• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך רווק יכול להתגורר בזול בישראל?

SaltyFlake

משתמש רשום
דירוג
6
היי, אני מניח שזאת שאלה שנשאלת המון, אבל אחרי המון חיפושים בגוגל ואחרי הרבה בדיקות של מחירי יחידות דיור, אני פשוט לא מצליח להבין איך ילד/ילדה ת גבר/אישה אמורים להצליח בחיים אחרי גיל צבא. בהרבה מקרים לא סביר להמשיך לגמור עם ההורים - מה עושים במצב כזה?

היי, אני מניח שזאת שאלה שנשאלת המון, אבל אחרי המון חיפושים בגוגל ואחרי הרבה בדיקות של מחירי יחידות דיור, אני פשוט לא מצליח להבין איך ילד/ילדה ת גבר/אישה אמורים להצליח בחיים אחרי גיל צבא. בהרבה מקרים לא סביר להמשיך לגמור עם ההורים - מה עושים במצב כזה?
תשמע חביבי, זו שאלה כללית מדי שמתאימה יותר לפורום Stips מאשר לפה...
וגם שאלו אותה לפניך בצורות שונות כל כך הרבה פעמים שכל מה שנותר לך זה לאתר את הפוסטים שבה היא נשאלה, לקרוא אותם, לקרוא את כל התגובות, ואז לחזור שוב ולקרוא אותם ולחזור שוב ולקרוא את כל התגובות.
העבודה היא עליך, ולא על התשובות שלנו שנענו כבר באינספור פעמים אחרות ובצורות אחרות ושונות.
מתנצל שאין לי "תשובה" אחת ברורה (אגב, אין כזו, ושום תשובה לא תספק אותך).

מה זה "להצליח בחיים"?
כללי מדי.
אפילו אתה תסכים איתי.

יש לי שוטף רצפות חדש וכיפי Karcher FC7 שקניתי בתשלום אחד בכרטיס האשראי וזה לא הזיז לי בכלל...
הצלחתי בחיים?
יש לי נסיגת חניכיים חמורה בגלל חוסר מודעות כרוני ואקוטי של ההורים (קנו מברשות שהן Hard לכל בני הבית ולימדו שצריך לצחצח חזק) בתקופה שהייתי ילד עד גיל צבא וגם יותר מכך...
הצלחתי בחיים?

יש לי רכב ולא קטנוע, ואני יכול להרשות אותו לעצמי בכיף, אבל נוסע באוטובוסים 95% מהזמן יחד עם כל עם ישראל שלא יכול (כנראה) להרשות לעצמו רכב...
הצלחתי בחיים?

אף אחד בדר"כ לא "גומר" אצל ההורים.
עושים הרבה במצבים כאלו.
מתקדמים לאט לאט, כל פעם קצת.

ולשאלתך בכותרת של הפוסט - "איך רווק יכול להתגורר בזול בישראל?"
אם לא לבד - אז לגור בדירת שותפים כמה שיותר זולה ועם כמה שיותר שותפים.

לגור בשכונה זולה (יותר).
לגור בעיר זולה (יותר).
לשכור יחידת דיור קטנה (יותר) וזולה (יותר).
לגור בשכונה זולה בעיר זולה וביחידת דיור קטנה וזולה יותר.
אפשר להיסגר גם על דירת סטודיו ב- 1.5K כולל ארנונה. מכיר ויודע מנסיון. בלי תירוצים.

כל אחד לפי סיבולת הזול יותר שלו, סיבולת הסגפנות שלו, סיבולת ההתכלבות שלו...
כל אחד לפי צרכיו.

תחזור לשאלה שלך שוב, ולתשובה שלי שוב.
שאלו אותה לפניך בצורות שונות כל כך הרבה פעמים שכל מה שנותר לך זה לאתר את הפוסטים שבה היא נשאלה, לקרוא אותם, לקרוא את כל התגובות, ואז לחזור שוב ולקרוא אותם ולחזור שוב ולקרוא את כל התגובות.
העבודה היא עליך, ולא על התשובות שלנו שנענו כבר באינספור פעמים אחרות ובצורות אחרות ושונות.

נערך לאחרונה ב:
תשמע חביבי, זו שאלה כללית מדי שמתאימה יותר לפורום Stips מאשר לפה...
וגם שאלו אותה לפניך בצורות שונות כל כך הרבה פעמים שכל מה שנותר לך זה לאתר את הפוסטים שבה היא נשאלה, לקרוא אותם, לקרוא את כל התגובות, ואז לחזור שוב ולקרוא אותם ולחזור שוב ולקרוא את כל התגובות.

מה זה "להצליח בחיים"?
כללי מדי.
אפילו אתה תסכים איתי.

יש לי שוטף רצפות חדש וכיפי Karcher FC7 שקניתי בתשלום אחד בכרטיס האשראי וזה לא הזיז לי בכלל...
הצלחתי בחיים?
יש לי נסיגת חניכיים חמורה בגלל חוסר מודעות כרוני ואקוטי של ההורים (קנו מברשות שהן Hard לכל בני הבית ולימדו שצריך לצחצח חזק) בתקופה שהייתי ילד עד גיל צבא וגם יותר מכך...
הצלחתי בחיים?

יש לי רכב ולא קטנוע, ואני יכול להרשות אותו לעצמי בכיף, אבל נוסע באוטובוסים 95% מהזמן יחד עם כל עם ישראל שלא יכול (כנראה) להרשות לעצמו רכב...
הצלחתי בחיים?

אף אחד בדר"כ לא "גומר" אצל ההורים.
עושים הרבה במצבים כאלו.
מתקדמים לאט לאט, כל פעם קצת.

ולשאלתך בכותרת של הפוסט - "איך רווק יכול להתגורר בזול בישראל?"
אם לא לבד - אז לגור בדירת שותפים כמה שיותר זולה ועם כמה שיותר שותפים.

לגור בשכונה זולה (יותר).
לגור בעיר זולה (יותר).
לשכור יחידת דיור קטנה (יותר) וזולה (יותר).
לגור בשכונה זולה בעיר זולה וביחידת דיור קטנה וזולה יותר.
אפשר להיסגר גם על דירת סטודיו ב- 1.5K כולל ארנונה. מכיר ויודע מנסיון. בלי תירוצים.

כל אחד לפי סיבולת הזול יותר שלו, סיבולת הסגפנות שלו, סיבולת ההתכלבות שלו...
כל אחד לפי צרכיו.

תחזור לשאלה שלך שוב, ולתשובה שלי שוב.
אתה צודק, שאלתי שאלה כללית מאוד אבל למרות זאת קיבלתי תשובה יחסית גורפת להרבה מצבים. תודה.
אבל המחירים שאני רואה (מחוז מרכז) מגיעים למעל 2 אש"ח לדירות חדר באזורים לא הכי ידידותיים. בתור מישהו שרוצה לגור לבד בשלב הזה, האם יש אלטרנטיבות למחירי עושק האלה? מה הבחירה בשלב הזה? מחירים מוגזמים לדירה (קטנה) אמיתית או מחיר מופקע לאיזה בודקה שמישהו בנה בחצר של הבית? אני משתדל לקרוא פוסטים אבל חלק גדול מהדברים שקראתי עד עכשיו מאוד לא עדכנייםת הרבה בלי מענה בכלל.

אבל המחירים שאני רואה (מחוז מרכז) מגיעים למעל 2 אש"ח לדירות חדר באזורים לא הכי ידידותיים
נו ו...?
גם אני משלם מעל 2K לדירת 2 חדרים, בקושי משופצת, בנויה קומבינות על גבי קומבינות (חדר שינה מגבס שהיה פעם מרפסת), בבניין ישן מאוד (מתקרב ל- 100), בלי מעלית ועם 4 קומות ו- 60 מדרגות.
אתה חושב שיכול למצוא בפחות מ- 2K?
תחפש עד שתמצא.

אתה רווק, צעיר.
לא בא לך איזור "לא ידידותי", אתה רוצה לגור ליד שועי העם? - תשלם.
הדירה ישנה מדי ולא משופצת ואתה רוצה דירה במצב מעולה? - תשלם.
אין מעלית בבניין ואתה רוצה מעלית כי זה נוח? - תשלם.

גרתי בעצמי בת"א באזור מאוד [מאוד] לא ידידותי, וגם היום אני גר בשכונה אפורה, קשה, מסכנה ושבורה.
למה?
כי זול לי. ואני שמח וטוב לי כשזול לי. כי זה בתקציב שלי.
ובמקום לראות את החסרונות (ובהחלט רואה), אני מתמקד באינסוף היתרונות (והם בהחלט ישנם).
מה אכפת לי?
משהו מפריע לי?
אז ראיתי ורואה שבורים ברחוב, ומידי פעם בפעם פונה אליי איזה נרקומן או אחד מאלו שהחיים חבטו בהם.
הכל אפור וזה לא מפריע לי ולא מזיז לי. המדרכות לא מדרכות, לא מזיז לי.
וכו'.

אם אתה לא מסוגל לזה - אז תשלם.
חושב שיש פתרון?

כשהבנתי אחרי 3 שנות מגורים בת"א שהיא עיר של זכרי אלפא מעייפים שיקרה לי מדי, בהגזמה, ושאני מעשיר את בעלי הבתים בה ללא סיכוי אמיתי להשתקע בה מלבד שכירות (בעיקר כי לא הייתי מוכן לשלם את המחירים שבה) - עברתי לעיר רחוקה מאוד וזולה מאוד בחלק אחר לגמרי של הארץ.
אם אתה לא מסוגל לזה - אז תשלם.
אם אתה לא מסוגל לגמישות המחשבתית הזו, של לעבור מיקום, לעבור עיר, כן לגור באיזורים לא ידידותיים (הם לא ידידותיים כי הם זולים, והם זולים כי הם לא ידידותיים) - אז תשלם.

בתור מישהו שרוצה לגור לבד בשלב הזה
לגור לבד בלי שותפים בשלב כל כך מוקדם של העצמאות הבקושי-כלכלית שלך?
עוד פרמטר לקחת בחשבון.בעיה שלך...
תשלם.
ואז אתה תוהה:
אני פשוט לא מצליח להבין איך ילד/ילדה ת גבר/אישה אמורים להצליח בחיים אחרי גיל צבא
זה למה אתה לא מצליח.
מי שרק יוצא מהבית של ההורים וצריך לבנות את עצמו - שיגור בדירת שותפים כי זה זול יותר.
בעוניברסיטה גרתי בחדר זוגי כי זה זול יותר, ולא כי רציתי או כי זה היה לי נוח (אבל אני זה עני, אני זה לא אתה).
אם אתה לא מציג שום גמישות ולא מוכן להסתודד במתבן הגמישות - תשלם, ואין לי או לאחרים איך "לעזור" לך.

האם יש אלטרנטיבות למחירי עושק האלה?
אוהל איגלו תחנת דלק בחוף מציצים?
מה אתה חושב שאלטרנטיבות הדיור שלך מקיפות?
יש לך קראוון וחצר לשים אותו בה?
חבר, איזו תשובה אתה מחפש?
מודעה מיד 2 שכן וואלה בדיוק התפנתה לה דירת 2 חדרים משופצת אדריכלית ומדהימה על בוגרשוב ב- 1.5K לחודש?

מה הבחירה בשלב הזה?
דירת שותפים זולה באיזור לא ידידותי כמה שיותר גדולה ועם כמה שיותר חדרים.
גם לא משופצת כי זה זול יותר.
בניין בלי מעלית כי זה זול יותר.

מיציתי...
בהצלחה :)

נערך לאחרונה ב:
לא הבנתי למה רווק אחרי צבא מסתכל על כמה עולה דירה במרכז. אתה קיים אז מגיע לך לחיות כמו קינג בגיל צעיר?
קודם כל, קבל את העובדה שהיום הון חשוב הרבה יותר מהעבודה עצמה.
דבר שני, אל תתמסכן, ואל תצפה לקבל כלום מאף אחד, תחשוב איך אתה מגיע להכנסה גבוהה דרך עבודה קשה.

השאלה שלך מאוד תלויית גיל ומצב בבית. אחרי צבא כדאי להמשיך לגור עם ההורים ולא ישר לצאת. לחסוך מספיק כסף לשעת חירום ושיהיה לך מעבר 'מרופד'.
מדי פעם אני עושה בדיקה יסודית של יחידות דיור, היום יחידת דיור נורמלית שהיא לא כוך באיזור המרכז מתחילה באיזור ה3500 שקל .. בעיר שלי אין דירות שותפים בכלל. לגור עם שותפים בתל אביב זה טווח של 2500 ל3000 שקל לשלושה שותפים (וזה בלי שירותים מקלחת פרטיים), בראשון לציון יש גם ב1800 לשלושה שותפים ו2500 לשניים. תלוי מאוד כמה שותפים, יש/אין מעלית ופרמטרים נוספים.

אני פשוט לא מצליח להבין איך ילד/ילדה ת גבר/אישה אמורים להצליח בחיים אחרי גיל צבא. בהרבה מקרים לא סביר להמשיך לגמור עם ההורים - מה עושים במצב כזה?
אם רוצים לא לגמור עם ההורים, כדאי מאד להתחיל עם ההורים עד כמה שאפשר. אפילו שנה או שנתיים נוספות עם פחות דאגות כלכליות יסייעו לך להצליח בחיים (מה שזה לא יהיה).
אגב, גם במדינות עשירות מישראל, צעירים גרים עם ההורים הרבה שנים לאחר סיום התיכון.
וכמובן, אם אתה סטודנט, תלמד בעיר זולה / מעונות.

@SaltyFlake מעבר לכל הדברים הנכונים שנאמרו לך חשוב לזכור שהצלחה כלכלית היא מרתון ולא ספרינט. כשאתה יוצא מהצבא ואין לך שקל על התחת כדאי לאמץ אורך חיים תפרני. עם הזמן ההכנסות שלך יעלו ותוכל להרשות לעצמך להוציא הרבה יותר ועדיין לחסוך כסף.

כשהשתחררתי מהצבא גרתי בחדר עם שותף בבאר שבע תמורת סכום פעוט. היום כשאני נשוי ועם ילד אני מוציא סכומים גדולים בהרבה כל חודש. אני יכול להרשות את זה לעצמי כיוון שההכנסות שלי ושל אשתי גדלו עם השנים.

כדי להצליח כלכלית אתה צריך לדאוג לכך שההכנסות שלך יהיו גדולות מההוצאות. בשלב הנוכחי שלך קשה יחסית להגדיל הכנסות בצורה משמעותית ולכן עדיף להתמקד בצד ההוצאות. נצל את הזמן אצל ההורים או בדירת שותפים כדי לרכוש כישורים נדירים ומבוקשים שיאפשרו לך להגדיל הכנסות.

השנקל שלי: אם אתה לא גר אצל ההורים תמנע מלגור בתל אביב. זה לא שווה את המחיר. יש מספיק דירות במחיר סביר בערים ליד שמהם תוכל להגיע בקלות לתל אביב עם אוטובוס.

בהצלחה

נערך לאחרונה ב:
אני פשוט לא מצליח להבין איך ילד/ילדה ת גבר/אישה אמורים להצליח בחיים אחרי גיל צבא. בהרבה מקרים לא סביר להמשיך לגמור עם ההורים - מה עושים במצב כזה?
הבכור שלי עזב בגיל 21 ועבר לת"א. גר בהתחלה עם עוד 3 שותפים-חברים (שהכיר מהצבא), אחר-כך עבר לדירת 3 שותפים, אחר-כך עבר לדירה עם בת זוגו.
הבת שלי עזבה בגיל 23, עברה לגור במושב עם שותפה-חברה לחצי שנה ומאז גרה לבד בדירה זולה בקיבוץ בפריפריה.
שניהם מוציאים פחות ממה שמכניסים ואת היתרה מעבירים להשקעות.
מה השאלה?

יקר בישראל מאוד, אבל זה בגלל שסיגלנו לעצמנו כחברה חיים מאוד שונים ממה שחיו הורינו, ההורים שלי היו אוכלים בחוץ אולי פעם בשנה, למשל.
היום כמעט כל מי שאני מכיר יוציא כנראה 800 שח על אוכל בחוץ לחודש והייתי שמרן.

האם הישראלי הממוצע יכול להסתדר מ8000 שח בתור רווק בתל אביב- כנראה שלא, אלא אם הוא מתכלב,
תקציב העצמות היבשות שפורסם פה לפני כמה וכמה שניםhttps://www.hasolidit.com/תקציב-העצמות-היבשות
כבר לדעתי עלה מאז .

אני קצת קיצוני, אבל שכר דירה בפחות מ2.5 כולל חשבונות במרכז (עם שותפים) לא תמצא. אוכל לא יצא לך פחות מ1, אוטבוסים - 200 שח, ביטוח בריאות תרופות והיגיינה בסיסית - 300 שח במינמום של המינימום.הוצאות משתנות שחייבים - עוד 1.
כלומר ממש חסכתי ויוצא לך 5, מפה תוסיף דברים שהם ״מותרות״, אבל לנו הם יחסית מובנים - בגדים(200 שח בחודש), מוצרי פארם מעבר (כל מה שיש בסופר פארם אבל הוא לא בסיסי)(100-200 שח), מנוי לחדר כושר 250 שח, ריהוט 200 שח, אוכל בחוץ 800 שח, יציאות 600 שח, מתנות 100 שח, חו״ל500 שח.
והמספרים שרשמתי ממש נמוכים. בכיף יוצא לך 2000 שח נוספים על כל אלה, ואיפה אייפון פעם בכמה שנים, איפה בגדים יקרים מי שקונה, איפה כל מיני בלתמים.
אני חושב ש8 בלי לחסוך זה די המציאות(אם מכלילים כל מה שקונים פעם בשנה ולא באמת סופרים ברמה החודשית), וגם לא הגזמתי פה עם מסעדות יוקרה שהמון ישראלים אוהבים ללכת פעם בכמה חודשים לפנק את עצמם - 250-500 שח לסועד, לא החשבתי ריהוט לא הכי בייסיק(מזרן טוב עולה לפחות 4, ספות, הובלות ועוד דברים עוד כסף), לא החשבתי טיסות יקרות לחול, לא החשבתי אוטו, לא החשבתי לקחת מונית מידי פעם או לקנות כרטיסים להופעה ב300 שח.

השאלה שלך מאוד תלויית גיל ומצב בבית. אחרי צבא כדאי להמשיך לגור עם ההורים ולא ישר לצאת. לחסוך מספיק כסף לשעת חירום ושיהיה לך מעבר 'מרופד'.
מדי פעם אני עושה בדיקה יסודית של יחידות דיור, היום יחידת דיור נורמלית שהיא לא כוך באיזור המרכז מתחילה באיזור ה3500 שקל .. בעיר שלי אין דירות שותפים בכלל. לגור עם שותפים בתל אביב זה טווח של 2500 ל3000 שקל לשלושה שותפים (וזה בלי שירותים מקלחת פרטיים), בראשון לציון יש גם ב1800 לשלושה שותפים ו2500 לשניים. תלוי מאוד כמה שותפים, יש/אין מעלית ופרמטרים נוספים.
אבל זה לא רק זה, יש חשבונות, יש הובלות, יש קניית רהיטים, יש לשלם על חשבון ארנונה, מים, גז, חשמל, אינטרנט, טלוויזיה, צריך לקנות את כל האוכל לבד.
יש שם הוצאות נסתרות של לפחות 2000 שח בחודש.

האם הישראלי הממוצע יכול להסתדר מ8000 שח בתור רווק בתל אביב- כנראה שלא, אלא אם הוא מתכלב,
הגיוני שמי שמרוויח כ-25% פחות מהשכר הממוצע במשק לא יוכל להרשות לעצמו לגור לבד בעיר הכי יקרה בארץ.
אני לא בא לפתוח שרשור של ישראל לעומת ..., אבל אני מניח שזה המצב גם בלונדון ופריז.

היי, אני מניח שזאת שאלה שנשאלת המון, אבל אחרי המון חיפושים בגוגל ואחרי הרבה בדיקות של מחירי יחידות דיור
אתה מצפה למצוא מוצר שמביא לך הרבה ערך (ורק לך) ושגם יהיה ישר מאוד זול?
הבסיס של הכלכלה הוא שעל ערך משלמים.

הגיוני שמי שמרוויח כ-25% פחות מהשכר הממוצע במשק לא יוכל להרשות לעצמו לגור לבד בעיר הכי יקרה בארץ.
אני לא בא לפתוח שרשור של ישראל לעומת ..., אבל אני מניח שזה המצב גם בלונדון ופריז.
לא אמרתי לגור לבד, עם שותפים.
מניח שאתה צודק. אבל פעם תל אביב הייתה זולה משמעותית.
הבעיה שגם האלטרנטיבות לא זולות, אין לדעתי מקום בארץ שאפשר לגור עם שותפים בפחות מ4.5 בחודש, ואם לא ממש חוסכים וחושבים לפני כל קניה, אז לא נראה לי שפחות מ5.5 יספיקו, ובשביל רווק שרוצה לחיות את שנות ה20 שלו ולא להתכלב לדעתי צריך גם 7

אתה מצפה למצוא מוצר שמביא לך הרבה ערך (ורק לך) ושגם יהיה ישר מאוד זול?
הבסיס של הכלכלה הוא שעל ערך משלמים.
לפני 10 שנים הדירות היו פחות משמעותית מהשכר, יכולת לשכור דירה ב25% מהשכר שלך, היום זה 30% ומעלה, וזה משמעותי.

לא אמרתי לגור לבד, עם שותפים.
מניח שאתה צודק. אבל פעם תל אביב הייתה זולה משמעותית.
הבעיה שגם האלטרנטיבות לא זולות, אין לדעתי מקום בארץ שאפשר לגור עם שותפים בפחות מ4.5 בחודש, ואם לא ממש חוסכים וחושבים לפני כל קניה, אז לא נראה לי שפחות מ5.5 יספיקו, ובשביל רווק שרוצה לחיות את שנות ה20 שלו ולא להתכלב לדעתי צריך גם 7
מסכים לכל מה שכתבת.
1. אני כבר רחוק מהגילאים והעבודות הרלוונטיות - עד כמה קשה לעובד לא מקצועי להגיע להכנסות כאלו?
2. מעניין אם המצב שהשתנה לרעה גורם לאנשים להתחתן יותר מוקדם (כי זוגיות בלי ילדים חוסכת עלויות)

התשובה שאני הגעתי אליה היא שאני חושב שהתשובה (לפרישה מוקדמת+איכות חיים) לא נמצאת בארץ. יש בחוץ לארץ מדינות עם שכירות הרבה יותר נמוכה ואיכות חיים יותר גבוה (למשל, לא יורים עליהם טילים. מערכת חינוך הרבה יותר טובה וגם הרבה יותר זולה בהרבה מקרים וכדומה). רבים בישראל זכאים לדרכון זר (כמה מאות אלפים הוציאו דרכון פורטוגלי למשל כשהיה עוד אפשרי). מחירי הנדלן באירופה (רומניה למשל) וביפן כנראה לטעמי ירדו בגלל ילודה מאוד נמוכה בעתיד אלא אם תהיה הגירה מאסיבית (וליפן כנראה לא תהיה בזמן הקרוב).

כרגע הייתי ממליץ לך לייצר skills שהם international (למשל, לא ללמוד עריכת דין ישראלית וכדומה) ויש עליהם תחרות גלובלית (הייטק) באמצעות הסבסוד שהמדינה כן נותנת לתארים (לא כמו חלקים באירופה שזה כמעט חינם, אבל עדיף לנצל את מה שנותנים אם כבר). זה פשוט יתן לך את היכולת להרוויח מעל הממוצע בכל מקום בעולם. זה נכון שהיום בישראל המשכורות בהייטק גבוהות ויתכן שכלכלית משתלם אולי להישאר, אבל כל מקרה לגופו ובכל מקרה אפשר לחסוך מספיק בשביל שיהיה לך בעתיד משתלם לעבור ואז להשתמש בהשקעות כדי לממן מחיה ולעבוד בעבודה שאתה יותר מתחבר אליה במדינה אחרת או במשרה חלקית.

הבעיה היחידה היא שאם אין לך אזרחות זרה אז אתה פחות או יותר תקוע פה וידרש ממך מאמץ רב, אבל עדיף לדעתי להשקיע 5 שנים בשביל כל השנים שאחריהם.

אני קצת קיצוני, אבל שכר דירה בפחות מ2.5 כולל חשבונות במרכז (עם שותפים) לא תמצא.
יש לא מעט דירות 4 חדרים (ל-3 שותפים) שעולות פחות מ-7.5 בחודש כולל חשבונות. דירות ישנות, אבל ראויות למגורים ואפילו ממוזגות.
אוכל לא יצא לך פחות מ1, אוטבוסים - 200 שח, ביטוח בריאות תרופות והיגיינה בסיסית - 300 שח במינמום של המינימום.הוצאות משתנות שחייבים - עוד 1.
כלומר ממש חסכתי ויוצא לך 5, מפה תוסיף דברים שהם ״מותרות״, אבל לנו הם יחסית מובנים - בגדים(200 שח בחודש), מוצרי פארם מעבר (כל מה שיש בסופר פארם אבל הוא לא בסיסי)(100-200 שח), מנוי לחדר כושר 250 שח, ריהוט 200 שח, אוכל בחוץ 800 שח, יציאות 600 שח, מתנות 100 שח, חו״ל500 שח.
2400 ש"ח בשנה, כל שנה, על בגדים?
2400 ש"ח בשנה, כל שנה, על ריהוט?
מה זה מוצרי פארם מעבר ל-300 ש"ח בחודש על תרופות והגיינה בסיסית (+ביטוח בריאות בכמה עשרות שקלים)?
1400 ש"ח בחודש על אוכל בחוץ ויציאות? זה נשמע למישהו כמו סכום הכרחי להוציא?

והמספרים שרשמתי ממש נמוכים. בכיף יוצא לך 2000 שח נוספים על כל אלה, ואיפה אייפון פעם בכמה שנים, איפה בגדים יקרים מי שקונה, איפה כל מיני בלתמים.
אני חושב ש8 בלי לחסוך זה די המציאות
זו המציאות למי שבוחר בה. אפשר לחיות בפחות.
(אם מכלילים כל מה שקונים פעם בשנה ולא באמת סופרים ברמה החודשית), וגם לא הגזמתי פה עם מסעדות יוקרה שהמון ישראלים אוהבים ללכת פעם בכמה חודשים לפנק את עצמם - 250-500 שח לסועד,
אני עובד בהייטק, ואני לא מרגיש בנוח להוציא סכומים כאלו על מסעדה. אתה מתלבט אם להכניס את זה בתקציב מחייה משכר ממוצע? מסעדת יוקרה זו זכות יסוד היום?
לא החשבתי ריהוט לא הכי בייסיק(מזרן טוב עולה לפחות 4, ספות, הובלות ועוד דברים עוד כסף),
עבור דירת שותפים?
לא החשבתי טיסות יקרות לחול, לא החשבתי אוטו, לא החשבתי לקחת מונית מידי פעם או לקנות כרטיסים להופעה ב300 שח.
1400 ש"ח לחודש לא כולל כבר הופעה מדי פעם ב-300?

מסכים לכל מה שכתבת.
1. אני כבר רחוק מהגילאים והעבודות הרלוונטיות - עד כמה קשה לעובד לא מקצועי להגיע להכנסות כאלו?
2. מעניין אם המצב שהשתנה לרעה גורם לאנשים להתחתן יותר מוקדם (כי זוגיות בלי ילדים חוסכת עלויות)
1. אני עובד בעבודה בשכר יחסית גבוה, ושדורשת ידע מקצועי, אז המשכורת שלי גם שונה ביחס ל(רב) החברים שלי, ממה שאני מבין מאבטח(עבודה נפוצה בקרב מי שהשתחרר לאחרונה), יכול להרוויח סביב ה9-10, מלצרות הבנתי שמרוויחים טוב אבל לא מכיר הרבה שהולכים לשם, עבודה מאוד קשה, גם אם מתגמלת(סביב ה70 שח לשעה וכנראה יותר במקומות טובים, מאמין שמגיעים ל10-12.
רב החברים שלי עבדו בעבודות שהכניסו להם בערך 7-8 לפני התואר, ובמהלך התואר זה רק עבודות קטנות.
2.
אני דווקא מרגיש שהמגמה היא לא להתחתן מוקדם, אבל אין לי פרספקטיבה של מה שהיה לפני 10 שנים.
לרוב התחושה שקיבלתי מצעירים בערך בגיל ה30 שעבדתי איתם היא - לעולם לא יהיה לי כסף לדירה אז אני גם לא חוסך.
אנשים שכל מרכזם הוא תל אביב (בין אם נולדו, או העבירו כמה שנים בעיר ועיצבו חלק מהזהות שלהם על בסיס האוכלוסייה שפה), קשה להם לראות את עצמם עוברים לרמת גן שלא נדבר על פריפריה אמיתית, ולכן לא רואים את עצמם ממשכורת אפילו של בכירים בתחומם(לא מדבר על מתכנתים בהכרח, אלא למשל biz dev וכו), של 20-30 נטו, מצליחים לחסוך 2 מיליון שח הון ראשוני למשכנתא לדירה שבה הם חיים היום בשכירות.

יש לא מעט דירות 4 חדרים (ל-3 שותפים) שעולות פחות מ-7.5 בחודש כולל חשבונות. דירות ישנות, אבל ראויות למגורים ואפילו ממוזגות.

2400 ש"ח בשנה, כל שנה, על בגדים?
2400 ש"ח בשנה, כל שנה, על ריהוט?
מה זה מוצרי פארם מעבר ל-300 ש"ח בחודש על תרופות והגיינה בסיסית (+ביטוח בריאות בכמה עשרות שקלים)?
1400 ש"ח בחודש על אוכל בחוץ ויציאות? זה נשמע למישהו כמו סכום הכרחי להוציא?

זו המציאות למי שבוחר בה. אפשר לחיות בפחות.

אני עובד בהייטק, ואני לא מרגיש בנוח להוציא סכומים כאלו על מסעדה. אתה מתלבט אם להכניס את זה בתקציב מחייה משכר ממוצע? מסעדת יוקרה זו זכות יסוד היום?

עבור דירת שותפים?

1400 ש"ח לחודש לא כולל כבר הופעה מדי פעם ב-300?
לגבי שכר דירה :
2500 לשותף + חשמל 200 + מים 50 + ארנונה 150 + אינטרנט 30 + גז 30 + ועד 50 יוצא 3000, קשה גם למצוא דירות כאלה, יש הרבה דירות שעולות יותר לכיוון ה4.
סה״כ: אפשר ב3, נסכים איתך על זה
ביגוד
2400 ש״ח על בגדים לא נשמע לי מופרך בכלל ואפרט:
ממה שאני מעיר מהסביבה שלי, נהוג להתחדש ולקנות, גם אם יש בגדים קיימים, זה משהו רווח, נדיר שאדם ילך עם אותם בגדים 5 שנים, גם כי אנשים משמינים/מרזים/משנים סטייל וגם כי זה כבר פחות נהוג. מה שאני מכיר בפועל שאנשים בגילאים האלה, מוציאים בין 300 לפעמים עד 1000 שח בחודש על ביגוד. כשג׳ינס בסיסי עולה 130 שח, וג׳ינס של ״מותג״ עולה 300-500 שח, וג׳ינס שרוצים להתרברב בו יכול לעלות גם 2000 ש״ח ויש לא מעט שמסתובבים עם זה. נעליים היום עולות 400-700 שח, ואתה צריך לפחות זוג אחד של נעלי ספורט, 2-3 זוגות ליום יום(יש כאלה שלובשים נעלי ספורט אבל עדיין צריך לפחות 2-3), זוג יותר יפה לאירועים. לי נעליים מתבלות כל חצי שנה - שנה, ואני צריך לרוב לקנות בין זוג לשניים בשנה(במיוחד נעלי ספורט). רק זה 1000 שח לפחות. לא מדבר על מותגים, לא מדבר על אייר ג׳ורדן וכו…
מהכרות שלי הסכום של 2400 שח בשנה הוא ממש צנוע לרוב האנשים בגיל הזה.

ריהוט
אני מעט בטוח שעד גיל 35, רוב האנשים ישימו יותר מ30000 שח על ריהוט.
אבל בוא נדבר על גיל 23-28
כוסות, סכום, סתם מפה, סדינים, מגבות, מזרן, מיטה, כמעט כל שנה עוברים דירה אז צריך להוביל, איזה טלוויזיה מסכנה ב1000 שח, ואולי איזה שידה וכמה כלי חשמל(מגהץ, מייבש), אני באמת לא חושב ש3-5 הובלות , מזרן, מיטה וכל מה שציינתי פה(ובאמת הנחתי דירות מרוהטות שזה ממש לא הכלל), לא יעלה לפחות 10000 שח.

מוצרי פארם - טיפוח
מהיכרות שלי, הרבה מאוד משתמשים באיפור, איפור לבד יכול לעלות 300 שח בחודש, וגם יותר תלוי במי שקונה וכמה זה בשבילו,
אני משלם על הביטוח בריאות שלי 100 שח בחודש, סבונים, שמפו, מרכך, כמה כדורים מהבית מרקחת, רופא פעם ב… (לא יודע למה הכנסתי פה אבל נגיד), כל מיני מכונות גילוח, בשמים, דאודורנטים יקרים(מי שרוצה ״לחזר״ זה חשוב, ובשמים טובים, יכולים מאוד לעזור, בלי קשר לתג מחיר שלהם, אבל לפעמים זה יכול לעלות 500-1000 שח לבקבוק בושם), אני לא אומר שחייבים להגיע ל300 שח, אבל אם הביטוח בריאות לבד הוא 100 שח, אז לקנות מרכך, שמפו וסבון ידיים וכמה כדורים יביא אותך למעל ל200 די בקלות. יש גם טיפולים קוסמטיים שאנשים עושים(לק ג׳ל למשל, טיפולי פנים, תספורת אחת לחודש ב50-100 שח) אבל זה הכוונה שלי בטיפוח יותר .
אוכל בחוץ
המון אנשים בגילאים האלה לא נמצאים בבית רוב היום, ומזמינים הרבה אוכל, נדיר שסטודנט, חסכן ככל שיהיה לא יקנה מידי פעם קפה או קולה ועוד משהו באוניברסיטה ביום של 10 שעות) - האוכל בחוץ עצמו יכול להיות גם 600 שח, אבל פתאום יש יום הולדת, מסעדה עם חברים או יציאה לבר שקורות די תכוף בגילאים האלה(לטעמי בממוצע פעם בשבוע), וזה בכיף 100 שח בצד הזול ו200 שח ביציאה יותר מפונקת.
שמעתי על אנשים שמוציאים גם 300 שח על סופ״ש אחד כמעט כל סופ״ש.
אם יש יום הולדת במסעדת יוקרה , או פגישה אפילו בבית קפה, כל אלה עולים כסף, ולדעתי 1000 שח זה יחסית מישהו שמוציא לא המון(זה 30 שח ליום כן ?), הסכומים גם מגיעים ל3 בחודש אצל נהנתים.

הופעה - או בעצם הנאות
אני לא יודע אבל לא כללתי את זה ב״אוכל בחוץ״ אם יש אנשים שהולכים להופעות מטורפות, טיסות לחו״ל, מאוד מאוד נפוץ, נדיר שמישהו לא ילך לאיזה חופשה, או ילך להופעה שהוא מאוד רוצה, או ילך לאיזה סטנד-אפ, וכן זה לדעתי מוסיף בחישוב עוד 500-600 שח לחודש(החישוב הוא בכוונה ממוצע על פני 5 שנים ) ,הרבה ממי שאני מכיר עושה טיול לחול של כמה שבועות, וזה לבד 10-20 אלף שח, ומגיע גם ל50.

האם חייבים כל מה שרשמתי? לא!!!!
האם כנראה אפשר לחיות בתל אביב מ6, כנראה שכן אבל זאת לא הסיבה שאנשים באים לעיר הזאת, ולא בהכרח תל אביב אלא שנות הנעורים, מעטים מי שרוצה לחסוך עוד 2-3 אלף בחודש, ולמנוע מעצמו לחוות בגיל הזה בשביל שעוד 10 שנים יהיה לו עוד 100 אלף שח(לרוב לא מודעים גם לנושא הריבית דה ריבית בגיל הזה, אז לא חושבים שזה יהיה יותר )
קשה לי לחשוב על מישהו בגילאי ה20, שכל החברים שלו מהעבר יוצאים למסיבות, נוסעים לחו״ל, מעלים לאינסטגרם תמונה ממסעדת יוקרה, והוא ירצה לחסוך בזה שהוא לא יקנה לעצמו מידי פעם נעליים ב500 שח או גי׳נס ב300 אלא ילבש את מה שהוא לבש משנה שעברה גם אם זה בלוי, לשם החסכון של העוד 10000 שח בשנה, גם אם זה בפועל יפגע במעמד החברתי שלו(אין מה לעשות תצטרך לצאת עם חברים אם אתה רוצה לשמר אותם)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
F מקרר לדירת רווק אוף טופיק 3
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
1337justme ~1200 ש"ח לחודש על קניות בסופר בתור רווק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 96
S רווק בשנות הארבעים לחייו ועדיין אובד עצות... יומני מסע אישיים 21
R רווק בן 45 - בוחן אפשרות פרישה יומני מסע אישיים 36
1337justme רווק עם הון עצמי - האם לקנות דירה למגורים או לשכור? נדל"ן 68
B אזרח ישראלי-אמריקאי עובר להתגורר במדינה שלישית - היכן להתחיל? מיסים 1
P מועדוני ספורט וחדרי כושר בזול הסבסוד קופות החולים. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
מ קרנות מחקות מדד - לקנות בזול או ביקר? שוק ההון 10
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
R פירות קפואים בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
ר שימוש בברוקר בחו״ל עבור השקעה במט״ח והמרות מט״ח בזול - האם ממוסה? מיסים 1
M איך לא למכור דירה בזול מידי בשוק עולה נדל"ן 15
D איך לסגור מסלול פיתוי בזול? צרכנות פיננסית 10
deussex תמונות לבית בזול צרכנות פיננסית 7
M קניית חמוצים בזול או סיטונאות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
O למכור "הרבה" בזול או "מעט" ביוקר? התפתחות אישית 28
I איך לקנות מט"ח הכי בזול? שוק ההון 6