• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להתחיל לגור לבד ולהתמודד עם הוצאות מחיה

RockStar

משתמש רגיל
דירוג
117
שלום,

הוריי רכשו עבורי דירה שאותה השכרתי בשנתיים האחרונות, והחלטתי שהגיע הזמן לצאת מבית ההורים ולגור בדירה שלי.
אף פעם לא גרתי לבד, ופתאום זה נראה לי קצת מרתיע להתחיל לשלם חשבונות והוצאות מחיה. אף פעם לא היו לי את הדאגות האלה.
ידוע לי ארנונה בגובה 250 ש''ח, כלומר 500 לחודשיים. מעבר לזה, יהיו לי הוצאות חשמל, מים, גז, אינטרנט, טלוויזיה, קניות לבית. שכחתי עוד דברים?
אינני אדם חסכן, אך גם לא בזבזן. אני צרכן ממוצע, נוטה יותר לכיוון הבזבזן.
המשכורת שלי לא גבוהה, מתחת לשכר הממוצע במשק, אולי היא תעלה בהמשך, כרגע אני עומד על 6500 נטו.
זה יספיק לי כאשר אעבור לדירה?
אין לי מושג כמה אצטרך להוציא כל חודש על הסעיפים הנ''ל, אולי תוכלו לעשות לי סדר בדברים.
אני רוצה להצליח לחסוך 3500-4000 מדי חודש. זה נראה לכם ריאלי לאדם שאינו סולידי במיוחד?

איפה הדירה ? יש מזגנים ?
מה עם ריהוט ומוצרי חשמל ? (מקרר, מכונת כביסה, מיקרוגל, תנור וכיריים, מיטה, ארון בגדים).
ישנם הוצאות מעבר שהם די גדולים מעבר להוצאות השוטפות.

בכל אופן ההוצאה הגדולה ביותר ירדה ממך והיא השכירות.
מים - לאדם אחד לא אמור לעבור את ה- 100 ש"ח לחודשיים
גז - תלוי כמה אתה מבשל אבל אני בחודשים שיש הרבה בישולים שחברה שלי עושה מגיע גג ל- 100 לחודשיים
חשמל - אני יחסית חסכן בחשמל עוד לא עברתי את ה- 200 לחודשיים.
טלויזיה - אפשר ומומלץ לוותר, גם הוציאה על המכשיר, גם על כבלים\נטפליקס\ מה שלא יהיה + בטח יגרום לך לקנות פלייסטיישן + עוד חשמל. אני חי יופי בלי המכשיר הזה בבית. להפך, זה גורם לך לעשות דברים מועילים יותר עם הזמן במקום להימרח מול הטלויזיה.
קח בחשבון אינטרנט כי אי אפשר בלי 70-100 ש"ח בחודש
קניות - תלוי בך, לי יוצא סביב ה- 1500 ש"ח בחודש אבל אני די מתפנק וחברה שלי נמצאת אצלי חצי מהשבוע.
יש לך רכב ?
כמה רחוקה הדירה ממקום העבודה ?

באמת ענית לו על השאלה הזו???
אם יש משהו שלמדתי מהסולידית זה לא לתת דגים אלא חכות, מאחר והבחור קיבל כל החיים שלו דגים
היית יכול לעשות לו שירות הרבה יותר גדול אם היית שולח אותו לחפש את החכה בבלוג
מאחר ודי ברור שהוא לא קרא יותר משני פוסטים

איפה הדירה ? יש מזגנים ?
מה עם ריהוט ומוצרי חשמל ? (מקרר, מכונת כביסה, מיקרוגל, תנור וכיריים, מיטה, ארון בגדים).
ישנם הוצאות מעבר שהם די גדולים מעבר להוצאות השוטפות.

בכל אופן ההוצאה הגדולה ביותר ירדה ממך והיא השכירות.
מים - לאדם אחד לא אמור לעבור את ה- 100 ש"ח לחודשיים
גז - תלוי כמה אתה מבשל אבל אני בחודשים שיש הרבה בישולים שחברה שלי עושה מגיע גג ל- 100 לחודשיים
חשמל - אני יחסית חסכן בחשמל עוד לא עברתי את ה- 200 לחודשיים.
טלויזיה - אפשר ומומלץ לוותר, גם הוציאה על המכשיר, גם על כבלים\נטפליקס\ מה שלא יהיה + בטח יגרום לך לקנות פלייסטיישן + עוד חשמל. אני חי יופי בלי המכשיר הזה בבית. להפך, זה גורם לך לעשות דברים מועילים יותר עם הזמן במקום להימרח מול הטלויזיה.
קח בחשבון אינטרנט כי אי אפשר בלי 70-100 ש"ח בחודש
קניות - תלוי בך, לי יוצא סביב ה- 1500 ש"ח בחודש אבל אני די מתפנק וחברה שלי נמצאת אצלי חצי מהשבוע.
יש לך רכב ?
כמה רחוקה הדירה ממקום העבודה ?

החישוב שלך מגיע ל2000 שקל ואתה עם בת זוג, אז זה בטח היה יוצא משמעותית הרבה פחות אם היית לבד.
אין רכב, מרחק הליכה לעבודה
לגבי טלויזיה, אולי אוותר על זה, אולי כשארצה אלך לצפות אצל ההורים שגרים ממש קרוב. לא משהו כזה חשוב עבורי.
הדירה בדרום הארץ, יש 2 מזגנים וריהוט, לגבי מוצרי חשמל, אקנה מה שצריך כאשר אעבור. מקרר, מכונת כביסה וכו'.

באמת ענית לו על השאלה הזו???
אם יש משהו שלמדתי מהסולידית זה לא לתת דגים אלא חכות, מאחר והבחור קיבל כל החיים שלו דגים
היית יכול לעשות לו שירות הרבה יותר גדול אם היית שולח אותו לחפש את החכה בבלוג
מאחר ודי ברור שהוא לא קרא יותר משני פוסטים
תפקידי הוא לא לחנך אדם זר באינטרנט.
אני לא יודע אם אתה צודק וזה לא רלוונטי, אם יש משהו שלמדתי בחיים זה שגם אם אתה צודק כמעט כל אחד מקבל את הכאפה שלו בשלב מסויים.

אין לי מושג כמה אצטרך להוציא כל חודש על הסעיפים הנ''ל
בשביל השעשוע, תרענן את זכרונך ותחשוב מה "ניצלת" אצל הוריך
מה אכלת\צרכת\שברת\השאלת\קנית\מכרת שלא שילמת עליו מכספך ותעריך מה העלות של זה
האם היית משתמש בכל זה אם היית צריך לשלם על זה בעצמך?
ובכלל, תגור לבד מספר חודשים ותנהל רישום קפדני על כל דבר, אני בטוח שתגלה על עצמך (וצריכתך) דברים שלא הכרת
אנחנו די מתקשים להכיר בהוצאות של אדם זר

ארנונה - לא יודעת כמה עולה ארנונה באיזור שלך (רצוי לברר וזה גם לא קשה לעשות) אם זה רק 2 חדרים בטח סביב 500 (בהגזמה ) לחודשיים.
מים 100 לחודשיים (בהגזמה)
גז אם יש בלון גז אז לא יודעת 100 אחת לכמה חודשים לא רציני.
חשמל עם מזגנים יכול להיות הרבה 700 לחודשים (הכי מגזימה שיש לי )
טלויזה - מיותר.
אינטרנט 100 לחודש (חובה)
תחבורה - מוניות מידי פעם / אוטובוס אני / לקחת את האוטו של ההורים כי אתה גר לידם אז אולי 200 בחודש.
הגעתי ל1000 לערך הוצאת בסיס.
תוסיף לזה קניות מסעדות וכו ובילויים כי אתה צעיר ושמח יוצא לך מה עוד אלפיים בחודש (אני אוהבת להגזים) אנחנו על 3000 כולל הכל.
מברוק אתה יכול לחסוך מלא ולגור לבד. בהצלחה .
אם אתה רוצה נקודת מבט אישית שגרתי בתל אביב עם שותפה שילמתי שכר דירה של כמעט 3000 ש״ח לא היה לי רכב והצלחתי לחיות על 6500 פלוס מינוס (כמובן שהיו חודשים שהיה יותר אבל בגדול זה היה התקציב) כולל יציאות אוכל תחבורה ציבורית ומינוי לבריכה. אם תוריד את השכר דירה ואת העובדה שאתה גר בדרום והכל שם זול יותר אני חושבת שאתה מסודר.

תוסיף לזה קניות מסעדות וכו ובילויים כי אתה צעיר ושמח יוצא לך מה עוד אלפיים בחודש (אני אוהבת להגזים) אנחנו על 3000 כולל הכל.
.

אני לא בן אדם שיוצא כמעט. פאבים, מועדונים וחיי לילה זה משהו שאני ממש לא מתחבר אליו. אני טיפוס ביתי יותר.

שלום,

הוריי רכשו עבורי דירה שאותה השכרתי בשנתיים האחרונות, והחלטתי שהגיע הזמן לצאת מבית ההורים ולגור בדירה שלי.
אף פעם לא גרתי לבד, ופתאום זה נראה לי קצת מרתיע להתחיל לשלם חשבונות והוצאות מחיה. אף פעם לא היו לי את הדאגות האלה.
ידוע לי ארנונה בגובה 250 ש''ח, כלומר 500 לחודשיים. מעבר לזה, יהיו לי הוצאות חשמל, מים, גז, אינטרנט, טלוויזיה, קניות לבית. שכחתי עוד דברים?
אינני אדם חסכן, אך גם לא בזבזן. אני צרכן ממוצע, נוטה יותר לכיוון הבזבזן.
המשכורת שלי לא גבוהה, מתחת לשכר הממוצע במשק, אולי היא תעלה בהמשך, כרגע אני עומד על 6500 נטו.
זה יספיק לי כאשר אעבור לדירה?
אין לי מושג כמה אצטרך להוציא כל חודש על הסעיפים הנ''ל, אולי תוכלו לעשות לי סדר בדברים.
אני רוצה להצליח לחסוך 3500-4000 מדי חודש. זה נראה לכם ריאלי לאדם שאינו סולידי במיוחד?
היום יש מצב כלכלי נדיר בו הכל זול יחסית חוץ מדירה.
מכוניות , לימודים ,קניות בסופר,מוצרי חשמל,רהיטים,בגדים,טיסות -הכל זול ברמה אחרת לעומת מה שהיה כאן בכל השנים ולעומת משכורת ממוצעת.
כמו כן המטבע שלנו חזק מאוד ככה שהזמנות מחול מאוד משתלמות וכך גם טיסות וחופשות...
מה שנשאר זה להשיג דירה בלי משכנתא ואת זה יש לך כבר :)
לך לעבודה בראש מורם ושים רגליים על שולחן העבודה
:)

דווקא כן, אח שלו :)
לא ישלם שכ"ד, הולך ברגל לעבודה, גר לבד- בהחלט יכול לחיות טוב ב-3000 ש"ח לחודש.
בלי רכב זה אפשרי.
אפשרי נכון.
אבל בתור מישהו שמעיד על עצמו שהוא לא במיוחד סולידי, לא יודע אם זה יקרה.
חשבונות ואוכל אנחנו כבר ב - 1500 מינימום בצורה כמעט הכי סולידית שיש. קשה לי להאמין שיסתפק מעבר לכך רק בעוד 1000-1500 בחודש. יש גם חיים מעבר לעצמות יבשות. במיוחד לרווק צעיר.

אני לא בן אדם שיוצא כמעט. פאבים, מועדונים וחיי לילה זה משהו שאני ממש לא מתחבר אליו. אני טיפוס ביתי יותר.
אז בכלל להיט ההוצאות החודשיות שלך יהיו אפסיות (אלא אם כן מה שאתה חוסך ביציאות אתה מוציא על בגדים , גדטים וכו) . עם זאת היות ואתה יוצא לדרך חדשה לבד תתחיל עם ניהול הוצאות מדוקדקת (האקסולידית מושלם למטרה) על מנת לא להתפזר.
בהתחלה ההוצאות יהיו נמוכות ותעשה הרבה קניות במקפיא של ההורים אבל לאט לאט ההוצאות יגדלו ואם לא תיזהר החיסכון ירד והנוחות / מוצרים מיותרים יעלו. בעיקר אם אתה מעיד על עצמך שאתה לא כזה סולידי. כמו כן בת זוג תעלה את ההוצאות שלך באופן דרסטי

אז בכלל להיט ההוצאות החודשיות שלך יהיו אפסיות (אלא אם כן מה שאתה חוסך ביציאות אתה מוציא על בגדים , גדטים וכו) . עם זאת היות ואתה יוצא לדרך חדשה לבד תתחיל עם ניהול הוצאות מדוקדקת (האקסולידית מושלם למטרה) על מנת לא להתפזר.
בהתחלה ההוצאות יהיו נמוכות ותעשה הרבה קניות במקפיא של ההורים אבל לאט לאט ההוצאות יגדלו ואם לא תיזהר החיסכון ירד והנוחות / מוצרים מיותרים יעלו. בעיקר אם אתה מעיד על עצמך שאתה לא כזה סולידי. כמו כן בת זוג תעלה את ההוצאות שלך באופן דרסטי
למה בעצם בת זוג שתגור איתי תייקר את החיים? אם היא תחלוק איתי בהוצאות זה אמור בעצם להקל.

מכיוון שזה סה"כ פורום אינטרנטי ותחת מגבלות האנונימיות, אני מרשה לעצמי לייעץ לך שהאתגרים האמיתיים שלך לא טמונים כרגע בהתנהלות הכלכלית ובצבירת הכסף (בייחוד שיש לך כבר דירה משלך) - אלא ב"יציאה מהקונכיה" שמלווה לרוב יציאה מבית ההורים. בעיניי- תתמקד באיך ההקצאה שלך לקונדומים, פאבים ויציאות עם חברים עולה ולא איך ההקצאה לדמי ניהול, מיסים וארנונה יורדת.

עשיתי חישוב באתר mysupermarket והגעתי ל1300 בחודש. אין ספק שמחירי המזון בארץ די יקרים אבל בשנים הבאות צפויה ירידת מחירים כללית כחלק מהטיפול ביוקר המחיה אם להאמין לכתבות באתרי חדשות הכלכלה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
G איך להתחיל לנהל תיק שאחר בנה? שוק ההון 17
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
י איך להתחיל להתעסק עם שוק ההון שוק ההון 3
B אזרח ישראלי-אמריקאי עובר להתגורר במדינה שלישית - היכן להתחיל? מיסים 1
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
deussex היכן להתחיל בנוגע למניות דיבידנדים ? שוק ההון 2
A אני לא מבין שום דבר בכלכלה...מאיפה להתחיל? עדיפות לספר שמע אוף טופיק 17
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
ז להתחיל בib ישראל ואחר כך לעבור לib עולמי שוק ההון 3
ל לא מצליחה להתחיל יומני מסע אישיים 42
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
ד הגדלה משמעותית של תיק לטווח ארוך - מאיפה להתחיל שוק ההון 2
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
N להתחיל ללמוד מדמ"ח בגיל 28 פוסטים מאיכות נמוכה 4
H אשמח לעזרה מאיפה להתחיל לקרוא התפתחות אישית 1
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S משוחררת, קראתי כאן המון, לא יודעת מאיפה להתחיל! יומני מסע אישיים 17
F איך אפשר להתחיל ? שוק ההון 4
G מעוניין להתחיל להשקיע ב-S&P 500 בלבד שוק ההון 9
ס תיק לחייל משוחרר שעתיד להתחיל לימודים שוק ההון 9
ל להתחיל בגדול - מידי? שוק ההון 16
M איך להתחיל עם סכום קטן? שוק ההון 7
ב לא יודע מאיפה להתחיל אוף טופיק 2
N עדיף להתחיל תואר בגיל 25 מאוניברסיטה מאשר 23 ממכלה (רופין) אוף טופיק 1
c881 מי ראה אתמול את הפרק בכורה של "להתחיל מ-0"? אוף טופיק 9
M להתחיל למשוך קצבת פנסיה תוך כדי עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Y לומד את התחום ומקווה להתחיל להשקיע בקרוב - דרך איזה גוף עדיף להשקיע? שוק ההון 1
Y חייל משוחרר בן 22, כיצד להתחיל? יומני מסע אישיים 5
A חשבון השקעות פרטי פאסיבי - מאיפה להתחיל? שוק ההון 7
מ חסר ניסיון בהשקעות,מעוניין להתחיל.. שוק ההון 9
A כיצד להתחיל ללמוד להשקיע? שוק ההון 1
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
ש איפה להתחיל? נדל"ן 1
N מעוניין להתחיל להשקיע שוק ההון 2
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
ד איך להתחיל ללמוד על שוק ההון והבורסה? שוק ההון 7
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
D האם זה הזמן להתחיל להשקיע (לטווח ארוך)? שוק ההון 11
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
A Peper Invest יכולה להתאים לחייל חובה? רוצה להתחיל להשקיע עצמאית שוק ההון 12
C מעוניין להתחיל להשקיע בשיטת DCA שוק ההון 19
T בן 19 - איך אוכל להתחיל להשקיע שוק ההון 13
Liron2035 מחזיק תיק השקעות בIB, פעם ראשונה שממלא דו"ח רווחים. מתי נהוג להתחיל את התהליך? שוק ההון 9
ר מחפש ברוקר להתחיל להשקיע איתו שוק ההון 17

נושאים דומים

Back
למעלה