• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לגור בזול /אלנטרנטיבות לתשלום שכירות

Melafefon_Hamutz

משתמש רגיל
דירוג
192
אני חושב זמן מה לעזוב את "הקן".
כרגע, פחות מתאים לי לגור עם שותפים.
אני עובד באיזור השרון, והעדיפות היא לגור באיזור המרכז/השרון.
ההגיון הכלכלי אומר לי להשאר בבית...
מישהו ממשתתפי הפורום, רכש או מתגורר בקרוואן?
אולי אני נאיבי, אבל איך באמת אפשר להשקיע/לחסוך כשיש הוצאה חודשית כל כך גדולה?
יש מקומות בארץ, שאפשר לשכור בהם דירה/דירת חדר בסדר גודל של 2000-2500 ש"ח? או שהדרך היחידה להוזיל עלויות היא לגור עם שותפים / לעבור לגור בצפון הארץ.

יש מקומות בארץ, שאפשר לשכור בהם דירה/דירת חדר בסדר גודל של 2000-2500 ש"ח?
בחיפה אפילו בפחות. כולה שעה מתל אביב, אבל התעסוקה פה לא נופלת.
מחישוב שעשיתי לגבי המצב שלנו, ההפרש בשכר לא מצדיק מעבר למרכז.

אילו אופציות זולות יש במרכז הארץ?

מכיר מישהו שגר ב.... אלוהים ישמור... במן זולה.
זה מן מחנה קבוע/זמני שבו הוא גר עם עוד 6-8 אנשים והם מארחים שם מתנדבים, מארגנים מסיבות, שעורי יוגה.
זה נמצא באזור מרכז, הוא כמובן לא משלם שכירות - במקום זאת הוא משלם בתחזוקה של המקום.
עובד בהייטק יומיים בשבוע והכל סבבה לגמרי.
לרגע אפילו קנאתי בו.
אם אתה במוד המתאים - זה יכול להיות מאוד מעניין.

זה גם מצויין, כי ככה אין סיכוי שמישהי תצא איתו. נישואים וילדים הם המכשולים העיקריים בדרך לעצמאות כלכלית.

קצת מחוץ לקופסא אבל גם אופציה, די הרבה שנים גרנו בתור משפחה (אבל גם רווקים יכולים) בכפר נוער/ פנימיה/ הוסטל שבהם גם עבדנו בחצי משרה

יש מקומות בארץ, שאפשר לשכור בהם דירה/דירת חדר בסדר גודל של 2000-2500 ש"ח?
נכנסתי ביד2 לאזור השרון וביקשתי שכירות בסכומים 1500-2500 ש"ח. קיבלתי 297 מודעות.
לא בדקת שם?

זה גם מצויין, כי ככה אין סיכוי שמישהי תצא איתו.
דווקא הוא בקשר עם מישהי ובהתחשב בזה שאנשים כן מגיעים לשם לבלות, אז כנראה שממש קל לו להכיר בחורות.
לא קינאתי בו לשוא.

דווקא מי שיגור בתוך קופסא ישלם כמעט אפס על מגורים
ומי שמחוץ לה על אחד כמה וכמה. או כמו שאמרו חכמים שונא מתנות יחיה ,אוהב מתנות לא כל שכן??

ב2500 לא חסרות דירות נחמדות ליחיד בהרצליה או קראוונים ובתים קטנים ברשפון/בצרה/בני ציון וכו

דירה/דירת חדר בסדר גודל של 2000-2500 ש"ח?
מנסיון כי חיפשתי והייתי בלפחות 20 דירות שכאלו - כשעבדתי באיזור רעננה/כפ"ס היו דירות מעולות ליחידים (משופצות, רחבות, שמורות ונעימות), בעד 2.5K, אפילו בפחות, במקומות כפריים ונפלאים כמו צופית, שדה וורבורג, גן חיים, ירקונה, בני ציון, חרוצים וכו' וכו'.
אם אתה מוכן להסתפק בקראוון (מבנה, לא הנגרר עם הגלגלים) או במבנה יביל - אפילו בעד 2K. יש כאלו לא מעט, רק שהם במצב רעוע יותר ועם תקרה נמוכה. לפני שנה וקצת היה אחד כזה ב- 1.8K כולל חשבונות (פיצוי על הקראוון) בצופית שרציתי לגור בו ולא יצא בסוף.
אתה יודע שביוספטל בכפ"ס, או בקריית שרת ברעננה אפשר למצוא דברים זולים. רק שאולי לא מתאים לגור בשכונות כאלו, כי הרבה סיבות שהאמת היא שרובן די נכונות ותקפות... אז מה? עובדה שאנשים חיים שם ומגדלים ילדים וגרים ונושמים ואוכלים. לא מתאים - אז משלמים.
גם ב"מרכז" אין שום בעיה להשכיר דירה לבד (מן הסתם דירת סטודיו או דירת חדר) בעד 2.5K לחודש, לא כולל חשבונות. במרכז הכוונה לתל אביב והסביבה. זה כלל לא בשמיים. חולון זה עדיין מרכז, גם בת ים, גם יפו המסריחה, גבעתיים, רמת גן הצפופה בטירוף וכו'. לא במרכזי הערים הללו ולא איפה שמגניב ותוסס.
רק שעכשיו יבואו התירוצים הרגילים (לא מאשים אותך בהם, כבר מכיר את הסגנון של התירוצים פשוט) - אין לי רכב, תחבורה ציבורית לא נוחה ולא זמינה, לקום מוקדם, תדירות, שכונה גרועה, זרים, לא מטופח, קטן מדי הדירה, לא ליד הזה ולא ליד ההוא. וכו' וכו'.
העובדות הן שיש זול. מה הלאה מכך זה תלוי בך :)

אילו אופציות זולות יש במרכז הארץ?
אני אומר מנסיון שיש לא מעט. רק שאם אתה רוצה זול אתה צריך להתפשר, להתאמץ, לוותר, ואולי יהיה גם פחות נוח. אין אפס.
לפחות בעבורי, המילים "להתפשר", "להתאמץ", "לוותר", "פחות נוח" ו"להתכלב" ממש לא מפחידות ולא מרתיעות. אני צוחק עליהן בקול.
רוב האנשים לא מוכנים להתפשר ולכן כל מה שמוגדר תחת המילים הללו לא נחשב בעבורם או פחות עדיף.
אני התפשרתי וגרתי בזול מאוד בדרום ת"א, בלב אריתריאה והזרים. לא מחזיק מעצמי על זה כי היה לי זול וידעתי על מה אני משלם ומה אני מקבל. ברור לי שלא כולם יכולים להתפשר כמוני. זו לא הייתה תקופה רעה, התרגלתי, ואפילו נהנתי וחייתי מצויין בלי שום מועקות ופחדים (אולי כי גדלתי בשכונות חרא). לא כולם מעריכים את הזול על פני הנוחות, שאותה אני משתדל מאוד שלא לקדש.

נערך לאחרונה ב:
בזמנו (שנת 2013, לא תרפפו) כשרק יצאתי מהבית הדירה הראשונה שגרתי בה הייתה דירת חדר נהדרת, מרוהטת לחלוטין, בדיוק למידות של אדם אחד שיצא מהבית ואין לו כלום. הייתה ממוקמת במרכז תל אביב (לא רחוק מאיכילוב) ועלתה 2700 ש"ח לחודש **כולל** חשבונות. ונוסף על כל זה בעלי הבית היו האנשים המקסימים ביותר ביקום.
וזו דירה שמצאתי ביד 2, כן? הדירה השנייה שהלכתי לראות. רוצה לומר - תחפש טוב. יש כאלה מציאות לפעמים, שאתה לא תאמין...
בהצלחה!

ב2500 לא חסרות דירות נחמדות ליחיד בהרצליה או קראוונים ובתים קטנים ברשפון/בצרה/בני ציון וכו
או עם שותפים, או מלונות...

ג"נ: מחפש ברגע זה דירה חדשה באזור...

זה גם מצויין, כי ככה אין סיכוי שמישהי תצא איתו. נישואים וילדים הם המכשולים העיקריים בדרך לעצמאות כלכלית.
לידי גרה משפחה באוהל יורט. הבחור, בעל מפעל לגרנולה/מוזלי/אוכל טבעוני, התישב עם האוהל לפני כ-10 שנים, התחתן, נולדה בת, התגרש, התחתן שוב, נולדו תאומים, וכולם חיים באושר.

זה מן מחנה קבוע/זמני שבו הוא גר עם עוד 6-8 אנשים והם מארחים שם מתנדבים, מארגנים מסיבות, שעורי יוגה.
זה נמצא באזור מרכז, הוא כמובן לא משלם שכירות - במקום זאת הוא משלם בתחזוקה של המקום.
עובד בהייטק יומיים בשבוע והכל סבבה לגמרי.
לרגע אפילו קנאתי בו.
אם אתה במוד המתאים - זה יכול להיות מאוד מעניין.

מזכיר לי סרט עם עלילה בדיוק כזאת עם פול ראד וג'ניפר אניסטון.

מה לגבי קרוואן, מישהו גר או מתמצא בסדר גודל מבחינת המחירים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
P משכנתא ולקנות? או לגור חינם ולחסוך לקנייה עתידית? נדל"ן 18
P משכנתא ולקנות? או לגור חינם ולחסוך לקנייה עתידית? נדל"ן 1
ש מה הסיבה שלכם להשאר לגור בארץ אוף טופיק 2
C לגור בשכירות עם ילדים נדל"ן 41
Tsachi01 לגור עם ההורים - זה לא שחור ולבן אוף טופיק 83
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
M קנית בית לגור נדל"ן 7
S בעלי אזרחות פורטוגזית, חשבתם לעבור לגור בפורטוגל? אוף טופיק 1
E לגור ביחידת דיור אצל ההורים של הבת זוג? אוף טופיק 133
V יקר לגור בפריפריה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 87
ויטל עוברים לגור ביחד - איך לא ליפול לכל הצרכנות יתר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
S איפה כדאי לגור כשעובדים במרכז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
N האם כל פעם לפני שאתם עוברים לגור עם בן/בת זוג חדשים, אתם עורכים הסכם ממון? אוף טופיק 60
flower איך זה לגור בשכירות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 116
R להתחיל לגור לבד ולהתמודד עם הוצאות מחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
de dud לגור בשכירות תמורת עצמאות פיננסית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 28
L לחזור לגור אצל ההורים? צרכנות פיננסית 13
לבארי האם לגור על גלגלים ו/או לבנות בית במושב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
shlomi171 עברו לגור באוהל ביער: "הרווח אחר לגמרי" אוף טופיק 8
ג לגור בשכירות או לרכוש דירה? נדל"ן 12
P מועדוני ספורט וחדרי כושר בזול הסבסוד קופות החולים. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
מ קרנות מחקות מדד - לקנות בזול או ביקר? שוק ההון 10
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
R פירות קפואים בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
S איך רווק יכול להתגורר בזול בישראל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 128
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
ר שימוש בברוקר בחו״ל עבור השקעה במט״ח והמרות מט״ח בזול - האם ממוסה? מיסים 1
M איך לא למכור דירה בזול מידי בשוק עולה נדל"ן 15
D איך לסגור מסלול פיתוי בזול? צרכנות פיננסית 10
deussex תמונות לבית בזול צרכנות פיננסית 7
M קניית חמוצים בזול או סיטונאות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
O למכור "הרבה" בזול או "מעט" ביוקר? התפתחות אישית 28