שבה חברה יכולה להרחיב את הפעילות העסקית שלה היא לרכוש ציוד. אולי הם לא רוכשים ציוד אלא משלמים משכורת למתכנתים שיפתחו משהו בעל ערך? אולי הם רק שוכרים מקום וקונים מלאי ומוכרים ועושים זאת באופן יעיל? לא צריך להינעל על בלוקים ומלט, או מכונות מרוחות בגריז. התועלת של עסק ללקוחותיו לא נמדדת בכמות הגרוטאות שבהן העסק עושה שימוש.. :)

2. אני לא מסכים עם ההנחה המובלעת שלך שמשקיע מסייע ליצירת ערך אך ורק אם הכסף שלו מגיע ישירות לקופת החברה. נניח שמשקיע א' קונה מניה בהנפקה, והחברה משתמשת בכספו כדי להרחיב את פעילותה העסקית ו"ליצור ערך". אבל כדי שיהיה לו כסף לקנות את המניה בהנפקה, משקיע א' מכר מניה אחרת למשקיע ב'. בלי משקיע ב', למשקיע א' לא היה כסף לקנות את המניה בהנפקה. אז למי מגיע הקרדיט על "סיוע ליצירת ערך", למשקיע א' או ל-ב'? לא ברור. זאת מערכת של כלים שלובים. לכל נישה יש תפקיד. לא צריך ולא באמת אפשר לחלק ציונים.

נערך לאחרונה ב:
1. אני לא מסכים עם ההנחה המובלעת שלך שהדרך היחידה שבה חברה יכולה להרחיב את הפעילות העסקית שלה היא לרכוש ציוד. אולי הם לא רוכשים ציוד אלא משלמים משכורת למתכנתים שיפתחו משהו בעל ערך? אולי הם רק שוכרים מקום וקונים מלאי ומוכרים ועושים זאת באופן יעיל? לא צריך להינעל על בלוקים ומלט, או מכונות מרוחות בגריז. התועלת של עסק ללקוחותיו לא נמדדת בכמות הגרוטאות שבהן העסק עושה שימוש..
אכן נכון, מדובר בהשקעת הון ..... בגדול, להערכתי יש חלק גדול היום לא להשקעות הון אלה העברות הון שיוצרות מיסים למדינה , ניפוח התמ"ג ועוד..... כלומר, אם אתן לך מיליון שקל ואתה תתן את אותו מיליון שקל ל"סולידית" אז בסופו של דבר לא נוצרו השקעות הון אלה העברות כספים. וכן, היום מאוד קשה לייצר תשואה על הון על ידי השקעות הון. הבנק כמעט מחלק כסף בחינם ועדיין אין ערוץ שיוכל להחזיר את הריבית הנמוכה שהבנק גובה.

2. אני לא מסכים עם ההנחה המובלעת שלך שמשקיע מסייע ליצירת ערך אך ורק אם הכסף שלו מגיע ישירות לקופת החברה. נניח שמשקיע א' קונה מניה בהנפקה, והחברה משתמשת בכספו כדי להרחיב את פעילותה העסקית ו"ליצור ערך". אבל כדי שיהיה לו כסף לקנות את המניה בהנפקה, משקיע א' מכר מניה אחרת למשקיע ב'. בלי משקיע ב', למשקיע א' לא היה כסף לקנות את המניה בהנפקה. אז למי מגיע הקרדיט על "סיוע ליצירת ערך", למשקיע א' או ל-ב'? לא ברור. זאת מערכת של כלים שלובים. לכל נישה יש תפקיד. לא צריך ולא באמת אפשר לחלק ציונים.
מסכים איתך במידה מסוימת. להערכתי המסחר בנכסים פועל בצורה שונה מהמסחר בסחורות. תופעה שלהערכתי גורמת כעת לאגירת הרבה כסף במקומות שלא נותנים תשואה אמיתית אלה תשואה "מזויפת" בעקבות אופי התנהגות שוק הנכסים.

אגירת הרבה כסף
רק הערה קטנה: מחירו של נכס עולה ויורד לפי מה שאנשים מוכנים לשלם עליו. בדרך כלל כסף לא נאגר בתוך הנכסים, אלא אם כן אתה מדבר על כסף שמוחבא בתוך מזרון או כספת. כשאדם קונה דירה הכסף שהוא משלם לא נאגר בתוך הדירה אלא עובר לחשבון הבנק של המוכר. הדירה מחליפה ידיים בכיוון אחד, והכסף מחליף ידיים בכיוון ההפוך, ושום כסף לא "נאגר בתוך הדירה".

רק הערה קטנה: מחירו של נכס עולה ויורד לפי מה שאנשים מוכנים לשלם עליו. בדרך כלל כסף לא נאגר בתוך הנכסים, אלא אם כן אתה מדבר על כסף שמוחבא בתוך מזרון או כספת. כשאדם קונה דירה הכסף שהוא משלם לא נאגר בתוך הדירה אלא עובר לחשבון הבנק של המוכר. הדירה מחליפה ידיים בכיוון אחד, והכסף מחליף ידיים בכיוון ההפוך, ושום כסף לא "נאגר בתוך הדירה".

אם עגבניה עולה 5 שקל אז אם תעלה ל 20 אז לא תמכור את העגבניה.
אם מחיר הדירה יעלה מ 700 אלף ל 2000 אלף יש סיכוי שתמכור את את הדירה כי המוכר והקונה חושבים שמחיר הדירה עוד יעלה. ולכן הכסף שחונה בתוך הדירה עולה :) כאשר הבועה תתפוצץ המחיר ירד מתחת למחיר השוק כי אנשים יחשבו שמחיר הדירה עור ירד. לכן שוק הנכסים שזה המניות והדירות מתנהג בצורה מוזרה.

אם מחיר הדירה יעלה מ 700 אלף ל 2000 אלף יש סיכוי שתמכור את את הדירה
תמיד יש "סיכוי" שתמכור את הדירה אבל כשמשקיעים בנדל"ן אתה לא תמכור דירה שעלתה ב-300% בשביל לגרוף רווחים כי אתה תשאר עם סכום שמצריך רכישה של דירה אחרת.
בקיזוז עלויות "מסחר" גבוהות שנלוות לעסקאות נדל"ן אתה ככל הנראה תצטרך להוסיף עוד 200 אלף רק בשביל לקבל את אותה השכירות שקיבלת מהדירה שמכרת ב-2 מיליון...
מכיוון שמשקיעי נדל"ן ברובם לא חושבים על השקעות אחרות (כגון שוק ההון) כלגיטימיות עבור הסכום שהושקע בדירה שלהם אז לרוב הם ימשיכו להחזיק בדירה גם אם מחירי הדירות יעלו ב-3000% במקום רק ב-300%.

תיקנתי לך את זה..
אכן נכון ;););););)

בקיזוז עלויות "מסחר" גבוהות שנלוות לעסקאות נדל"ן אתה ככל הנראה תצטרך להוסיף עוד 200 אלף רק בשביל לקבל את אותה השכירות שקיבלת מהדירה שמכרת ב-2 מיליון...
פה אני דווקא לא בטוח. כי יש משקיעים שקונים עם כספי הלוואה ..... כאשר לא יצליחו להכניס שוכרים או מחיר השכירות תרד אז יצטרכו למכור את הדירה בהפסד.
אגב, עוד מעט אחזור אליך בנוגע לדיון המקורי. יש לי כמה תובנות....

נערך לאחרונה ב:
כאשר לא יצליחו להכניס שוכרים או מחיר השכירות תרד אז יצטרכו למכור את הדירה בהפסד.
רגע - אני התבלבלתי.
אם:
מחיר הדירה יעלה מ 700 אלף ל 2000 אלף
אז איך בדיוק:
יצטרכו למכור את הדירה בהפסד.
יש להם רווח של כמעט 300%!

יש להם רווח של כמעט 300%!
ראשית, חלק מהציבור קנה דירה במחיר של 2000 או 1800 ואז אם המחיר ירד ל 700 הם יפסידו.
שנית, מחיר נכסים תמיד מקצין וכאשר יש ירדית מחיר אנשים חושבים שהמחיר ירד עוד יותר ולכן הוא ירד עוד יותר מהמחיר ההתחלתי. זה מה שקורה אם מנתחים משברים בתחום הנדל"ן או הבורסה בעבר.

ראשית, חלק מהציבור קנה דירה במחיר של 2000 או 1800 ואז אם המחיר ירד ל 700 הם יפסידו.
אנחנו דיברנו על דוגמא ספציפית שאתה הבאת שבה הדירה נרכשה ב-700 אלף ומחירה היום הוא 2000 אלף.
אם אתה רוצה לדבר על דוגמא אחרת אז אין בעיה רק אל תצפה שהמסקנות שלי יהיו אותו הדבר.

אנחנו דיברנו על דוגמא ספציפית שאתה הבאת שבה הדירה נרכשה ב-700 אלף ומחירה היום הוא 2000 אלף.
אם אתה רוצה לדבר על דוגמא אחרת אז אין בעיה רק אל תצפה שהמסקנות שלי יהיו אותו הדבר.
יש להם 300% רווח על הדירה על הנייר ולא בבנק. כאשר המשבר מכה אז יש גל פיטורין ומחיר הדירות מתחיל ליפול והזמן עד המכירה יכולה להיות ארוך וככה למרות שהנכס שווה יותר אבל עדיין זה לא ימנע פשיטת רגל כמו שקרה הרבה במקרה האחרון של משבר הסאב פריים שהרבה בתים נלקחו מהקונים והקונים נשארו בלי כלום והבתים נמכרו במחירי זנות. רווח על הניר הוא לא בהכרח רווח בבנק;)
וכן, אי אפשר להשאיר את הדירה אצלך אם פתאום הפכת למובטל והדירה ריקה משוכרים.

אולי התשובה שלי כעת יותר ברורה.

אוקי, אז ככה, התחלתי טיפה להבין טיפה יותר.....
הנה מה שאני בגדול חושב לעשות..... אשמח לכמה הערות לפני הצעד הבא.
בגדול נראה לי שאני צריך לפתוח קרן נאמנות בניהול אישי מה שנקרא IRA ולהפקיד בה את מה שעצמאי יכול להפקיד בשנה וזה כ 18 אלף שקל. אותם אשקיע בזהב ובנכסים אחרים.
הסיבה שאני כותב את הרעיון כאן היא כי אני עוד מבולבל..... ותמיד צץ עוד מידע שמבלבל אותי. ככה שתבלבלו אותי בכיף :)

אני חושב שאתה מתכוון ל"קרן השתלמות IRA במעמד עצמאי" ולא לקרן נאמנות (אם אני טועה אז ממש לא הבנתי במה מדובר).

בהנחה והבנתי נכון אז חשוב להבין מה היתרונות של קרן ההשתלמות ומה החסרונות שלה לפני שמפקידים שם כספים.

האם אתה יכול למנות את היתרונות והחסרונות הבולטים של קרן השתלמות IRA?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E סידור ניירת בבית - שאלה לגבי שמירת מסמכים אוף טופיק 5
דור דורים סידור חלונות TWS שוק ההון 26
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
N הערכה מחדש - חוות דעת על תיק שוק ההון 25
אגוז_קוקוס העברת קרנות איריות ל-IB או מכירה וקנייה מחדש שוק ההון 63
שם משתמש בעייתי "ספרינט דיגיטלי" של בנק הפועלים: האם הריבית מתעדכנת לבד, או שצריך למשוך ולשים מחדש? צרכנות פיננסית 1
E re-finance/מימון מחדש עבור רכישת דירה שניה נדל"ן 15
B חשיבה מחדש על אסטרטגיית השקעה שוק ההון 3
M התלבטות בנוגע לסידור מחדש של התיק שוק ההון 2
ד התחלה מחדש בגיל 34, בין אי-ודאות לכורח המציאות. התפתחות אישית 7
B תמ"א 38 -2 הריסה ובניה מחדש נדל"ן 4
ס עצות לבחור צעיר שנכנס מחדש לשוק העבודה התפתחות אישית 2
א משתחרר עוד שמונה חודשים: היה לי מסלול בראש אני אני מחשב מסלול מחדש (עו"ד) התפתחות אישית 5
יבגני_ל האם הגיע הזמן לבחון מחדש אפיקי השקעה לטווח ארוך או שהכל יתאזן מחדש? שוק ההון 16
C מתחיל לבנות תיק מחדש: פרק 1 שוק ההון 12
ג קרן השתלמות - לחשב מסלול מחדש לתקופה הקרובה? שוק ההון 3
M האם במחזור משכנתא מעריכים את שווי הדירה מחדש? נדל"ן 15
ב תכנון מסלול מחדש אחרי 40 יומני מסע אישיים 11
לא חשוב שמות שאלות בנוגע לאסטרטגית איזון מחדש שוק ההון 27
קוף שמבין טיפים לחשיבה מחדש על מנהג הטיפים האדיוטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
K כל כמה זמן ETF חייב לאזן מחדש שוק ההון 9
Liron2035 דיבדנים, השקעה מחדש - האם יש הסכמה להתנהלות משקיע פסיבי? שוק ההון 27
adamshalev ריפוד מחדש של ספות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
M הכנסה מדיבידנדים בקרן השתלמות שמושקעת מחדש שוק ההון 2
F כמה כסף אני מפסיד כשלא מחדש את הרכב? צרכנות פיננסית 37
H מכירת תיק השקעות בבנק ורכישה מחדש של תיק פאסיבי שוק ההון 6
nmac השקעה מחדש של דיבידנדים שוק ההון 15
M ניתוק ביטוח אכ"ע מהחיסכון ללא חיתום מחדש - אפשרי? צרכנות פיננסית 21
M DRIP השקעה מחדש אוטומטית של דיבידנדים שוק ההון 12
מ מתחילים מחדש ומתייעצים יומני מסע אישיים 5
פ חלוקה מחדש של התיק שוק ההון 14
ה מתחילים מחדש יומני מסע אישיים 5
ט סוכנות ומחאה חברתית - חישוב מסלול מחדש של הסולידית? אוף טופיק 6
hommie הכרויות וזוגיות - חישוב מסלול מחדש אוף טופיק 298
Roi הציבור קיבל שכל והיצרנים בוכים, האם הסולידית מצליחה בחינוך מחדש ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
C מיסוי דיבידנד שהושקע מחדש מיסים 2
A חינוך מחדש גרסת 2015 (סין) אוף טופיק 0
T כל כמה זמן אתם מאזנים מחדש את התיק? שוק ההון 18
S חלוקה ואיזון מחדש של תיק השקעות וחשבון IRA שוק ההון 13
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18

נושאים דומים

Back
למעלה