• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניתוק ביטוח אכ"ע מהחיסכון ללא חיתום מחדש - אפשרי?

MarketTimer

משתמש בכיר
דירוג
937
כרגע חלק מהפרשות הפנסיוניות שלי הולכות לקרן פנסיה וחלק לביטוח מנהלים משנת 2009 עם מקדם מובטח 205 או משהו כזה. במי ניהול של 1% מההפקדה ו 1.25% מהצבירה. הביטוח מנהלים כולל גם ביטוח אובדן כושר עבודה, כולל שחרור.
יש לי סעיף 14.

אני מעוניין לבטל את הביטוח מנהלים (המקדם 205 לא שווה לי את ה 1.25% מהצבירה בשנה) ולהפקיד את ההפרשות במקום זה לקופת גמל (ובינתיים לא לגעת כרגע בחלק מההפרשות שהולך לקרן פנסיה) וכמובן עדיין להיות מבוטח בביטוח אובדן כושר עבודה על חלק השכר שמופרש לשם.
אני מבין שהביטוח אובדן כושר עבודה יהיה ללא שחרור (כלומר לא ייפקידו במקומי הפקדות פנסיוניות במצב שאני חס וחלילה במצב של אובדן כושר), אבל זה לא נורא מבחינתי כי מדובר אפקטיבית בסך הכל בתוספת של 10% (או שזה 18.33%?) לגובה הפיצוי החודשי והשכר שלי בכל מקרה גבוה משמעותית מהוצאות המחייה (סולידי :) ) כך שאני אוכל לחיות עם סכום הפיצוי הזה.

מה שחשוב לי, אבל, זה לא לעשות חיתום מחדש, כי בכל זאת לא נהייתי צעיר מאז 2009...
השאלה היא האם הביטול של הביטוח מנהלים יבטל גם את ביטוח האובדן כושר עובדה, או שאפשר לשמור עליו כמו שהוא עם המעבר לקופת גמל? האם התשלום על הביטוח אכ"ע ימשיך להיות דרך המעסיק או שאצטרך לשלם עליו עצמאית?

אם מישהו התנסה בכך אז אשמח לשמוע,
תודה.

אצל המעסיק שלי יש פוליסה נפרדת לאכ"ע בלתי תלויה בביטוח המנהלים. כפי שציינת, חברת הביטוח לא מאפשרת שחרור מפרמיה בפוליסת אכ"ע אם לא מפקידים לביטוח מנהלים. בנוסף, היא עשויה להעלות את התעריף של פוליסת אכ"ע אם לא תפקיד דרכה לביטוח מנהלים, כך שהחסכון שלך יפגע.

כרגע חלק מהפרשות הפנסיוניות שלי הולכות לקרן פנסיה וחלק לביטוח מנהלים משנת 2009 עם מקדם מובטח 205 או משהו כזה.

לא רוצה להעכיר את האוירה, אבל אין דבר כזה ״מקדם מובטח״. במקרה שהמפקח על הביטוח ישתכנע בשלב כלשהו שאין ביכולתן של חברות הביטוח לעמוד בתשלומי המקדם, הוא רשאי להורות על הרעת המקדם בדיעבד. הדבר היחיד שמובטח, הוא שתשלם דמי ניהול גבוהים עד אז.

איזה חלק?
יש לך א.כ.ע בפנסיה.
אני מבין את זה. אני פשוט לא רוצה לגעת כרגע בחלק שהולך לקרן פנסיה אלא רק בחלק שהולך לביטוח מנהלים, ורוצה עדיין שיהיה לי א.כ.ע על כל השכר, מה שהולך לפנסיה דרך הפנסיה ומה שכרגע הולך לביטוח מנהלים (ואני מעוניין להחליף בקופת גמל) דרך חברת הביטוח.

אצל המעסיק שלי יש פוליסה נפרדת לאכ"ע בלתי תלויה בביטוח המנהלים. כפי שציינת, חברת הביטוח לא מאפשרת שחרור מפרמיה בפוליסת אכ"ע אם לא מפקידים לביטוח מנהלים. בנוסף, היא עשויה להעלות את התעריף של פוליסת אכ"ע אם לא תפקיד דרכה לביטוח מנהלים, כך שהחסכון שלך יפגע.

אני יודע שזה אפשרי לעשות א.כ.ע בנפרד, השאלה היא האם אני יכול לנתק את הא.כ.ע הקיים מהפוליסה, או שאני צריך חדש? בנוגע לתעריף - בכל מקרה המעסיק משלם את זה בנוסף לתגמולים, לא? לפי החוזה שלי המעסיק ישלם "עד 2.5%" אחוז לא.כ.ע, כרגע זה בפועל 0.5% אז הם יכולים להעלות את זה דיי הרבה וזה עדיין אמור להיות בסדר.

לא רוצה להעכיר את האוירה, אבל אין דבר כזה ״מקדם מובטח״. במקרה שהמפקח על הביטוח ישתכנע בשלב כלשהו שאין ביכולתן של חברות הביטוח לעמוד בתשלומי המקדם, הוא רשאי להורות על הרעת המקדם בדיעבד. הדבר היחיד שמובטח, הוא שתשלם דמי ניהול גבוהים עד אז.

נכון, בגלל זה שאני רוצה לזרוק את המוצר הזה לפח ולהעביר את הכסף לקופת גמל, אבל לא רוצה להיפגע מבחינת כיסוי ביטוחי בתהליך.

אני יודע שזה אפשרי לעשות א.כ.ע בנפרד, השאלה היא האם אני יכול לנתק את הא.כ.ע הקיים מהפוליסה, או שאני צריך חדש? בנוגע לתעריף - בכל מקרה המעסיק משלם את זה בנוסף לתגמולים, לא? לפי החוזה שלי המעסיק ישלם "עד 2.5%" אחוז לא.כ.ע, כרגע זה בפועל 0.5% אז הם יכולים להעלות את זה דיי הרבה וזה עדיין אמור להיות בסדר.
המעסיק מעביר אחוז מסויים מהשכר ומתוכו הוא משלם חלק לחסכון שלך וחלק לאכ"ע. אם עלות הביטוח תעלה החסכון שלך יפגע. אבל המינימום שהוא יכול להפקיד לחסכון זה 5%.

המעסיק מעביר אחוז מסויים מהשכר ומתוכו הוא משלם חלק לחסכון שלך וחלק לאכ"ע. אם עלות הביטוח תעלה החסכון שלך יפגע. אבל המינימום שהוא יכול להפקיד לחסכון זה 5%.

הוא כרגע מפקיד 5% לחיסכון ו 0.5% לאכ"ע, אז במקרה הזה אם הפרמייה על אכ"ע תעלה ההפרשה לחיסכון לא תרד. הבנתי נכון?

אבל השאלה החשובה יותר פה מבחינתי היא לא המחיר אלא החיתום - אני בכל מקרה לא מעוניין בביטוח מנהלים עם מקדם "מובטח", דמי ניהול של 1.25% וחוסר שליטה באיפה הכסף מושקע ורוצה במקום זאת לחסום בקופת גמל IRA, אני מוכן לשלם על זה קצת יותר בפרמייה של האכ"ע אם צריך על חשבון ההפרשה לחיסכון, השאלה הקריטית בשבילי היא האם אני יכול "לחלץ" את הביטוח אכ"ע מתוך הביטוח מנהלים ולהמשיך אותו בנפרד בלי לעבור חיתום מחדש.

• אהבתי
Reactions: HHH
השאלה הקריטית בשבילי היא האם אני יכול "לחלץ" את הביטוח אכ"ע מתוך הביטוח מנהלים ולהמשיך אותו בנפרד בלי לעבור חיתום מחדש.
זו שאלה לסוכן הביטוח בעבודה.
אני די משוכנע שאין תשובה גנרית לשאלה הזו.

זו שאלה לסוכן הביטוח בעבודה.
אני די משוכנע שאין תשובה גנרית לשאלה הזו.

הבעיה שזה לא סוכן ביטוח אלא משווק פנסיוני עם אינטרס שמנוגד ב 180 מעלות למה שאני מנסה להשיג פה.
למה שהתשובה לא תהיה גנרית?

למה שהתשובה לא תהיה גנרית?
כי זה תלוי בהסכם שלך/גחמה של חברת הביטוח
הבעיה שזה לא סוכן ביטוח אלא משווק פנסיוני עם אינטרס שמנוגד ב 180 מעלות למה שאני מנסה להשיג פה.
תגיע מהצד השני.
תסביר לו שאת הביטוח מנהלים אתה מבטל בכל מקרה (ושהתייעצת עם יועץ אובייקטיבי, כי אחרת יחפור לך..)
וגם שקיבלת הצעות לביטוח אכ"ע ואין לך אינטרס לבטל גם את האכ"ע אז האם הוא רוצה שתישאר לפחות באכ"ע.

אצלי ניידתי חד צדדי בלי לדבר לפני כן עם מגדל, ביטלו את האכ"ע יחד עם הפוליסה, אבל כל מקרה לגופו.

אצלי ניידתי חד צדדי בלי לדבר לפני כן עם מגדל, ביטלו את האכ"ע יחד עם הפוליסה, אבל כל מקרה לגופו.

ניידת מביטוח מנהלים לקופת גמל? כי עכשיו נטען בפני שזה בכלל בלתי אפשרי לגבי כספים שהופקדו אחרי 2008 כי זה ביטוח מנהלים "קצבתי" לעומת קופת גמל "הונית".

משקרים לי או שהכסף שלי באמת נעול בביטח מנהלים בדמי ניהול 1.25% עשורים קדימה? :-o

ניידת מביטוח מנהלים לקופת גמל? כי עכשיו נטען בפני שזה בכלל בלתי אפשרי לגבי כספים שהופקדו אחרי 2008 כי זה ביטוח מנהלים "קצבתי" לעומת קופת גמל "הונית".
ממה שאני מכיר קופת הגמל במעמד שכיר היא לא "הונית".
אני נמצא במצב די דומה לשלך.
כרגע מחכה לקופת גמל IRA בשאיפה להעביר את ביטוח המנהלים לשם.

שאלה חשובה נוספת שעליך לשאול היא נושא שחרור מהפקדות במקרה שאתה מממש את ביטוח א.כ.ע.
לדעתי חשוב מאוד לקבל את השחרור הזה כיוון שכושר העבודה הוא אחד מהנכסים החשובים של אדם צעיר.

ניידת מביטוח מנהלים לקופת גמל?
ממש כך!
משקרים לי
טועים לך או מטעים אותך (תלוי אם אתה מלמד זכות ;))
כי עכשיו נטען בפני שזה בכלל בלתי אפשרי לגבי כספים שהופקדו אחרי 2008 כי זה ביטוח מנהלים "קצבתי" לעומת קופת גמל "הונית".
אז תבקש ניוד מביטוח מנהלים אל "קופת גמל לקצבה שהיא קופת גמל לא משלמת לקצבה"
גם לי בתחילה אמרו שאי אפשר (גם בצד הקולט), ואפילו ניסו לטרפד את הניוד (הצד הננטש) העילה הייתה שזה נגד התקנות, לאחר דין ודברים הקולט העמיד את הננטש על טעותו.
כאן יש טבלה מפורטת של אפשרויות הניוד העדכניות
שים לב, הטבלה הראשונה מדברת על ניוד אל קופת גמל הונית שאכן לא ניתן לפתוח היום כזו (למעט אולי, אינני בטוח, קופת גמל נזילה שהתקבלה בירושה וכספי פיצויים לאחר התחשבנות מס)
הטבלה השניה רלוונטית למקרה שלך.
אם מתעקשים, מכתב למפקח על הביטוח.
אבל תכלס לא תגיע לזה כי הקופה הקולטת תטפל בהכל, רק יחתימו אותך על מסמך הנמקה שאתה מודע "לזכויות" שאתה מאבד.
שאלה חשובה נוספת שעליך לשאול היא נושא שחרור מהפקדות במקרה שאתה מממש את ביטוח א.כ.ע.
לדעתי חשוב מאוד לקבל את השחרור הזה כיוון שכושר העבודה הוא אחד מהנכסים החשובים של אדם צעיר.
חלק מהתגמולים שלי מופקדים לפנסיה וחלק לגמל, יש אכ"ע חיצוני כנגד הסכום שבגמל וללא שחרור, חשוב להבין את הסד"ג, השחרור שווה 15%~ מהשכר המבוטח באכ"ע זה משהו שאני מוכן לספוג.

תודה!
איך מגיעים לנתון של ה 15%? זה לא 6% תגמולי עובד ו 5.5% תגמולי מעסיק? (ו0% לפיצויים)?

משקרים לי או שהכסף שלי באמת נעול בביטח מנהלים בדמי ניהול 1.25% עשורים קדימה? :-o

זה ממש לא נכון. למעשה, אין כבר דבר כזה ״קופת גמל הונית״ - כל ההפקדות אחרי 2008 מוגדרות קצבתיות (גם אם הן לקופות שלא יודעות לשלם קיצבה בעצמן, וצריך לנייד את הכסף לפני הפרישה למוצר שכן יודע לשלם).

מה שחשוב לי, אבל, זה לא לעשות חיתום מחדש, כי בכל זאת לא נהייתי צעיר מאז 2009...
השאלה היא האם הביטול של הביטוח מנהלים יבטל גם את ביטוח האובדן כושר עובדה, או שאפשר לשמור עליו כמו שהוא עם המעבר לקופת גמל? האם התשלום על הביטוח אכ"ע ימשיך להיות דרך המעסיק או שאצטרך לשלם עליו עצמאית?

אם מישהו התנסה בכך אז אשמח לשמוע,

ממש לפני חודשיים עשיתי מהלך דומה.
גם לי הי חלק בפנסיה (שבו לא נגעתי) וחלק ביטוח מנהלים מ2005 (עם אכע בפוליסה נפרדת ...)
ניידתי את הביטוח מנהלים לקופת גמל (בחברה אחרת).
החברה של הביטוח מנהלים ביטלה לי את פוליסת האכ"ע מהמעסיק אחרי הניוד.
רק לאחר שיחות רבות עם מוקד השירות שלהם הם "ניאותו" להחזיר את האכ"ע למרות שכבר אין לי ביטוח מנהלים שם.
החיסרון הוא שהם פתחו לי פוליסה אכ"ע חדשה...מה שכנראה אומר תקופת אכשרה חדשה ..(למרות שבשירות לקוחות שלהם אמרו שהתנאים לא יישתנו מהאכ"ע הישן לחדש...אבל לא סומך עליהם ובאמת התישו אותי החולירות..)
יש לציין כי רק לאחר איומים מצידי שאני אנייד מהם גם את הפנסיה +איום פנייה לממונה על הביטוח הם הסכימו להחזיר את האכ"ע...עד אז כל פעם היה להם תירוץ אחר למה ביטלו את הפוליסה מבלי שביקשתי..
לסיכום כיום מחזיק:
1 ) 60 אחוז מהשכר פנסיה
2) 40 אחוז מהשכר קופת גמל
3) אובדן כושר עהודה מהמעסיק

אני יכול להעיד שעשיתי את זה בדיוק. התפקדתי לביטוח מנהלים עם אכ"ע בפניקס, וכשהעברתי את החיסכון הפנסיוני לגמל פשוט נשאר בפניקס רק החלק של האכע ומעסיק ממשיך להפקיד אליו.. לא נדרשתי לחתום על כלום מחדש, ועדיין רשום בתכנית שהיא התחילה מתי שהתחלתי את הביטוח מנהלים בזמנו

מה שכן, מאז ומתמיד באתר של הפניקס היה 2 רשומות.. אחת לביטוח ואחת לחסכון. אולי זה מה שאפשר את המצב ואילו הם היו מאוחדים לא היה אפשר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד תשלום מס על RSU כשעושים ניתוק תושבות מיסים 1
S סוגיות במילוי דוח שנתי כאשר טוענים לתושבות חוץ (ניתוק תושבות). מיסים 1
M ניתוק תושבות מס - השתלמות ופנסיה מיסים 8
M טופס 627 ניתוק אזרחות מיסים 1
M ניתוק תושבות או עוסק פטור מיסים 5
ח ניתוק תושבות שוק ההון 1
ח ניתוק תושבות צרכנות פיננסית 4
T ניתוק תושבות ומיסוי טריטוריאלי מיסים 3
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
Y ניתוק תושבות והשקעה בארץ בתור תושב זר שוק ההון 90
ע ניתוק תושבות מס וסגירת חשבון בברוקר ישראלי שוק ההון 3
bar1 ניתוק תושבות השלכות אוף טופיק 9
deslok ניתוק הקשר הפיננסי לישראל שוק ההון 103
Y ניתוק תושבות ברילוקיישן שוק ההון 23
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 23
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה