• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר

kerenX

משתמש רגיל
דירוג
943
שלום לכולם,
לקראת עבודה חדשה ומעבר דירה רציתי לשמוע דעות לגבי שכונות מומלצות בגוש דן.
בקצרה- זוג צעיר, אין תכנון לילדים בקרוב, תקציב גמיש אבל סולידי. מחפשים איזור שנגיש לתל אביב בתחבורה ציבורית, שנוח ובטוח להסתובב בו בלילה, סופר שפתוח בשבת, אוכלוסייה טובה והרגשה קהילתית וכו'.
אנחנו יחסית פתוחים לכל מיקום בגוש דן, עם העדפה קלה לאיזור שצפונית לתל אביב.
חשבנו על הרצליה/פתח תקווה/ראש העין/רעננה/בת ים/חולון אבל מכיוון שאנחנו לא מכירים כל כך את הערים קשה לדעת באיזה שכונות להתמקד.
אשמח לשמוע המלצות/עצות.

אשמח לשמוע המלצות/עצות.
זה שיש תחבורה ציבורית לא אומר שכיף לנסוע בה.

הייתי מנסה לגור ליד מקום העבודה, ואם אי אפשר אז לחפש מקומות מהם ניתן להגיע במינימום החלפות / תדירות גבוהה.

הייתי מנסה לגור ליד מקום העבודה

אנחנו עובדים בשתי ערים שונות אז קצת פחות ריאלי. בסופו של דבר אם יהיה צורך יש גם רכב, אבל מעדיפים תחבצ בעיקרון.

אם רכבת באה בחשבון אז בפתח תקווה, כפ"ס והוד השרון יש שכונות צמודות לרכבת וכולן בטוחות וחדשות יחסית. ברעננה הרכבת מעט פחות נגישה.
סופרים פתוחים בשבת נראה לי שיש בכל מקום, השאלה היא המרחק.

בלי לדעת איפה העבודות ממוקמות זו שאלה קצת מעורפלת. יש הבדל בין להגיע ממקום כלשהו בגוש דן לרמת החייל או לבורסה או לרוטשילד או לנמל תל אביב או לעזריאלי, או לאוניברסיטת תל אביב או לאיזור דרום תל אביב או ליגאל אלון. לכל איזור יש נגישות תחבורתית לאזורים אחרים בגוש דן.
ותצטרכו גם להגדיר תקציב וכמה זמן אתם מוכנים להקדיש לנסיעות לעבודה - שני הפרמטרים יכולים לשנות לחלוטין את התשובה.

לוד מתפתחת מאד יפה ועדיין זולה

שום סכום בעולם, זול ככל שיהייה, לא שווה לגור בעיר הזאת.
ואני אומר את זה מנסיון כאחד שהתגורר שם תקופה לא קטנה.
שחיתות, עוני, תשתית רעועה, פשע, סמים, מתח לאומני/דתי משתי הצדדים.
זה שהיא מתפתחת לכיוון טוב הכל טוב ויפה, אבל זה עדיין מבחינת לזרוק כוס מים על מדורה גדולה. צריך להביא כבאית.
אין זול בחיים, אם זה זול יש סיבה טובה. חברים מפורם הסולידית הם הראשונים שצריכים להכיר את המשפט המפורסם - ״אין זול בחיים.״
לא ליפול לנאיביות.

שלום לכולם,
בקצרה- זוג צעיר, אין תכנון לילדים בקרוב, תקציב גמיש אבל סולידי. מחפשים איזור שנגיש לתל אביב בתחבורה ציבורית, שנוח ובטוח להסתובב בו בלילה, סופר שפתוח בשבת, אוכלוסייה טובה והרגשה קהילתית וכו'.
חשבנו על הרצליה/פתח תקווה/ראש העין/רעננה/בת ים/חולון אבל מכיוון שאנחנו לא מכירים כל כך את הערים קשה לדעת באיזה שכונות להתמקד.
אשמח לשמוע המלצות/עצות.
גבעתיים

אני לא ממש בקיא בשימוש באוטובוסים כי מעל 10 שנים כבר לא נסעתי בהם אבל כן יצא לי להשתמש ברכבת ישראל ובשירות הסעות של הנתיב המהיר(רק ככה אני מעז להכנס לתל אביב בשעות העומס) כך שאם מקום העבודה שלך קרוב לתחנה של אחד מהם אז בהחלט אפשר לרחיב את רדיוס החיפוש בהתאם.

אם אתה בונה על אוטובוסים אז לדעתי לא כדאי להתרחק מאוד, אפילו פתח תקווה נחשב רחוק מתל אביב בשביל אוטובוס (אלא אם משהו השתנה פלאים מאז הפעם האחרונה שנסעתי)

אפילו פתח תקווה נחשב רחוק מתל אביב בשביל אוטובוס (אלא אם משהו השתנה פלאים מאז הפעם האחרונה שנסעתי)
עוד כחודש צפוי להיפתח הקו האדום של הרכבת הקלה. לאחר שתקופת ההרצה תסתיים, ובהנחה שהקו אכן יפעל בתדירות / מהירות המיועדים, מי שגר בקרבת התחנות בפ"ת יוכל להגיע בקלות יחסית לתל אביב.

תודה לכולם על התגובות :)
אכן, לוד/רמלה לא בא בחשבון כרגע.
כמו שכתבתי בהודעה המקורית, אשמח לשמוע על שכונות טובות בערים שציינתי

אני הייתי מציע לכם כל סוף שבוע לנסוע לגינה שכונתית בעיר אחרת ולראות את הנפשות הפועלות או סתם להסתובב שם. בסוף אתה רוצה לגור ליד אוכלוסיה שדומה לך ואת זה קשה לדעת בלי להיות שם. למשל יש שכונות של ערסים וצפונבונים יתקשו לחיות שם ומצד שני ערסים יתקשו לחיות בשכונה צפונבונית. אני מקצין בכוונה אבל הרכב האוכלוסיה משתנה בין מקומות. יש גם למשל בתוך צפון תל אביב שכונות שידועות של ערסים או עולם תחתון ויש שכונות יותר חננות.

תלוי איפה אתם עובדים
שלום לכולם,
אשמח לשמוע המלצות/עצות.

באופן כללי, רמת גן-גבעתיים ובמיוחד האזורים הדרומיים של רמת שקרובים לאלוף שדה הם אחלה, קרובים ונגישים לת"א ובמחיר הגיוני יותר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S איפה כדאי לגור כשעובדים במרכז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
ג מק"מ - איפה יש טבלה מרוכזת שוק ההון 6
Y איפה הכי זול להמיר שקלים לדולרים? שוק ההון 2
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
liranviper דירה בהנחה - ינואר 2024, איפה נרשמתם? נדל"ן 18
C איפה רואים withholding ב -IB? מיסים 2
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
ח איפה "להחנות" יורו שוק ההון 8
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
T איפה ואיך לפרסם דירה למכירה? נדל"ן 11
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
T איפה הקאטצ פה לדעתכם? נדל"ן 6
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
H סליקת אשראי בחינם | איפה הקאץ' צרכנות פיננסית 4
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
M קרן כספית דולרית - איפה ניתן לראות את התשואה? שוק ההון 0
Y איפה הכסף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
G איפה ואיך קונים אגח ארהב לשנתיים ? שוק ההון 1
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א איפה רואים דבידנד שנכנס ממניות? פוסטים מאיכות נמוכה 4
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק איפה אני יכול לבדוק? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א איפה בארץ אפשר להמיר שקלים לרובלים? אוף טופיק 1
ג סקטור אנרגיה ירוקה - איפה מתחילים ללמוד? שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה